Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żadna rewelacja,kosiarki produkowane przez Castekgarden,jakość taka sobie,lepiej zobacz Worlda GRL lub GRB,cena taka sama ale jakość o niebo lepsza

 

A jak do Worlda ma się HORTMASZ LV46T-BSAE (B&S) bądź Solo by alko 625 E równięż z silnikiem B&S? Bo u mnie w mieście stacjonarnie można tylko coś takiego dostać. Czy lepiej zamówić przeż internet Worlda? Na stronie Grassa GRB 460P jest niedostępna. Tylko GRL. Chyba że jesteście w stanie polecić inny sklep wysyłkowy z gwarancja DtD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Proszę o pomoc w wyborze kosiarki spalinowej. Trawnik ok 350m2, budżet max. 1500zł., bez napędu Moje typy:

 

1. Sthil RM443 - 1499zł

Obudowa i kosz plastikowy, lekka, B&S 550, kosz 55l, szer. 41cm

 

2. Al-ko Classic 5.10 P-A Plus - 1199zł

szer 51cm, silnik 145 QSS, cięższa od Stihl, duży kosz 65l (może za duży)

 

3. Makita PLM4120N - 1199zł

B&S500E, szer. 41cm, kosz 50l (chyba troche mały)

 

4. Stiga Combi 48B - 1359zł

B&S550E, kosz 60L, szer. 46cm

 

 

Co wybrać? Zachwalają Stihl że super bo plastikowy, zwinny, lekki. Ale troche obawiam się że jest za wąski. Najbardziej pasuje mi Stiga ale z kolei metalowa obudowa i kosz z materiału. Pomóżcie proszę. Za kilka dni muszę coś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do Worlda ma się HORTMASZ LV46T-BSAE (B&S) bądź Solo by alko 625 E równięż z silnikiem B&S? Bo u mnie w mieście stacjonarnie można tylko coś takiego dostać. Czy lepiej zamówić przeż internet Worlda? Na stronie Grassa GRB 460P jest niedostępna. Tylko GRL. Chyba że jesteście w stanie polecić inny sklep wysyłkowy z gwarancja DtD.

 

Jak masz w miarę trawnik zadbany to może lepiej kup AL-KO w obudowie Highline ale jak masz wertepy zdecydowanie World,możesz przecież zapytać jedengo czy drugiego dealera a póżniej wyciągnąć z tego wnioski i będziesz trochę mądrzejszy,tu ma również znaczenie dostęp do części zamiennych więc Firma która sprzedaje sprzęt powinna mieć jakąś pozycję na rynku i te części mieć w miarę dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze kosiarki spalinowej. Trawnik ok 350m2, budżet max. 1500zł., bez napędu Moje typy:

 

1. Sthil RM443 - 1499zł

Obudowa i kosz plastikowy, lekka, B&S 550, kosz 55l, szer. 41cm

 

2. Al-ko Classic 5.10 P-A Plus - 1199zł

szer 51cm, silnik 145 QSS, cięższa od Stihl, duży kosz 65l (może za duży)

 

3. Makita PLM4120N - 1199zł

B&S500E, szer. 41cm, kosz 50l (chyba troche mały)

 

4. Stiga Combi 48B - 1359zł

B&S550E, kosz 60L, szer. 46cm

 

 

Co wybrać? Zachwalają Stihl że super bo plastikowy, zwinny, lekki. Ale troche obawiam się że jest za wąski. Najbardziej pasuje mi Stiga ale z kolei metalowa obudowa i kosz z materiału. Pomóżcie proszę. Za kilka dni muszę coś kupić

 

Tu jak widzę celujesz w nazwę więc moim zdaniem AL-KO ze względu na idącą za tym jakością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jak widzę celujesz w nazwę więc moim zdaniem AL-KO ze względu na idącą za tym jakością

 

Celuje w konkretne kosiarki bo mam ich serwis na miejscu.

