Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Auto spala Ci tyle samo niezależnie czy jedziesz pod ostrą górkę, czy z górki? Bo tak by było, jakby cały czas pracowało z mocą maksymalną zużywając tyle samo paliwa. Tylko wtedy trochę dziwne rzeczy by wynikały z zasady zachowania energii.

 

Tylko że ja pisałem o dwóch różnych kosiarka tzn o różnej mocy silnika, aby porównanie jakie podałeś było adekwatne z samochodem to należałoby porównać dwa auto o różnej pojemności silnika. Czy auto o poj 1,2 spali tyle samo co z silnikiem 1,6??

Co do jazdy pod górkę to na pewno spali więcej bo widać to ewidentnie po obrotomierzu pod górkę ma większe obroty aniżeli zjeżdżając z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko że ja pisałem o dwóch różnych kosiarka tzn o różnej mocy silnika, aby porównanie jakie podałeś było adekwatne z samochodem to należałoby porównać dwa auto o różnej pojemności silnika. Czy auto o poj 1,2 spali tyle samo co z silnikiem 1,6??

Co do jazdy pod górkę to na pewno spali więcej bo widać to ewidentnie po obrotomierzu pod górkę ma większe obroty aniżeli zjeżdżając z górki.

 

Ja tam hamując silnikiem mam wyższe obroty i spalanie zero niż jadąc pod górkę ze spalaniem kilkanaście l/100km.

Aktualnie jeżdżę 2l/126kucy i pali znacznie mniej, niż poprzednie 1,6/116 kucy.

 

To inna analogia, jak ta nie dociera. Kuchenka elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki, mam do koszenia działkę okolo 800m. jest troche drzew i krzaczkow, ale nie jest źle. Mam teraz kosiarkę zwykłą na prąd, ale mam już dość plączących się kabli i coraz bardziej myślę nad kosiarką spalinową, a idzie też black friday, więc może uda się coś zakupić na lato :D. Budżet do +/- 1000zł, jaką kosiarkę byście polecali? Z napędem czy bez? i na jakiej zasadzie on działa? Przepraszam za dość głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach, ale z góry dzięki za doradzenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu kosiarki, mam do koszenia działkę okolo 800m. jest troche drzew i krzaczkow, ale nie jest źle. Mam teraz kosiarkę zwykłą na prąd, ale mam już dość plączących się kabli i coraz bardziej myślę nad kosiarką spalinową, a idzie też black friday, więc może uda się coś zakupić na lato :D. Budżet do +/- 1000zł, jaką kosiarkę byście polecali? Z napędem czy bez? i na jakiej zasadzie on działa? Przepraszam za dość głupie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach, ale z góry dzięki za doradzenie :)

 

W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.

Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.

Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.

Napęd jest dobry na duże, równe powierzchnie ale ma jeden minus w tanich kosiarkach po intensywnej eksploatacji wyrabiają sie plastykowe zębatki i napęd do naprawy, więc ja bym wybierał kosiarki bez napędu.

Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..

Jeszcze pytanie czy będziesz trawę skoszona zbierał aby mieć czysty trawnik czy Ci na tym nie zależy, wtedy możesz za miast z koszem kupić z bocznym wyrzutem, albo z koszem i z funkcją mulczowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.

Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.

Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.

Napęd jest dobry na duże, równe powierzchnie ale ma jeden minus w tanich kosiarkach po intensywnej eksploatacji wyrabiają sie plastykowe zębatki i napęd do naprawy, więc ja bym wybierał kosiarki bez napędu.

Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..

Jeszcze pytanie czy będziesz trawę skoszona zbierał aby mieć czysty trawnik czy Ci na tym nie zależy, wtedy możesz za miast z koszem kupić z bocznym wyrzutem, albo z koszem i z funkcją mulczowania.

 

 

 

O super, a mogłbyś poratować jakimś konkretnym modelem? Bardziej zależy mi na czystym trawniku, czyli model z koszem byłby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, a mogłbyś poratować jakimś konkretnym modelem? Bardziej zależy mi na czystym trawniku, czyli model z koszem byłby super.

