Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

używamy kosiarki stanleya, która ma 6kM

model ten: http://www.doitbestparts.com/manuals/MURRAY/223230X692C.PDF

jak dla mnie rewelacja

radziła sobie z chaszczami, a trawka to dla niej pryszcz, choć jest bez napędu-ma 9 lat i nie była jeszcze w naprawie, nie miała ostrzonego noża; tylko wymiana oleju i dolewanie paliwka

jak nam się popsuje, to chyba sprowadzimy taki sam model zza oceanu

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 7 months później...
Rozumiem, że silniki Briggs&Stratton oraz Honda to mniej więcej ta sama półka jakościowa i cenowa.

 

Czy ktoś jest w stanie określić zalety i wady każdych??? Jak jest z serwisami silników B&S ?

 

Silniki Honda są droższe od B&S. Chyba jakościowo trochę lepsze ale montowane z reguły w kosiarkach powyżej 2,5tys. pln.

Silniki B&S (te słabsze) montowane są nawet w tanich kosiarkach.

Łatwiej z dostępnością części i punktów serwisowych w przypadku B&S.

Honda i B&S robią dobre silniki, powinny przez długi okres łatwo odpalać i poprawnie pracować.

Silnik to jedna z części kosiarki. Nie mniej ważne są koła, laweta, jej ksztzłt i aerodynamika wyrzutu trawy do kosza, jakość kosza i łatwość jego wypinania i wpinania .... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Przymierzam się do zakupu kosiarki. Mam działek o pow. 18ar, płaski teren, kosiarka ma mieć napęd. Wstępnie wyselekcjonowałem trzy kosiarki:

http://www.electro.pl/produkt-NAC_Ko...01017,426.html

http://www.multistiga.pl/product/id/...-53-s-combi-bw

http://www.megamajster.pl/kosiarka-s...b10-d948d14f03

Która z nich byłaby najlepsza, lub może jakaś inna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wklej poprawnie linki. Będzie prościej o pomoc. Sam jestem na kupnie i nie mogę się zdecydować. Ja z kolei potrzebuję coś taniego spalinowego. Na ok 800m2 w miarę płasko. Zastanawiam się co lepsze pchana z mieleniem, czy z napędem bez mielenia :). Na napęd i mielenie mnie nie stać. A na dodatek nie mam gdzie sianka magazynować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się was doradzić w sprawie kupna kosiarki spalinowej do trawy, którą musze jutro kupic ponieważ stara odmuwiła posłuszeństwa

a trawa rośnie w mgnieniu oka mam na oku fajną kosiarke w macro o nazwie X510VHYB firmy NAC która jest do jutra w promocji za 974 zł

-maxs. moc silnika 6,75

-poj. silnika 2.0

-szerokość koszenia 50

-8 stopniowa centralna regulacja koszenia

-obudowa stalowa

-pojemność kosza 50l

-opcja 4 w 1: mielenie, kosz, wyrzut boczny, wyrzut tylny

Silnik tej kosiarki jest to NAC OHC T675 i to mnie zastanawia co to jest za silnik ? czy jest dobry ? ta kosiarka nie posiada także manetki obrotów chyba to nie jest straszny minus ?

Wszyscy mówią że najlepsze są Briggs&Stratton silniki a kosiarka z silnikiem tej firmy też produkowana przez NAC kosztuje w makro 1084 o mocy 6KM bez wyrzutu bocznego oraz z mniejsza szerokością koszenia wynoszącą 46cm o nazwie WR65129D

Licze że ktoś mi pomoże :) I czy ta firma NAC jest dobra wogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nac to dystrybutor z Raszyna pod Warszawą, silnik ten Nac to chiński silnik, generalnie kosiarki Nac-a to kosiarki z Chin lub te droższe z Włoch z firmy Sandri Garden. Briggs and Stratton to jeden z większych producentów silników do tego typu urządzeń, główną siedzibe ma w USA i z tamtąd się wywodzi, natomaiast fabryki ma w tej chwili na całym świecie. Co do manetki regulacji obrotów to ona niczemu nie służy, kosi się zawsze na maksymalnych obrotach silnika, inaczej zniszczysz silnik. Strona importera: http://www.nac.com.pl Edytowane przez olek.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do koszenia mam około 10 arów i wchodzą w gre tylko koiarki z koszem ponieważ w starej miałem bez i nie szło tego wszytkiego wygrabać drzewek jest dość sporo teren tez do równych nie należy.

