Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam was

nosze sie z zamiarem kupna kosiarki John Deere JM46 czy ktos ma jakies info na temat tego sprzetu.interesuje mnie to czy gaz ktory w raczce nie jest klopotliwy przy koszeniu,bo troche mnie to zastanawia jesli ide za kosiarka i wjezdzam w jakis dolek manetka sie automatycznie porusza i czy czasem nie nastepuje szarpanie kosiarka ?

nastepne to czy przy pelnym koszu nie jest trochce za ciezko na trawnik 45 waga kosiarki+88litrow kosz=niezly ciezar.po przejechaniu taka waga czy trawnik sie nie kladzie pod kolami i czy potem nie ma nie dokoszonego paska szer.kół? prosilbym o jakas konkretna opinie bo szukalem juz chyba wszedzie i nic nie znalazlem konkretnego.badz namiar na kosiarke z el.rozrusznikiem w cenie do 2500zl

 

skorzystaj z wyszukiwarki, jest trochę postów gdzie o tych kosiarkach piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy rzeczywiście ktoś tu zajrzy, ale spróbuję zapytać, czym kosić moją skarpę, która ma 15 metrów wysokości. Jest bardzo stroma i wiem ,że spalinową raczej nie dam rady. I w ogóle czym dam radę, żebym ją mogła uciągnąć.

Doradzicie coś?

 

Może kosa spalinowa lub elektryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to jest odpowiedź na pytanie czym kosić skarpę na którą ciężko kosiarką wjechać a nie czym kosić trawnik.

przepraszam zagapilem sie.do takich skarp faktycznie bedzie najlepsza kosa tylko polecam z taka raczka jak kierownica do roweru typu ukraina :) to sie sprawdza nie bolą przedramiona. siła odsrodkowa troche dajes sie we znaki po kilkuset metrach kw.i polecam stihl-anaprawde dobry sprzet wczoraj kosilem kosa tylko ze maly silnik ale i tak sobie dobrze radzila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do koszenia mam 500 m2. Oglądałem Al-ko Highline 46.3 SP edition za 1300 zł : http://www.sklepalko.pl/trawniki-koszenie/kosiarki-spalinowe-z-nap/al-ko-kosiarka-spal-highline-46-3-sp-edition-naped.html

 

Co o tym sądzicie. Chciałbym wydać do 1000-1500 zł.

Edytowane przez Zbyszek 1'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do koszenia mam 500 m2. Oglądałem Al-ko Highline 46.3 SP edition za 1300 zł : http://www.sklepalko.pl/trawniki-koszenie/kosiarki-spalinowe-z-nap/al-ko-kosiarka-spal-highline-46-3-sp-edition-naped.html

 

Co o tym sądzicie. Chciałbym wydać do 1000-1500 zł.

 

moj sasiad ma al-ko i powiem Ci ze jak nia kosi to wydaje sie jak by ta kosiarka byla chora przerywa kola sie porozlazily z przodu ja osobiscie bym jej nie kupil.popatrz sobie na stige albo oleo mac oby silnik brigsa nie chincyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sasiad ma al-ko i powiem Ci ze jak nia kosi to wydaje sie jak by ta kosiarka byla chora przerywa kola sie porozlazily z przodu ja osobiscie bym jej nie kupil.popatrz sobie na stige albo oleo mac oby silnik brigsa nie chincyk

Moze kosiarka jest chora trzeba ja zaprowadzic do lekarza ?

coroczny serwis ??? wymiana oleju po 30 godzinach ???

nie wszystkie al- ko są chore

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/152012OgrodCD#5761755130187967730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sasiad ma al-ko i powiem Ci ze jak nia kosi to wydaje sie jak by ta kosiarka byla chora .............oby silnik brigsa nie chincyk

Tyle że ta o którą pyta Zbyszek 1' jest właśnie na B&S, ;) Abstrahując od jakości al-ko która moim zdaniem jest taka ot średnia ani wybitnie dobra ani wybitnie zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ta o którą pyta Zbyszek 1' jest właśnie na B&S, ;) Abstrahując od jakości al-ko która moim zdaniem jest taka ot średnia ani wybitnie dobra ani wybitnie zła.

 

serwisuje jak nalezy ale tak jak mowilem mi osobiscie nie pasuje jakosc

uwazam ze to zakup na lata i powinien troche kosztowac zeby byl dobry sprzęt sam juz szukam okolo 2 miesiecy dobrej kosiarki i jakos nie moge uzyskac podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....uwazam ze to zakup na lata i powinien troche kosztowac zeby byl dobry sprzęt sam juz szukam okolo 2 miesiecy dobrej kosiarki i jakos nie moge uzyskac podpowiedzi
Jak masz potrzebę dużo wydać to kup sobie TORO np 20958 BBC albo VIKING-a np MB 655 GS albo ETESIA Pro 51 H a jakbyś miał wątpliwości czy aby nie są za tanie to zawsze możesz np Etesię Pro 53 LKX albo TORO Hi-Vac PRO ewentualnie coś z As-Motor też w przystępnej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz potrzebę dużo wydać to kup sobie TORO np 20958 BBC albo VIKING-a np MB 655 GS albo ETESIA Pro 51 H a jakbyś miał wątpliwości czy aby nie są za tanie to zawsze możesz np Etesię Pro 53 LKX albo TORO Hi-Vac PRO ewentualnie coś z As-Motor też w przystępnej cenie

 

szczerze to szukam czegos do 2,5 tys odpalana z kluczyka znasz moze jakies sprawdzone kosiarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... do 2,5 tys odpalana z kluczyka ...
Raczej zapomnij. Jak chcesz porządną kosiarkę z rozrusznikiem to dołóż jeszcze przynajmniej tysiąc zł. BTW po co Ci ten rozrusznik? Ciężkie cholerstwo (w odróżnieniu od napędu którego waga jest notorycznie demonizowana) awaryjne i średnio przydatne. Dobrze wyregulowaną kosiarkę odpala jednym pociągnięciem nawet wątła kobitka. A mitologia o "szarpaniu się z kosiarką" bierze się od gości którzy uważają wymiana oleju raz na sezon to aż nadto, świeca powinna wystarczyć na cały żywot kosiarki a paliwo kupują w jakichś podejrzanych miejscach, chrzczone wodą i zleżałe bo taniej o 3 grosze na litrze.

Bez rozrusznika to np. wspomniana wyżej TORO np 20958 BBC do łapnięcia w okolicy 2,5 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być podobno solidna i na lata

a john deere jm 46

Niecałe 4,5 KM na kosiarkę z napędem o szerokości koszenia 54 cm (czy 56 bo różnie podają) i ważącą 46 kg do tego jeszcze bardzo duży kosz 88 L, to jest mało. Zdecydowanie za mało i nic tu nie zmieni zaklinanie rzeczywistości przez marketingowców którzy podają, moc szczytową, chwilową moc maksymalną po 6,5; 7 a nawet niektórzy dowcipni 8 KM. 3,3 kW to jest 4,488 KM i więcej nie będzie. Długiego żywota tak przeciążony silnik mieć nie będzie.

Plastikowe koła na tulejach ślizgowych też raczej długo nie pożyją, zwłaszcza że kosiara ciężka

Nie używałem więc osobistych doświadczeń nie mam, ale słyszałem narzekania na psujliwy napęd i rozrusznik właśnie.

Na koniec dostępność serwisu JD w Polsce też nie rzuca na kolana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...