Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kilka słów na temat kosiarki z silnikiem Briggs 450e. Muszę wylać żal.:) Kosiarka kupiona nowa, zaplombowana. Wyciągnałem, zalałem olej, benzynę, szukam pompki - pompka znaleziona na filtrze paliwa. Naciskam kilka razy ale nie pompuje - chodzi na pusto. Probuje odpalać - nic. Pompuję jeszcze kilka razy - dalej pompka na pusto. Kilkanascie razy szarpanką - nic. Oczywiście wszystko na wciśniętym drążku. Dobra wyciągam świecę. Dostęp taki sobie (na gorącym silniku 100% oparzenia od tłumika). Świeca jakby wilgotna. No i świeca używana widać czyli jakaś próba sprawności silnika była. Przedmuchałem mocno świecę sprężarką 7atm, sprawdzam iskrę na wyciągniętej świecy - nic, brak iskry..

 

To jest dramat. Pompka nie pompuje, iskry brak..

 

 

EDIT po 15 minutach: W międzyczasie zalałem silnik - świeca cała mokra przy wytrząsaniu świecy wylała się benzyna. Przedmuchałem silnik bez świecy na otwartej przepustnicy szarpanką - dalej nic. Wpadłem na pomysł że może coś z układem gaszenia silnika - że jakby za lekko się wciska drążek. Wcisnąłem go do oporu i palce wsadziłem w linkę wyciągając ją z pancerza powodując dodatkowe napięcie układu gaszącego. Strzał szarpanką i bingo - poszedł od strzała.

 

Linka niestety nie ma regulacji. Więc kosiarka bubel. Fabrycznie uszkodzona. nie wiem czy cięgno dostarcza producent kosiarki czy przychodzi z silnikiem. W każdym razie porażka, jak można sprzedawać zepsute kosiarki. Przecież teraz zawieźć ją zalaną benzyną i olejem do serwisu to spory problem.

 

Przy okazji jak już odpaliłem przetestowałem napęd i tu kolejna porażka - mimo wygodnej dźwigni załaczania napędu sprawiającej wrażenie sprzęgła - załączanie napędu jest gwałtowne. Czyli odpuszczamy delikatnie dźwignię i napędu brak odpuszczamy dalej - chroboczą jakieś tryby, wskakują na siebie i kosiarka wyrwała do przodu zgodnie z przełożeniem. Takie dozowanie napędu jest niewygodne przy pracy między krzakami. Załączanie napędu najlepsze jest na przekładni pasowej wtedy siłą drążka regulujemy jak sprzęgłem i można delikatnie ruszyć.

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oleo-mac gv 53 tk allroad do 1500 zł jest najlepszym wyborem.

 

na pewno nie jest najlepszym wyborem,jeśli już piszemy obiektywnie to tu najlepszym wyborem w podobnej cenie jest World GRL530S,może Oleomac ma lepszych ludzi od marketingu ale lepszy od Worlda nie jest a jest gorszy

 

 

Natomiast Adam626 tylko ci współczuć i chyba jedno co możesz zrobić jak linka nie ma regulacji to zawiązać na niej słupeł

Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już odpowiedź przedstawiciela B&S - linka nie jest częścią dostawy silnika a jest elementem dodawanym przez producenta kosiarki

odnośnie pompki:" Primmer w silniku 450E działa pompując powietrze (paliwo pompowane jest dopiero w gaźniku) a nie paliwo jak było to w niektórych starszych silnikach Briggs & Stratton." czyli pompka działa prawidłowo i ma pompowac powietrze

 

Jak w waszych kosiarkach działa załaczanie napędu? czy można powoli ruszyć albo sobie pomagać napędem jadąc jakby na "półsprzęgle"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę kupić kosiarkę i proszę o szybką poradę. Kosiarka do 2000zł, trawnik w miarę równy ok 1000mkw.

Modele jakie mnie interesują to:

AL-KO Highline 525 SP

AL-KO Highline 475 SP

AL-KO Highline 46.6 SP-B Plus

Viking MB 253 T

Viking MB 448TX

 

Którą wybrać, ewentualnie co innego polecicie w tych pieniądzach z napędem i koszem min. 55L.

