Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

w poszukiwaniu kosiarki spalinowej do 2000 zł w husce sprzedawca zaoferował mi kosiarkę mcculloch M53-190AWFP 2,4 KW szer. koszenia 53 cm. w cenie 2000 zł. Wielkość trawnika ok. 2500 m2. Ma wszystkie podstawowe funkcje jakie by mnie interesowały plus regulowana prędkość napędu. Wg. sprzedawcy, konstrukcja i części to samo co w husqvarnie, zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami:

 

1. nie widziałem aby w tym temacie ktoś polecał kosiarki mcculloch, to zły wybór?

2. w internecie jest bardzo mało informacji od użytkowników tego modelu, nie wiem jak się sprawuje, czy moc nie jest za mała na taką szerokość i napęd itp. Ogólnie ani ZA ani PRZECIW.

3. nawet na stronie producenta nie oferują tego modelu a jedynie jego siostrę m53-190wf, w zasadzie różnią się chyba tylko tym, że ta nie posiada regulacji prędkości napędu - jest stała i nieco tańsza ok 1700 - 1800. Nie wiem jeszcze skąd mają ten model, może firma go wycofała a u nich została ostatnia sztuka? (sprzedawca potwierdził, że mają tylko 1)

 

Czy zakup tego sprzętu może być dobrym wyborem? Boje się brać w ciemno, może lepsza będzie porostu AL-KO lub oleo-mac bez kombinowania?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W husqvarnie zawsze tak tłumaczą,jak chcesz kupić Mccullocha to wciskają że to to samo co Husqvarna ale jak chcesz kupić Husqvarne to już nie jest to samo co Mcculloch,prawdopodobnie jest to jakiś stojak niechodliwy i po prostu chcą to sprzedać,ogólnie te kosiarki nie cieszą się dobrą opinią min.ze względu na bardzo drogie części (linka napędu potrafi kosztować 180zł.jakby była ze złota),kosz też napełnia się częściowo,regulacja kół przednich z cieniutkiej blachy i po jakimś czasie jest z tym spory problem,jakość tych kosiarek też jest przeciętna a cena zawyżona,ja osobiście odradził bym ten zakup,jak coś porządniej jakości kup AL-KO Highline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w poszukiwaniu kosiarki spalinowej do 2000 zł w husce sprzedawca zaoferował mi kosiarkę mcculloch M53-190AWFP 2,4 KW szer. koszenia 53 cm. w cenie 2000 zł. Wielkość trawnika ok. 2500 m2. Ma wszystkie podstawowe funkcje jakie by mnie interesowały plus regulowana prędkość napędu. Wg. sprzedawcy, konstrukcja i części to samo co w husqvarnie, zastanawiam się jednak nad kilkoma kwestiami:

 

1. nie widziałem aby w tym temacie ktoś polecał kosiarki mcculloch, to zły wybór?

2. w internecie jest bardzo mało informacji od użytkowników tego modelu, nie wiem jak się sprawuje, czy moc nie jest za mała na taką szerokość i napęd itp. Ogólnie ani ZA ani PRZECIW.

3. nawet na stronie producenta nie oferują tego modelu a jedynie jego siostrę m53-190wf, w zasadzie różnią się chyba tylko tym, że ta nie posiada regulacji prędkości napędu - jest stała i nieco tańsza ok 1700 - 1800. Nie wiem jeszcze skąd mają ten model, może firma go wycofała a u nich została ostatnia sztuka? (sprzedawca potwierdził, że mają tylko 1)

 

Czy zakup tego sprzętu może być dobrym wyborem? Boje się brać w ciemno, może lepsza będzie porostu AL-KO lub oleo-mac bez kombinowania?

Co o tym myślicie?

 

Kosiarka stoi i chcą sprzedać,to proste,Mcculloch nie cieszy się dobrą opinią wśród klientów a wręcz przeciwnie,tak jak sama Huqsvarna ma wielu zwolenników ale coraz więcej przeciwników ze względu na awaryjność,drogie części oraz serwis,zastosowany w tej kosiarce przedni napęd jest słabym rozwiązaniem gdyż brak jest obciążenia z przodu i często na nierównościach uszkadza się,sama obudowa też jest takim kołkiem ciosanym tępą siekierą,nic miłego,Mcculloch jak widzisz nie jest dobrym wyborem i jak wspomniał kolega zagorski-tomasz mimo wszystko wolałbym wybrać AL-KO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, serdecznie dziękuje za udzielone rady, dzisiaj zamówiłem kosiarkę AL-KO 5.16 VS-B PLUS, na wtorek ma dojechać do sklepu :)

Rozwialiście moje wątpliwości i jestem Wam za to bardzo wdzięczny.

