Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sam mam kosiarkę od producenta Stiga model Combi 48 SQ i jeszcze ani razu mi nie za szwankowała. Liczę, że posłuży kilka dobrych lat.

 

Dość słaba 3KM, jak się sprawuje na codzień? Daje np radę z gęstą tygodniową trawą, czyli 5-7cm do skoszenia? Teraz mam zwykłą 4KM z casto z bocznym wyrzutem i chwilami muszę zwalniać bo silnik nie wyrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość słaba 3KM, jak się sprawuje na codzień? Daje np radę z gęstą tygodniową trawą, czyli 5-7cm do skoszenia? Teraz mam zwykłą 4KM z casto z bocznym wyrzutem i chwilami muszę zwalniać bo silnik nie wyrabia.

 

nie wiem dlaczego sądzisz że słaba, bez trudu kosze nim trawę przed domem i za domem 7cm da rade bez problemu, ale ja i tak staram się regularnie kosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, tylko pytam :)

Wg specyfikacji ma słaby silnik

COMBI 48 SQ - Engine: STIGA SA 45, - 140 cc (2.22 kW / 2900 rpm)

2,22kW=3KM

Mając teoretycznie mocniejszą kosiarkę bez napędu chciałbym wiedzieć z jaką trawą poradzi sobie słabsza stiga. W mojej obudowa już się rozlatuje i czasami brakuje mi kosza. Powoli rozglądam się za czymś nowym, na dzień dzisiejszy podoba mi się kosiarka z jula za 1099zł. Silnik chiński, jednak jakoś wykonania całości fajna i mają serwis pogwarancyjny. http://www.jula.pl/kosiarka-mulczujaca-200cm-721134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

A ja bym sobie chciał kupić kosiarkę która by spełniała kilka wymagań...

-BEZ napędu,

-silnik b&s 625 albo wyżej (czytałem o problemach serii 500 z membraną), lub analogiczny którego idzie naprawić

-jak największe (> 20 cm ), łożyskowane koła - mam niezbyt równą działkę,

-kosz, mulczowanie.

 

No i nie idzie takiej znaleźć...

Zazwyczaj z tego typu silnikiem mają już napęd, a jak nie mają to mają malutkie kółeczka, albo nie mają kosza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sobie chciał kupić kosiarkę która by spełniała kilka wymagań...

-BEZ napędu,

[...]

 

a czegoś ty się uparł bez napędu???

 

Kup normalną, z napędem, a jak wajchy nie pociągniesz to napędu nie będzie. Pociągniesz to będzie.................. Czary? NIE, to tak działa

Ja mam ALKO 470 z B&S 675 i jest extra. Pisałem o tym już gdzieś wyżej. Kolega post wyżej też poleca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

rozglądam się za kosiarką spalinową do trawnika, duuużego trawnika ;) bo obecnie mam ~12 ar działkę na której ma rosnąć prawie sama ... trawa ;)

Fajnie gdyby był napęd, bo jednak jest co kosić, a reszta - cóż, nie znam się, laik jestem, młody chłop ze mnie, niedoświadczony w sprawach trawnika ;) więc nie wiem co jeszcze mi się przyda.

Np. wyrzut boczny? Co w tym lepszego od wyrzutu do tyłu?

Nie czytałem jeszcze całego wątku, obiecuję nadrobić!, natomiast tak na szybko:

czy produkty firmy Husar do czegoś się nadają czy omijać szerokim łukiem?

Np. http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=17

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

rozglądam się za kosiarką spalinową do trawnika, duuużego trawnika ;) bo obecnie mam ~12 ar działkę na której ma rosnąć prawie sama ... trawa ;)

Czołem

pytanie nr 1

czy zastanawiałes sie co bedziesz robił ze skoszoną trawą

zakładam ze 12 ar to 1200 m2 ???

 

jak mi odpowiesz na to pytanie to moze moze cos doradzę bo ja kosze u siebie 1500 m2 2 lata i mam jakies doswiadczenie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak pisałem - raczkuje w temacie, więc kompletnie nie przyszło mi to do głowy. Domyślam się, że mulczowanie trawy na takim areale kosząc trawę 1x na tydzień odpada?

A podchodząc może bardziej beztrosko - mam obok w planie drogę. No właśnie - w planie. Więc póki co - hyc, za ogrodzenie ;) Da się? Da się :)

Teraz kolej na Ciebie ;) Co robisz z trawą i co polecasz?

Jak często kosisz?

 

Ps. Ściana TV z linka w Twojej stopce - zaje...fajna!!! Jak pokaże żonie, to już mam przechlapane ;)) Świetna robota!!!

Edytowane przez stejan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc.

kosząc swoje metry mam 1000 litrow trawy

koszę 2-3 x w miesiacu

problemem nie jest samo koszenie bo jak masz kase to kupujesz sprzęt i kosisz.

problemem jest u mnie oproznianie 70 litrowego kosza na trawę i pozniejsze wyrzucanie 240 litrowego pojemnika.

