Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po rozeznaniu tematu wstępnie zainteresował mnie NAC i dwa modele Ls50-575-Hs (5,7 KM) i Ls50-750Ex-Hs. Różnica pomiędzy nimi jest tylko w serii silnika i większej mocy chyba o 1KM dla 750-ki.

Czy warto dopłacać do większego coś ok 400 zł. ?

 

nie wiem dokłądnie jak to jest, ale tam gdzie ja kupowałem kosiare, gość mi mówił, że w kosiarce nie patrzeć na moc w koniach tylko pojemność. a to dlatego że konie podaje się przy obrotach 3800ob/min a kosiarki mają 2500, mówił że bardziej miarodajna jest pojemność, i 200cm jest już taka znośna i całkiem duża jak na kosiarke. ale niech mnie kots bardziej oblatany zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dokłądnie jak to jest, ale tam gdzie ja kupowałem kosiare, gość mi mówił, że w kosiarce nie patrzeć na moc w koniach tylko pojemność. a to dlatego że konie podaje się przy obrotach 3800ob/min a kosiarki mają 2500, mówił że bardziej miarodajna jest pojemność, i 200cm jest już taka znośna i całkiem duża jak na kosiarke. ale niech mnie kots bardziej oblatany zweryfikuje
Zasadniczo racja, choć parę detali warto uściślić.

Kosiarki przeważnie ustawia się na obroty 2900-3000 rpm, a moc to sobie producenci podają jak chcą. Ci lepsi podają konkretnie co przy jakich obrotach.

Przykładowo: Honda GCV 190

Pojemność skokowa 187 cm3

Kompresja 8,5 : 1

Moc max. 3,8 kW (5,1 KM) / 3600 obr-1

Moc ciągła 2,6 kW (3,5 KM) / 3000 obr-1

Max moment obrotowy 11,3 Nm / 1,15 kgm / 2500 obr-1

Jak poszukasz dokumentacji B&S, Kohler-a czy Kawasaki to znajdziesz podobne dane i masz wszystko jasne.

A taki NAC napisze ci że 6,5 KM i tyle. Przy jakich obrotach, zgaduj zgadula. Dodatkowo chińczyki wymyślili sobie coś takiego jak moc szczytowa czyli moc jaką dany szpej może osiągnąć przez jakiś tam ułamek sekundy tuż przed tym jak go diabli wezmą. I tu już hulaj dusza piekła nie ma. Wedle tej zasady mamy kosy spalinowe mające po 3 KM z 42 cm3 albo 6,2 KM z 57 cm3, tudzież komputerowe głośniczki 650 W (tyle że zasilacz do nich bierze 5 W), czy kuchenne miksery ręczne i maszynki do mięsa po 1700-2000 W :rotfl:

Zawsze znajdą się ludzie którzy chcą w takie bajki wierzyć.

Natomiast fakt silniki mające w okolicy 190 cm pojemności przeważnie oferują moc odpowiednią do kosiarki o szerokości ok 50-55 cm

Edytowane przez G.N.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Obecnie koszę STIGA MULTICLIP 534 (aluminiowa laweta, B&S) i jestem bardzo zadowolony. Muszę jednak zmienić na kosiarkę z koszem.

Po przeczytaniu już chyba wszystkich informacji o kosiarkach spalinowych wyłoniłem faworytów:

 

1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD (silnik EMAK 800) - cena ok. 1500 PLN

2. OLEO-MAC G 53 TBX ALLROAD (silnik B&S 625) - cena ok. 1750 PLN

3. AL-KO Highline 51.6 SP-B Plus (silnik B&S 650 Exi) cena ok. 1700 PLN - mój faworyt

 

Najbardziej podoba mi się AL-KO ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tego nowego silnika B&S 650 Exi. Czy ktoś z forumowiczów już miał styczność? A może wybrać, któregoś OLEO-MACa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE a doradzcie mi proszę.

Wymieniłem ostatnio nóż w kosiarce i kupiłem na allegro jakis zamiennik w kwocie około 70 zł.

Zdaję sobie sprawę ze nóż oryginalny alko jest droższy - ale nie wiem ile kosztuje.

 

czy ten wymieniony noż oryginalny idzie do kosza czy da sie go jakos regenerować / ostrzyć ???

czy jest sens wogole ostrzyc ten noż czy po prostu noze nieoryginalne są na tyle dobre ze co rok dwa wymieniam na taki a stary do kosza ?

