Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[...]

Szukałem informacji w sieci na temat alternatywy, zacząłem decydować się na Hondę (mimo tego szmacianego kosza i kolorystyki karoserii) i trafiłem w tym wątku na taki wpis:

Sezon koszenia zbliża się do końca. przed sezonem kupiłem kosiarke m-ki Honda " HRG 536C7 VKE seria IZY " [...]

 

 

[...]

- uważać jak się kosi w ogrodzie aby np. nie kosić jabłek i uważać na wszelkie patyczki i nierówności terenu bo oś silnika Hondy jest bardzo czuła (delikatna_) i łatwo może się wypatrzyć. Serwis o tym wie i pierwsze co robią to zaraz patrzą na oś i już mówią, że jest tam nieznaczne 1 czy 2 mm bicie ( i już gwarancji nie uznają),

[...]

[...]

Nie wiem czy miałem wadliwy model, czy cała seria tych B&S była wadliwa, czy po prostu te silniki są teraz delikatne w porównaniu z dawnymi. Sądzicie, że bezpiecznie kupić kosiarkę z B&S Serie 650 EXi OHV, skoro Honda wykłada się na leżącym w trawie jabłku?

 

Znalazłem na Youtube użytkownika KoBaMix, który między innymi rozbierał silniki Hondy i B&S, i twierdzi że silniki Hondy w interesującym mnie segmencie są wytrzymalsze od B&S, że wał Hondy jest grubszy i mniej podatny na uszkodzenia. Człowiek jest bardziej przekonujący od cytowanego przeze mnie czp01.

Teraz jeszcze próbuję się dowiedzieć coś na temat silnika Kohler XT8 - co ma w środku i jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pamiętaj że to tylko film,dam ci przykład,kiedyś pilarki Solo miały karter z tworzywa i piasty łożysk z tworzywa chyba z kompozytu,chodziły po kilkanaście lat bezawaryjnie a np.chińskie mają kartery z odlewy i szlak je trafia często bardzo szybko,w necie reklamowano OIleomaca jako kosiarki niemalże najlepsze do póki nie okazało się że kosiarki są średniej jakości jakich wiele a jest reklama typu coś za coś,jak firma wyłoży kasę to i reklama się znajdzie,silniki loncina tak reklamowane że wały mają bardzo twarde tylko jak przyłożysz tak twardym wałem i tak go skrzywisz i jeszcze w dodatku koło zamachowe może się rozsypać dlatego że jest za twarde,natomiast materiał który jest miększy podda się mnie szkód narobi,nie każdy materiał teoretycznie twardszy jest lepszy bo ma się jakością a nie materiałem,takie przykłady można mnożyć a jak ktoś kupuje kosiarkę z myślą że będzie napierdzielał we wszystko co wystaje łącznie z krawężnikami to niech zakupi ręczne nożyce do trawy,nie ma wału w kosiarce który się nie skrzywi ale można tylko przepłacić nie wiadomo za co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu gaszę kosiarkę na jakimś pniaku czy kamieniu. Mam duży ogród, który podlega ciągłym przekształceniom oraz ze siedemdziesiąt metrów bieżących wzdłuż szosy, między ulicą*a moim ogrodzeniem. Gdy trawa jest wysoka nie widać przeszkody i zdarza mi się zapomnieć, że coś tam się czai, a dodatkowo przy ulicy może leżeć wszystko.

 

Bardziej by mi pasowała kosiarka z tym Kohlerem, ale trudno znaleźć informacje o tym chińskim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi trzy do wyboru co o nich myślicie podobna cena stiga i word ma mocniejszy silnik. Word boję się trochę o dostęp do części. Głownie chodzi mi jak się ma Stiga do pozostałych dwóch na pozostałe dwie dostałem już odpowiedź :)

