Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kosiarka spalinowa ? - tylko jak masz dzialke ponad 20 arow.

W zeszlym tygodniu zakupilem w Makro kosiareczke elektryczna Asgatec czy jakos tak, cena okolo 280 zl (produkcja chinska, 2 lata gwarancji).

Kosiarka rewelacyjnie dała sobie rade z zapuszczona działka gdzie wysoka trawa (120 cm) przeplatała sie z suchumi badylami 5mm srednicy oraz innymi pędami.

Fakt, skoszenie wszystkiego zajęło mi 4 godziny lecz bylo to pierwsze koszenie dzialki od 1,5 roku. Efektywna powierzchnia koszenia to 900 m2 (cała dzialka to troche ponad 1400 m2). Kolejne koszenie zajeło juz niespełna godzine.

Wiec jak nie jestes pół-rolnikiem to kosiarka elektryczna w zupełnosci wystarcza. Istotne jest aby przy nierownej działce miała maksymalnie duze koła, wtedy jazda po nierownosciach nie jest tak uciazliwa.

 

Miło mi to słyszeć. Brałam pod uwagę trzy firmy Agroma, Alko i Asgatec.

I chyba zdecyduje sie na Asgatec, moc 1100W, elektryczna.

Owszem, z kabelkiem to jest troszkę zabawy ale to nie jest problem w moim pzrypadku. Działeczka mała, gniazdka porobił mąż naokoło domu...

Od 5 lat koszę kosiarką Agroma moc 1100W tez małą dziaałkę (tesciów) i jest wystarczająca, nie psuje sie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja kosze flimo huskfarma podkaszarka i ciagniczkiem a ta trzecia nie pamietam a jeszcze jedna mustang

no co nie moje

nie ja kupuje tylko moj pracodawca jaka opinia

flimo poduszkowa na gorki oki

podkaszarka mmmmmmmmmm pozostawia duzo do zyczenia malutka bo nie na szelkach silnik oszczedny cale 250ml sie miesci paliwa i starcza na godzine

co do huskfarmy ciagniczka

rora z boku przy lekko wilgotnej trawie sie dosc szybko zapycha i kola na malych gorkach sie slizgaja ogolnie oki a co do tej trzecie co nie znam nazwy 10 stopniowa regulacja nozy wlazcnik nozy elektryczny walec i szczotki do robienia pasow rewelka a na jaka wielkosc

jak mnie stac to se kupie na maly treawnik wypasiona kosiare i juz

ale nie ma sesu ja mam ogolnie do skoszenia ponad hektar uzywam ich wszystkich choc nie odrazu ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie dziwie że niewygodnie z tą podkaszarką, bo od tego są szelki żeby ich używać, zresztą po zbiorniku poznaje że to jakaś do sporadycznego użytku wokół domu, a jak macie ją w firmie to pewnie jakaś branża ogrodnicza, to i model profesjonalny byłby zdecydowanie lepszy, wprawdzie są cięższe ale zbiornik większy i silnik mocniejszy, a co za tym idzie o ile lepsza wygoda pracy. Natomiast ten traktorek mnie dziwi i nie chodzi o to, że kosiarka trawą się zapycha bo to normalne w każdej jak się mokrą kosi, ale to że się ślizga. Niedawno widziałem jak takim traktorkiem wyciągali quada który zakleszczył się w grzęzawisku, i traktorek spokojnie z brzegu, pod górkę na śliskim błocie pojechał. Bez problemu quada wyrwał razem z jakimś korzeniem który się o koło zaczepił :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz traktorki i traktorki

nie kazdy taki sam , jeden mam maly drogi wiekszy

mniejszym pod gorke 10 stopni nie podjade a tym wiekszym niema problemow z ciagnieciem przyczepki do autka pod ta gorke

a co do firmy otuz sie mylisz to prywatne wszystko , nie posiadam ani ja ani moj szef czy jak go zwal , moze lepiej pracodawca od czsu do czsu .

firmy ogrodniczej

poprostu maja ogrod a nie maja czasu na zajmowanie sie nim

jutro jadse kosic ta wieksza moze zrobie zdjecia to ci jakos wysle pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest Wasza opinia na temat używania kosy spalinowej (dobrej jakości) na świeżo zakładanym trawniku?

 

Straszą mnie, że za bardzo szarpie młodą, nieukorzenioną trawkę?

 

Czy na ok 800 m2 trawnika do skoszenia warto mieć jednoczęsnie i kosiarkę i kosę?

