Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Szkoda że nikt nie ma tych kosiarek o które pytam i nie odpowie to jest dobre a to złe tylko wszyscy piszą że im się wydaje wg nich itp

 

Viking nie jest jakimś sprzętem z górnej półki,ustępuje Hondzie chociaż o tej Hondzie z przed lat można pomarzyć,zresztą jak większości produktów jakość spadła,osobiście Vikinga zostawiłbym na koniec a zaczął od Active,Honda i w Ostateczności Viking,Active ze względu na napęd i konstrukcje nie zmienioną od lat to stare kosiarki Harry ajk ktoś o nich słyszał to wie o czym piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie już wybrałem kilka sprzętów, prośba o rady jeśli ktoś zna/ma te kosiarki. Ogródka mam 850 m2. Wiem, że istnieją kosiarki spalinowe, ale chcę spróbować z elektryczną.

Pod uwagę biorę tylko kosiarki 46 cm.:

1. KOSIARKA STIGA COMBI 48 ES - najdroższa w zestawieniu, bo jakieś 1350 PLN, ale + bo silnik indukcyjny, napęd, mulczowanie i Stiga (dobre, bo Stiga tak mi ją polecano)

2. KOSIARKA ELEKTRYCZNA HECHT 1805 S - nieco tańsza ok. 1150 PLN, ma wszystko to co Stiga, ale tu z kolei słyszłem, że Hecht to niezbyt dobry producent

3. KOSIARKA MAKITA ELM4613 - cena zbliżona do Hecht jakieś 1150 PLN, niby Makita świetna marka, ale nie wiem czy jest silnik indukcyjny

4. NAC LE18-51-SIR-JR - bardzo ciężka, ale z napędem i aż 51 cm. szerokość cięcia, silnik indukcyjny i cena dobra, bo ok. 100 PLN. Tylko opinie o NAC średnie.

 

I kosiarki bez napędu, bo być może przy 850 m2 i w miarę płaskiej działce 30 kg. nie będzie aż tak dużym problemem? Wszystkie mają mniej więcej te same funkcje:

 

1. Kosiarka elektryczna Stiga Combi 48 E - to samo co 48 ES, ale bez napędu

2. KOSIARKA OLEO-MAC G 48 PE - dużo dobrych opinii, silnik indukcyjny, bez napędu

3. KOSIARKA AL-KO SILVER 46.4 E - jest indukcja i dobre opinie o AL-KO

4. Jest też Makita i Hecht, odpowiedniki tych wypisanych powyżej bez napędu

 

Któraś wybija się ponad inne? Warto nieco przepłacić za Stiga?

Edytowane przez alter2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nikt nie ma tych kosiarek o które pytam i nie odpowie to jest dobre a to złe tylko wszyscy piszą że im się wydaje wg nich itp

Musisz sam wybrać - nikt za Ciebie tego nie zrobi. Każdy ma swoje preferencje. Jak inni napisali, co byś nie kupił, możesz trafić na wadliwy egzemplarz i coś się popsuje. Ludzie mogą się*obawiać, że będziesz winił wtedy tego kto Ci polecił. Proponuję*wyjazd do sklepów i pomacanie. Możesz przeczytać instrukcje obsługi - da się*ściągnąć*z Internetu. Jeśli dalej nie będziesz wiedział, to wypisz sobie cechy kosiarki, które Cię*interesują, przyznaj im wagi, przyznaj punkty w zależności w jakim stopniu te cechy spełniają i zsumuj wartości: wagi mnożone przez punkty. Jeśli wyjdzie tyle samo dla każdej kosiarki, to rzucaj monetą.

Pisałem, że mam tego Vikinga, o którego pytasz, ale od niedawna i na dodatek to moja pierwsza z napędem. Możesz zadać*jakieś szczegółowe pytanie, ale po opinię*przyjdź za 10 lat. Najlepsza cecha tej kosiarki, to że bardzo dobrze zbiera trawę, porządnie upycha w koszu, a wypróżnianie kosza jest niesamowicie wygodne, łatwe i szybkie. Wada, to opór toczenia ze względu na napęd i wagę, i przy ostrzejszych zakrętach trzeba rozłączać napęd, bo "ucieka". Napęd jest bardzo silny, nie ma problemów z dużą trawą czy nierównościami terenu. Jak się*ją*toczy przy wyłączonym silniku, to słychać pracę mechanizmu napędu. Jeśli bierzesz z napędem, to bierz z jakąkolwiek regulacją szybkości, bo jeden bieg to jakieś nieporozumienie. Idę kosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie będe miał do nikogo pretensji najbardziej chodzi mi o opinie użytkowników poszczególnych modeli. Nadal waham się pomiędzy hondą z napędem hydrostatic a select drive i vikingiem. Po przeczytaniu różnych opinni skłaniam się teraz nie za hydrostatikiem a za select drive. Vikinga też nie przekreśliłem tylko jest on mi najmniej znany. Czy możesz opisac swój jaki to model jaka cena jaki napęd i jak sie sprawuje w praktyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś sprzedawczykiem i boisz się o swój biznes....

