Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miała być spalinówka ale ostatnio pożyczyłem od kolegi starą kosiarkę elektryczną i bez problemu obskoczyłem całą działkę więc zaczynam się skłaniać do tego rozwiązania. Trochę poszukałem, poczytałem i zainteresowała mnie maszyna hecht 1641. Zgrabna, lekka, niedroga. Niestety poza informacją, że posiada "Turbo silnik" nic więcej o nim nie znalazłem ( indukcyjny?). Macie jakieś doświadczenie z tym sprzętem? A może polecicie coś innego w podobnych pieniądzach? Myślałem jeszcze o Al-ko ale znalazłem kilka negatywnych opinii o dziadowskich, pękających plastikach więc odpuściłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hechta raczej sobie daruj,spore braki części i ogólnie wykonanie nie za specjalne ot taki sobie chińczyk,natomiast co do AL-KO czy innych kosiarek el.czy spalinowych służą one do koszenia trawy a nie kamieni więc mnie osobiście opinie o obudowach nie dziwią,jak ktoś nie wie do czego służy kosiarka to ciekawe czy kroi chleb domu :wiggle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Okazało się, że hetcht ma silnik szczotkowy więc i tak odpada. Teraz mam myślenice między Al-Ko Comfort 40E a Faworyt GTK 1800. Niewiele o tym faworycie udało mi się wyczytać. Jedynie, że ma mocniejszy silnik i trochę szerszy nóż, no i tańszy o 200 PLN. Co byście brali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie trawnik około 20 ar lekki spadek, trochę drzewek

Solo By ALKO 5257VS-127124

RIWALL 5337

Weibang WB506SC

AL-KO 527VS

WORLD GRB460S

AL-KO Highline 51.6 B&S 650

AL-KO Kosiarka spalinowa Classic 5.18 B&S 625E

KOSIARKA SPALINOWA GRB 530S HW B&S 675

OLEO-MAC GV53TK 6,5KM

HUSAR B&S 675 seria 5 w1 6 KM

Nie ukrywam że wolałbym się zmieścić w 2tyś zł. Miałem jeszcze w przeglądzie Honde i Makite ale nóż 46 cm wydaje mi się za mały. Skłaniam się ku AL-KO Highline 51.6 B&S 650 lub GRB 530S HW B&S 675 (też mnie kusi z uwagi na cenę i silnik tylko trochę wykonania się boję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę, kwota do wydania 2400, działka ok 800m2.

Sprzedawca mający duży wybór firm i modeli w tym zakresie poleca jako numero uno CubCadet na drugim miejscu Al-ko. Pytanie co wybrać, idąc do sklepu byłem zdecydowany na Al-ko, teraz mam mętlik w głowie. Gość twierdzi, że CubCadet jest często katowany przez zieleń miejska i sprawdza się super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jak znajomy nie wymieniał to spoko. Tylko popatrz sobie na ilość sprzedawanych noży choćby na popularnym serwisie aukcyjnym. Więc twój znajomy albo mało tej kosiarki używa albo używa jej na idealnym terenie bez żadnych przeszkód. Polecam poczytać sobie opinie ludzi, którzy kupili takie marketowe kosiarki a potem po uszkodzeniu nożna okazywało się, ze to po prostu jednorazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie trawnik około 20 ar lekki spadek, trochę drzewek

Solo By ALKO 5257VS-127124

RIWALL 5337

Weibang WB506SC

AL-KO 527VS

WORLD GRB460S

AL-KO Highline 51.6 B&S 650

AL-KO Kosiarka spalinowa Classic 5.18 B&S 625E

KOSIARKA SPALINOWA GRB 530S HW B&S 675

OLEO-MAC GV53TK 6,5KM

HUSAR B&S 675 seria 5 w1 6 KM

Nie ukrywam że wolałbym się zmieścić w 2tyś zł. Miałem jeszcze w przeglądzie Honde i Makite ale nóż 46 cm wydaje mi się za mały. Skłaniam się ku AL-KO Highline 51.6 B&S 650 lub GRB 530S HW B&S 675 (też mnie kusi z uwagi na cenę i silnik tylko trochę wykonania się boję)

 

GRB to taka maszyna solidnie zrobiona ale bez finezji za to AL-KO ma finezję ale nie jest na tłuczenie po wszystkim co leży na działce typu,kamienie,pręty po budowie,gruz budowlany itp.reszte bym sobie darował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o poradę, kwota do wydania 2400, działka ok 800m2.

