Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kosz jest w zdecydowanej większości. Rozważ takie z mulczowaniem. Bardzo przyjemna funkcja. Tnie trawę na bardzo drobne kawałeczki i wpycha w murawę, przy okazji użyźnia trawnik.

Napęd, o którym kolega pisał też nie zaszkodzi.

Tylko to ograniczenie cenowe.

 

W przypadku spalinówek zwróć uwagę na producenta silnika. Ważniejsze, niż marka kosiarki. Niektóre spalinowe mają bardzo niewygodny dostęp do spustu oleju, trzeba sporo demontować, by wymienić olej. Wtedy najwygodniej podjechać do serwisu. :D

 

Sporo producentów podkreśla centralną regulację wysokości. Jedna wajcha do przestawienia i już kosisz na 3/5/7/9/11 cm (czy jakoś tak). Ustawiasz to zazwyczaj raz/dwa na sezon, więc nie warto się przywiązywać.

 

Jeśli teren nie jest bardzo równy, to zwróć uwagę, aby była na dużych kołach, ułatwiają pokonywanie dołków.

 

Niektóre mają możliwość wysprzęglenia noża, można ją przepchać, korzystając z napędu po jakiejś ścieżce, drodze. Ważne zwłaszcza dla kobiet obsługujących duże kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tyle i lepiej doloz 300pln i kup sobie taką z napędem bo bez napędu to się zajezdzisz...

 

To wszystko zależy od preferencji i trawnika.

 

Ja na przykład do tej pory miałem z napędem i teraz właśnie kupiłem nową bez napędu, za to z lepszym silnikiem, znacznie szerszą w sensie szerokości roboczej i bardziej wyważoną.

Bez przesady. 20 arów to nie jest dużo. Nie zajeździsz się na pewno nie mając napędu. Jeśli jest tam jeszcze sporo iglaczków, jakieś klombiki czy inne skalniaki to napęd wręcz przeszkadza. Poza tym kosiarki z napędem są znacznie mniej poręczne, z reguły dłuższe całkowicie (kosiarka + uchwyt) co znakomicie utrudnia skręcanie i manewrowanie na mniejszych placach trawnika. Dodatkowo jak jeszcze trzeba często gdzieś wjeżdżać i wyjeżdżać to co chwila napęd trzeba odłączać.

 

Dlatego to na co ja zwracałem uwagę to:

- dobry, niezawodny silnik renomowanej firmy i dobre noże (żeby trawę ścinać a nie szarpać - do czego tendencję mają tańsze kosiarki spalinowe)

- szerokość koszenia - dla mnie im szersza tym lepsza, wpływa to znacząco na czas koszenia całego trawnika

- lekkość i wyważenie

- głośność pracy - im cichsza tym mniej męcząca dla koszącego i otoczenia

- pojemny kosz

 

Na co nie zwracałem uwagi:

- na 3w1 czy 4w1 - w poprzedniej kosiarce nie używałem komplenie wyrzutu bocznego czy mielenia

- napęd - zbyt często go odłączałem w zakamarkach a na prostej dobrą kosiarką bez napędu też się super kosi

- centralna regulacja wysokości - zbędny bajer, na ustawiłem to jak kupiłem kosiarkę i do tej pory nie dotykałem - trawnik koszę przecież cały czas na tą samą wysokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 900zł w casto murray 4,5km silnik briggs z napedem na tylnie koła z koszem , centralne ustawienie wysokości koszenia i jestem bardzo zadowolony działka wp[rawdzie mniejsza 12,5 arów .

Przy zmianie oleju jest mały problem , nie dopasujesz żadnego klucza nawet gwintownik ciężko wchodzi. Ja wyciołem w obudowie pod korkiem i teraz zmiana oleju to 3min :wink: pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś poda jakieś konkretne modele w przedziale 1000-1500zł, bo myślę, że większość osób taki interesuje. Tańsze zazwyczaj nie spełniają oczekiwań. Droższe wg mnie na "amatorskie koszenie" nie są potrzebne.

Ja osobiście słyszałem 2 pozytywne opinie na temat: NAC WR 6548

 

Oj pamiętanie modeli kosiarek to już lekka przesada :) Zdecydowanie z napędem, bo spalinowe jednak ważą swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś poda jakieś konkretne modele w przedziale 1000-1500zł, bo myślę, że większość osób taki interesuje. Tańsze zazwyczaj nie spełniają oczekiwań. Droższe wg mnie na "amatorskie koszenie" nie są potrzebne.