Co sądzisz o Stihl? Sąsiad ma i strasznie ja zachwala. W przypadku alko obawiam się trochę wymiarów bo jest z nich największa i najcięższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.. to jest tak że jak ktoś ma coś tak jak sąsiad i mu działa to będzie chwalił ale nie miał możliwości porównania z inną maszyna lepszej klasy i tu jest pies pogrzebany,nawet Naca chwalą nie mając pojęcia o innych maszynach,faktycznie serwis w niektórych maszynach może przydać ci się szybciej niż myslisz ale to wyjdzie w praniu,sam piszesz że kosiarka 41cm jest za wąska a póżniej że np.46cm za ciężka,na siłę nie kupuj bo to nie ma sensu ale wydaje mi się że możesz wybrać maszynę z które nie będziesz do końca zadowolony ale to w końcu twoje pieniądze za które możesz się póżniej wkur.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co różni kosiarki Al-ko serii Classic od Highline? Czy Classic bez systemu MaxAirfow również dobrze zbiera trawę? Różnią się jeszcze czyms? grubsza balacha lub cos innego? Mam ok 350m2 trawnika i nie bardzo chcę napęd bo musiałbym go często odłączać przy nawrotach. Niestety nie ma kosiarki w wersji Highline bez napędu.

Parametrami najbardziej odpowiada mi Highline 46.8 SP-A no ale ten napęd. No i nie wiem czy silnik 125cm3 nie jest za mały do 46cm i napędu. Taki sam silnik jest w serii Classic ale juz szerokość jest tam 42cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od paru lat kosiarkę STIGA COMBI 55 SVEQ z elektrycznym rozrusznikiem,mam poprzedni model z 2015.Koszę nią ok.2000 m2 tygodniowo w sezonie.Najważniejsze cechy:zapełnia kosz na maxa,nóż nie strzępi trawy nawet przy długim braku ostrzenia,daje radę przy wysokiej i mokrej trawie,po złożeniu zajmuje mało miejsca,duże tylne koła i super napęd z biegami,mulczowanie,kosz,wyrzut boczny,no i silnik model 675,który ma tylko jedna wadę..Nie można kosiarki przewracać na boki tylko w stronę rączek,czyli podnosząc przednie koła do góry.W pozostałych położeniach olej przelewa się do gażnika,cylindra i po odpaleniu zadyma gwarantowania.Poprzednio miałem topowy model Husqvarny WC 48 Se.Napęd na przednie koła...nieporozumienie,strzępienie trawy,kosz nabity do połowy,reszta całkiem:najmocniejszy silnik w kosiarkach kompaktowych:seria 850,płynna regulacja prędkości napędu,aluminiowy korpus. Więc cena i marka nie zawsze gwarantuje najlepszych walorów użytkowych sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co różni kosiarki Al-ko serii Classic od Highline? Czy Classic bez systemu MaxAirfow również dobrze zbiera trawę? Różnią się jeszcze czyms? grubsza balacha lub cos innego? Mam ok 350m2 trawnika i nie bardzo chcę napęd bo musiałbym go często odłączać przy nawrotach. Niestety nie ma kosiarki w wersji Highline bez napędu.

Parametrami najbardziej odpowiada mi Highline 46.8 SP-A no ale ten napęd. No i nie wiem czy silnik 125cm3 nie jest za mały do 46cm i napędu. Taki sam silnik jest w serii Classic ale juz szerokość jest tam 42cm

Dla ścisłości. Kupiłem al-ko Classic model z 2017 roku. Silnik Loncin 125, szerokość koszenia 46cm. Aktualne modele mają 42cm. Po kilku koszeniach super. Lekka, zwinna. Duży kosz na trawę wypełnia się po brzegi. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości. Kupiłem al-ko Classic model z 2017 roku. Silnik Loncin 125, szerokość koszenia 46cm. Aktualne modele mają 42cm. Po kilku koszeniach super. Lekka, zwinna. Duży kosz na trawę wypełnia się po brzegi. Polecam

 

A ja polecam Hondę i jak to wypośrodkować? Po kilku korzeniach super, lekka i zwinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poszedłeś w kierunku niższej ceny ale skoro tobie to pasuje to inni nie powinni mieć pretensji

 

Mój budżet był na poziomie 1500zl. Jedyna kosiarka która spełniała moje wymagania to ta która wybrałem. A że kosztowała połowę mojego budżetu to tylko na plus. Nie kierowałem się tylko cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...