Sprzedawca mający duży wybór firm i modeli w tym zakresie poleca jako numero uno CubCadet na drugim miejscu Al-ko. Pytanie co wybrać, idąc do sklepu byłem zdecydowany na Al-ko, teraz mam mętlik w głowie. Gość twierdzi, że CubCadet jest często katowany przez zieleń miejska i sprawdza się super.

 

A co ci miał powiedzieć jak jest większe parcie na CubCadeta,ja bym rozważył AL-KO mimo wszystko ze względu na jej funkcjonalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie wiem co kupić za kosiarkę spalinową. Obecnie koszę elektryczną Makitą, ale trawnik coraz bardziej się zagęszcza i jest coraz więcej roboty. Wkurza mnie już ten kabel za tyłkiem i myślę o spalinowej. Początkowo brałem pod uwagę Husqvarnę ale mocno spadła w moim rankingu, gdyż coraz więcej swoich modeli robi na ramie z tworzywa. Pozytywnie zaskoczył mnie Viking i mam go w pobliżu ale zastanawiam się też nad Hondą, poniżej 2 tys można już kupić kosiarkę tej marki z napędem. Może ktoś poradzi, doradzi? Hondę musiał bym kupić przez internet a do Vikinga mam kilkanaście kilometrów. Bliskość serwisu (ewentualnego) przemawia za Vikingiem ale Honda zawsze kojarzyła mi się z trwałością. Mam w swojej "stajni" wykaszarkę i piłę Husqvarny ale to sprzęty prawie 20-to letnie a teraz już tak solidnie się nie produkuje. Więc pozostaje Honda lub Viking. Za i przeciw mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kosiarkę Toro 53 cm koszenia na silniku B&S 675GTS 190 cm3 i mocy za dużo nie było działka 3000m2 .

 

Dlatego mam obawy co do B&S Series 675 EX 163cm w 51 cm koszenia .

Teraz szukam sprzętu na max 800 m2 i zastanawiam się czy 51cm jest konieczne , czy nie wystarczy coś mniejszego i zwinniejszego .

Dlatego biorę jeszcze pod uwagę :

4757 VS B&S 675 EXi 163 cm3

Może to będzie złoty środek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :yes:

 

Pośledziłem trochę forum i w zasadzie byłem zdecydowany co do zakupu kosiarki ....ale wczoraj odwiedziłem przedstawiciela alko i oleo maca no i mam dylemat i stąd też moje pytanie do was i prośba o doradzenie. Działka ok 1000m w miarę równa, zastanawiałem się na dwoma kosiarkami alko:

 

1. Highline 51.8 SP-A silnik 139cc loncin 1489,00zł

2. Highline 51.6 SP-B Plus silnik 163cc B&S 1799,00 zł

 

Niby kierując się zdrowym rozsądkiem im większy silnik tym lepiej, ale....:

- obie są do pow. 1800m (więc teoretycznie mam zapas)

- sprzedawca polecał silnik loncin bo jest bardzo dobry

- B&S też dobry ale według niego mocowo oba silniki są podobne i nie ma sensu dopłacać 300zł

 

Nie wiem czy jego opinia spowodowana jest faktycznie fachowym doradztwem czy może kierunkiem planowanej sprzedaży a mam zamiar kupić kosiarkę na kilka ładnych lat i czasem lepiej te 300 zł dopłacić niż potem żałować. Proszę was o opinie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolał bym silnik B&S będzie mocniejszy,Lonciny to alternatywa dla "oszczędnych"

 

Miałem kosiarkę Toro 53 cm koszenia na silniku B&S 675GTS 190 cm3 i mocy za dużo nie było działka 3000m2 .

 

Dlatego mam obawy co do B&S Series 675 EX 163cm w 51 cm koszenia .

Teraz szukam sprzętu na max 800 m2 i zastanawiam się czy 51cm jest konieczne , czy nie wystarczy coś mniejszego i zwinniejszego .

Dlatego biorę jeszcze pod uwagę :

4757 VS B&S 675 EXi 163 cm3

Może to będzie złoty środek ?

 

U ciebie faktycznie przy takiej działce lepiej powinna sprawdzić się kosiarka z mniejszą szer.koszenia,chyba że nie masz krzaków ani drzewek lub innych nasadzeń wtedy szersza-będzie szybciej

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na Al-KO serię Highline tylko nie wiem który model. Mam 600 m2 płaskiego trawnika bez przeszkód. Czy wystarczy mi Highline 46.8 SP-A czy warto dopłacić 400 zł do 51.8 SP-A. Moc prawie taka sama a za 400 zł dostaję jedynie wyrzut boczny i większą szerokość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...