Do dealera i serwisu jednej i drugiej firmy mam podobną odległość, w okolicy też mam STIGA i w dalszej okolicy pewnie wszystkie inne bo mieszkam pod Warszawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróciłem kosiarkę bo ten napęd był słabo rozwiążany. Kupiłem najtańszą z silnikiem briggsa 450e za 646zł i jest rewelacja lekka (22kg) i nie potrzeba napędu. Bardzo poręczna i juz kosiłem. Jestem zadowolony ze zmiany. A kosiarka 46cm z napędem to polecam jak ktoś ma 1500m2 do skoszenia. na 300m napęd jest przeszkodą (waga)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę kupić kosiarkę i proszę o szybką poradę. Kosiarka do 2000zł, trawnik w miarę równy ok 1000mkw.

Modele jakie mnie interesują to:

AL-KO Highline 525 SP

AL-KO Highline 475 SP

AL-KO Highline 46.6 SP-B Plus

Viking MB 253 T

Viking MB 448TX

.

 

AL-KO 525 zdecydowanie,mocniejszy silnik w wersji 650 ready start a tylko 100zł.różnicy

Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co kupić bo mam dylemat:

Oglądałem

https://www.stiga.pl/sklep/kosiarki/spalinowe_4_w_1/combi_48_sq_b_1780.html

http://pajm.pl/plm4621n-kosiarka-spalinowa-z-napedem-makita-46cm-briggsstratton-650e-ready-start-plm-4621n-p-4021.html

na obydwie mam cenę 1600zł.

 

i wpadłą mi tez w oko w Obi kosiarka Nac z mocniejszym silnikiem B&S 675ex za 1499zł,

nie mam do niej linka.

 

 

Trawnika mam 600m2 w kilku prostokątach, raczej nierówny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twego co wiem z użytkowania kosiarki spalinowej NAC z napędem to problemów nie mam . Jedynie co by się przydało ekstra to bieg wsteczny ... ale wiem że takie dodatki to nie w takiej cenie .. Koszę działki ; 600 + 1000 + 2000 + u rodziców tez kilkaset metrów . Posiadam już 3 lata .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Vikinga MB 253T. To moja pierwsza kosiarka w zyciu, pierwsze koszenie i moje i trawnika. I z czystym sumieniem NIE POLECAM

1. Kosz na trawe to jakies nieporozumienie - wystający "język" wymyslił jakiś naciągacz - albo musze cholernie uważać żeby go nie połamać przy opróżnianiu, albo będę ścielił kasę za wymianę na nowy

2. Kosiarka gubiła trawę - ale to może tylko problem pierwszego koszenia. Napisze potem czy problem nadal wystepuje.

 

Tak czy siak, żałuję że kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą samą kosiarkę tydzień temu i jestem jak na razie zadowolony.

 

1. Moim zdaniem kosz jest dobry, a ten wystający "język" pomaga w lepszym zbieraniu trawy.

Też się obawiam że może się to złamać, ale wygląda na dosyć mocny plastik więc przy opróżnianiu nie powinno się z tym nic stać.

2. Kosiarka gubi trawę jak jest przepełniony kosz. Tez kwestia jak wysoka była ta trawa?

I oczywiście nie powinna być mokra bo wtedy się zaklei wlot i będzie gubiła trawę.

 

Na koszu masz taką klapkę która pokazuje kiedy się kosz jest zapełniony, ale pewnie o tym wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą samą kosiarkę tydzień temu i jestem jak na razie zadowolony.

 

1. Moim zdaniem kosz jest dobry, a ten wystający "język" pomaga w lepszym zbieraniu trawy.

Też się obawiam że może się to złamać, ale wygląda na dosyć mocny plastik więc przy opróżnianiu nie powinno się z tym nic stać.

2. Kosiarka gubi trawę jak jest przepełniony kosz. Tez kwestia jak wysoka była ta trawa?

I oczywiście nie powinna być mokra bo wtedy się zaklei wlot i będzie gubiła trawę.

 

Na koszu masz taką klapkę która pokazuje kiedy się kosz jest zapełniony, ale pewnie o tym wiesz :)

 

Mam klape i wiem. Tak jak napisalem zobaczymy co dale jz tym gubieniem.

Ale opinie o koszu podtrzymuje a nawet rozwine : jezyk utrudnia wysypawanie trawy do worka 120l.

Edytowane przez karolek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...