Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Chcę kupić kosiarkę z napędem. Po lekturze forum i innych portali/filmów/testów ostatecznie mam do wyboru:

1. World GRL530S - 1400zł

2. OLEO-MAC GV 53 TK Allroad 4 - 1480zł

Cena praktycznie taka sama, silnik również. Więc stąd dylemat co będzie lepszym wyborem teraz jak i na przyszłość (serwis, gwarancja, części itp).

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat napęd firmy General Transmissions jest zastosowany również w Oleo-Macu, przynajmniej w tym modelu który wymieniłeś... Co do prędkości napędu mam małe porównanie i wydaje mi się, że prędkość napędu w Oleo-macu jest optymalna ponieważ wcześniej kosiłem kosiarką za którą trzeba było dość szybko chodzić i nie jest to komfortowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeneralTransmission mam w Oleo Mac i jest beznadziejny muszę kosić bez napędu, gdyż gdybym kosił z napędem to trwało by to ze trzy razy dłużej, więc proszę nie mówic ze jest optymalny.GeneralTransmission mam także w Alko a tam rzeczywiście jest optymalny, chociaż w 10 letniej kosiarce raz był naprawiany a dwa lata temu został wymieniony na nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu napędu duże znaczenie maja koła pasowe na wale i na samym napędzie,różne średnice,różne paski dają różną prędkość,podobnie jak zębatki w rowerze,co do kosiarek to World GRL będzie lepszym wyborem od Oleomaca ze względu na lepsze obudowy,trwalsze koła,stalowe piasty,masywniejsze noże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy użyciu napędu duże znaczenie maja koła pasowe na wale i na samym napędzie,różne średnice,różne paski dają różną prędkość,podobnie jak zębatki w rowerze,co do kosiarek to World GRL będzie lepszym wyborem od Oleomaca ze względu na lepsze obudowy,trwalsze koła,stalowe piasty,masywniejsze noże

 

Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie ostatecznie pomiedzy dwoma polecanymi tutaj kosiarkami mianowicie:

Alko Highline 46.8 SP-A - niewielki model z wieloma funkcjami chwalony Loncin

world grl 460s hw - pancerna, troche mocniejszy silnik

panuje poglad ze alkojest troche slabsza wolrd natomiast mocniejszy mam trawy ok 450 m2 raczej rowna kilka drzew moga sie zdazyc niewielkie kamyczki rozumiem ze na takim terenie raczej od byle czego jej nie rozwale.

cosie tyczy worlda niestety ciezko go dostac nawet na stronie Grass (oficjalny dystrybutor) juz go nie ma tylko allegro i kilka stron - pytanie czy to dlatego ze jest taki dobry i caly zszedl czy jednak z innego powodu? jak z serwisem i czesciami? bo siedzi dealerskiej za bardzo nie ma a alko ma to za to duza siec sprzedazy i serwisu

jak radzicie ktora ostatecznie wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., tak czytam ten temat od jakiegoś czasu i zauważyłem, że wiodącymi markami w temacie są Al-ko oraz World czasami gdzieś przewinie się Snapper czy Activa natomiast markami tzw. "be" są Stiga, Oleo-Mac czy Weibang pomijając wszelkie marketowe sprzęty. Zastanawia mnie jedno czy faktycznie pomiędzy tymi markami jest taka "przepaść" w jakości wykonania, funkcjonalności czy cenie? Jestem w posiadaniu dwóch kosiarek (może będę miał dostęp do trzeciej maszyny sąsiada) po sezonie napiszę uczciwie o swoich wrażeniach z ich eksploatacji tak bezstronnie jako tester zupełny laik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...