 

Tak naprawdę nie znam wszystkich modeli.To co może mi odpowiadać nie oznacza że tobie będzie pasić :) Masz wytyczne więc poszukaj w necie modeli które by spełniały Twoje oczekiwania i wtedy może ktoś jeszcze dołoży swoje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Czy ktoś używa kosiarki: Weibang WB537SC V 3w1?

 

Potrzebuję do dużego ogrodu - 25-27 arów do koszenia nie częściej niż co dwa tygodnie. Zastanawiam się jeszcze, co posiać i jak podzielić ogród, ale chciałbym zapytać czy przy takiej powierzchni taka kosiarka ma sens?

 

Teren płaski, drzew brak - czy uda mi się taką kosiarką skosić całą działkę w 3 godziny (tylko mulczowanie). Wiem, że to zależy jeszcze od innych rzeczy, ale czy jest sens rozważać taką opcję? Traktor odpada, ze względu na brak miejsca do przechowywania, transport i przeglądy itp.

 

Jeśli kosiarka to jakaś opcja, tylko lepiej kupić coś innego to proszę o propozycje, a jeśli jest to dobry wybór i komuś udało się kupić poniżej 2600, to proszę o info, gdzie szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Poleci ktoś małą elektryczną kosairkę do trawnika 300m2? Trawnik dość gęsty, a kosiarka ma służyć na awaryjne koszenie jak np przez deszcz robot nie wyjedzie przez tydzień.

Dobrze żeby kosiła bez wyszarpywania....więc jak najostrzejsze noże. Brak kamieni, czy patyków na trawniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze żeby kosiła bez wyszarpywania....więc jak najostrzejsze noże.

 

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?18285-KOSIARKA-jak%C4%85-kosiark%C4%99-wybra%C4%87-opinie-polecane-kosiarki-rodzaje-kosiarek&p=7988701&viewfull=1#post7988701

 

Ale żeby były ostre, to trzeba regularnie ostrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa kosiarki: Weibang WB537SC V

 

Potrzebuję do dużego ogrodu - 25-27 arów do koszenia nie częściej niż co dwa tygodnie. Zastanawiam się jeszcze, co posiać i jak podzielić ogród, ale chciałbym zapytać czy przy takiej powierzchni taka kosiarka ma sens?

 

Teren płaski, drzew brak - czy uda mi się taką kosiarką skosić całą działkę w 3 godziny (tylko mulczowanie). Wiem, że to zależy jeszcze od innych rzeczy, ale czy jest sens rozważać taką opcję? Traktor odpada, ze względu na brak miejsca do przechowywania, transport i przeglądy itp.

 

Jeśli kosiarka to jakaś opcja, tylko lepiej kupić coś innego to proszę o propozycje, a jeśli jest to dobry wybór i komuś udało się kupić poniżej 2600, to proszę o info, gdzie szukać :)

 

Właśnie zamówiłem ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
W zasadzie na Twoje pytania padła tu już odpowiedź i to niejednokrotnie.

Za kwotę do 1 tys zł spokojnie kupisz dobrą kosiarkę, wiadomo nie Stihla czy Husqvarne ale również dobre i trwałe.

Masz do wyboru Naca, MacAllister z silnikiem Brigsa a nawet na pograniczu 1 tys zł kupisz Ole-Maca.

 

Silnik powinien mieć powyżej 3 KM a nie więcej niż 5 i szerokość koszenia 40-50 cm takiej mocy Ci wystarczy..

.

 

Nikt normalny nie poleci jako dobry sprzęt Nac-a lub Macallistera,to niskobudżetowe sprzęty sprzedawane w marketach,jakość ich jest co najwyżej mizernie przeciętna,juz ten Oleomac jest troche lepszy choć też dupy nie urywa,poza tym kto kosi KM,ważny jest moment obrotowy a nie KM,często w sklepach podaja sprzedawcy tylko KM ile im sie tylko chce i zazwyczaj sa one mocno zawyżone

,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt normalny nie poleci jako dobry sprzęt Nac-a lub Macallistera,to niskobudżetowe sprzęty sprzedawane w marketach,jakość ich jest co najwyżej mizernie przeciętna,juz ten Oleomac jest troche lepszy choć też dupy nie urywa,poza tym kto kosi KM,ważny jest moment obrotowy a nie KM,często w sklepach podaja sprzedawcy tylko KM ile im sie tylko chce i zazwyczaj sa one mocno zawyżone

,,

 

Akurat dzięki Bogu twoje ignoranckie podejście do tematu już poznałem i chyba nie tylko ja, więc twoja opinia jest tak obiektywna jak twoja pusta pisanina.

