Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

szczerze to szukam czegos do 2,5 tys odpalana z kluczyka znasz moze jakies sprawdzone kosiarki

Ja polecam Husqvarnę LC 48VE. Jestem szczerze zadowolony, użytkuję ją co prawda 2-gi sezon, ale w porównaniu z poprzednimi dwoma marketowcami (pierwsza victus wytrzymała 4 lata, druga to jakiś chińczyk na Brigsie 6,5 KM wytrzymał tylko 2 sezony) to sama bajka, a nie koszenie. Nikt nie pociśnie mi tu kitu, że nie były odpowiednio serwisowane, bo olej, regulacje, filtry, wyważanie i ostrzenie noża, czy mycie po każdym koszeniu, to podstawa. Tamte po pierwszym sezonie wyglądały co najwyżej średnio, ta praktycznie igła. Nic nie klekocze, brzęczy, kosz zapełnia się w 100 procentach (rewelacyjny wrzut od góry), zero wibracji, itp. Demonizowany tutaj rozrusznik, to też ogromna zaleta, zwłaszcza, gdy kosić chce moja Żona. Akumulator ładuję zaledwie 2 razy na sezon (dołączony zasilacz), a do koszenia mam 25 ar działki (w tym skarpy o różnym kącie nachylenia i teren od piaszczystego po grząski i mokry), manewry wokół drzew to też łatwizna tą kosiarą. Jedynie uczciwy serwis to w mojej okolicy problem, bo w najbliższym przy przeglądzie gwarancyjnym mnie naciągnęli i już więcej tam nie pojadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja od dwóch tygodni mam tanią kosiarkę spalinową z napędem HECHT 5410 za 700zł i drugi raz też bym ją kupił.

A już prawie elektryczną kupiłem. manewrowanie np. przy krzewach czy na zboczach jest trudniejsze, tam większa masa przeszkadza. Poza tym same zalety. I cena chyba najniższa z możliwych, taniej byłoby już zbyt chińsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Witam serdecznie,

 

rozglądam się za kosiarką spalinową do trawnika, duuużego trawnika ;) bo obecnie mam ~12 ar działkę na której ma rosnąć prawie sama ... trawa ;)

Fajnie gdyby był napęd, bo jednak jest co kosić, a reszta - cóż, nie znam się, laik jestem, młody chłop ze mnie, niedoświadczony w sprawach trawnika ;) więc nie wiem co jeszcze mi się przyda.

Np. wyrzut boczny? Co w tym lepszego od wyrzutu do tyłu?

Nie czytałem jeszcze całego wątku, obiecuję nadrobić!, natomiast tak na szybko:

czy produkty firmy Husar do czegoś się nadają czy omijać szerokim łukiem?

Np. http://www.husar-sklep.pl/product.php?id_product=17

Pozdrawiam

Posiadam kosiarkę marki husar już około 3 lat. jak dotąd sprzęt bez awaryjny. Oczywiste jest iż jakość wykonania nie powala ale jest jak za tą cenę całkiem solidna. Przy pierwszym uruchomieni daje się wyczuć lekki zapach palonego plastiku który jest normalny, pisze o tym w instrukcji. Z mankamentów części wyróżnił bym koła napędowe które trzeba co jakiś czas nasmarować, inaczej hałasują gdy przejeżdżamy na "pusto" czytaj w miejsce w którym chcemy kosić. Linka od napędu pękła po pierwszym sezonie, zaczepiłem drutem i narazi się trzyma (można kupić samą linkę na allegro bez obudowy z końcówką z jednej strony i założyć a drugą stronę zacisnąć co wychodzi o co najmniej połowę taniej). Dodam jeszcze że przewód paliwowy i powietrza musiałem już wymienić ponieważ popękały ale nie jest to wielki wydatek. Na plus kosiarki dodał bym łatwą regulację wysokości koszenia, trwałą obudowę po trzech latach praktycznie nie widać nawet wytarć farby, niezawodny silnik oraz nóż który jest naprawdę twardy i nie wymaga zbyt częstego ostrzenia. Moc jaka daje ten silnik kosiarce jest wystarczający do uporania się z trawą niekoszoną przez okres 3 tygodni w okresie wiosennym.