STIGA Combi 53 B&S 675E

AL-KO Highline 51.6 B&S 650

World GRB 530S HW B&S 675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam dylemat, co do wyboru kosiarki - zakres cenowy do 1500. Do koszenia 2000 m2. Wybór padł na Faworyt GTL51N196LE z silnikiem Loncina. Proste wytrzymałe silnik z żeliwną tuleją i łożyskowanym wałem. Świadomie zrezygnowałem z silnika B&S. Rozważałem również kosiarkę czeską Riwell, ale silnik mało znany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi trzy do wyboru co o nich myślicie podobna cena stiga i word ma mocniejszy silnik. Word boję się trochę o dostęp do części. Głownie chodzi mi jak się ma Stiga do pozostałych dwóch na pozostałe dwie dostałem już odpowiedź :)

STIGA Combi 53 B&S 675E

AL-KO Highline 51.6 B&S 650

World GRB 530S HW B&S 675

 

Stiga z tego towarzystwa najsłabiej wypada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ,

Potrzebuję na prezent dla męża kosiarkę na zakładany właśnie trawnik o wielkości ok 600-700m2 na równej działce . Sprzęt ma być trwały i niezawodny - może też być ładny.

Cena nie jest najważniejsza , co wybrać :

HUSQVARNA LC 347V 2017-

Honda HRX 426C SDE z napędem

Al-Ko 4858 VS ALU

Viking MB 545 VM

Viking MB 650.3 V

CC 46 SPBE V

 

Różne ceny , różne wagi i szerokości . Jako kobieta radziłam sobie z poprzednią chińską kosiarką , ale było ciężko .

Co Panowie polecą .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zobacz sobie kosiarkę Active 5800SB,będzie na pewno trwalsza i lepsza od tego Vikinga , napęd dyferencjał fajna i funkcjonalna sprawa
Mocna, z dobrą obudową (aluminium), ale niezbyt wygodna w eksploatacji (szczególnie dla kobiet) - brak centralnej regulacji wysokości i wszystkie koła tej samej średnicy. Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z żoną rekonesans po sklepach z kosiarkami . Oceniam szerokość , wagę i jakość wykonania . Na ocenę silników i jakości maszyn chętnie posłucham bardziej doświadczonych forumowiczów .

HONDA HRG 466 SKEP - bez szału , parametry ok , kosz na trawę mały i wydaje się badziewny

HONDA HRX 476 C1 VYE - to był by ideał , gdyby nie ta cena i ciężar już słuszny - po negocjacjach cena do przełkniecia

HONDA HRX 426C SDE - nie było , ale trochę wąska i brak podwójnego ostrza

Husqvarna LC 347V - parametry ok , trochę delikatna , bez wow

Viking MB 448 VC - parametry ok , funkcjonalność ok , trochę delikatniejsza obudowa w odniesieniu do wyższego modelu

Viking MB 545 VM - oglądam już drugi raz i naprawdę super przemyślana konstrukcja , moje obawy związane z szerokością koszenia

Viking MB 650.3 V - szerokość koszenia ok , ciężar maszyny znacznie większy niż poprzedników , to jest już kawał solidnej kosiarki , kosiarka na wyrost potrzebom , ale ciągle w grze

 

Proponowana Active 5800SB - to już naprawdę przerost formy nad treścią przy działce 600-700 m2 . Kosiarka chyba nie do zobaczenia w moich rejonach . Chętnie zobaczył bym model 5000 na silniku Honda .

 

Tak więc zobaczyłem co mogłem zobaczyć , ale dalej nie wiem co wybrać .

 

Pytanie też czy warto tak się przejmować kosiarką , jak już są coraz lepsze kosiarki akumulatorowe . Może za jakiś czas na trawniki do 1000 m2 będzie się tylko takie kupowało .

Edytowane przez Anna1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz dopiero zobaczyłem że to nie ta kosiarka ,to miał być model 5400SB,widzę że ciągnie was w stronę Hondy więc raczej ciężko coś doradzić innego,ja na szczęście nie mam takiego dylematu co wybrać ale poszedł bym w przeciwną stronę od was,po prostu kupcie i już,reszta wyjdzie w praniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...