 

To znaczy że te NAC-ki z silnikami NAC są badziewne skoro produkowane są w chinach ?

skoro kosiarka kosztuje 1000zł to raczej to nie jest jakiś bubel ? i powina psłużyć kilkanaście lat ? miał ktoś styczność z tymi NAC-kami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz co zrobić z zebraną trawą? Wcześniej miałem z koszem i po jakimś czasie podwiązywałem klapę i kosiłem bez niej. Teraz mam 4,5KM z silnikiem B&S z bocznym wyrzutem i przy koszeniu dwa razy na tydzień, nie trzeba zbierać trawy. Kupiona w casto po przecenieniu wycofywanego modelu z 970zł na 490zł :)

 

ps. http://forum.gazeta.pl/forum/w,39656,79110198,,czy_znacie_kosiarke_NAC_.html?v=2

 

na alle masz spory wybór z pewniejszymi silnikami:

http://miniurl.pl/55720

Edytowane przez TMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduje się na NAC-a z silnikiem tej firmy model X510VHYB ponieważ jest w cenie 800 zł ponieważ w sklepie w którym chciałem kupić doszło do małego zamieszania : od dzisiaj miały być za 800 zł kosiarki naca prawie takie same jak X510VHYB tylko o gorszych parametrach silnik 5KM bez wyrzutu bocznego i miejsza szerokość koszenia ale ktoś zamieszał i zamiast tych o gorszych parametrach wysłał te same co były wczesniej na promocji za 974 zł czyli X510VHYB więc sklep zdecydował się nie robić zamieszania i wystawił w cenie 800 zł X510VHYB które dzień wcześniej było za prawie 1000 zł tez na promocji a cena bez promocji to 1200 zł prawie i chyba mi się wydaje że jak za te 800 zł to nie ma co się zastanawiać ? serwis mam w razie wypadku na miejscu, gwarancja jest na 2 lata a zresztą facet mówił mi w sklepie że jak się dba o kosiarke i wymienia olej to jest nie do zajechania bo wbrem wszechobecnym opinią to te silniki NAC są bardzo dobre i nie widzi sensu dopłacania prawie 500 zł do podobnej kosiarki tylko że z silnikiem Briggs ale dla pewności zadzwoniłem jeszcze do serwisu NACA i facet powiedziął mi prawie to samo co w sklepie uszłyszałem i że jak rzeczywiście jest za 800 zł to nawet nie kazał mi się zastanawiać tylko brać : ) a pozatym mało mają napraw tych silników

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)serwis mam w razie wypadku na miejscu, gwarancja jest na 2 lata a zresztą facet mówił mi w sklepie że jak się dba o kosiarke i wymienia olej to jest nie do zajechania bo wbrem wszechobecnym opinią to te silniki NAC są bardzo dobre i nie widzi sensu dopłacania prawie 500 zł do podobnej kosiarki tylko że z silnikiem Briggs ale dla pewności zadzwoniłem jeszcze do serwisu NACA i facet powiedziął mi prawie to samo co w sklepie uszłyszałem i że jak rzeczywiście jest za 800 zł to nawet nie kazał mi się zastanawiać tylko brać : ) (...)

 

Z całym szacunkiem - nie wierz bezkrytycznie w to co Ci mówią sprzedawcy lub serwisanci danego wyrobu - a zwłaszcza jak w grę wchodzi silnik spalinowy chińskiej produkcji ...

Nie to żebym dyskredytował te silniki - nie znam konkretnie tych modeli - ale miałem do czynienia z chińskimi motorami w innych maszynach - dochodziło do takich kuriozów że świece wykręcały się z cylindra razem z gwintem , jakość poszczególnych podzespołów znacznie odbiegała od tożsamych produkcji B&S , Hondy czy Valbro ...