Edytowane przez Piotr_055
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam szukałem kosiarki i w końcu zdecydowałem się na Honde hrx 536 vle ,mieszkam w Belgii JUZ dłuższy czas i w podjęciu decyzji pomogły mi spostrzeżenia jakich kosiarek używają inni ,w 80 procentach to hondy ,john deere czy husqwqrna ,viking.

Honda ma bardzo dobry silnik ohv bezawaryjny i oszczędny ,mam husqwqrne ale bez kosza nie wiem ile ma lat ,kupiłem uzywana ale ponad10 to na pewno pracuje bez zarzutu.Kosiarki z silnikiem B&S serii powyżej 625 sa tez bezawaryjne , ale za kosiarke z takim silnikiem tez trzeba zapłacić około 2000 zł , seria 500 awaryjna siadają membrany, wiec postanowiłem dołożyć 650zł i kupic honde przy serwisowaniu 5lat gwarancji.

Edytowane przez kamil777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon koszenia zbliża się do końca. przed sezonem kupiłem kosiarke m-ki Honda " HRG 536C7 VKE seria IZY " o tu ją opisałem http://forum.muratordom.pl/showthread.php?18285-KOSIARKA-jak%C4%85-kosiark%C4%99-wybra%C4%87-opinie-polecane-kosiarki-rodzaje-kosiarek&p=5953311&viewfull=1#post5953311

 

 

Po paru godzinach pracy kosiarka była w naprawie gwarancyjnej bo zaczęła mi bez powodu gasnąć. Serwis stwierdził, że musiałem mieć zabrudzone paliwo bo coś się jej tam w gaźniku zabrudziło ( wydzieliła się jakaś parafina czy coś podobnego).

 

Po wyczyszczeniu przez serwis chodzi dalej elegancko :)

 

Na podstawie moich obserwacji i informacji od serwisantów Hondy ustaliłem, że :

 

- silnik Hondy jest strasznie czuły na zabrudzenia paliwa - serwis twierdzi, że jest bardzo delikatny i że silniki B$S pójdą na każdym paliwie a Honda nie. Podobno nawet jak się trafi kiepskie paliwo na stacji to też będzie gasnąć,

 

- nie trzymać paliwa w żadnych starych metalowych bańkach, bo paliwo się zabrudzi,

 

- w ogóle nie należy trzymać długo paliwa w bańce i nie wlewać takiego bo wtedy w paliwie wytrąca się parafina i silnik też nie będzie właściwie palił,

 

- nie dokręcać mocno korka wlewu do baku bo plastikowy gwint się zerwie i problem (trzeba będzie bak z korkiem wymienić),

 

- uważać jak się kosi w ogrodzie aby np. nie kosić jabłek i uważać na wszelkie patyczki i nierówności terenu bo oś silnika Hondy jest bardzo czuła (delikatna_) i łatwo może się wypatrzyć. Serwis o tym wie i pierwsze co robią to zaraz patrzą na oś i już mówią, że jest tam nieznaczne 1 czy 2 mm bicie ( i już gwarancji nie uznają),

 

- przechylać kosiarkę tylko na stronę korka wlewu oleju, bo inaczej to klapa i nie odpali i filtr się zaleje ( i do serwisu),

 

- serwis polecił mi zakręcać zawsze w czasie postoju kurek paliwa silnika kosiarki bo inaczej silnik też może nie równo pracować i przerywać,

 

- po serwisowym czyszczeniu kupiłem nową banieczkę plastikową czystą i na razie jest ok.

Hmmm Może tu trzeba kupić jakąś specjalną bańkę sterylną,

 

Poza powyższym dalej podtrzymuję, swoje pierwsze wrażenia, że kosiarka jest solidna i mocna ( kosi trawę i nawet nie jęknie i elegancko upycha ja do kosza).

