Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzisiaj dostałem jeszcze jedna oferte:

 

model: TORO 20996

silnik: Briggs&Stratton 675GTS serii Quantum

pojemność 190 cm3

Szerokość robocza 53 cm

Wysokość cięcia 2.5, 10.2

Waga 36 kg

 

no i masz babo placek. w toro brakuje wyrzutu tylnego no ale ma ADS - naciskasz - jedzie.. jak dla emeryta... pod górke byłoby ciekawie, pchasz mocniej a ona przyspiesza, przeskakuje i wpada na kwiatki żony ;-)

Mało wiem na ich temat ale ponoć dobre tylko, że z częściami problem (1 dystrybutor?)

 

Miałem również okazję pobawić się Snapper .. gdyby nie sprzedawca (strasznie mąci) oraz serwis na zakuprzu (Tarchomin) to bym brał..

jedyne co mnie zastanawiało, to ilość tworzywa.. trochę go dużo w porwnaniu z weibangiem (prawie go nie ma) oraz Torro.

no i teraz:

a) snapper NX 90V

b) torro 20996

c) weibang WB507SCV 3w1

 

ceny praktycznie identyczne ~2,5k zł

 

Za bardzo sam widać nie wiesz gdzie grają,albo sprzedawca ci nie pasuje albo tworzywa za dużo,albo zupa była za słona,wiem że najprościej jest z tej strony monitora doradzać ale jesteś wybredny jak mało dziecko,Toro ma słabą reg.wysokości,ADS wcale nie jest taki dobry bo jak chcesz szybciej jechać będą cię łapki bolały od naciskania,małe tylne koła nie dodają jej sprawności i chyba nawet nie są łożyskowane,zaplecze części też jest na minus,silnik 675 nie ma startu do 875 jaki jest w Snapperze,na temat Snappera to tworzywem nię będziesz kosił ponadto jak by dali więcej stali to by ważyła parę kilo więcej i byś narzekał-"za ciężka",jak jesteś wielkim chłopem i masz łape jak kielnie weż sobie może tego Weibanga ale przed koszeniem jakiegoś speeda zażyj na siłę,jak jeszcze poczekasz to zaraz traktor będziesz musiał kupić i znów się zacznie"jaki":P,poza tym kupujesz kosiarkę a nie tego kto ją sprzedaje,możesz kupić w sieci a serwis masz na miejscu

Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaką masz na myśli? Podasz jakiś model?

 

Oleo-Mac G 48 PBQ COMFORT PLUS

 

 

:spam:

 

Jesli chodzi o ta firme to jeszcze model G48 PK bralbym pod uwage natomiast jestem otwarty na konkurencje :).

Nie dodalem ze zalezy mi przede wszystkim na tym by kosiarka dawala rade na wertepach. Te max 27 kg wagi i opcja rozdrabniania trawy (moze byc bez wyrzutu bocznego) jakos nie ida z soba w parze. Dodajac do tego jakis w miare godny polecenia silnik jakos nie rzuca sie nic w oczy albo znalezc nie potrafie.

Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz wertepy i łąkę to raczej skłaniał bym się ku kosiarkom WORLD,kosiarki proste,mocne z zapleczem serwisowym i części,

 

Przypomnial mi sie ten wpis i go odszukalem natomiast "problemem" jest to ze jest troche za ciezka. Bralem pod uwage ten model ale obawiam sie tej wagi ale to tez pewnie jest tak ze jest solidniej wykonana. Czytalem tutaj na forum ze World jest masywniejszy niz Oleo - Mac czy Stiga.

Poczekam jeszcze na inne podpowiedzi zebym mogl miec porownanie. Dzieki za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam kosiarki do około 1500 zł, chociaż jeśli będzie warto dołożyć to mogę zapłacić 1800-1900 zł. Kosiarka z napędem, 46 lub 51 cm szerokości koszenia. Teren raczej nierówny, trafiają się jakieś dołki, kretowiska itp. Również sporo manewrowania między krzakami/drzewami, dlatego zastanawiam się jaka szerokość koszenia będzie lepsza? Póki co mam 4 typy:

 

1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD 4 lub węższy odpowiednik OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD 4

2. HONDA HRG 466 SKEP

3. AL-KO HIGHLINE 51.6 SP-B PLUS

4. World GRL 530S HW 4w1 lub GRL 460S HW 4W1

 

Który z tych modeli możecie polecić i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomku za informację.

 

Dzisiaj byłem obejrzeć Weibang WB507SCV 3w1 i nie powiem.. wyglada jak czołg, ciężka, masywna a przez to niestety trochę nieporęczna.

