Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Ziaba za protekcję i wpis ;) Ciekawi mnie konstrukcja Twoich szelek - możesz podesłać jakiś schemat i opis konstrukcji? A nazwa FanClubu sugeruje używanie żyłki - ja wolę metalowe ostrza, wtedy rozbryzgiwanie zielonych resztek jest minimalne, buty i spodnie dużo czystsze, a na twarz to już wogóle ani kropelka soku nie pryśnie :) I jeszcze a propos hałasu i nauszników - czy są takie z wbudowanym radiem albo odtwarzaczem mp3? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie urządzenie j.w. , w OBI.

Ma moc 1000W, i kosi się tym dość skutecznie.

Niepokoi mnie tylko to że żyłka nie chce się wysuwać automatycznie, choć miała (tak mnie zapewniano przy zakupie).

Głowice tnące w tego typu urzadzeniach są chyba podobne, może ktoś oświeci mnie, jakie są rodzaje.

W tej chwili wydaje mi się że są ręczne (co jakiś czas trzeba wysunąć żyłkę), takie które theba stukąć o podłoże i wysuwają żyłkę, oraz automatyczne, które same wysuwają żyłkę (w cudowny sposób).

Temat jest może głupi, ale konieczność wysuwania żyłki co chwilę utrudnia mi koszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziaba: rzeczywiście mam firmowe szelki (z pomarańczowym trójkątem na plecach ;)), myślałem, że masz jakiś ekstra patent... A "brzytwy" nie ma się co bać, moja kosa wygląda solidnie i raczej (puk puk!) nic nie pęknie. A w razie czego i tak jest przecież osłonka. A co najciekawsze, ostrze wcale nie jest ostre - jest po prostu koszmarnie tępe :roll: Widocznie przy 9000 obrotów na minutę nie musi :)

 

A moja głowica żyłkowa też nie ma automatycznego wyciągania żyłki - trzeba ją ręcznie wyciągać. Znaczy się nie ciągnąć za żyłkę, tylko przekręcić głowicę i żyłka wyciągnie się sama... Ale wychodzi na jedno - przecież w trakcie pracy nikt nie będzie majstrował przy głowicy! A też miało być automagicznie :( Koniec końców 90% koszenia robię - jak to ładnie określiła Ziabka - brzytwą :D Prawie jak Bartosz Głowacki ;) Ech, muszę kiedyś przywieźć od dziadka prawdziwą kosę... Ciężkie czasy nadchodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Lucky Strike, jakiej firmy jest ta kosa?

Wnioskując z ceny, nie ma metalowego ostrza. Jak myślisz, czy samą żyłką skoszę wysoką trawę, chwasty, ok.80cm. Mam taką z lekka zapuszczoną działkę :(

Pozdrawiam

 

Raczej polecałbym tradycyjną ręczną kosę, wyklepaną i naostrzonę. :)

Skuteczna zwłaszcza jesli są zdrewniałe części roślin...

Mozna tez zatrudnić kogoś kto wie jak się nia macha, i ma motywację (finansową).

Kosiarka żyłkowa jest dobra do suchej trawy, bo zwykła kosa jej "nie bierze".

Zbyt długa trawa wkręca sie w kosiarke żyłkową.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Agnes poczekaj trochę. Po sezonie będą tańsze, bo w promocji. :lol:

Ja mam elektryka i to z wąskim nożem na 700 metrów.

Pierwsze cięcie w roku to makabreska jak prześpię termin, ale później to dwa popołudnia.

Mam taką tanią, że jej naprawiał nie będę. Mam ją już 4 lata. Jedno co ma dobre to kosz.

Nigdy nie była konserwowana, nie licząc corocznego mycia komory na koniec sezonu i 3 krotnego ostrzenia noży.

 

Wszystko zależy jaki efekt chce się uzyskać.

Podziw gosci i rodziny co do kosiarki :o , czy kilka/kilkanaście dodatkowych skrzynek piwa. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Dzięki. Raczej chcę uzyskać w miarę ładny trawniczek plus te parę skrzyneczek piwa . :wink: Czy polecacie ( bez żadnej kryptoreklamy raczej chodzi o jakość w praktyce) Alko i inne tego typu dostępne np. w Makro???? Można "zaryzykować"?

 

Pozdrawiam Agnes

PS Zgadzam sie - głównie chodzi o Styl. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...