Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja kupiłem kosiarkę w ubiegłym roku http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=18&t=9&p=16505#p13 no i ma ona tylny napęd typu Smart Drive . Napęd się sprawdza - zwłaszcza, że jest płynny a to, że jest tylny to w mojej ocenie jest to zaleta bo kosz z chwilą napełniania dociska jeszcze bardziej tylne koła czyli koła z napędem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Honda ma fajne kosiarki ale drogie,w serwisowaniu jeszcze droższe dla tego raczej dużo ludzi ich nie kupuje,jak działa to plus ale jak trzeba ją serwisować to kieszenie lekkie się robią,ja na twoim miejscu wojtas bał bym się kosiarek z marketu,lepiej zrobisz jak pojedziesz gdzieś do sklepu gdzie sprzedają i jednocześnie serwisują,fachowa obsługa przy sprzedaży to duży plus który może przełożyć się na lata użytkowania sprzętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiga Combi 48 SQB z silnikiem B&S 575 EX czy Al-Ko Classic 5.14 SP-B plus z silnikiem B&S 625E? Mam dylemat głównie ze względu na silnik. W Stidze jest

nowszy model z funkcją Ready Start, ale za to mniejszy i słabszy. Al-ko posiada silnik o większej mocy, większej pojemności, nie posiada funkcji Ready Start.

Cena podobna. Funkcje te same. Aha, szerokość cięcia w Al-ko wieksza o trzy cm. Może znajdzie się użytkownik którejś z w/w kosiarek i podzieli się ze mną opinią w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, wybrałem wstępnie dwie kosiarki:

- Al-Ko Classic 5.14 SP-B plus z silnikiem B&S 625E

- Hortmasz JL50Z-BSA z silnikiem B&S 675EX

Wiecie może czy kosiarki firmy Hortmasz są dobrej jakości? Model który przedstawiłem ma napęd firmy GT (szczerze nic mi to i tak nie mówi) oraz lepszy silnik z funkcją Ready Start. Jej cena jest niższa od Al-Ko o około 200zł. Kosiarka jest dla mojej mamy, a teren do koszenia nie jest najlepszej jakości. Mogą się zdarzać kretowiny, małe kamyki itd... Zastanawiam się również jak będzie z serwisem tych kosiarek. Którą kosiarkę byście wybrali? Czy warto dopłacić i wziąć Al-Ko? Dziękują z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AL_KO,kosiarka bdb jakościowo,części dostępne przez naście lat,Hortmasz,kosiarka produkowana w Chinach,z częściami różnie może być za dwa-trzy lata,jakość dobra ale jest tańsza od AL-KO,napę GT jest to skrót od nazwy Firmy która rzekomo je produkuje ale to nie ma znaczenia bo to i tak pewnie jest napęd chiński,wybór należy do ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Al-Ko elektryczne, jedną bardzo starą, jedną nową i podkaszarkę. Naprawdę dobre, zero z nimi problemów.

Dla mamy patrzyłabym też na to, ile kosiarka waży. Moja nowsza jest duża i dość ciężka - dla mojego męża super, ale dla mnie to już za duży "potwór" i dla mnie koszenie jest męczące. Z kolei stara, znacznie mniejsza, zdaniem męża za mała, za dużo chodzenia z nią, dla mnie idealna - lekko ją pchać, łatwo manewrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tej kosiarki a na pewno nie z Castoramy,z AL-KO jak najbardziej ale bez pierwszej w linku

 

http://www.sklepalko.pl/trawniki-koszenie/kosiarki-spalinowe-z-nap.html

Dlaczego nie kupować z castoramy możesz wyjaśnić? Co myślisz o tej kosiarce Al-Ko Classic 5.14 SP-B plus z silnikiem B&S 625E warto ją kupić(to chyba lepsza wersja tej której nie polecasz w linku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiga Combi 48 SQB z silnikiem B&S 575 EX czy Al-Ko Classic 5.14 SP-B plus z silnikiem B&S 625E? Mam dylemat głównie ze względu na silnik. W Stidze jest

nowszy model z funkcją Ready Start, ale za to mniejszy i słabszy. Al-ko posiada silnik o większej mocy, większej pojemności, nie posiada funkcji Ready Start.

Cena podobna. Funkcje te same. Aha, szerokość cięcia w Al-ko wieksza o trzy cm. Może znajdzie się użytkownik którejś z w/w kosiarek i podzieli się ze mną opinią w tym temacie?

