Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Podejrzewam że ceny będą niższe,chociaż tak naprawdę jeśli chodzi o Active to części mają dosyć trwałe i porządnie wykonane
Może to kogoś zainteresuje. Właśnie odebrałem kosiarkę z serwisu. Konieczna była wymiana piasty- koszt wymiany 150 zł.Tomku możesz mi polecić jakiś ciekawy, spalinowy odkurzacz ogrodowy? Na samą myśl, że jesienią będę musiał ręcznie zbierać liście robi mi się słabo...Czy Hecht jest warty uwagi, może coś innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta poprostu się rozleciała. Wina leży po mojej stronie. Serwisant stwierdził, że na skutek uderzenia noża o coś twardego lub został zbyt słabo dokręcony. Nóż sam po ostrzeniu montowałem i faktem jest, że nie dokręciłem go zbyt mocno. Pod czas koszenia na pewno kosiarka w nic nie uderzyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem u przedstawiciela stigi/alko w sumie potwierdzil forumowe opinie o loncinie i polecal alko zamiast stigi li na ta alko 46.8 SP-A zjechal mi na 1000 (z 1100 katalogowego) i chyba jutro bede ja bral. KoBaMix polea ten silnik ale jednak nie ma on zeliwnej tulei i hartowanego walu jak inne lonciny i sadze ze ta kosiareczka powinna dac rade u mnie

aczkolwiek kusi mnie jeszcze czy ostatecznie nie wziac jednaktego Worldagrl 460s ale tak jak pisalem jest tylko w kilku sklepach online i allegro a na miejscu nie ma serwisu i nikt za bardzo o nim nie slyszal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje. Właśnie odebrałem kosiarkę z serwisu. Konieczna była wymiana piasty- koszt wymiany 150 zł.Tomku możesz mi polecić jakiś ciekawy, spalinowy odkurzacz ogrodowy? Na samą myśl, że jesienią będę musiał ręcznie zbierać liście robi mi się słabo...Czy Hecht jest warty uwagi, może coś innego?

 

Czy to ma być sam odkurzacz na kołach czy taki typowy odkurzacz-dmuchawa,napisz coś więcej,jakie masz potrzeby,na pewno firmy Hecht bym nikomu nie polecił więc sobie ją daruj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem u przedstawiciela stigi/alko w sumie potwierdzil forumowe opinie o loncinie i polecal alko zamiast stigi li na ta alko 46.8 SP-A zjechal mi na 1000 (z 1100 katalogowego) i chyba jutro bede ja bral. KoBaMix polea ten silnik ale jednak nie ma on zeliwnej tulei i hartowanego walu jak inne lonciny i sadze ze ta kosiareczka powinna dac rade u mnie

aczkolwiek kusi mnie jeszcze czy ostatecznie nie wziac jednaktego Worldagrl 460s ale tak jak pisalem jest tylko w kilku sklepach online i allegro a na miejscu nie ma serwisu i nikt za bardzo o nim nie slyszal...

 

Osobiście nie patrzył bym na takich ludzi z youtuba bo wszystko ma się materiałami użytymi do produkcji,Lonciny też mają swoje bolączki i nie są bezawaryjne,chińska stal potrafi być gorsza od dobrego tworzywa ,natomiast co do samej kosiarki to jak najbardziej AL-KO Highline,przy tych obudowach silnik o tej mocy jest wystarczający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma być sam odkurzacz na kołach czy taki typowy odkurzacz-dmuchawa,napisz coś więcej,jakie masz potrzeby,na pewno firmy Hecht bym nikomu nie polecił więc sobie ją daruj

 

Nawet nie wiedziałem, że są takie odkurzacze na kółkach... Może być na szelkach, dodatkowa funkcja dmuchawy też by się przydała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg39070 tak masz rację, niższe modele Hondy to padaka w stosunku do Vikinga co najmniej od serii 5.

 

Napiszę inaczej, silniki B&S kiedyś oznaczały jakość i kropka. Teraz pakuje się je wszędzie i jak słyszę: "mam briggsa" to mnie trzęsie. Nie jestem fanem kosiarek Honda, ale jeśli są zrobione tak jak samochody (choć w połowie taka jakość) to wybieram Japońca. Za dwa tysie mogłem przebierać w Vikingach jak w ulęgałkach, lecz wybrałem to co wybrałem. Serwis oraz salon jednej i drugiej marki są w moich stronach obok siebie. Czas pokaże czy to był dobry wybór. Liczę, że był.

 

Już nie rozumię to co w koncu lepsze honda czy viking/

 

Idź na całość, bierz Nac-a.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz i ile masz kasy .

Gdybym miał luźne, niepotrzebne 4500 zł to kupił bym fajną Hondę , miałem 3000 zł kupiłem Vikinga 650 v , gdybym miał 2000 zł to może Al-ko lub Honda lub Ole-Mac ( podziałają pewnie podobnie ) .

Człowiek chyba za bardzo się przejmuje i chce rzeczy za dobre . Kupisz Olka za 1500 zł pochodzi spokojnie 5-7 lat , szlag go trafi kupisz kolejnego i teoretycznie wydasz mniej niż kupując Hondę za 4500 zł ( będziesz chuchał dmuchał żeby pochodziła 15 lat - może pochodzi , a może nie) .

 

Sam wydałem moim zdaniem za dużo na kosiarkę, kosiarka na wyrost i trochę ciężka . Ale w porównaniu do Toro jaką miałem i inne które oglądałem , Viking zrobił na mnie najlepsze wrażenie .

Gdyby Viking miał serię 5 o szerokości 46-48 cm z dobrym silnikiem to byłby ideał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ , że Viking w serii 5 i szerokości koszenia 43 cm , ma taki sam silnik jaki można znaleźć w innych kosiarkach o szerokości koszenia ok 51 cm .

Więc musi to chodzić lepiej i dłużej . Widziałem Vikinga 5 na pierwszym większym serwisie - problemy z silnikiem jako maszyna 10 letnia pracujące zarobkowo , rozmawiałem z właścicielem i był bardzo zadowolony .

Nie jestem bezgranicznym fanem Vikinga , ale wg. mnie to są dobre maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...