Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kup sobie Alko. Koniec dyskusji. Bynajmniej z mojej strony!

 

Chlopie nie wiem skad masz ta sklonnosc do ekscytacji. Zadalem proste pytanie o Vikinga i jego relacje do marki Stihl a ty mi szyfrujesz cos wioskowymi tekstami. Masz jakas wiedze, doswiadczenie to sie nią podziel a nie stroisz fochy jak baletnica ze zlamanym paznokciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopie nie wiem skad masz ta sklonnosc do ekscytacji. Zadalem proste pytanie o Vikinga i jego relacje do marki Stihl a ty mi szyfrujesz cos wioskowymi tekstami. Masz jakas wiedze, doswiadczenie to sie nią podziel a nie stroisz fochy jak baletnica ze zlamanym paznokciem.

 

No właśnie mam doświadczenie z Husqvarną, od kilkunastu lat. Polecam ją każdemu bo to dobry i trwały sprzęt. Nie ekscytuję się. Ale zaraz lawina postów, że Husq to już nie to i takie tam podobne. Nadal mam zaufanie do tej marki. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku będę musiał kupić kosiarkę z napędem bo teraz mam wykaszarkę. Będzie to na 100% Husqvarna. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam doświadczenie z Husqvarną, od kilkunastu lat. Polecam ją każdemu bo to dobry i trwały sprzęt. Nie ekscytuję się. Ale zaraz lawina postów, że Husq to już nie to i takie tam podobne. Nadal mam zaufanie do tej marki. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku będę musiał kupić kosiarkę z napędem bo teraz mam wykaszarkę. Będzie to na 100% Husqvarna. Pozdrawiam.

 

Szanuje twoj wybor. H w mojej okolicy nie sprzedaja a i pewnie polka cenowa za wysoka.

Ale jak on sie ma do Vikinga bedacego marką Stihla i porownanie do Al-ko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę 500 m2. Chciałbym kupić tą kosiarkę http://kosiarki-spalinowe.sklep-outlet.pl/outlet-nac-ls42-375.html. Czy ona się nadaje? Czy ewentualnie możecie polecić coś innego?

Kwestia definicji nadaje się i nie nadaje się. Jak na taką powierzchnie, to moc, szerokość koszenia. wielkość kosza itd. akurat. Jeśli działka jest w miarę płaska to napęd można by sobie podarować. Natomiast sama kosiarka, podłej firmy na podłym silniku, w dużej mierze loteria. Będziesz mieć szczęście, może trafisz egzemplarz który posłuży kilka lat, nie będziesz mieć szczęścia, większość swojego krótkiego żywota spędzi w serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, rozbawila cie krytyka alko czy pochwala vikinga ?

Krytyka AL-KO, nie dlatego, że sam ja kupiłem. Nie wiem czy krytyk widział kiedyś te kosiarki na własne oczy i skąd taka krytyka wynika, ale nie natrafiłem na negatywne opinie na temat tej firmy. 3 lata gwarancji też dają trochę wiary w bezawaryjność sprzętu.

 

Szanuje twoj wybor. H w mojej okolicy nie sprzedaja a i pewnie polka cenowa za wysoka.

Ale jak on sie ma do Vikinga bedacego marką Stihla i porownanie do Al-ko?

 

A jak myślisz, z jakiego powodu firmy 'markowe' wypuszczają alternatywne produkty, chyba nie polega to tylko na tym, że przypinają inną etykietkę i obniżają cenę?

Edytowane przez tomekwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytyka AL-KO, nie dlatego, że sam ja kupiłem. Nie wiem czy krytyk widział kiedyś te kosiarki na własne oczy i skąd taka krytyka wynika, ale nie natrafiłem na negatywne opinie na temat tej firmy. 3 lata gwarancji też dają trochę wiary w bezawaryjność sprzętu.

W Al-ko jest wyzszy koszt noza niz w Vikingu ( w tych modelach o ktorych pisalem). Ale alko jako jedyny z tych trzech ma funkcje mulczowania - ma to znaczenie ?

edit: Stiga tez ma mulczowanie a noz sporo tanszy.

A jak myślis

z, z jakiego powodu firmy 'markowe' wypuszczają alternatywne produkty, chyba nie polega to tylko na tym, że przypinają inną etykietkę i obniżają cenę?

