Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam jeszcze pytanie odnośnie napędów w hondzie tzn hydrostatyczny Smart drive i w vikingu Vario czym one się różnią który jest najlepszy który najszybszy? Proszę coś więcej powiedziec o silniku kohler czy jest lepszy niż BG.

 

Vario w Vikingu polega na tym, że w czasie jazdy przy pomocy wajchy możesz zmieniać szybkość jazdy kosiarki.

 

Szukałem informacji o silnikach Kohlera, ale nie ma za dużo wiadomości w Internecie. Dobre parę lat temu wypuścili jakąś wadliwą serię silników do traktorków i było trochę szumu. Ja właśnie w tym tygodniu kupiłem kosiarę z silnikiem Kohler XT800 i sam przetestuję wobec tego ile warty. Prawdopodobnie ma żeliwną tuleję cylindra. Po pierwszym koszeniu widzę, że moc ma wystarczającą bo i przez łopian wyższy od kosiarki przeszedł bez zająknięcia. Dopiero na rajgrasie niewiele niższym niż kosiarka zmieniał ton. Briggsa się nie odważyłem, bo jak pisałem wyżej, trafił mi się wadliwy i z tego co mnie słuchy dochodzą są teraz delikatne. Bałem się kosiarki Hondy bo wydaje mi się, że byłby to dla mnie krok wstecz jeśli chodzi o ergonomię użytkowania.

Edytowane przez -pw-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką kupiłeś kośiarkę z silnikiem kohlera? Czy ten napęd vikinga sie sprawdza czy nie jest awaryjny? A co sądzisz o kosiarkach hondy czyzbyś nie polecał?

Kupiłem trzeciego w swoim życiu Vikinga, ale większego i znacznie cięższego od poprzednich: MB 650 V. Nie wiem czy napęd jest awaryjny, bo to moja pierwsza kosiarka z napędem, ale jeśli to jest delikatna rzecz, to u mnie na pewno się rozwali. Zastanawiałem się nad Hondą, ale kupiłbym małą z plastikową*obudową: bałem się*szmacianego kosza, że będzie się zabijał brudem, że będzie niewygodnie go wyciągać za tą*metalową rączkę-drut i że niewygodnie będzie wysypywać z niego trawę (nie miałem kosiarki ze szmacianym koszem). Honda jak patrzę na zdjęciach, ma gołą rurę jako uchwyt, a przyzwyczaiłem się*do grubego uchwytu pokrytego tworzywem. Honda jest bardzo wrażliwa na zanieczyszczenia w paliwie, co potwierdził sprzedawca w sklepie. Wajcha zmiany wysokości koszenia jest w kontrowersyjnym miejscu i może zawadzać o przedmioty i rośliny. No i te kolory. Jedna i druga to dla mnie ryzyko, a czy to był dobry wybór, okaże się mam nadzieję*po długim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castelgarden XC 48 BW czy Oleo-Mac G 48 PK Comfort Plus ?

 

Informacyjnie napisze ze wybor padl na Castelgardena. Swoje zadanie spelnia chociaz prawdziwy test dopiero przed nia. Skromnym zdaniem fajna kosiareczka chociaz juz na poczatku widze jak dla mnie duzy minus. Plastikowy kosz gdzie wczesniej mialem materialowy totalnie do mnie nie przemawia. Nigdy nie zwracalem na to uwagi ogladajac nowe kosiarki i nie wiem czy w kazdej z plastikowym koszem sa w nim dosc duze oczka co sprawia ze duzo trawy wylatuje na zewnatrz, jest to denerwujace. Mysle czy by tego jakos od srodka czyms nie wykleic ale nie mam pomyslu czym. Podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie napisze ze wybor padl na Castelgardena. [...] Plastikowy kosz gdzie wczesniej mialem materialowy totalnie do mnie nie przemawia. Nigdy nie zwracalem na to uwagi ogladajac nowe kosiarki i nie wiem czy w kazdej z plastikowym koszem sa w nim dosc duze oczka co sprawia ze duzo trawy wylatuje na zewnatrz, jest to denerwujace. Mysle czy by tego jakos od srodka czyms nie wykleic ale nie mam pomyslu czym. Podpowiecie?

 

Moja pierwsza kosiarka zdaje się*była tej marki - trzymam kciuki, żeby teraz robili lepsze. Jeśli zatkasz dziury, to może słabo upychać trawę*w koszu. Naprawdę widzisz na trawniku sieczkę, która wypadła przez te dziurki? Wydaje mi się, że to śladowe ilości, i że jedyne co z nich zostanie, to odrobina nawozu. Ja się*obawiam kosiarek z workiem, jak napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic wiecznego nie ma,prędzej czy póżniej może ulec napęd czy silnik awarii,dla użytkownika lepiej póżniej,niestety Honda do tanich w naprawach nie należy,ceny napraw czy części zamiennych potrafią być sporo wyższe od innych a wtedy zaczyna boleć i zastanawiamy się..... po diabła kupiłem maszynę tak drogą w naprawach,z drugiej strony powinna to być to gwarancja jakości ale jak życie weryfikuje w tej chwili z tą jakością bywa różnie i drogie nie znaczy dobre,jeżeli chodzi o napędy to Activa ma najwytrzymalsze w swoich kosiarkach Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...