Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Bardzo proszę o opinie. Jestem na etapie zakupu kosiarki i z wielu dostępnych wybór padł na jedną z dwóch:

AL-KO Highline 51.6 SP-B Plus

Stiga combi 53 sq h

Obie kosiarki są w tej samej cenie (1800 zł) i z tego co zdążyłem zauważyć (a oglądałem obie bardzo dokładnie) jakościowo są do siebie bardzo podobne. Moje pytanie dotyczy tylko i wyłącznie silnika. AL-KO ma silnik B&S Series 650 Exi, a Stiga ma silnik Hondy gcv 160 ohc autochoke.

Do koszenia nie mam dużo bo około 700m2 działki ale chcę mieć kosiarkę z dobrym i niezawodnym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kosiarki Stiga:

kiepska jakosc wykonania, dużo reklamacji, duzo prostych awarii

 

Tak jak pisałem wcześniej nie chce debatować o jakości wykonania całej kosiarki ponieważ spędziłem dużo czasu na oglądaniu z każdej strony Stigi i Al-Ko i szczerze mówiąc ciężko się czegoś przyczepić. Nie jestem znawcą od kosiarek ale motocykli i silników złożyłem setki więc wiem oo czym mówię.

Nadal więc mam pytanie odnośnie samych silników, ich awaryjności i typowych usterek.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 100% mozna jedynie by było stwierdzić jakbyś miał dwie takie same kosiarki z tymi silnikami i tak samo je użytkował,każda kosiarka kosi w innych warunkach,i jedne i drugie silniki będą chodziły ale ile bezawaryjnie nikt ci tego nie zagwarantuje,działke masz raczej małą więc której byś nie kupił będzie kosiła,bardziej bym się skupił na obudowie aby dobrze zbierała do kosza nawet wilgotna trawę i jakość wykonania poszczególnych części była dobra jak i całej kosiarki,dla mnie tylko to Autochoke w Hondzie jest niezbyt dobrym rozwiązaniem i potrafi się zacinać ale na to nie zwracaj uwagi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kosiarki są produkowane w innych fabrykach i z innych materiałów,jakość tych maszyn też jest inna,AL-KO jest solidniej zrobione i materiały użyte do ich produkcji są trwalsze,dodając do tego obudowę Highline wyszło świetne połączenie które się sprawdziło,wadami silników są głównie sami użytkownicy nie dbający o nie,ja brałbym B&S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich.

Szukam kosiarki.

Działka ma 30 arów.

Trochę nierówności.

Mało krzaków czy drzewek.

Trochę kretowisk.

Chcę kosić nie częściej niż raz na 2tygodnie.

Chcę kosiarkę pewną która wiele lat mi posłuży. Nie boję się napraw i mogę śmiało kupować oryginalne części by jak najdłużej chodziło.

Interesuje się nowymi kosiarkami spalinowym renomowanych firm oraz traktorkami używanymi firm stiga lub husqvarna. Wszystko do 2500 zł. Proszę nie doradzać hond bo mam samochód tej marki i nie chce kolejnego bubla tej marki kupować. Pozdrawiam

Edytowane przez Xixu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....30 arów.

Trochę nierówności.......

Chcę kosić nie częściej niż raz na 2 tygodnie.

Chcę kosiarkę pewną która wiele lat mi posłuży. ......

Interesuje się nowymi kosiarkami spalinowym renomowanych firm oraz traktorkami używanymi firm stiga lub husqvarna. Wszystko do 2500 zł. ....

Masz układ który znam z autopsji ;). Potrzebujesz kosiarki do wysokiej trawy. Niestety nie ten budżet, musiałbyś prawie drugie tyle dołożyć (albo więcej), o traktorku zapomnij, sam agregat do wysokiej trawy to jest 3-4 razy budżet który zakładasz, a traktorek/rider który to pociągnie, przynajmniej dwa razy więcej. Używany wiadomo będzie tańszy, ale nie ma co liczyć że ktoś sprzeda sprzęt za 10 % wartości, no chyba że kompletnie zajechany złom, którego nie da się reanimować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Masz układ który znam z autopsji ;). Potrzebujesz kosiarki do wysokiej trawy. Niestety nie ten budżet, musiałbyś prawie drugie tyle dołożyć (albo więcej), o traktorku zapomnij, sam agregat do wysokiej trawy to jest 3-4 razy budżet który zakładasz, a traktorek/rider który to pociągnie, przynajmniej dwa razy więcej. Używany wiadomo będzie tańszy, ale nie ma co liczyć że ktoś sprzeda sprzęt za 10 % wartości, no chyba że kompletnie zajechany złom, którego nie da się reanimować.