Ja osobiście słyszałem 2 pozytywne opinie na temat: NAC WR 6548

 

Zobacz ofertę oleo-mac'a.

w tych pieniądzach masz 6KM silnik BS, nóz 46 lub 53 cm. Napęd, funkcja mielenia, wyrzut boczny i tylny. Firma w miare znana i nie bedzie problemu z serwisem i częściami.

Mam kosę z tej firmy i pilarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam zakup kosiarki / a w szczególności NAC / w Makro.W ubiegłum roku przed sezonem połasiłem się na niską cenę i kupiłem kosiarkę NAC WR6519 NAC Garden Power.Cholerna chińszczyzna psuje się systematycznie co kilka koszeń, a reklamacje w Makro w Szczecinie to droga przez mękę.!!!

 

vince85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam zakup kosiarki / a w szczególności NAC / w Makro.W ubiegłum roku przed sezonem połasiłem się na niską cenę i kupiłem kosiarkę NAC WR6519 NAC Garden Power.Cholerna chińszczyzna psuje się systematycznie co kilka koszeń, a reklamacje w Makro w Szczecinie to droga przez mękę.!!!

 

vince85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Do 700 zl, dzialka mala 780 m - wiec chyba elektryczna, kabel 40 metrow powinien wystarczyc (taki mam). Na co zwrocic uwage, jakie firmy sa warte uwagi?

Czy dolozyc troche i kupic spalinowa - co poza wkurzajacym kablem jest takie super w nich?

Powiedzcie prosze, musze cos szybko kupic a nie wiem z ktorej strony ugryzc... szerokosc ciecia chyba im wieksza tym lepsza? Kosz sie przydaje zeby nie grabic, mielenie niepotrzebne. Samobiezna moglaby byc- z napedem (ale czy elektryczne tez maja taka opcje?)

HELP! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kosiarkach pewnie już troszkę napisano ale...

 

 

Do 700 zl, dzialka mala 780 m

 

780 m2 trawnika? Ja mam ok 230 m2 trawnika i zamienilem (elektryczną) na spalinową.

 

Czy dolozyc troche i kupic spalinowa - co poza wkurzajacym kablem jest takie super w nich?

 

Chyba własnie to :) (choć pewnie są ludzie którym kabel sie podoba)

Ja kosiłem i taką i taką - spalinowa wg mnie lepsza.

 

Powiedzcie prosze, musze cos szybko kupic a nie wiem z ktorej strony ugryzc...

 

W spalinowych ważny jest silnik (B&S podobno jest najlepszy)

 

- szerokosc ciecia chyba im wieksza tym lepsza?

- Kosz sie przydaje zeby nie grabic

- mielenie niepotrzebne.

- Samobiezna moglaby byc

 

T,T,T,N(ie koniecznie)

 

 

Może ktoś cos jeszcze dopisze. Jak masz pytania to wal smiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnika jest ze 200 metrow, generalnie dopiero zaczyna wschodzic trawa;) Chyba rzeczywiscie spalinowa lepsza bo lawirowanie wokol drzewek z kablem niewygodne.

 

no, to chyba nnajwazniejszy argument :D

 

Polecicie konkretne modele z ktorych jestescie zadowoleni?

B&S - od czego ten skrot? Rozumiem ze wiele firm ma ich silniki?

 

dzieki

 

B&S - Briggs & Stratton

 

Ja mam kosiarkę NAC - http://www.nac.com.pl/?link=productCard.html&ProductId=17&idCat=17

Jak na moje potrzeby - zupełnie wystarczająca.

 

Musisz sobie poszukać i dopasować do własnych potrzeb.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnika jest ze 200 metrow, generalnie dopiero zaczyna wschodzic trawa;) Chyba rzeczywiscie spalinowa lepsza bo lawirowanie wokol drzewek z kablem niewygodne.

 

no, to chyba nnajwazniejszy argument :D

 

To chyba najlepszy argument za tym, żeby kupić elektryczną. Ja mam około pewnie z 350 mkw trawy i trzeci sezon obrabiam to zwykłym asgateckiem z allegro za 150 zika. Wszystko też zależy od tego gdzie mieszkasz. Ja mieszkam w dośc gęstej zabudowie i nie wyobrażam sobie katować sąsiadów spalinówką. Druga sprawa to ceremonia odpalania i obsługi spalinówki. Godzine będziesz się z nią bawił a 30 minut kosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...