Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

żeby nie mnożyć wątków:

proszę o poradę planuję kupno kosiarki spalinowej, mam ograniczony budżet :-?

Do koszenia 2 tys mkw, nie jest to trawnik, raczej łąka, do tej pory koszona przez ciagnik sąsiada :) , teren nie jest idealnie równy, taki zwykły wiejski ogród (choć ogród to słowo zdecydowanie na wyrost, ot kawałek ziemi)

Bardzo proszę o porady osób, które kosiły podobne tereny i jakimi kosiarkami ??? nie ukrywam, że ze względów finansowych produkty z najwyższej półki odpadają :(

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady :p

A i jeszcze gdyby był serwis w Warszawie i okolicach, to byłoby wspaniale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarak

Był już wątek na ten temat

Znaczenie ma czy masz czysty trawnik, czy dużo krzewów, drzewek klombów itd. do objeżdżania. Czy masz wyrównany teren, czy dziura na dziurze, czy płasko czy duże spadki itd. itp.

 

michall.m

Mam bardzo podobną sytuacje

2900 m2 raczej łąki niż trawnika, nierówno i spore spadki. Na dodatek nie mieszkam tam na stałe tylko bywam w wakacje i weekendy.

Od 4 lat koszę Murrayem Sentinel 3in1 z silnikiem B&S 6KM. Kosiarka z Castoramy jedna z najtańszych w tym przedziale wielkości (kosztowała ok. 1500 zł)

Daje radę. Jedyne co się posypało to po 3 latach wyrobiły zębatki w kółkach napędowych.

Niestety kółka dosyć drogie ponad 100 zł sztuka.

W moim przypadku funkcja mulczowania jest nieprzydatna bo za rzadko koszę.

Potrzebujesz raczej sporej kosiarki. Polecał bym tak 5,5-6 KM, szerokość koszenia powyżej 50 cm, zdecydowanie z napędem. Wygodnie jak jest i kosz do zbierania i funkcja wyrzutu, ewentualnie mulczowania.

Jeśli budżet masz ograniczony to raczej celuj w silniki B&S a nie Honde (lepsze ale droższe).

Co do serwisu to B&S obsługują prawie wszędzie, a reszta kosiarki to raczej urządzenia proste, więc najwyżej jest kwestia sprowadzenia jakiegoś paska czy kółka ale zwykle nie ma z tym problemu.

Serwisant bardzo polecał mi kosiarkę BOSS SEMI PRO GT 53 SB że podobno solidna, nie awaryjna i w razie czego części tanie. Choć osobistych doświadczeń nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działkę 40 arów. Koszę w 1 sobotę około 10 godzin do kosz i 6-7 jak bez.

Kosiarka ALKO-zarąbista-4w1 najlepsze co ma to boczny wyrzut i mulczowanie

Jak traw przerosnie bo czasami nie mam czasu kosić co 2-3 tygodnie to wtedy boczny wyrzut i na koniec tylko zgrabuje pas trawy około 1 metra.

szerokość koszenia 53 cm silnik 6.5 konia B&S napęd na tył i jeszcze ma duże tylne koła. Wszystkie nierówności bierze jak po maśle. Silnik cichutki regulowana na wysokość rączka, wskaznik napełnienia kosza, regulacja wysokości koszenia 1 rączką. Kupiona w Jastrzębiu w lipcu 2008 roku za 1600 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam działkę 40 arów. Koszę w 1 sobotę około 10 godzin do kosz i 6-7 jak bez.

Kosiarka ALKO-zarąbista-4w1 najlepsze co ma to boczny wyrzut i mulczowanie

Jak traw przerosnie bo czasami nie mam czasu kosić co 2-3 tygodnie to wtedy boczny wyrzut i na koniec tylko zgrabuje pas trawy około 1 metra.

szerokość koszenia 53 cm silnik 6.5 konia B&S napęd na tył i jeszcze ma duże tylne koła. Wszystkie nierówności bierze jak po maśle. Silnik cichutki regulowana na wysokość rączka, wskaznik napełnienia kosza, regulacja wysokości koszenia 1 rączką. Kupiona w Jastrzębiu w lipcu 2008 roku za 1600 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy z tylnym i jestem zadowolony :D . Tylko że kosiarki AS.Takie na 3-ech kołach, ale i łąki mam więcej. Są one o tyle ciekawe, że nie mielą, tylko kładą pokos. a to się potem wygodnie grabi. Gdyby udało ci się taką w dobrej cenie trafić, to podejrzewam, że też byś był zadowolony 8) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

Planuję zakup kosiarki spalinowej z napędem.

Powierzchnia około 20 arów, połowa z koszem druga połowa - ogrodowa bez kosza. Budżet 1400-1500zł.

Ogólnie zastanawiałem się nad firmą Al-Ko i tą kosiarką silnik B&S 625.

http://www.twenga.pl/cena/50193004.html

Widziałem także ofertę z Makro Cash and Carry

Jest tam taka kosiarka:

http://allegro.pl/item604159990_6km_b_s_nac_kosiarka_briggs_stratton_naped.html

Rozmawiałem z serwisem i okazało się, że to produkcja daleko wschodnia z silnikiem B&S 675. Trochę nie podobało mi się wykonanie kół.

 

Może macie jakieś propozycję na taką powierzchnię i ten przedział cenowy? W Praktikerze widziałem jeszcze kosiarki firmy Partner też dosyć nieźle wykonane.

 

PS. To mój pierwszy post na forum, pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co kupiłem kosiarkę AL-KO serii silver z silnikiem Briggsa 6,5 KM i funkcjami kosz, wyrzut boczny lub mulczowanie. Wykonana w Austrii, kupiona przez internet za 1700 PLN. Jestem bardzo zadowolony. Myślę , że mniejsza kosiarka AL-KO też powinna być dobra.Bardzo starannie wykonana, w dodatku ciekawy design.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...