Pewnie że Ci te silniki chwalą - rok lub dwa może popracują bezawaryjnie - ale co potem ? Kosiarki nie kupuje się na dwa lata ...

Sercem kosiarki jest dobry silnik - a jego jakość to jakość całej maszyny.

 

PS. Mam w moim wertykulatorze silnik Briggsa z 1978 roku - silnik pracuje jak pszczółka , czy tak sędziwych lat dożyją chińskie motory ? - śmiem wątpić :D - a to właśnie świadczy o jakości i trwałości silników Briggsa - więc czy warto dołożyć te 5 stów czy nie warto ... - ja się nie zgadzam ze zdaniem Twojego sprzedawcy - no ale on nie sprzedaje kosiarek z silnikami Briggsa tylko ... - no właśnie - co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację silnik to podstawa, Briggs to lata doświadczeń i dostęp do częsci, a w razie jak są za drogie orginały to i z zamiennikami nie problem, no i naprawi prawie każdy serwis kosiarek. Co do Chińskich silników też bym nie demonizował, jeżeli za maszyna z takim silnikiem stoi firma europejska z ugruntowaną pozycją na rynku, działająca od długiego czasu to też nie pozwoli sobie by maszyna, czy silnik była totalnym badziewiem. Aczkolwiek tak jak pisał przedmówca czy dotrwa w "zdrowiu" tyle lat co poczciwy Briggs też wątpię. Edytowane przez olek.k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachariasz zaistniała sytuacja miała miejsce w makro ale to tylko chyba jednorazowy rzut bo już nastepnym razem przyjdą te właściwe o gorszych parametrach.

A mi dzisiaj udało się szczęśliwie kupić NAC X510VHYB w cenie 800 zł :) i jestem narazie bardzo zadowolony (w momencie kiedy ją brałem na wózek chyba z 5 osób zrobiło to samo, a zostało może z 3 sztuki jeszcze, więc dobrze że dzisiaj zdecydowałem się wybrać) a zobaczymy jak będzie sprawować się w akcji :D

 

pablitoo kosiarka była kupiona w Makro a obok NAC X510VHYB stała WR6548 z silnikiem Brigs Stratton o takich samych parametrach tak samo NAC za 1300 zł i nie wydaje mi się żeby sprzedawcy tak bardzo zależało wcisnąć mi ta gorszą czy lepszą tylko obiektywnie doradził dzwoniłem jescze do 3 serwisów NACA i przedstawiałem jasno sytuacje i w tych 3 prawie to samo mi mówili żeby brać za 800 zł bo silniki są bardzo dobre i to tylko taki wszechczaowy pogląd że droższe to znaczy lepsze i w dodatku 500 zł się zaoszczędzi.

 

Ale bardzo bym był ciekawy opini osób które już posiadają wyżej wymienioną kosiarke bądz podobną NAC, jak się sprawuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzwoniłem jescze do 3 serwisów NACA i przedstawiałem jasno sytuacje i w tych 3 prawie to samo mi mówili żeby brać za 800 zł bo silniki są bardzo dobre i to tylko taki wszechczaowy pogląd że droższe to znaczy lepsze i w dodatku 500 zł się zaoszczędzi.

 

 

Wiesz, jak mówią, "każda pliszka swój ogonek chwali" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Mymyk_KSK pisałem już wcześniej i jeszcze raz napisze NAC produkuje kosiarki z silnikami Brigss i z własnej produkcji OHV Nac Power i jak kupowałem to obok sibie stały własnie takie dwie kosiarki z tymi silnikami a rozumując dalej to w serwisie naprawiają Brigs i OHV Bo to jest serwis wszystkich urządzeń Nac bez znaczenia na zamtowany silnik.

 

I nie widze sensu żeby na serwisie mnie robili w balona skore te i te naprawiają tylko obiektywnie mi doradzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...