 

Duży plus jest to, że Honda pali mi o wiele mniej paliwa niż moja stara B$S 375.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,kosiarkę kurier dostarczy jutro ,przyznam ze mnie trochę wystraszyłeś ,ten fartuch pod koszem nie przeszkadza jak chcesz np. wycofać kosiarkę ,jak się sprawuje smart drive ,jeśli jest konieczność przechylenia kosiarki to tylko na strone wlewu paliwa? Ten elektryczny starter używasz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fartuch w sumie spoko - cofam z tym fartuchem a on się podwija - jeszcze się nie urwał ale jakby co można go zdemontować. Napęd całkiem elegancki - pierwsze wrażenie z tym napędem było dziwne ale go zaraz opanowałem i przydaje się ta płynna i dynamiczna regulacja prędkości kosiarki.

 

Kosiarkę przechylamy tylko na stronę wlewu oleju ( nie wlewu paliwa ). Jak zmieniałem olej to ją tak przechyliłem o 90 st bo tym wlewem również się olej wylewa. Moja wersja tej kosiarki nie ma elektrycznego startera to odpalam tradycyjnie - poza małymi wyjątkami zawsze odpala na raz.

 

Pozdrawiam.

 

Ps.

 

Jeszcze jedna sprawa na którą zwrócił mi uwagę sąsiad ( ma podobną kosiarkę tylko większą Hondy) O ile bęben kosiarki od spodu ( czyli obudowę wokół ostrzy tnących) możemy umyć wodą pod ciśnieniem to - nie wolno myć wokół tylnej osi napędu kosiarki o tutaj http://czp.pl/foto/moja_honda/images/100_4503.jpg bo zaraz zardzewieje - ja tą oś posmarowałem WD40 a i tak jest widać miejscami rdzawy nalot. Trzeba na to uważać.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, poradzcie kobiecie.

Sklep namawia mnie na kosiarkę einhell PM51RG za 1500zł. Myślicie, ze to dobra oferta? To będzie moja pierwsza kosiarka, a trawnik mam spory ok 10-15a. Wygląda na ciężką. Nie jestem pewna czy dam rade, a do słabych kobiet nie należę. Doradzcie mi proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość koszenia jest ok. Wszystkie kosiarki są raczej podobne, trzeba zwrócić uwagę na serwis i dostęp do części zamiennych, żeby sprzęt nie zamienił się w jednorazówkę. Do tego dokup słuchawki ochronne na uszy.

15 a trawy to sporo, może więcej roślin płożących, wrzosów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek13, dziękuję Ci za odpowiedz.

Więc zastrzeżeń w sumie nie masz do tej kosiarki? Dopytam się o serwis i części. Słuchaweczki kupię. Wrzosy i płożące planuje, ale trawnik musi być, zeby chłopaki mieli gdzie grać w piłę :)

W części o ogrodach napewno się jeszcze pojawię, bo dopiero zaczynam moją przygodę z ogrodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, poradzcie kobiecie.

Sklep namawia mnie na kosiarkę einhell PM51RG za 1500zł. Myślicie, ze to dobra oferta? To będzie moja pierwsza kosiarka, a trawnik mam spory ok 10-15a. Wygląda na ciężką. Nie jestem pewna czy dam rade, a do słabych kobiet nie należę. Doradzcie mi proszę.

 

Jeżeli masz na myśli tą kosiarkę http://www.einhell.pl/sklep,1/?p=20382&c=84#Kosiarka spalinowa RG-PM 51 S B&S to akurat ta ma jak widać silnik BRIGGS & STRATTON serii 675 to ten silnik jest akurat sprawdzoną konstrukcją i bez obawy można go polecić i kupić . Hmmm reszta kosiarki nawet jak się zepsuje to na pewno da się naprawić w taki czy inny sposób. :)

 

Ps.

Ta w/w kosiarka nie ma napędu to może jednak warto się rozejrzeć jeszcze za kosiarką z jakimś napędem ( dopiero w tym roku nabyłem kosiarkę z napędem i popieram takie udogodnienie w 100 % )

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli tą kosiarkę http://www.einhell.pl/sklep,1/?p=20382&c=84#Kosiarka spalinowa RG-PM 51 S B&S to akurat ta ma jak widać silnik BRIGGS & STRATTON serii 675 to ten silnik jest akurat sprawdzoną konstrukcją i bez obawy można go polecić i kupić

 

Niestety, to nie jest ta sama kosiarka. Moja to seria 625, ale ma napęd. Dzwoniłam do sklepu i powiedziano mi jeszcze, że ona nie ma funkcji łatwego zapalania silnika. Zaproponowali mi jeszcze Stiga combi 53 SB na silniku B&S serii 575 górnozaworowym, oczywiście z napędem. Ta sie odpala łatwiutko i jest 10kg lzejsza od Einhella. Cena "tylko" 1394zł. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....nikt nic nie doradzi? :(

W sklepie jest teraz wyprzedaż kosiarek, a ja szybko potrzebuję jedną. Nowych dostaw już nie będzie w tym roku.