Tu akurat temat jest troche inny - np w UK na ich stronie kosiarki spalinowe to tez Viking. Pod Stihl nie ma nic w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja Honda zalicza teraz czwarty sezon i jak na razie ok. Gwarancja 5-cio letnia pod warunkiem robienia na wiosnę przeglądów w serwisie. W tym roku przegląd też zrobiony (190 zł) i Honda śmiga jak trzeba. :)

 

Nic się nie urwało, nie odleciało i nie padło. :)

 

 

http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=18&t=9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiam na Honde - to było tylko takie moje małe kosiarkowe marzenie.

 

Wcześniej miałem starą kosiarkę z silnikiem briggs&stratton 375 sprint i też jakoś kosiła co prawda kółka jej odleciały silnik wymieniłem na trochę nowszy i pare innych drobiazgów ale jakoś dawała radę .

 

Silniki Briggs Stratton - po tym doświadczeniu uważam za dobre --- i nie był taki uczulony na zanieczyszczenia benzyny na każdym paliwie paliła bez zająknięcia.

 

Dla porównania nowa i stara http://czp.pl/foto/moja_honda/images/100_4515.jpg

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hondzie przegląd 190zł,? toż to rozbój 190x5 to daje 950zł,ładna sumka ale jak kogoś stać na takie wydatki to jego sprawa,w AL-KO przez trzy lata nikt nie musi jeżdzić po serwisach,olej czy filtr każdy może wymienić sam,może dla tego tak jest że AL-KO jest mniej pazerne i nie doi swoich klientów z kasy,ja też radziłbym AL-KO ze względu na jakość wykonania i obudowę Highline której nikt nie ma,ponadto kosiarki są produkowane w europie w Austrii,a np Stiga we włoszech przez Castelgarden ale Castelgarden to GGP a GGP to Chińczycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hondzie przegląd 190zł,? toż to rozbój 190x5 to daje 950zł,ładna sumka ale jak kogoś stać ................

 

Pewnie wolałbym przegląd za darmo.

 

W skład przeglądu wchodzi :

 

1. wymiana oleju,

2. wymiana filtra powietrza,

3. wymiana świecy,

4. wyważenie ostrzy, ( kosiarka ma takie podwójne ostrza),

5. naostrzenie ostrzy,

6. dokonanie ogólnego przeglądu i regulacji silnika ( cokolwiek to nie znaczy),

 

Przeglądy nie są obowiązkowe ale wtedy ma się tylko dwa lata gwarancji a nie pięć.

 

Z pewnością co roku można sobie samemu kupić filtr, olej i świece - wymienić i będzie taniej.

 

Nikogo na Hondę nie namawiam i nikomu na konta nie zaglądam i nie interesuje mnie na co kogoś stać a na co nie ( tak dla jasności) :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W tym roku przegląd też zrobiony (190 zł) i Honda śmiga jak trzeba. :)

 

Przy wydatku 200zł rocznie to moznna co 5 lat kupowac nową kosiarkę. Koszt oleju to jakieś 8zł, za co tu płacić 190zł i jeszcze wozić tego bruda. Lepiej samodzielnie olej wymieniać:) Co tu się jarać gwarancją jak co rok musisz wydawać 200zł

 

Anyway też mam kosiarkę z silnikiem honda OHC i silnik jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja Honda zalicza teraz czwarty sezon i jak na razie ok. Gwarancja 5-cio letnia pod warunkiem robienia na wiosnę przeglądów w serwisie. W tym roku przegląd też zrobiony (190 zł) i Honda śmiga jak trzeba. :)

190x4=760zł - świetny sposób skubania naiwnego klienta.

 

Ja mam 5 rok kosiarkę "Partner" husqvarna (P46-450CMDW) z napędem (silnik BRIGGS&STRATTON 450).

Raz czy dwa samemu wymieniałem olej. Ponad 2000 m2 do regularnego koszenia - wszytko działa.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz czas żeby czyścić kosiarkę, ładować ją do samochodu i wieźć do serwisu? Wydaje mi sie że nie ma co mieć kompleksów odnośnie "polskiej natury". Wpisz w youtube DIY i przekonaj się ze nie tylko w PL ludzie wykonują samodzielnie wiele napraw, instalacji etc Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...