 

dodam ze problem to nie jest jego ostrośc lecz parę razy uderzyłem o obrzeże granitowe i nóż się poważnie wgniótł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poradzcie co wybrac:

1. Viking MB 253.1 T B&S 625E 2.2kW@2800 rpm 55l

2. Stiga Combi 53 SB b&s625E 2.27kW@2900 rpm 60l

3. AL-KO HIGHLINE 51.6 SP-B PLUS B&S650EXi 2.4kW@2800 70l

 

Jak wypadaja w powyzszych koszty serwisu pogwarancyjnego, noza itd itp ?

 

edit: ok 1300-1400 m2 trawnika.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poradzcie co wybrac:

1. Viking MB 253.1 T B&S 625E 2.2kW@2800 rpm 55l

2. Stiga Combi 53 SB b&s625E 2.27kW@2900 rpm 60l

3. AL-KO HIGHLINE 51.6 SP-B PLUS B&S650EXi 2.4kW@2800 70l

 

Jak wypadaja w powyzszych koszty serwisu pogwarancyjnego, noza itd itp ?

 

edit: ok 1300-1400 m2 trawnika.

 

Viking bez namysłu. Nie baw się w wynalazki typu alko czy inny szajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Obecnie koszę STIGA MULTICLIP 534 (aluminiowa laweta, B&S) i jestem bardzo zadowolony. Muszę jednak zmienić na kosiarkę z koszem.

Po przeczytaniu już chyba wszystkich informacji o kosiarkach spalinowych wyłoniłem faworytów:

 

1. OLEO-MAC GV 53 TK ALLROAD (silnik EMAK 800) - cena ok. 1500 PLN

2. OLEO-MAC G 53 TBX ALLROAD (silnik B&S 625) - cena ok. 1750 PLN

3. AL-KO Highline 51.6 SP-B Plus (silnik B&S 650 Exi) cena ok. 1700 PLN - mój faworyt

 

Najbardziej podoba mi się AL-KO ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na temat tego nowego silnika B&S 650 Exi. Czy ktoś z forumowiczów już miał styczność? A może wybrać, któregoś OLEO-MACa ?

Tam gdzie kupowalem oleo maca strasznie narzekal na ten silnik b%s. Mowil ze tylko na zamowienie przywozi i tylko jak ktos sie uprze bo barszo duzo wraca na serwis bo po polowie sezonu zaczyna cieknac a producent nie uwzglednia reklamacji. I to byla druga osoba z calodniowych wojazy za kosiarka ktora tak mi mowila, dlatego niechetnie ale przekonalem sie do tego emaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że narzekają na silniki B&S a to ze względu aby sprzedawać kosiarki z chińskimi silnikami na których mozna wyciągnąć na serwisie i 100% marży na częściach a na częściach do B&S może 30%,więc wystarczy policzyć jak można nieżle zarobić na chińczykach,B&S robi silniki w USA a Emak to typowy chińczyk jakich wiele a najgorsze jest to że sprzedawcy oszukują i mówią że Emak to silnik włoski,osobiście AL-KO Highline jest najlepszym wyborem z tej listy Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że narzekają na silniki B&S a to ze względu aby sprzedawać kosiarki z chińskimi silnikami na których mozna wyciągnąć na serwisie i 100% marży na częściach a na częściach do B&S może 30%,więc wystarczy policzyć jak można nieżle zarobić na chińczykach,B&S robi silniki w USA a Emak to typowy chińczyk jakich wiele a najgorsze jest to że sprzedawcy oszukują i mówią że Emak to silnik włoski,osobiście AL-KO Highline jest najlepszym wyborem z tej listy

 

a te tansze modele bs nie sa przypadkiem słowenskie czy cos w okolicach? bo dziwne ze kosiarki z tanszym silnikiem bs sa po 800zł, a te z oryginalnym z usa od 2500, wiem jak jest z takimi rzeczami, moze i inna brazna ale zasada ta sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę 500 m2. Chciałbym kupić tą kosiarkę http://kosiarki-spalinowe.sklep-outlet.pl/outlet-nac-ls42-375.html. Czy ona się nadaje? Czy ewentualnie

możecie polecić coś innego?

 

Moi rodzice mają tego Nac-a (z napędem), bardzo fajny sprzęt, pracuje bezawaryjnie kilka lat. Do koszenia ok 1000 mkw. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...