 

Dziękuję za info. Zostaje więc samobieżna z husqvarny za 2800 o szerokości koszenia, jak dobrze pamiętam, 51 cm. Dziękuję za ten wpis! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Zostaje więc samobieżna z husqvarny za 2800 o szerokości koszenia, jak dobrze pamiętam, 51 cm. Dziękuję za ten wpis! Pozdrawiam
Zaiste osobliwie wnioski wyciągnąłeś z mojej odpowiedzi. No ale cóż, skoro masz zlecenie na reklamę husqvarny, to tańcz jak ci grają. Tyle że skuteczność takiego "marketingu" jest ujemna, dziwię się że ktoś za to płaci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o propozycję kosiarki spalinowej, która będzie używana na terenie o bardzo dużym spadku. Teren do koszenia około 500m2. Koszt urządzenia do 4tyś zł.

 

Jesli musisz mieć spalinową i na bardzo duży spadek to tylko dwusuw wchodzi w rachubę. W tym budżecie powinieneś się zmieścić, jakieś Sabo albo AS motor, z tym że na 500 m2 to jest absolutny przerost formy nad treścią. Jak nie lubię elektrycznych, tak w tym przypadku pomyślał bym nad jakimś poduszkowcem, albo zwykłą elektryczną na kółkach.

Edytowane przez G.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

Forum czytam od dawna. Ale problem z wyborem kosiarki skłonił mnie do rejestracji :) Także witam i przechodzę do rzeczy

 

Długo zastanwiałem się nad wyborem sprzętu. Skłaniam się w kierunku kosiarki elektrycznej.

 

Teren do koszenia to około 800m2.

preferowany silnik indukcyjny, obudowa metalowa, koła łożyskowane. Lecz nie są to wymogi eliminujące inny sprzęt jeśli jest warty uwagi. W obrębie zainteresowania:

 

Faworyt GTK 1800

AL-KO COMFORT 40 E

Wolf-Garten A 400 E 1800 W

NAC LE18-46-SI-G 1800 W

 

Widziałem też Ryobi RLM16E36H 1600W i RIWALL 4218 42cm

 

Teren w miarę wyrównany, kamienie starałem się wybrać wszystkie ;) ale wiadomo jak jest. Szerokość koszenia wiadomo szersza lepsza.

 

Budżet: 650 zł (+/- jeśli coś będzie coś zdecydowanie warte uwagi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Forum czytam od dawna. Ale problem z wyborem kosiarki skłonił mnie do rejestracji :) Także witam i przechodzę do rzeczy

 

Długo zastanwiałem się nad wyborem sprzętu. Skłaniam się w kierunku kosiarki elektrycznej.

 

Teren do koszenia to około 800m2.

preferowany silnik indukcyjny, obudowa metalowa, koła łożyskowane. Lecz nie są to wymogi eliminujące inny sprzęt jeśli jest warty uwagi. W obrębie zainteresowania:

 

Faworyt GTK 1800

AL-KO COMFORT 40 E

Wolf-Garten A 400 E 1800 W

NAC LE18-46-SI-G 1800 W

 

Widziałem też Ryobi RLM16E36H 1600W i RIWALL 4218 42cm

 

Teren w miarę wyrównany, kamienie starałem się wybrać wszystkie ;) ale wiadomo jak jest. Szerokość koszenia wiadomo szersza lepsza.

 

Budżet: 650 zł (+/- jeśli coś będzie coś zdecydowanie warte uwagi)

 

Ja mam sprzęt tej firmy http://www.jakmet.pl/ zwykły prosty bez fajerwerków. Silnik indukcyjny, koła łożyskowane, 5 lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęt tej firmy http://www.jakmet.pl/ zwykły prosty bez fajerwerków. Silnik indukcyjny, koła łożyskowane, 5 lat gwarancji.

 

Hmm mój dziadek używał Ani długi czas (nadal używa chyba :D) to produkt mesko czyli ten sam producent chyba. Który model posiadasz ? fajnie że produkt polski i że są części dostępne ale wysokość koszenia jakaś dziwna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...