Sprzedawca (który zajmuje się m.in serwisem kosiarek, naprawia silniki etc) zachwalał sprzęt, przede wszystkim wykonanie, silnik - ma żeliwne tuleje (wg. niego lepszy od Briggs&Stratton 875 EX Series ktory kilkukrotnie serwisował) i co ciekawe.. również koła są bardzo dobre (lepsze niz w snapper).

Jesli chodzi o serwis to umówiliśmy się na przysłowiowe 20 zł za transport oraz "wsparcie" door2door - przyjedzie zabierze, naprawi (w ramach gwarancji lub pogwarancyjnie) , odwiezie.

Ma kilku klientow ktorzy kupili weibanga i sa bardzo zadowoleni (wykorzystuja zarobkowo)

Sama gwarancja przy firmie to 2 lata na wszystko wiec lepiej niz w przypadku snapper'a - 1 rok (u mnie kosiarka byłaby tylko do użytku prywatnego)

Jedyne co martwi .. to masa, ciężko nią sterować (mam pagórki, nierówny stosunkowo mokry teren i trochę wąskich miejsc), trudno będzie wyciągnąć z garażu -a wstecznego ni ma ;-), nie mówiąc już o załadowaniu do samochodu (just in case of..)

Zastanawia mnie, czy kółka nie dostana za szybko po d*pie przy 46 kg..

 

w piatek jade zobaczyć snappera.

Wrażenia też opisze dla potomnych dysponujacych budżetem 2,5k zł i mających potencjalnie podobny dylemat.

 

Miałem podobny dylemat. Długo się zastanawiałem i szukałem informacji na necie, nie tylko polskie fora.

Wybór padł na Weibang, mam teren z górkami, nie jest on równy, trochę dziur itd.

Jestem po dwóch koszeniach i na razie nie żałuje zakupu. Kosiarkę kupiłem za 2,3zł z 5 letnia gwarancja na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja szukam tez jakiejs kosiarki spalinowej z napedem i sie zdecydowac nie potrafie. mam trawnika okolo 1000m2, poki co jeszcze mu daleko do murawy, jakies kopce, kępki - ale na pewno w najblizszych latach bedziemy nad tym pracowac :). Ostatnie lata uzywalem starej kosiary teściow bez napedu (masakra) z silnikiem tecumsech (czy jakos tak) ale w koncu padła, tesciowi nie chce sie jej naprawiac wiec musze cos kupic. W ogole nie planowalem zbytnio nic kupowac bo pewnie za 3 lata to bym chcial samojezdna kupic no ale skoro mus to mus ;). No i teraz dylemat albo kupic cos w miare dobrego albo jakiegos chinczyka? Mam kose Faworyta za cene to byl zakup w miare ok, czy dalej robia dobre rzeczy ? Skłanialbym sie jednak zebykupic cos w miare dobrego z dobrym serwisem w okolicach katowic bo w sumie nigdy nie ma pewnosci, ze bedzie kasa na samojezdną itp itd :) W tych nowych kosiarach troche sie boje silnikow - tą starą to milion razy w kopiec wjechalem i nic sie nie dzialo, a tuczytam o jakis wygietych walach - no ale chybatego nie przeskocze.

 

W oko wpadla mi nowa "technologia" mow&stow z racji fajnej oszczednosci miejsca jestem w stanie "dopłacic" troche. Z tego co mi sie udalo znalezc to ofreue to Toro i Stiga ale to budzet minimum 3k i chyba jednak to juz przekracza granice rozsądku dla mnie :) Ostatecznie znalazlem jeszcze jedna MCCULLOCH M53-160WRPXV niby na zamowienie w markecie za 1950zl, ktos jakies opinie na temat tej kosiary ? Moze jakies ktos poleca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny wybór ?

 

1. World GRL 460P HW - 1100 pln

2. Stiga COMBI 40 AE ;-) - 1800 pln

 

Trawy mam 350-400m dookoła domu, kilka krzaków do ominięcia. Napędu nie potrzebuję.

 

Która?

 

trawy za dużo nie masz i tu nie ma co porównywać weż tę która ci bardziej pasuje znów aku raczej jest do niskiej trawy to taka popierdółka jak nie przeszkadza ci silnik spalinowy postawiłbym na Worlda to całkiem inna maszyna i sporo mocniejsza,na pewno dłużej będzie działała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) Ostatecznie znalazlem jeszcze jedna MCCULLOCH M53-160WRPXV niby na zamowienie w markecie za 1950zl, ktos jakies opinie na temat tej kosiary ? Moze jakies ktos poleca ?

