Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

190x4=760zł - świetny sposób skubania naiwnego klienta.

 

Ja mam 5 rok kosiarkę "Partner" (P46-450CMDW) z napędem (silnik BRIGGS&STRATTON 450).

Raz czy dwa samemu wymieniałem olej. Ponad 2000 m2 do regularnego koszenia - wszytko działa.

 

Naiwnym klientom raz czy dwa na pięc lat uda się w kosiarce wymienić olej.

 

Inni jak chcą to skorzystają z serwisu.

 

A pozostali biorą po prostu zwykłą kosę i jadą - no jak potrafią :

 

 

===================================================

 

Forum służy wymianie doświadczeń a nie licytacji kto serwis kosiarki robi sam, kto ją oddaje w profesjonalne ręce, kto łapie się za sierp a kto buduje sam kosiarkę, lub dla świętego spokoju nie sieje trawy i po problemie.

 

Proszę, co po niektórych o powrót na ziemię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć

 

Z racji tego, że moja aktualna kosiarka jakiś chiński no-name co ma już 10 lat jest prawie na wykończeniu, szukam coś nowego do 1500 złotych bez kosza i bez napędu. Kosiarka z mieleniem. Rozstaw ~50cm. U mnie niestety napęd się nie sprawdza bo jest dużo przeszkód typu drzewka, krzaki, kwiatki itd. więc z kosiarką co chwilę trzeba śmigać między przeszkodami, to w bok, to do tyłu kilka kroków, to do przodu. Napęd można wyłączyć, ale po co mam za to płacić skoro to generuje większa koszta i większy ciężar.

W aktualnej kosiarce jest napęd, który był użyty tylko eksperymentalnie kiedyś jak to jest z napędem i totalnie to się nie sprawdziło.

 

Więc szukam kosiarki bez napędu, bez kosza, z mieleniem i na dobrych łożyskach kółka(przód i tył). Co najgorsze w ogóle takich nie mogę znaleźć, coś lepszego firmowego. Prawie wszystko ma napęd. Bez napędu to jakieś egzotyki albo jakieś malutkie.

 

Znalazłem Stiga Multiclip 50 S https://www.stiga.pl/sklep/kosiarki/spalinowe_mielace/multiclip_50_s.html Niestety z napędem, ale takie coś mi odpowiada pomijając napęd. Mam obiekcje co do tej firmy. Poczytałem, że ich serwis to jakaś kpina. Nie mają części i ordynarne odnoszenie się do klienta przez firmę Stiga.

Że tak powiem, przeboleję ten napęd, że on będzie, ale czy ten Stig to dobry wybór?

 

Sthil aka Viking nie ma bez kosza z mieleniem.

Jest Husqvarna LB 155S niestety też z napędem http://www.husqvarna.com/pl/products/lawn-mowers/lb-155s/#specifications ale cena trochę zbyt wysoka. Czy niewysoka? Na dziś dla mnie 1500pln to taka psychiczna granica żeby jej nie przekraczać.

 

Co byście polecili? Temat kosiarek dla mnie jest obcy, za bardzo w tym nie siedzę. Podoba mi się ta Husqvarna LB 155S nawet bardzo, tylko ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Z racji tego, że moja aktualna kosiarka jakiś chiński no-name co ma już 10 lat jest prawie na wykończeniu, szukam coś nowego do 1500 złotych bez kosza i bez napędu. Kosiarka z mieleniem. Rozstaw ~50cm. U mnie niestety napęd się nie sprawdza bo jest dużo przeszkód typu drzewka, krzaki, kwiatki itd. więc z kosiarką co chwilę trzeba śmigać między przeszkodami, to w bok, to do tyłu kilka kroków, to do przodu. Napęd można wyłączyć, ale po co mam za to płacić skoro to generuje większa koszta i większy ciężar.

W aktualnej kosiarce jest napęd, który był użyty tylko eksperymentalnie kiedyś jak to jest z napędem i totalnie to się nie sprawdziło.

 

Więc szukam kosiarki bez napędu, bez kosza, z mieleniem i na dobrych łożyskach kółka(przód i tył). Co najgorsze w ogóle takich nie mogę znaleźć, coś lepszego firmowego. Prawie wszystko ma napęd. Bez napędu to jakieś egzotyki albo jakieś malutkie.

 

Znalazłem Stiga Multiclip 50 S https://www.stiga.pl/sklep/kosiarki/spalinowe_mielace/multiclip_50_s.html Niestety z napędem, ale takie coś mi odpowiada pomijając napęd. Mam obiekcje co do tej firmy. Poczytałem, że ich serwis to jakaś kpina. Nie mają części i ordynarne odnoszenie się do klienta przez firmę Stiga.

Że tak powiem, przeboleję ten napęd, że on będzie, ale czy ten Stig to dobry wybór?

 

Sthil aka Viking nie ma bez kosza z mieleniem.

Jest Husqvarna LB 155S niestety też z napędem http://www.husqvarna.com/pl/products/lawn-mowers/lb-155s/#specifications ale cena trochę zbyt wysoka. Czy niewysoka? Na dziś dla mnie 1500pln to taka psychiczna granica żeby jej nie przekraczać.

 

Co byście polecili? Temat kosiarek dla mnie jest obcy, za bardzo w tym nie siedzę. Podoba mi się ta Husqvarna LB 155S nawet bardzo, tylko ta cena...

