Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od około 10 lat mamy działkę na której teraz mieszkamy. Od zawsze trawa była mielona i rośnie. Nie jest to może trawnik jak na polu golfowym, ale jest nieźle. Ja mam kłopot z szyszkami bo las obok i z częścią działki gdzie jest półcień i wilgotno, tam moja chyba za słaba maszynka dusi się. Ja skoszoną trawę musiałbym chyba do lasu wywozić, bo takich kompostowników nie produkują. Zresztą koszenie z obróbką kosą spalinową zajmuje mi i tak około 2 godzin. Z odstawianiem trawy z kosza godzina więcej na bank. Latem w słońcu miałbym pewnie dosyć już wszystkiego na cały dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no ok. jeśli masz 500m2 trawnika bez żadnych zakamarków to ok. Jeśli z zakamarkami to będzie słabo.

Model który podałeś jest bardzo dobrym wyborem.

 

Co znaczy zakamarki - w trawniku mam dużo łuków coś w stylu trawnika f.5.

 

Compi robot to już zdecydowanie większy wydatek finansowy i nie wchodzi w grę. Poza tym nie wiem jak inne firmy, ale w Bosh'u trzeba rozkładać na trawniku ścieżkę z z drutu po której jeździ robot, a to też mi się nie podoba.

 

F.5 a możesz konkretnie napisać jaką masz kosiarkę?

 

Co do podanej przez mnie Husqvarny wyczytałem, że zapycha się w niej kanał odprowadzający trawę do kosza.

 

Może ktoś mógłby polecić jakieś inne modele spełniające moje wymagania? Czytałem dużo dobrego o kosiarkach Viking, ale wyglądają trochę jak plastikowe zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy zakamarki - w trawniku mam dużo łuków coś w stylu trawnika f.5.

 

Compi robot to już zdecydowanie większy wydatek finansowy i nie wchodzi w grę. Poza tym nie wiem jak inne firmy, ale w Bosh'u trzeba rozkładać na trawniku ścieżkę z z drutu po której jeździ robot, a to też mi się nie podoba.

 

F.5 a możesz konkretnie napisać jaką masz kosiarkę?

 

Co do podanej przez mnie Husqvarny wyczytałem, że zapycha się w niej kanał odprowadzający trawę do kosza.

 

Może ktoś mógłby polecić jakieś inne modele spełniające moje wymagania? Czytałem dużo dobrego o kosiarkach Viking, ale wyglądają trochę jak plastikowe zabawki...

Słuchaj u mnie sprawa wydawała sie prosta.

trawę i opaskę z granitu jak i drzewka robił mi gosc ktory pracuje w obi

co jak co ale widzi jakie i na co są reklamacje

 

przeznaczałem na kosiarkę kwotę około 2 klocków i stanęło na tej

https://picasaweb.google.com/114780603567233739312/152012OgrodCD?noredirect=1#6043745734366429074

 

ma 4 funkcje co wazne regulowana szybkosc co mi pasuje bo własnie w zakamarkach musze zwolnić i dokładniej wyciąc trawę.

trzeba zaznaczyc ze kosiarka wazy jakies 40 kilo wiec napęd sie przydaje.

 

jego zdanie jest takie ze jak masz do 1500 to nac ktory lubi sie zepsuc

do 2500 polecał al ko

a on pracuje tylko na hondzie ma 3 kosiarki hondy i nie chce słyszec o innych wynalazkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starter ma na linkę ale uwierz mi a wiem ze jestes leniwy to troszke jak ja nie ma z tym problemów

jest redy start wiec za 1 razem zawsze odpali.

ciekawe jak bedzie po zimie - rok temu zapaliła za 3 razem po zimie.

ale na starym paliwie i oleju bo nie zlewałem na zimę wiem ze błąd ale jakos tak wyszło

 

jest centralne sterowanie wysokoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was bardzo serdecznie. Zakładam kolejny temat choć widzę że było tego od groma ;) ale chciałbym aby ktoś podszedł do mnie indywidualnie. Otóż do rzeczy szukam kosiarki spalinowej do 800 zł. Widzę że wybór jest ogromny lecz ja wybrałem już jakieś tam model tylko nie wiem czy będzie w sam raz do mojego ogródka.

Stiga collector 46 B

Powierzchnia ogródka wynosi 600m2

 

Myślałem również nad używkami ale nie wiem czy to dobry interes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pracuję w szkole ,teren do koszenia około 2300 m kw niezbyt równy troszkę krzewów potrzebuję kosiarki tak do 4500 zł Viking lub Honda (tylko te serwisy mam u siebie) moglibyście coś polecić osobiście zastanawiałem się na Vikingiem MB 6 RH ale tutaj dochodzi niestety grabienie trawy czego chciałbym uniknąć lub Honda HRX 537C2 Hye tylko znowu czytałem że Hondy są delikatne a ja muszę mieć coś wytrzymałego i trwałego . Pozdrawiam Edytowane przez rygiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworyt - a co to za firma? Nie znam jej. Mógł bś coś więcej przybliżyć na jej temat. Jaki silnik ma ta kosiarka?

 

Faworyt oferuje wysokiej jakości sprzęt za rozsądną cenę. Ta o której wspomniałem wcześniej Faworyt GYK51N173E 4W1 jest na silniku OHV 5km z elektrycznym rozruchem. Ma napęd, duże koła dzięki czemu dobrze i lekko się ją prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupno kosiarki to duży problem. Sam niedawno przez to przechodziłem. Zdecydowałem się na kosiarkę spalinową Lider GYK42N139. Spokojnie sprawdzi się w Twoim ogródku. A co do używek to nie polecam, nigdy nie wiadomo jak poprzedni właściciel o nią dbał i czy za miesiąc się nie popsuje, a gwarancji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.a

Przymierzam się*zakupu kosiarki. Trawnik ok 500 m2. Równy. Trochę drzewek i parę krzewów. Nie wiem co mam kupić. Czy warto kupować kosiarkę*z napędem czy spalinową czy elektryczną. Do tej pory kosiłem elektryczną jednak umarła śmiercią naturalną. Trochę wkurzało mnie przerzucanie kabla i pilnowanie żeby nie przejechać go kosiarką jednak nie jest problem dyskwalifikujący kosiarki elektryczne. Czy jednak ze spalinowymi przy normalnym użytkowaniu regularnym serwisowaniu nie będzie problemów? gdzie kosiarki elektryczne są praktycznie bezobsługowe. W sklepie Husqfarny gość namawia mnie na Partnera. Mówi, że wszystko w nich robione jest właśnie na husqfarnie a kosiarki mają rozsądne ceny. Jednak nikt tutaj nie wspomniał o tej marce. Czy może ktoś coś polecieć. Gdzie indziej ktoś poleca stiga, znowu gdzie indziej Vikinga i człowiek dostaję mętliku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...