Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sprawdziłem w instrukcji mam pierwsza wymiana po 5 h, następne co 25 h ale w nowszych silnikach w modelach od 700 w górę faktycznie jest co 50 h.

... (wymianę oleju przerabiasz raz w miesiącu?).....
Nie. Przeważnie 3 razy w sezonie. Skoszenie tych moich niecałych 3 tyś m2 zajmuje mi ok 3 h, koszę na wiosnę raz w tygodniu potem rzadziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olej jest tani, wiec nie ma co oszczedzac na wymianach, np: trawol 1l kosztuje 12zl...a najlepsze oleje do kosiarek, takie jak Valvoline LAWNMOWER 1l 17zł, MOTUL GARDEN 4T 2l 35zł. Do pełnego zalania kosiarki potrzeba 0,6l czyli zostaje jeszcze sporo na dolewki, co jest czeste w przypadku chinskich silnikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ich cena (20zl za 0,6l) jest wygorowana, a jakoscia nie przebijaja valvoline, ani motula :/

 

G.N. ma racje seria 7xx ma już wymiane oleju co 50godzin :) Ta seria przez producenta klasyfikowana jest już jako bardziej profesjonalna, podczas gdy serie 4-6xx są podstawowe.

Edytowane przez lord_black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w instrukcji mam pierwsza wymiana po 5 h, następne co 25 h ale w nowszych silnikach w modelach od 700 w górę faktycznie jest co 50 h.

Nie. Przeważnie 3 razy w sezonie. Skoszenie tych moich niecałych 3 tyś m2 zajmuje mi ok 3 h, koszę na wiosnę raz w tygodniu potem rzadziej

 

3h? Szybko się uwijasz :) ale może mi się tyle schodzi bo multum krzewów i drzewek co w praktyce trochę utrudnia koszenie. Pierwszą wymianę oleju robiłem już po dwóch koszeniach, ale to przez docieranie silnika (tak samo jest w nowych samochodach 2tys km olej i potem wymiana i dopiero można jeździć już normalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka z domem i garażem ma 500m2, teren lekko pochyły, posadzonych jest dużo krzewów ozdobnych i drzewek, mam więc dużo przeszkód do omijania. Trawę przed domem zbieram i wysypuję na kompostownik a z tyłu domu jest koszenie bez kosza. Zależy mi na tym aby miał tylne kółka duże ,boczny wyrzut, duży silnik.

 

Powierzchnia działki wskazuje na kosiarkę elektryczną ale przecież mogą być też inne argumenty na rzecz kosiarki spalinowej, choćby niechęć do zabawy z kablem, co trochę naszą wygodę ogranicza. Dużo zależy też ile chcemy/możemy wydać na kosiarkę. Oczywiście mocno upraszczając im droższa tym lepiej bedzie nam służyć (ale nie zawsze), ale nie każdy chce na kosiarkę do takiej działki wydawać niemałych przecież sum.

Ja bym postawił na AL-KO labo Makita z silnikami do 2,1 kw. Dla bardziej oszczędnych ewentualnie Stiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

odświeżę temat....

Moja kosiarka odmawia po woli posłuszeństwa a że ma już swój wiek nie opłaca mi się jej naprawiać, więc szuka nowej.

Trawnik o powierzchni ok 500m2 (teren płaski)

Kosiarka spalinowa w cenie ok 1500zł.

Kosiarka nie musi mieć napędu, chciałbym aby zbierała jak najwięcej trawy do kosza.

Co byście mogli mi ciekawego polecić ??

Mam jeszcze pytanie odnośnie kosza, coraz częściej kosiarki spotyka się z koszem wykonanym z materiału, czy takie kosze są w czymś lepsze od tych plastikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cały początek Twojego postu znajdziesz, Ojciech, odpowiedzi w tym wątku.

Kosz z tkaniny mam przy moim B&S i jest OK. Jak całą kosiarkę czyszczę go po koszeniu i nic mu się złego nie dzieje. Ma stelaż z prętów i nieco twardsze dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pestka56 zadałem moje pytanie nie dlatego że mi się nie chce przeczytać 31 stron a dlatego, że pierwszy post jest z 2004 a inne też są z przed kilku miesięcy a jak wiadomo na rynku kosiarek też co chwilę wychodzą jakieś nowości i chciałbym mieć najświeższe informacje i najnowsze polecane produkty a nie takie z przed minimum 3 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale pewne rzeczy są w tym temacie niezmienne. Np. spokojnie czytając posty zdecydujesz, która firma kosiarkowa ma dobre oceny i jest warta Twojego zainteresowania. Potem już prościej będzie zdecydować, który model jest dla Ciebie najlepszy.