 

Śliczna ta Husqvarna. Na Twoim miejscu nie zastanawiał bym się. O kosztach zapomnisz szybko jak tylko zaczniesz ją użytkować. A napęd, no cóż, od przybytku głowa nie boli. A może prawie kiedyś się przyda? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze model Husqvarna LB 348V http://www.husqvarna.com/pl/products/lawn-mowers/lb-348v/ , dosłownie o 40pln droższy. Ma jakiś tam AutoWalk, ale już mniejszy rozstaw 48cm(model LB 155S ma 55cm), napęd na tył i można podłączyć wąż ogrodowy do samoczynnego umycia się. Taka bardziej już chyba bajerancka kosiarka, przynajmniej z wyglądu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze model Husqvarna LB 348V http://www.husqvarna.com/pl/products/lawn-mowers/lb-348v/ , dosłownie o 40pln droższy. Ma jakiś tam AutoWalk, ale już mniejszy rozstaw 48cm(model LB 155S ma 55cm), napęd na tył i możn

a podłączyć wąż ogrodowy do samoczynnego umycia się. Taka bardziej już chyba bajerancka kosiarka, przynajmniej z wyglądu. ;)

 

To nie jest jakiś tam Auto Walk, to jest odpowiednik atomatycznej skrzyni buegów. W większości kosiarek z napędem włączając go kosiarka po prostu jedzie, ze stałą prędkością. Przy Auto Walk sam regulujesz prędkość jazdy. Bardzo fajne i przydatne rozwiązanie. Jeszcze lepsze jest to, że gdy nie używamy napędu, koła nie stawiają żadnego oporu. Ja dlatego tak zachwalam sprzęty tej firmy, gdyż mam je w domu i od kilkunastu lat użytkuję. Bezawaryjnie! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym AutoWalk można się cofnąć, skręcić i znowu jechać do przodu czy nastąpi uszkodzenie mechanizmu? Domyślam się, że tak nie można. Pytam bo nie wiem jak jest teraz w tych nowoczesnych kosiarkach. Raczej tak nie wolno robić, trzeba ręcznie wysprzęglić i dopiero wtedy można cofać, skręcać, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym AutoWalk można się cofnąć, skręcić i znowu jechać do przodu czy nastąpi uszkodzenie mechanizmu? Domyślam się, że tak nie można. Pytam bo nie wiem j

ak jest teraz w tych nowoczesnych kosiarkach. Raczej tak nie wolno robić, trzeba ręcznie wysprzęglić i dopiero wtedy można cofać, skręcać, itd.

 

Żeby manewrować, najpierw trzeba puścić "wajchę" napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ta Husqvarna. Na Twoim miejscu nie zastanawiał bym się. O kosztach zapomnisz szybko jak tylko zaczniesz ją użytkować. A napęd, no cóż, od przybytku głowa nie boli. A może prawie kiedyś się przyda? Pozdrawiam.

Ona nie jest sliczna.

 

Ona jest kultowa.

 

Kosiareczka:

7fc29d77.jpg

 

Cylon raider:

evraidersc3.jpg

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane made in italy. Pytanie co nie jest teraz robione w Chinach? B&S też produkuje w ChRL. Muszą trzymać jakość, nie wszystko co chińskie znaczy tandeta. Jeśli chodzi o oleo-mac w cenie do 1500 zł to myślę, że jest to bardzo dobry wybór. Jest porządnie wykonana. Dobrze nabija kosz, jest mocna. 3 lata gwarancji. Czego chcieć więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Canon 1D jest w całości zrobiony w Japonii i moja golarka Brauna 790ccc Made in Germany. :) Wiadomo, produkt chiński a wyprodukowany w Chinach to dwie różnie kwestie.

Troche mnie ten proceder drażni bo na razie prawo na to pozwala. Coś jest Made in Poland czy tam Italy a tak naprawdę wszystko chińskie w środku najniższej jakości.

Tak jak agregaty na prąd za kilka stówek. Made in Germany a ten agregat nigdy Niemiec nie widział. Tylko wióry idą z silnika, ze stojana czy co tam jest i pali sprzęt podłączony. :)

 

Nie wiem czy z tym OLEO-MAC to do mnie było, ale ja nie szukam kosiarki z koszem, nawet jak po zdjęciu jest zaślepka żeby kosić bez kosza. Kosz mnie nie interesuje. Chyba zdecyduję się na Husqvarna LB 348V, bardziej jest zgrabna niż model LB 155S i ma ten AutoWalk który rzeczywiście może się przydać, albo chińskiego(domysł) Stiga. W każdym razie coś muszę kupić u siebie, czyli Białystok. Nie wyobrażam sobie zakupu przez internet z drugiego końca Polski i w razie naprawy odsyłanie jakimiś kurierami. Stiga to już wiem gdzie mogę kupić w Białym, nie wiem jeszcze kto sprzedaje Husqvarnę lokalnie.

Jest jeszcze Honda. Nie mają modelu bez kosza i ceny jakieś kosmiczne. Jak to się mówi, cena z dupy się nie bierze, jakość kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Forum służy wymianie doświadczeń a nie licytacji kto serwis kosiarki robi sam, kto ją oddaje w profesjonalne ręce, kto łapie się za sierp a kto buduje sam kosiarkę, lub dla świętego spokoju nie sieje trawy i po problemie.

 

No przecież to jest właśnie wymiana doświadczeń i opinii :cool: i właśnie do tego służy forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wybrałeś to nazwę to po imieniu taki sobie sprzęt jakich wiele,zobacz np.ten model kosiarki,przewyższa jakością wykonania Oleomaki i Stigi nie wspominając wymienione przez ciebie ,widziałem te kosiarki i sam kiedyś robiłem porównanie,nic lepszego nie znajdziesz a nawet coś podobnego jakościowo ciężko wyszukać

 

 

SPAM

Edytowane przez panfotograf
SPAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...