Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat na czasie...Zamierzam kupic w sobote Husqvarne R 145 SV. Ogladalem ja i...porownywalem z roznymi innymi dostepnymi w moim regionie modelami konkurencji.Przyznam,ze ta zrobila na mnie najlepsze wrazenie.Czy moze ktos ma te kosiareczke i ma juz jakies uwagi na jej temat?Kusza mnie sprzety z USA, mam mozliwosc nawet sprowadzania aut ale...jakos wole wszystko od A do Z na miejscu i nie kombinowac.Cena 1839, serwis na miejscu,triclip,naped...chyba wszystko ,co mi potrzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem,tak zrobilem,nie do konca ale...kupilem Husqvarna R152SV.Fajna maszyna,sprawna i ...warto do sredniej wielkosci obszaru kupic jednak wieksza maszyne-53 c koszenia,mocniejszy silnik i wowczas NAPED BEZSTOPNIOWY jako koniecznosc.Nie ma co sie silowac z klockiem,jakim jest juz taka 42 kg. kosiarka plus kosz 71 litrowy.Polecam....choc to moje pierwsze 3 h koszenia i...zabawy ;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam Wszystkich.

 

Zwracam się z pytaniem dotyczącym odpowiedniej kosiarki do trawy.

Obecnie jestem w trakcie szukania odpowiedniej, ale jest tego troche na rynku.

Trawnik mam okolo 700 m, teren nie jest zbyt rowny.

Biore pod uwage kosiarke elektryczną z pojemnikiem.

Potrzebuje Waszej pomocy- porad JAKĄ 8)

OCZYWISCIE ZA INFO ZWROTNE MEGA DZIEKI

POZDRO

SEBA 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zkupiłem kosiarkę z napedem i silnikiem BS serii600 o mocy 6,5 KM

Uzywałem napedu jednak wydaje mi sie że jest roochę za wolny. brak jest regulacji obrotów silnik a - nie ma manetki- czy jakos można zwiększyc liczbę obrotow - tak aby kosiarka z napędem szybciej jechała?

Prosze o porade ew. jakieś linki do silników BS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zkupiłem kosiarkę z napedem i silnikiem BS serii600 o mocy 6,5 KM

Uzywałem napedu jednak wydaje mi sie że jest roochę za wolny. brak jest regulacji obrotów silnik a - nie ma manetki- czy jakos można zwiększyc liczbę obrotow - tak aby kosiarka z napędem szybciej jechała?

Prosze o porade ew. jakieś linki do silników BS

 

To raczej niemożliwe, żeby nie było manetki gazu. Może jej nie zauważyłeś, albo ta kosiarka to już kosmiczna technologia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wbrew pozorom - B&S ma takie silniki.

Dla ułatwienia obsługi "amerykanom" nie ma manetki gazu (sanie "automatyczne"), obroty ustawione fabrycznie.

Pociągasz linke lub naciskasz guzik (rozrusznik elektryczny) i jazda (sprzeglo w dżwigni popychu).

 

Mozna je (prawdopodobnie) zmienić zmieniając ustawienie cięgna regulatora obrotów (ingerencja w ustawienia=>serwis=> nie wiadomo co z gwarancją.) - ale jak silnik pracuje na optymalnych obrotach - to niewskazane.

 

Jakby to nie była nowa kosiarka to można próbowaczminic przełożenie przekładni napedowaj (jak naped na pasek - to srednice kół pasowych).

Ostatecznie najprosciej jest wyminić koła napedowe na większe ale moga się pojawic probley z regulacja wysokości koszenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem- przy gaźniku pod obudową jest taka delikatna sprężynka - odpowiada za prędkość obrotową - trzeba ją lekko podciągnąć - ale co z "optymalną" predkością silnika i jego żywotnością? Mam napęd ale nie korzystam bo jest za wolny w instrukcji napisane jest że jest to V= 3,7km/h a ja potrzebuje około 5. Musze wybrać jakiś kompromis...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam kosiarkę firmy Partner z silnikiem B&S, oczywiście zadowolony jestem z ogromnego kosza oraz szerokości koszenia, nie używam napędu - a przyznać muszę, że nie jest wolny (pomiarów nie dokonywałem, ale jest to dość szybki spacer)

Brakuje w kosiarce regulacji obrotów w postaci jakiejś manetki, tak jak to miało miejsce w poprzedniej kosiarce - tylko aktualnie nie widze potrzeby instalowania czegoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...