Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najbardziej spodobała mi się Gardena 32e, bo waży tylko 8,5 kg więc żona sobie z nią poradzi :wink:

 

No wiesz co... przy wyborze kosiarki kierować się tym czy żona sobie poradzi?! :lol: Swoją drogą to ja kosiarką 33kg operuje sama bez większych problemów (choć wcale nie jestem jakichś pokaźnych rozmiarów) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wiesz co... przy wyborze kosiarki kierować się tym czy żona sobie poradzi?! :lol: Swoją drogą to ja kosiarką 33kg operuje sama bez większych problemów (choć wcale nie jestem jakichś pokaźnych rozmiarów) 8)

 

Hmm może masz napęd i układ kierowniczy :wink:

 

A tak na poważnie to czasem może być potrzeba, żeby ją przenieść przez jakąś przeszkodę i wtedy waga będzie mieć znaczenie.

Na pewno łatwiej też manewrować tą 8,5 kg niż 15 czy 20 kg, a trzeba sobie ułatwiać życie.

Poza tym mam troche sprzętu ogrodowego Gardena i są to bardzo przydatne i solidne rzeczy, więc jest to dobra marka.

 

Wrzucam link innej kosiarki, którą znalazłem (ma być mała, żeby wymanewrować pomiędzy drzewkami i krzakami i solidna, żeby podziałała przez kilka lat, no i cena ma być za kosiarkę, a nie za markę jak np. Bosch Rotak):

 

http://www.allegro.pl/item612731066_kosiarka_elektryczna_al_ko_34e_1200w_hit_sezonu.html

 

Ta waży już 15 kg, więc Gardena póki co bardziej mnie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może masz napęd i układ kierowniczy :wink:

 

Napęd jest, ale u mnie dużo zakrętasów na trawie i trzeba się jej trochę naciągać/napchać - daję radę :D

 

Jeśli o mnie chodzi, to mnie gardena akurat nie przekonuje (i spotkałam się z wieloma mało pochlebnymi opiniami na temat tej firmy, np. tu na forum 8)) , zdecydowanie brałabym al-ko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ominę temat za co z góry przepraszam.

 

Po długim studiowaniu forum i tematów związanych z kosiarką wyciągnąłem kilka rad i sugestii i postanowiłem........

 

Chciałbym się podzielić spostrzeżeniami z dzisiejszych zakupów w MAKRO KOSZALIN. Sprzedawca nie jest w stanie doradzić, nie zna podstawowych cech towaru, wprowadza w błąd w zakresie finansowania. To naraża na stratę czasu wielu klientów (następni oczekują obok na obsługę, nie mogą doprosić się o rzetelną informację). Sprzedawcy pierzchają w popłochu przed wyczekującymi informacji klientami.

Taka sytuacja w regionie Koszalina czeka w większości marketów, np. NOMI. Tam ktoś zapanował nad bajzlem na półkach i regałach ale obsługa - choć miła - nie panuje nad pomocą dla klientów. Na tym tle wyróżnia się tylko Castorama (jeszcze).

 

Co do sprzętu - NAC 6,75KM spalinowy do koszenia wstępnie 1200 mkw (docelowo więcej). Zdecydowałem się ze względu na serwis na miejscu. Opiszę pierwsze testy niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku kupiłem NAC 5.5KM z napędem i silnikiem Hondy w Makro (oczywiście fachowcy nic nie wiedzieli na temat kosiarek) była niezła promocja zapłaciłem 1099PL zamiast 1599PLN. Pierwszy sezon bez najmniejszych kłopotów. Jedyna wada to spadające białe kołpaki z kółek, ale to nieistotny szczegół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Gardenę i jest całkiem ciekawa.

 

Bardzo mi pasuje w wąskich odcinkach między drzewkami i kwiatami, bo jest niewielka i się mieści.

Faktycznie jest lekka co okazało sie ważne, bo mam jeszcze sporo nierówności i łatwiej było ja miejscami przenieść niż przejechać.

Dała radę wycinać nawet stare, duże kępy dzikiego trawska, więc moc jest ok.

 

Przeszkadza tylko trochę ogonek (kabel zasilający) gdy się chce cofnąć, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Dość szybko zapełnia się kosz, więc faktycznie jest na małe i średnie trawniki.

 

To na razie tyle z pierwszego używania - jeśli później coś wyskoczy dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu - NAC 6,75KM spalinowy do koszenia wstępnie 1200 mkw (docelowo więcej). Zdecydowałem się ze względu na serwis na miejscu. Opiszę pierwsze testy niebawem.

Witam.

Właśnie w REAL-u jest jakaś promocja i reklamują się z takim sprzętem za 900 zł. Na plakatach widnieje, że ma szerokość koszenia 50 cm i kosz 60 l. Takie wartości mi odpowiadają. Skorzystał ktoś z tej promocji?

Pytam, bo na Allegro tego typu sprzęt kosztuje "nieco" drożej...

Z kolei w biedronce za tydzień ma być kosiarka o szerokości koszenia 55 cm i koszu 75 l za 800 zł - zachęcające dane, ale ta "biedronka" :roll:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zwracam uwagę na MOŻLIWOŚĆ PODCIĄGNIĘCIA LINKI Z GAZU.

Osobiście używam ALKO ale ma jedną wadę właśnie z napędem jeździ jak żółw :D

Mójk tata kupił w OBI kosiarkę z napędem VARIOLUX. Jest lżejsza i można właśnie dać więcej gazu na śrubie i jęździ szybciej niż moja :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei zwracam uwagę na MOŻLIWOŚĆ PODCIĄGNIĘCIA LINKI Z GAZU.

Osobiście używam ALKO ale ma jedną wadę właśnie z napędem jeździ jak żółw :D

Mójk tata kupił w OBI kosiarkę z napędem VARIOLUX. Jest lżejsza i można właśnie dać więcej gazu na śrubie i jęździ szybciej niż moja :evil:

 

No fakt alko za szybka nie jest, ale np. Viking jedzie tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę - jakiej firmy kosiarkę kupić, żeby nie zbankrutować, ale i żeby kosić nią spokojnie przez parę ładnych lat. Muszę mieć kosierką z nożem conajmniej 51 cm, z napędem, z mulczownaiem. Mam duży ogród, nie angielski trawnik...

Proszę o poradę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...