Wystarczy poczytać strony uokik.

Oczywiście są ograniczenia w testowaniu.

Koledze polecam w kolejności :

Honde, Active i na końcu Vikinga. Nie ma kosiarek idealnych.

 

Możesz sobie po testować patrząc na sprzęt,i nic więcej chyba że się jeszcze poprzytulasz do niej,jak nie wiesz o czym piszesz to nie pisz głupot,kup sobie pokoś i spróbuj oddać a wtedy zobaczymy jaki jesteś mądala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie już wybrałem kilka sprzętów, prośba o rady jeśli ktoś zna/ma te kosiarki. Ogródka mam 850 m2. Wiem, że istnieją kosiarki spalinowe, ale chcę spróbować z elektryczną.

Pod uwagę biorę tylko kosiarki 46 cm.:

1. KOSIARKA STIGA COMBI 48 ES - najdroższa w zestawieniu, bo jakieś 1350 PLN, ale + bo silnik indukcyjny, napęd, mulczowanie i Stiga (dobre, bo Stiga tak mi ją polecano)

2. KOSIARKA ELEKTRYCZNA HECHT 1805 S - nieco tańsza ok. 1150 PLN, ma wszystko to co Stiga, ale tu z kolei słyszłem, że Hecht to niezbyt dobry producent

3. KOSIARKA MAKITA ELM4613 - cena zbliżona do Hecht jakieś 1150 PLN, niby Makita świetna marka, ale nie wiem czy jest silnik indukcyjny

4. NAC LE18-51-SIR-JR - bardzo ciężka, ale z napędem i aż 51 cm. szerokość cięcia, silnik indukcyjny i cena dobra, bo ok. 100 PLN. Tylko opinie o NAC średnie.

 

I kosiarki bez napędu, bo być może przy 850 m2 i w miarę płaskiej działce 30 kg. nie będzie aż tak dużym problemem? Wszystkie mają mniej więcej te same funkcje:

 

1. Kosiarka elektryczna Stiga Combi 48 E - to samo co 48 ES, ale bez napędu

2. KOSIARKA OLEO-MAC G 48 PE - dużo dobrych opinii, silnik indukcyjny, bez napędu

3. KOSIARKA AL-KO SILVER 46.4 E - jest indukcja i dobre opinie o AL-KO

4. Jest też Makita i Hecht, odpowiedniki tych wypisanych powyżej bez napędu

 

Któraś wybija się ponad inne? Warto nieco przepłacić za Stiga?

 

Hechta bym skreślił,tak samo Naca,Makita swoich kosiarek nie produkuje i też są przeciętne,wybrałbym między AL-KO a Oleomac,mimo wszystko szukałbym spalinowej z napędem,za cenę elektrycznej będzie spalinowa,lepsza obudowa,większa moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy się założyć o tysiąc, że kupię skosze kawałek i oddam.

Jesteś miękki czy twardy.

Inne rzeczy sprawdzałem, używałem i oddawalem.

Prawo jest właśnie po to aby wiedzieć czy towar jest ok, poza tym możesz oddać w 14 dni.

Albo możemy zrobić bezkosztowo, poprosisz lokalnego rzecznika o opinię czy można odpalić skosić kawałek, wyczyścić i oddać. Oczywiście nie możesz uszkodzić. Napiszesz co napisał, ok?

Edytowane przez kazoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w temacie zwrotu sprzętu używanego (mam nadzieję, że jakaś aktualizacja mi nie umknęła):

 

Ustawa o prawach konsumenta:

 

" 4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9."

 

I dalej przykłady z wytycznych KE (1-4) oraz UOKiK (5-6):

 

1).Urządzenia audio-video – przed ich zakupem konsument jest standardowo (w sklepie stacjonarnym) w stanie sprawdzić jakość obrazu lub dźwięku.

2).Odzież – przymierzenie ubrania w sklepie nie wiąże się z usunięciem metek producenta.

3).Urządzenia AGD – konsument nie jest standardowo (w sklepie stacjonarnym) w stanie sprawdzić w praktyce urządzeń gospodarstwa domowego, na przykład sprzętów kuchennych, z których skorzystanie nieodłącznie wiąże się z pozostawieniem śladów.

