Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kosiarki z taką obudową 20 lat temu albo i więcej miało przecież Solo,znakomite maszyny ale były drogie,z tego co pamiętam to jeszcze chyba 3 lata temu były w ofercie ale ich cena była raczej zaporowa w prorównaniu do tradycyjnych więc wycofali z produkcji jak AL-KO kupiło Solo,niestety wygrały względy ekonomiczne,wiadomo Polacy wolą tańsze maszyny ale jest światełko w tunelu że mają już dość taniej Chińszczyzny z gównolitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pierwsze obudowy z Abesu były w kosiarkach Husqvarna jakieś 20 lat temu w modelu master 46. A ze było to strasznie gowniane rozwiązanie to jakieś 15 lat temu nastał model L145 z metalową obudową. Wydaje mi sie ze co najmniej od 15 lat w ich ofercie nie ma kosiarek z plastikową obudową. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

 

Przejrzyj obecną ofertę. Większość to plastik. Byłem niedawno w salonie i ...dramat. Może to i wg producenta dobre ale do mnie nie przemawia.

 

Kosiarki z taką obudową 20 lat temu albo i więcej miało przecież Solo,znakomite maszyny ale były drogie,z tego co pamiętam to jeszcze chyba 3 lata temu były w ofercie ale ich cena była raczej zaporowa w prorównaniu do tradycyjnych więc wycofali z produkcji jak AL-KO kupiło Solo,niestety wygrały względy ekonomiczne,wiadomo Polacy wolą tańsze maszyny ale jest światełko w tunelu że mają już dość taniej Chińszczyzny z gównolitu

 

Nic dodać, nic ująć.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą pamięć. Od kiedy Huska zaczęła stosować obudowy z plastiku, wtedy zmieniłem zdanie. A za dwa lata będzie ta sama Honda, którą użytkuję.

 

Chyba, ze zacznie stosowac obudowy z plastiku :)

Lol

To bedzie wowczas Al-Ko :)

Albo Faworyt :) :) :)

 

 

A szczerze mowiąc - jakie wady ma obudowa z ABS, czy PP ?

Pytam, bo użytkuje taką 5 lat, przez dwa lata kosilem nią 2 działki.

I nie wiem, co tracę....

Czy metalowa obudowa spowodowalaby, ze mogłbym kosic trawę rzadziej ?

A moze trawa bylaby bardziej zielona ?

:lol:

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się rozlazła po 5 latach. Właśnie Master 46.

Przejrzyj obecną ofertę. Większość to plastik. Byłem niedawno w salonie i ...dramat. Może to i wg producenta dobre ale do mnie nie przemawia.

Mógłbys podac który typ kosiarki spalinowej husquvarny konkretnie ma obudowę z tworzywa? Bo przegladam i nie widzę. Mówię o spalinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze zacznie stosowac obudowy z plastiku :)

Lol

To bedzie wowczas Al-Ko :)

Albo Faworyt :) :) :)

 

 

A szczerze mowiąc - jakie wady ma obudowa z ABS, czy PP ?

Pytam, bo użytkuje taką 5 lat, przez dwa lata kosilem nią 2 działki.

I nie wiem, co tracę....

Czy metalowa obudowa spowodowalaby, ze mogłbym kosic trawę rzadziej ?

A moze trawa bylaby bardziej zielona ?

:lol:

 

Nie byłbyś sobą, gdybyś nie wiedział "lepiej". Swoją drogą, po Hondzie trawa jest bardziej zielona i rozkrzewia się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrą pamięć. Od kiedy Huska zaczęła stosować obudowy z plastiku, wtedy zmieniłem zdanie. A za dwa lata będzie ta sama Honda, którą użytkuję.

 

A jeszcze jedno.Honda HRX ma korpus z tworzywa. Nie czas zacząć odradzać Hondę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o radę którą kosiarkę wybrać, działka 800m dość równa, dużo nasadzeń, i sporo manewrowania, oto moje typy

 

1. World GRL 460P - bez napędu - nie wiem czy brak napędu przy jej wadze nie będzie problemem dla mojej Żonki.

2. World GRL 460S - napęd - czy napęd sprawdzi się przy konieczności omijania przeszkód

3. Kosiarka spalinowa Highline 46.8 SP-A - zastanawiam się czy ten silnik nie jest zbyt mały + czy napęd sprawdzi się przy konieczności omijania przeszkód

4. Kosiarka spalinowa Classic 42.8 P-A - bez napędu + każde koło ma osobną regulację wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czytajac to forum zdecydowalem sie na zakup kosiarki World GRL 530S, a mam okolo 800m2. Podczas pierwszego koszenia podzielilem to na 3 czesci zeby jej bardzo nie przeciazac ale kosiarka czasami sie dziwnie zachowuje. Na poczatku normalnie kosila, pozniej troche halasowala i tak jakby miala jakies wibracje, jakby noz byl nie dokrecony...po ponownym uruchomieniu kosila normalnie poczym znow swirowala...wydaje mi sie ze nie jest to normalne...gdy jest wylaczona do przodu prowadzi sie lzej, ciagnac do tylu jest wiekszy opor, w calkiem innej kosiarce jak sprawdzalem to do tylu i do przodu szla z takim samym oporem...podpowie ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosisz z koszem,czy bez niego bo za bardzo nie wiadomo jak się do tego odnieść natomiast do tyłu kosiarka powinna troszkę ciężej się toczyć

 

Z koszem i bez kosza, w obu przypadkach to samo... Trawę mam rzadką więc nie ma ciężko... Opuściłem ja najniżej, podwórko nie jest za równe ale nigdzie nie było uderzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...