 

Szczerze powiedziawszy to sam ją nazwałeś"ostateczność",patrząc na inne firmy trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby za takie coś żądać tak wygórowanej ceny gdzie inni albo mają sporo niższe ceny albo w tej cenie lepsze i funkcjonalne maszyny,ja bym ją sobie darował no chyba żeby kosztowała 1200zł, a i tak bym się zastanawiał

 

A tę nową technologię mow&stow, coś mi się zdaje że AL-KO ma to już dawno

Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawy za dużo nie masz i tu nie ma co porównywać weż tę która ci bardziej pasuje znów aku raczej jest do niskiej trawy to taka popierdółka jak nie przeszkadza ci silnik spalinowy postawiłbym na Worlda to całkiem inna maszyna i sporo mocniejsza,na pewno dłużej będzie działała

 

Ok, dzięki. Pasuje mi ta, która mi dużej podziała i z którą będzie mniej kłopotu (z serwisem, obsługą czy też podczas cięcia trawy).

33kg do pchania jest ok? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to sam ją nazwałeś"ostateczność",patrząc na inne firmy trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby za takie coś żądać tak wygórowanej ceny gdzie inni albo mają sporo niższe ceny albo w tej cenie lepsze i funkcjonalne maszyny,ja bym ją sobie darował no chyba żeby kosztowała 1200zł, a i tak bym się zastanawiał

 

A tę nową technologię mow&stow, coś mi się zdaje że AL-KO ma to już dawno

 

Akurat ten MCCulloch jest 1000zl tanszy niz znalezione przeze mnie podobne z Toro i Stigi, Alko w ogole nie widze (jak mozesz dac linka to bylbym wdzieczny) wiec jak masz gdzies tansze to chetnie przygarne ;)

 

A lepsze wg Ciebie w tej cenie to co bys polecil ?

 

Dzieki

dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku z brakiem propozycji od uzytkownikow forum (nad czym ubolewam) kosiarek dla mnie po przeanalizowaniu rynku zawezylem wybor do (kolejnosc alfabetyczna):

 

Castelgarden XC 48 BW

 

Faworyt GYK46BS500P

 

Grass G-Force XSS46

 

Handy WA46BS500P

 

Oleo-Mac G 48 PBQ

 

World GRB 460P HW

 

Pare lat temu byl taki sprzet: Makita PLM4610. Obecnie juz chyba nie jest produkowana i nie ma nastepcy. Mam swoich cichych zwyciezcow ale trzeba wybrac jednego.

Edytowane przez Ptaszniko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda kosiarka AL-KO z tego co mi wiadomo może stać w pozycji pionowej,natomiast co do twoich propozycji to raczej skłaniał bym się ku WORLB GRB 460P ma najlepsze obudowy i tylne wysokie koła,może i silnik ma ciut słabszy od Oleo ale to nie jest duża różnica,coś za coś,Makita swoich kosiarek nie produkuje i są one przeciętnej jakości,tak jak reszta propozycji,jak dla mnie to takie marketówki jeśli chodzi jakość wykonania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem dziś znów pożyczoną kosiarką i zacząłem się wahać czy może nie lepiej kupić coś z napędem.

 

Na placu boju zostały dwie:

 

1. World GRB 460P HW - bez napędu

2. AL-KO Highline 46.8 SP-A - z napędem, nic o niej nie wiem :|

 

Highline jest tutaj często chwalony przez różne osoby.

W sklepie proponowano mi jeszcze Oleo-mac G 44 PK auto

Edytowane przez miloszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem World jest ciezszy od konkurencji, moim zdaniem za ciezki bez napedu do koszenia w moich warunkach. Jest tylko dlatego w polowie stawki ktora podalem. Stawiam na Castelgardena (model ktory wymienilem) albo cos z Oleo - Maca (model rowniez podany na poprzedniej stronie, albo inny). Co radzicie? Rozni cos te 2 firmy a konkretniej 2 modele? Pozostale kosiarki z listy odrzucic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem dziś znów pożyczoną kosiarką i zacząłem się wahać czy może nie lepiej kupić coś z napędem.

 

Na placu boju zostały dwie:

 

1. World GRB 460P HW - bez napędu

2. AL-KO Highline 46.8 SP-A - z napędem, nic o niej nie wiem :|

 

Highline jest tutaj często chwalony przez różne osoby.

W sklepie proponowano mi jeszcze Oleo-mac G 44 PK auto

 

Zawsze lepiej kupić z napędem jest lżej,jak bym proponował AL-KO, chociażby ze ze względu na obudowę Highline i jest to model z tego roku na wysokich kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...