 

Witam,

Mają rację.

Czy kosa i kosiarka?-podkaszarke uzywamy do obkaszania różnych przeszkód (drzewa, krawężniki itp.) więc musisz sobie odpowiedzieć czy podkaszarka będzie Ci potrzebna. Jeszcze jedno, trawnik skoszony kosiarką jezdną wygląda atrakcyjniej niż podkaszarką (kosiarka kosi na tą samą wysokość i nei szarpie trawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sluchajcie kochani...

zamierzam kupic rodzicom kosiarke...maja duzy ogrod...tate bola plecy :)

 

znalazlam takie:

 

http://www.markab.com.pl/?zobacz=468#admin/zdjecia/ceb3b2439f7d520557b38371c9122e1f.jpg

 

http://www.e-kosiarki.pl/go/_info/?id=1256

 

te roznia sie silnikiem..

 

http://www.kosiarki-odsniezarki.pl/index.php?products=product&prod_id=733

 

 

i co myslice? dobre sa? ja sie na tym nie znam, a nie chcialabym kupic czegos co zaraz siadzie....bo mnie na to nie stac...(zreszta kogo stac :wink: )

 

ktora byscie wybrali?....a moze zadna?.....dlaczego?

 

z gory dziekuje za pomoc i sugestie...bo juz mi mozg siada jak przegladam wszystkie strony i jakos dziwnie odechciewa mi sie ogrodu (ktory czeka na mnie w domu) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna z kosiarek jakie widziałem nie spełniała moich wymagań więc z konieczności musiałem ją wykonać własnoręcznie. Kilka awarii noży tnących latających w dowolnym kierunku i mogących nawet zabić, przekonało mnie do zastosowania płyty tnącej firmy Klippo (do obejrzenia na stronie 36(19 z 21)) http://www.zielenservice.pl/img/pdf/Klip_Kons_Kat05_sv.pdf

Płyta posiada 6 krótkich noży umieszczonych na różnych wysokościach zamocowanych obrotowo. W przypadku trafienia w przeszkodę nóż chowa się pod płytę, a impet przejmuje gruba płyta do której noże są mocowane.

Te płyty tnące mają szerokość tnącą 53cm, a montowane są w traktorkach i największych spalinowych. Przy trawniku ponad 3 tys m2 tą kosiarką zajmuje mi cały dzień i takie było założenie, aby na koszenie nie stracić więcej niż jeden dzień z weekendu, bo kiedyś trzeba odpocząć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kosiarkę na lata to kup sobie Vega Boss SemiPro 53 SB - http://www.kosiarka.pl/product_info.php?cPath=10_72&products_id=737 kosiarka z silnikiem Briggsa, koła stalowe, szybkie mycie i dysk z 4 uchylnymi nożami powodują że jest to sprzęt nie do zajechania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi :p

 

Ostatecznie zdecydowalam sie na:

 

MAKITA PLM4603

 

http://www.makita.pl/index.php?page=katalog&produkt=333

 

Mam nadzieje, ze pochwalacie moj wybor.

 

 

Moze tylko wytlumacze dlaczego nie zdecydowalam sie na podobna tylko 6KM.

Otoz, ta z 6Km ma 51 cm szerokosci....a tato koniecznie chcial 46cm, zeby mu sie medzy krzaczki zmiescila :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

najlepiej trawe zbierają hondy, ale do tysiaka to nówki nie kupisz (od1500-2400) tańszych nie polecam. Można kupić honde b.db. za 800zł. używaną ale to trzeba sie na tym znać, handluje używkami z Niemiec ale niestety na dzień dzisiejszy nie mam żadnej. Silniki górnozaworowe są nowszej generacji. Moc jest b. ważna, do niej zależy ile kosiarka "pożyje" na danej powierzchni trawnika. Dużo masz tej trawy do koszenia?...i czy teren jest zadbany, równy?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrażnie pisze: "która dobrze zbiera do kosza" a zbierają najlepiej Hondy, Yamahy, Kawasaki.

Brigs jest okej ale niestety nie dorówna nigdy japończykom.

 

 

Najlepiej zbierają Yamahy , Kawasaki? Gdzie w Polsce znajdziesz kosiarki tych producentów, jeśli w ogóle je robią...

Briggs ma najlepszy serwis w Polsce, nie ma żadnego problemu z częściami czy materiałami eksploatacyjnymi a wielu renomowanych producentów ma kosiarki z silnikiem B&S w cenie poniżej 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...