 

Właśnie nabyłem taka stige, więc o żywotności narazie nic nie powiem. Ogólnie jest przyjemna, napęd działa bardzo dobrze, choć moje pierwsze wrazenie bylo takie że jest za szybka. Przyzwyczajony bylem do elektrycznej, trzeba bylo wolniej bo zdychała. Co do ready start, nie mialem kosiarki spalinowej wiec nie wiem czy trzeba dlugo ciągać az zapali. Ta pali za pierwszym pociągnięciem. Nie rozumiem dylematu z napędem, gosć z castoramy poleca bez napedu?? Daj mu taką bądź co bądź ciężką kosiarke i niech ja pcha po ogrodzie, pewnie nastepnym razem doradzi z napedem, a jesli przeszkadza ci w manewrowaniu, zwyczajnie puszczasz wajhę i pchasz. A i dobry bajer z szybkozłączka do węża ogrodniczego. Po koszeniu na odpalonej kosiarce puszczam wodę i cala od spodu sie myje. Pewnie ma to większośc kosiarek, przydatna rzecz

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja miałem w poniedziałek włamanie do mojego domku gospodarczego.

nie wiem o której bo jeszcze nie mieszkam.

http://images54.fotosik.pl/345/6d285c9110e3c768.jpg

gosc wszedł otwierając kłódkę czyli umiał ją otworzyc

 

odciął lampkę z czujnikiem ruchu i buszował

 

kosiarkę zostawił ----SZOK--- zabrał lampkę pytanie czego szukał ???

papierów wartościowych ? złota ?

rowerów ktorych nie było ???

 

kosiarka AL-Ko po zimie ,

a stała własnie zimą w tym domku odpaliła za 3 razem (redy start)

zupełnie bez przygotowania i zabiegów konserwacyjnych.

http://images54.fotosik.pl/345/c9af1549a6a6c4ea.jpg

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

przymierzamy się do zakupu kosiarki. działka jest raczej nieduża 700mkw z czego po odliczeniu domu, podjazdu itp typowego trawnika zostaje ok 500m. zdecydowaliśmy się na kosiarkę elektryczna (po doświadczeniach ze spalinową z napędem miałam mieszane odczucia, niby wygodniejsza w koszeniu itp ale te ciągłe problemy z paliwem,olejem i odpalaniem - zdarzało się że nie byłam w stanie sama jej odpalić, do tego spalinowa jest ciężka i nie byłam w stanie sama jej zapakować do samochodu gdy chciałam skosić działkę).

wstępnie chcemy przeznaczyć max 600zł na kosiarkę elektryczną. zaciekawiła nas kosiarka boscha o szerokości 37cm. 1400W. ewentualnie coś w tym przedziale cenowym z makity. a może polecicie coś zupełnie innego w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 lat używam kosiarki o dumnie brzmiącej nazwie LIDER, nie było tańszej a kosztowała wtedy 140zł. Szwagier używał ostatnie 4 lata kosiarki znanej firmy, której nazwy litościwie nie wymienię, bo produkt ten dokonał żywota przy pierwszym koszeniu tego roku.

Jeśli mogę doradzić: kup tanią i jak najszerszą kosiarkę, jak się zepsuje za rok czy dwa nie będzie szkoda wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Idzie wiosna , problem nowej kosiarki się pojawił. Chcę kupić tacie prezent, ale absolutnie nie znam się na sprzęcie. Teren jest dosyć spory bo ok 0,5 ha. Trawa często wysoka, bo to domek sezonowy :) Teren raczej jest równy, ale czasem zdarzają się jakieś wgłębienia. Kosiarka dla Pana w kwiecie wieku, więc powinna w miarę lekko chodzić :) Niestety traktorki są poza moim zasięgiem finansowym :/ Ktoś doradzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz jakiejś spalinówki. Jak teren jest w miarę równy dobrym wyborem będzie Tryton TOO4640A, z koło 1350 zł. Silnik B&S, moc 4 KM, szerokość cięcia 46 cm, kosz tekstylno plastykowy. Kupiłem od nich dwie kosiarki i są świetne, koszenie przyjemne. Chyba mają bardzo dobre ostrza, którą starczają na długo bez wymiany i dodatkowego ostrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...