Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz dobrą pamięć. Od kiedy Huska zaczęła stosować obudowy z plastiku, wtedy zmieniłem zdanie. A za dwa lata będzie ta sama Honda, którą użytkuję.

Nie wyjeżdżaj mi tu....:D

Uwielbiam jak ludzie głoszą kategorycznie sądy a potem sami wpadają w sidła swoich jedynie słusznych poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wyjeżdżaj mi tu....:D

Uwielbiam jak ludzie głoszą kategorycznie sądy a potem sami wpadają w sidła swoich jedynie słusznych poglądów.

 

Husqvarna już sięskończyła, to nie to co dawniej i szkoda, bo nabyłbym. Wszechobecne silniki Briksa trącą marketówą. Tyle w temacie. Jedyny godny uwagi szwedzki model posiada silnik Kawasaki, lecz cena lekko zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husqvarna już sięskończyła, to nie to co dawniej i szkoda, bo nabyłbym. Wszechobecne silniki Briksa trącą marketówą. Tyle w temacie. Jedyny godny uwagi szwedzki model posiada silnik Kawasaki, lecz cena lekko zaporowa.

 

Ale poczekaj, teraz to silniki Brigsa są problemem? Bo myślałem że obudowa z tworzywa . Jakbym był złośliwy to mógłbym mniemać ze ta nagła zmiana poglądu wynika z obudowy Hondy HRX. Ale nie jestem więc nie śmialbym sugerować takich niegodziwości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poczekaj, teraz to silniki Brigsa są problemem? Bo myślałem że obudowa z tworzywa . Jakbym był złośliwy to mógłbym mniemać ze ta nagła zmiana poglądu wynika z obudowy Hondy HRX. Ale nie jestem więc nie śmialbym sugerować takich niegodziwości....

 

Teraz to "czepiasz się garbatego, że ma dzieci proste". Kojarzysz cytat? A może inaczej: " co by nie zrobił, wszystko nie po twojemu". Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka ma kosić i większość to robi jedna wytrzyma 10 druga 20 lat ale to tylko jak trafisz i nie ma reguły że ta 3 razy droższa będzie akurat dłużej pracować , kosiarka to kosiarka i nic poza tym to nie dzieło sztuki do eksponowania , dajcie spokój bo mercedesy gniją bardziej niż hyundaj atos za 5 razy mniej i czego to dowodzi ? niczego brać na ile stać byle nie przepłacać i tyle :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryzys nie do końca Cię rozumiem :p Przecież łatwiej się obrzucać wyzwiskami niż merytorycznie wypowiedzieć w temacie...

 

Właściwie teraz zacząłem się zastanawiać na kosiarką akumlatorową. na 400m to niejedna mi wystarczy, tylko ciekawe jak długo wytrzymują w nich baterie i jaka jest ich moc np. porównując do spalinowe 1600cc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka ma kosić i większość to robi jedna wytrzyma 10 druga 20 lat ale to tylko jak trafisz i nie ma reguły że ta 3 razy droższa będzie akurat dłużej pracować , kosiarka to kosiarka i nic poza tym to nie dzieło sztuki do eksponowania , dajcie spokój bo mercedesy gniją bardziej niż hyundaj atos za 5 razy mniej i czego to dowodzi ? niczego brać na ile stać byle nie przepłacać i tyle :yes:

 

Skoro tak piszesz, dlaczego chodzisz w firmowym obuwiu zamiast w takim z targu za 2 dychy? Z kosiarkami jest jak z resztą sprzętów, czyli: co jest tanie, to jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryzys nie do końca Cię rozumiem :p Przecież łatwiej się obrzucać wyzwiskami niż merytorycznie wypowiedzieć w temacie...

 

Właściwie teraz zacząłem się zastanawiać na kosiarką akumlatorową. na 400m to niejedna mi wystarczy, tylko ciekawe jak długo wytrzymują w nich baterie i jaka jest ich moc np. porównując do spalinowe 1600cc.

 

Zapętliłeś się sam. Z kosiarką elektryczną jest tak jak z autem elektrycznym - kończy się prąd i ...dupa. Do spalinówy wlejesz oktanów w 10 sekund a elektryk ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz, dlaczego chodzisz w firmowym obuwiu zamiast w takim z targu za 2 dychy? Z kosiarkami jest jak z resztą sprzętów, czyli: co jest tanie, to jest drogie.