Ja niezmiennie polecam silnik Briggs&Stratton. Mam to szczęście, że posiadam kosiarkę nie tylko z tym silnikiem, ale w ogóle firmowaną przez B&G. Jest niezawodna, choć ma już kilka lat. Po zimie, mimo braku systemu ReadyStart, nie ma problemu z rozruchem. Moje babskie ręce dają sobie z nią rade bez problemów. Cały serwis to ostrzenie przed sezonem i przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Trawnik o powierzchni ok 500m2 (teren płaski)

Kosiarka spalinowa w cenie ok 1500zł.

Kosiarka nie musi mieć napędu, chciałbym aby zbierała jak najwięcej trawy do kosza.....

Mam jeszcze pytanie odnośnie kosza, coraz częściej kosiarki spotyka się z koszem wykonanym z materiału, czy takie kosze są w czymś lepsze od tych plastikowych?

 

Mam AL-KO 470BR, 3w1, 3 lata temu dałem jaieś 1400zł. Ma napęd (trochę wolny), ale oczywiście można kosić bez niego. Kosz 70l - jeden z większych jakie udało mi się znaleźć. Silnik B&S 675. Pali od pierwszego szarpnięcia nawet po zimie. 5 lat gwarancji.

Jestem bardzo zadowolony - Polecam

 

Kosz z tworzywa jest lepszy w utrzymaniu - te szmaciane maja małe oczka i się szybciej zapychaja jak nie wyczyścisz - trzeba płukać po każdym koszeniu. Ten z tworzywa czyszczę raz w sezonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o kosiarkach firmy viking?

znalazłem model który chyba by mi odpowiadał, MB 448 TX http://stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosiarki/Kosiarki-spalinowe-do-%C5%9Bredniej-wielko%C5%9Bci-trawnik%C3%B3w/21778-712/MB-448-TX.aspx

 

W opisie tego modelu piszą coś o innowacyjnym koszu na trawę. Pytanie czy inne modele jak np MB 448 czy MB 448T też będą miały ten kosz? bo w opisie ani słowa o tym niema.

czy silnik o mocy 4,5 KM wystarczy czy lepiej dołożyć i kupić coś z serii 6XX o mocy 6KM ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba Ci odpowie tak - silniejszy silnik, nie za duży kosz (bo kobiecie z tym ciężko), napęd, duże kółka, mulczowanie i wyrzut boczny, to jest to co lubię. Silniejszy silnik, bo tnę też chwaściory wzdłuż drogi dojazdowej, a tam komosa, rdesty i inne twarde badyle bywają. Lubię kosić bez kosza - idzie szybciej i mulczowanie dla trawnika jest zdrowe. Dlatego koszę z koszem tylko jak trawnik wyrośnie zbytnio, albo jest zachwaszczony jak w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Ja mam kosiarkę spalinową Victus, doradzono mi ją biorąc pod uwagę podaną przeze mnie powierzchnię koszenia (mam 1200 cm²) Sprawuje się bardzo dobrze, jak do tej pory nie miałem z nią problemów. Prezentuje się tak http://www.ezelazny.pl/kosiarka-spalinowa-victus-vsp-48-k50-bez-napedu-p-1175.html Słyszałem też, że kosiarki Oleo Mac są wytrzymałe i wygodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jak w temacie też wybieram kosiarkę spalinową bo moja wieloletnia B&S 375 jest już bardzo wyeksploatowana (oddam w dobre ręce z darmo a jeszcze dorzucę drugi stary silnik :) ).

 

Z pierwszych ustaleń w tym temacie to będzie to kosiarka:

- z silnikiem Briggs&Stratton gdzies o mocy 6 lub 6,5 kw,

- kosiarka będzie z napędem z tyłu duże kółka ,

- musi mieć kosz i boczny wyrzut ( zdejmowany ),

- średnica ostrza 46 do 50 cm,

- kosiarka musi mieć też opcję mulczowania,

 

no to pozostała zasadnicza kwestia:

 

- jakiej marki (firmy) jaki ma być producent kosiarki ???:o ale tu nie mam jeszcze żadnego lidera :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czp01 zaglądałeś na stronę B&S ?

Oni tam zdaje się pokazują kosiarkę jakiejś konkretnej firmy. Ja bym im zaufała. Też mam B&S, ale kupioną kilka lat temu w Praktikerze pod fimą B&S całościowo. Kosz mam półtwardy - rama i dół metalowy i na to jest naciągany materiał.

Kupując teraz wybrałabym oczywiście silnik B&S, napęd, wyrzut boczny z mulczowaniem, duże kółka. Kosz to dla mnie marginalna rzecz. Koszę z koszem tylko jak zapuszczę trawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...