To którą kupić? Einhell ma wyrzut boczny, a Stiga do tyłu i układa trawe za kółkiem na boczku.

Podpowiedzcie coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik ma ponad 10a. Obie kosiarki maja mulczowanie i wielkośc kosz praktycznie taka sama 60l. Einhell ma plastikowy kosz, a Stiga ma góre plastikową a dół materiałowy. W sklepie mocno namawiają mnie na Einhell'a i nie wiem czy im zalega w magazynie, czy jest taki dobry :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenie jest takie jak probowałem muloczwac bo mi sie nie chciało jej wywozic a mam około 1600 m2 trawnika , zaległa trawa skoszona- zmulczowana nie pozwalała roznąc nowej i tak na poczatku roku ogrodnik musiał to siano wyciagac z trawy.

tu masz fotke ile tego było

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/152012OgrodCD#5882676810569943986

 

ogolnie polecam jak najszersza kosiarkę chyba 51 to max szeroksc i oczywiscie jak najmocniejszą bo jak wliczysz jeszcze ze moc idzie na dodatkowy napęd to moze okazac sie ze kosiarka słabnie jak ma pod górę.

 

co do silnika to sie nie wypowiem bo mało sie znam

posiadam al-ko z silnikiem brigsa 675 redy start i faktycznie zawsze zapala od razu - nawet kobieta nie bedzie miała z tym problemu.

 

https://picasaweb.google.com/110475871252616728788/152012OgrodCD#5761755130187967730

 

dlaczego skusiłem sie własnie na nia ?

mam znajomego ktory od lat pracuje w obi i twierdzi ze ma duzo reklamacji na kosiarki NAC nawet z połki cenowej 1500

twierdzi tez ze al-ko ma dobry serwis w naszym kraju i dostepnosc czesci

niebawem sie przekonam czy to prawda bo po 2 lata hydrofor moj do podlewania ogrodu jest w stanie opłakanym i musi przejsc remont.

 

oczywiscie on uzywa tylko kosiarek honda ceny od 2500 w zwyz ale on zarabia sprzętem wiec to normalne

 

czyli reasumujac

- dobry silnik

- wymiany oleju jak w instrukcji

- kola z dobrymi - podwojnymi łozyskami

- napęd (dobrze aby byl regulowany szybciej wolniej)

- ready start tez pomoga

- kosz sztywny łatwo sie go myje

 

i chyba wszystko

jesli wezmiesz te rzeczy do kupy to wyjdzie kwota około 2000

jesli dostaniesz taka kosiarke w lepszej cenie to nieistotne jaka to bedzie firma grunt abys dbała o sprzet.

 

takie moje zdanie- jestem praktykiem raptem od roku

mała dzialka i kosiarka elektryczna od 5 lat

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f.5

dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedz. Faktycznie, nieciekawie wyglądał ten twój trawnik. Jakby ktos skosił siano na łące. Rozumiem, ze teraz używasz wyłącznie kosza :) Moja działka jest jeszcze większa niż Twoja, ale trawnik planuję mniejszy od Twojego. Pdobają mi się u Ciebie obrzeża z kostki granitowej.

 

No właśnie, wszystko rozbija się o pieniądze. Moj budżet na kosiarkę to 1500zł i chyba mam za duże wymagania. Zależy mi też żeby kupić kosiarkę w tym konkretnym sklepie. Wszyscy go polecają, serwisuje prawie wszystko, sprowadza brakujące części i jest blisko mnie. Więc, muszę kupić to co obecnie mają na stanie. Ten sklep to Irpol w Lublinie.

Jeszcze raz Ci dziękuję. Twoje rady są bardzo cenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...