 

Sześć lat mam kosiarke wylicytowaną na alle za 310 zł :)

Przez dwa sezony obrabiała trzy działki.

Pali za pierwszym razem, a ja tylko paliwo leje, noz ostrzę i olej wymieniam...

https://www.amazon.co.uk/Mountfield-HP41-Petrol-Rotary-Lawnmower/dp/B01MSUFU3U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak piszesz, dlaczego chodzisz w firmowym obuwiu zamiast w takim z targu za 2 dychy? Z kosiarkami jest jak z resztą sprzętów, czyli: co jest tanie, to jest drogie.

 

Trzy lata kosiłem 20-to letnią MTD z briksem i dawała radę bez problemu 1200m2 czasem coś przyspawałem i działa dalej u syna na dziewiczej działce z trawą dla krów , ja kupiłem jakąś stigę za 1500 bez większego namysłu i też kosi chociaż kiepsko trawę do kosza ładuje ale kosiarka to tylko kosiarka ma kosić to to robi żadnej religii w tym nie widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te czasy dawno się skończyły że kosiarka miała tylko skosić,dziś na skosić,nabić pełen kosz a nie połowę,niektóre firmy eliminują alu,paisty noży z bolcami które na patykach się ścinają i trzeba je wymieniać,obsługa kosiarki powinna być w jej pozycji pionowej co jest bardzo fajne,zaczynają być rozszerzone gwarancje co jest plusem,jak ktoś chce byle co to kupuje chiński wynalazek który skosi byle jak i raczej po gwarancji się popsuje,tym bardziej że robią coraz większe chińskie g....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapętliłeś się sam. Z kosiarką elektryczną jest tak jak z autem elektrycznym - kończy się prąd i ...dupa. Do spalinówy wlejesz oktanów w 10 sekund a elektryk ...?

 

Czy każda Twoja wypowiedź musi mieć jakąś złośliwą zaczepkę?

A jak braknie paliwa, a Ty go nie kupiłeś to nie będzie dupy?

Zaraz napisze, że to mój problem...

Ok, ale jak kupię kosiarkę z zasięgiem koszenia do 600m koszenia, a ja mam 300 to nie pozostanie mi nic innego jak ją pomiędzy koszeniami naładować, a nie zajmie mi to nawet 10s, bo się samo naładuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akumulatorowej możesz mieć drugą baterie jak przeraża cie przerwanie koszenia i dokonczenie za 2h. Ja mam mały trawnik bo okolo 300m2 ale akumulatora zostaje prawie polowa po robocie wiec zakladam że na 500m2 trawnika taki 4Ah wystarcza spokojnie. Nawet jak po dwoch latach spadnie mu pojemność to na moj trawniczek spokojnie starczy. Przesiadlem sie ze spalinówki i na pewno nie wrócę. Marze tylko żeby sąsiedzi też kiedyś do tego dorośli bo warczenie tych silników w sobotni dzionek jest średnio przyjemne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję jakiejś kosiarki w okolicach 1500 zł. Żeby nie było, że idę na łatwiznę to już dużo poczytałem, trochę pojeździłem po sklepach. W chwili obecnej mam dylemat pomiędzy tymi modelami: https://m.ceneo.pl/44055364?se=NvvFGVA5qwfjlRJuFayFFR7H0C1TBDZh&gclid=CjwKCAjwr8zoBRA0EiwANmvpYEa2oZEmPD2pNyMf54F1zDn1z3qyKFruSFcp1-lYsrqmbWmmwwdsUBoC5PgQAvD_BwE oraz

https://m.ceneo.pl/53063588?se=30OyBqSnzKduFWb7qPPxT8suYNmaiX-8&gclid=CjwKCAjwr8zoBRA0EiwANmvpYBxUdmHmqj3hXxfRYXyd-o259fYmsnZ8c5w6uF3KdzJF0Jd75u97-RoCN_wQAvD_BwE

Może ktoś się wypowie na temat tych kosiarek? A może poleci coś innego A tą kwotę, oczywiście może być stówka w więcej czy mniej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...