 

po kazdorazowym przejechaniu działki w zdłuz musze oczywiscie oproznic kosz i tak wokoło.

 

co robie z trwawą

wyrzucam za działke bo mam pas nieuzytku tylko znowu pozostaje pytanie ile taki pas ziemi wchłonie trawy

jak to mowi Elfir trawa sie nie kompostuje tylko gnije czy butwieje i jest smrod

tylko czekac jak mnie ktos zakabluje i udu.....i

 

gdybym chciał oddawac we workach trwae musiał bym miec około 20 workow

worki u nas kosztuja 8 zł to cena z wywozem daje kwote 160 zł czyli tyle ile kosztuje koszenie takiej powierzchni w firmie ogrodniczej.

 

narazie tez zastanawiam sie co zrobic.

podaje linka do zdjec działki abys wiedział o czym rozmiawiamy

 

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/152012OgrodCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bedziesz mulczował to trawa zostanie na działce i zgnije

nowa trawa bedzie miec problem ze wzrostem i bedziesz miał placki miejsca gdzie trawa nie bedzie rosła

potem i tak zapłacisz za wyczesanie tego syfu i nawozenie jakies 500 zł wiec na jedno wychodzi

 

 

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/152012OgrodCD#5882676815587890130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co robie z trwawą

wyrzucam za działke bo mam pas nieuzytku tylko znowu pozostaje pytanie ile taki pas ziemi wchłonie trawy

jak to mowi Elfir trawa sie nie kompostuje tylko gnije czy butwieje i jest smrod

tylko czekac jak mnie ktos zakabluje i udu.....i

 

Jak przesuszysz trochę trawę to nie będzie smrodu, ja w zależności od ilości albo przesuszam i na kompost albo od razu na kompost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5, widziałem na zdjęciach kosiarkę AL-KO, zadowolony? Co to za model?

Masz u siebie 15ar + dom, czy 15ar - powierzchnia domu?

 

z kosiarki jestem zadowolony

jest maksymalnie szeroka chyba 52 cm

duzy kosz i tak mały jak na moje potrzeby

cicha

napęd mozna regulowac czyli predkosc i obroty noza

 

co jeszcze dodac ? narazie mam ja 2 lata wiec nie jestem obietywny.

trzeba by zapytac ludzi ktorzy uzytkuja sprzety po 10 lat.

 

działka ma 2000 m2 na niej jest dom 200 m2 plus garaż i podjazd 100 m2

ogolnie trawy jest jak sądzę 1500 m2

 

ogolnie przegięłem z trawą ale chciałem aby jakos to wyglądało gdzie sąsiedzi mają juz 6 letnie ogrody.

generalnie jak mowiłem ogrodnikowi o co mi chodzi to widziałem usmiech na jego twarzy

teraz wiem o co mu chodziło.

nie ogarniam budowy i ogrodu - mam nadzieje ze to sie zmieni jak zamieszkam i bede czerpał z tego jakąs przyjemnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgodzę

trawe od razu rozgarniam aby słonce działalo i suszyło jednak ilosc trawy sie powieksza :)

 

Kompost trzeba przerzucać a to co się zrobi to na ogródek :) wtedy górka ci się zmniejszy.

Ja wiosną większość kompostu pod pomidory daję i pod warzywa, roślinki ładnie rosną a i miejsce na kolejne pokosy się robi :)

 

Co do kosiarki w zeszłym roku zakupiłem kosiarkę z silnikiem B&S serii 500 jak mnie pamięć nie myli. całkiem przyzwoicie działa, ma kosz, mulczowanie, wyrzut boczny no i napęd. Koszenie trawy zajmuje mi jakieś 2-3 godziny w zależności od wysokości trawy więc napęd się przydaje, jednak parę kilo jest do pchania.

Trawnik koszę oczywiście z koszem, a boczny wyrzut przydaje się jak muszę skosić trawę poza ogrodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was

nosze sie z zamiarem kupna kosiarki John Deere JM46 czy ktos ma jakies info na temat tego sprzetu.interesuje mnie to czy gaz ktory w raczce nie jest klopotliwy przy koszeniu,bo troche mnie to zastanawia jesli ide za kosiarka i wjezdzam w jakis dolek manetka sie automatycznie porusza i czy czasem nie nastepuje szarpanie kosiarka ?

nastepne to czy przy pelnym koszu nie jest trochce za ciezko na trawnik 45 waga kosiarki+88litrow kosz=niezly ciezar.po przejechaniu taka waga czy trawnik sie nie kladzie pod kolami i czy potem nie ma nie dokoszonego paska szer.kół? prosilbym o jakas konkretna opinie bo szukalem juz chyba wszedzie i nic nie znalazlem konkretnego.badz namiar na kosiarke z el.rozrusznikiem w cenie do 2500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...