4).Sprzęt komputerowy – konsument (standardowo – w sklepie stacjonarnym) nie jest w stanie dokonać konfiguracji oprogramowania na komputerze, w związku z tym uzasadnione koszty związane z przywracaniem ustawień fabrycznych na takim urządzeniu również będą stanowiły zmniejszenie wartości.

5).Zakup kosiarki – skoszenie nią przez konsumenta całego ogródka i odesłanie do sprzedawcy skutkuje koniecznością czyszczenia i doprowadzenia do stanu z momentu sprzedaży – za co można obciążyć kosztami konsumenta

6).Przymierzenie bluzki i sprawdzenie jakości materiału nie wiąże się z żadnymi roszczeniami sprzedawcy do konsumenta, jeśli ten w terminie odstąpił od umowy sprzedaży.

...

"Kończąc należy podkreślić zdecydowanie, że ustawowe prawo do zwrotu konsumenckiego przysługuje konsumentowi zawsze, niezależnie od tego czy zwracaną rzecz używał czy też nie, czy nosi ona ślady używania, czy opakowanie zostało otwarte, uszkodzone itd. Odstąpienie od umowy terminie 14 dni od dostarczenia rzeczy jest wówczas zawsze skuteczne, a sprzedawca zobowiązany jest rzecz przyjąć z powrotem. Problem pojawia się dopiero na etapie ewentualnej decyzji sprzedawcy, czy w danych okolicznościach zachodzą jego zdaniem przesłanki do obarczenia konsumenta odpowiedzialnością za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. W sytuacji, gdy nawet takie przesłanki wystąpią, a przedsiębiorca wcześniej nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy – konsument nie poniesie odpowiedzialności za zmniejszenie wartości zwróconej rzeczy."

 

https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/zwrot-konsumencki-a-uzywanie-rzeczy

 

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hechta bym skreślił,tak samo Naca,Makita swoich kosiarek nie produkuje i też są przeciętne,wybrałbym między AL-KO a Oleomac,mimo wszystko szukałbym spalinowej z napędem,za cenę elektrycznej będzie spalinowa,lepsza obudowa,większa moc

 

Te, które polecasz oznaczają brak napędu, ale być może nie jest niezbędny. Co myślisz o Stiga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi o skoszenju całego ogródka, można na próbę coś skosić, sprawdzić jak kosi, sprawdzić napęd i oddać.

 

Oczywiście i zwrot pewnie zostanie przyjęty - tak też jest napisane - ale wystarczy, że np zostanie bród/rysy/zmatowienia na spodzie obudowy/kołach i już jest utrata wartości sprzętu co wg wcześniejszej informacji daje podstawę do obciążenia konsumenta opłatą za przywrócenie pełnej wartości urządzeniu. Nie wiem, czy byłbym chętny na takie testy.

 

Ale uciekamy od tematu - to dyskusja bardziej do wątków prawnych.

Edytowane przez przemo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie już wybrałem kilka sprzętów, prośba o rady jeśli ktoś zna/ma te kosiarki. Ogródka mam 850 m2. Wiem, że istnieją kosiarki spalinowe, ale chcę spróbować z elektryczną.

 

Któraś wybija się ponad inne? Warto nieco przepłacić za Stiga?

 

Mimo wszystko pomyśl o spalinowej z napędem,pamiętaj żę jak kupisz to jej nie wyrzucisz,będziesz przeklinać przedłużacz który ci się będzie plątał,kosiarka elektryczna ma mniejszą moc,cenę masz taką samą jak za spalinową i o wiele rozsądniej jest nabyć spalinową która będzie mocniejsza,jeśli nie chcesz słuchać rad innych to nie warto przepłacać za Stige

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie już wybrałem kilka sprzętów, prośba o rady jeśli ktoś zna/ma te kosiarki. Ogródka mam 850 m2. Wiem, że istnieją kosiarki spalinowe, ale chcę spróbować z elektryczną.

 

Któraś wybija się ponad inne? Warto nieco przepłacić za Stiga?

 

Mimo wszystko pomyśl o spalinowej z napędem,pamiętaj żę jak kupisz to jej nie wyrzucisz,będziesz przeklinać przedłużacz który ci się będzie plątał,kosiarka elektryczna ma mniejszą moc,cenę masz taką samą jak za spalinową i o wiele rozsądniej jest nabyć spalinową która będzie mocniejsza,jeśli nie chcesz słuchać rad innych to nie warto przepłacać za Stige

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...