Co do momentu obrotowego to faktycznie moment to ty masz do pisania bzdur:). W kosiarka spalinowych jako moc jest podawana w pierwszej kolejności w kW a opcjonalnie dodatkowo w KM a drugim ważnym parametrem są obroty/min silnika, ale cóż jak się ma taką wiedzę to wypisuje się brednie o momentach obrotowych w kosiarka spalinowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś podkaszarka NAC służy już siedem lat :).

Sam pewnie bym jej nie kupił ale, że została u mnie jakoby w spadku to służy do dzisiaj.

Nie ma co generalizować, tańszy, chiński sprzęt może również bez awaryjnie spełniać swoje funkcje.

Mam kosę spalinową NAC od lat kilkunastu, kupioną w Casto na Targówku i 20 arów z drzewami do pielęgnacji. Koszę kosiarką, ale kosa ma też co robić. W ubiegłym roku padła przekładnia. 180zł zapłaciłem za naprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzięki Bogu twoje ignoranckie podejście do tematu już poznałem i chyba nie tylko ja, więc twoja opinia jest tak obiektywna jak twoja pusta pisanina.

Co do momentu obrotowego to faktycznie moment to ty masz do pisania bzdur:). W kosiarka spalinowych jako moc jest podawana w pierwszej kolejności w kW a opcjonalnie dodatkowo w KM a drugim ważnym parametrem są obroty/min silnika, ale cóż jak się ma taką wiedzę to wypisuje się brednie o momentach obrotowych w kosiarka spalinowych :)

 

OOOO widzę wszechwiedzący ;) fachura się trafił,piszesz tak samo jak z tymi"dobrymi kosiarkami Nac":bash:poczytaj w necie to może to zrozumiesz co jest ważniejsze,nie ważne co kto podaje tylko co jest ważniejsze w silniku,widać twoja wiedza sprowadza się do danych w instrukcji obsługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o poradę w wyborze kosiarki.

1. miska kosiarki oraz nóż powinny być solidne - to ze względu na dosyć kamienisty trawnik i psy które też co jakiś czas tez coś wykopią.

2. zastanawiam się czy kosz plastikowy czy materiałowy - jakie tu są różnice?

3. regulacja obrotów - to chyba średnio przydatne, co? aczkolwiek na kilku prostych, szczególnie jak się ściemnia lub nadciąga deszcze to chciałoby się pocisnąć szybciej.

 

 

Zależy mi na tym aby:

- była lekka (często manewruję i cofam kosiarką)

- była mocna

- napełniała kosz na maksa i nie zapychała kanału dolotowego

- w miarę cicha

- i jak najmniej awaryjna

 

 

Na tapetę wziąłem najpierw AL-KO. Wybrałem dwie kosiarki, które spełniają moje oczekiwania:

https://alko-garden.pl/urz-dzenia-ogrodnicze/...iarki-do-trawy/kosiarka-470-sp-h-premium.html - 1.949 - silnik honda

https://alko-garden.pl/urz-dzenia-ogrodnicze/...iarki-do-trawy/kosiarka-470-sp-a-premium.html - 1.499 - silnik loncin

jak widać różnią się silnikiem. Czy te 500pln do silnika Hondy warto dopłacać?

Edytowane przez boru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam około 1200 m2 trawnika, pewnie jeszcze się zmniejszy, jest jakiś robot koszący godny polecenia na taką powierzchnię, czy lepiej 2 roboty?

 

Ja mam Robota AL-KO 500E i jestem zadowolony,AL-Ko ma też dostępne modele na wieksze powierzchnie,zobacz na ich stronie,poszukaj jakiegoś dealera który ci doradzi jaki model byłby dla ciebie najlepszy,musisz porównać z robotami konkurencji bo być może dla ciebie będą istotniejsze przy wyborze inne rzeczy niż dla mnie,natomiast nie polecam ci robotów produkcji chińskiej bo możesz wtopić tylko pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...