 

P.S. przy okazji kupiłem też pilarke stihl MS 251, super maszyna. Wahałem się między nią na husqvarną 445, stihl wydaje się na 1 rzut oka solidniejszy

Nie zawiodłem się, tnie jak marzenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka stoi i chcą sprzedać,to proste,Mcculloch nie cieszy się dobrą opinią wśród klientów a wręcz przeciwnie,tak jak sama Huqsvarna ma wielu zwolenników ale coraz

więcej przeciwników ze względu na awaryjność,drogie części oraz serwis,zastosowany w tej kosiarce przedni napęd jest słabym rozwiązaniem gdyż brak jest obciążenia z przodu i często na nierównościach uszkadza się,sama obudowa też jest takim kołkiem ciosanym tępą siekierą,nic miłego,Mcculloch jak widzisz nie jest dobrym wyborem i jak wspomniał kolega zagorski-tomasz mimo wszystko wolałbym wybrać AL-KO

 

Al-ko przebiło Husqvarnę! Nie wierzę w to co czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Al-ko przebiło Husqvarnę! Nie wierzę w to co czytam.

 

A jednak trzeba w to uwierzyć,Huska nie ma nic ciekawego,trzymają się jeszcze 2000r,jest to moloch który ma wysokie koszty utrzymania więc oszczędzają na jakości towaru przy jego wysokiej cenie,większość kupuje tylko bo mają znaną nazwę i leci reklama w tv a nawet nic o tym sprzęcie nie wiedzą,oczywiście mają i produkty całkiem niezłe ale produkt marginalny i jest go znikoma ilość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak trzeba w to uwierzyć,Huska nie ma nic ciekawego,trzymają się jeszcze 2000r,jest to moloch który ma wysokie koszty utr

zymania więc oszczędzają na jakości towaru przy jego wysokiej cenie,większość kupuje tylko bo mają znaną nazwę i leci reklama w tv a nawet nic o tym sprzęcie nie wiedzą,oczywiście mają i produkty całkiem niezłe ale produkt marginalny i jest go znikoma ilość

 

Nadal nie wierzę w to co czytam. Światowy potentat w dziedzinie sprzętów ogrodowo - leśnych spada z podium na rzecz ... Al-Ko. Ubaw po pachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie napisać dlaczego kosiarka elektryczna Bosch rotak 43 jest gorsza od konkurencji? Ewentualnie jakie elektryczne kosiarki są lepsze?

 

Moim zdaniem Bosch nie powinien brać się za kosiarki. Sprzęt budowlany owszam ale ogrodowy, no nie wiem. W swoim życiu miałem 4 kosiarki elektryczne z czego 2 z marketu i 2 firmy Flymo. Zjechałem je do końca, działały bez awaryjnie, oczywiście Flymo. Z czystym sumieniem polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kosiarka AL-KO jest tylko w markecie,dealerzy ich nie mają i nie ma ich nawet w cenniku więc nie wiadomo co to za klon

 

natomiast co do postów powyżej to oczywiście mowa jest raczej o kosiarkach i powiedzcie mi skoro to taki "potentat" co on teraz ma ciekawego i nieawaryjnego,czekam na propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kosiarka AL-KO jest tylko w markecie,dealerzy ich nie mają i nie ma ich nawet w cenniku więc nie wiadomo co to za klon

 

natomiast co do postów powyżej to oczywiście mowa jest raczej o kosiarkach i powiedzcie mi skoro to taki "potentat" co on teraz ma ciekawego i nieawaryjnego,czekam na propozycje

 

Katalog w dłoń i naprzód. Ja mam wykaszarkę i piłę Husqvarny już kilkanaście lat, ale wtedy chyba była lepsza jakość. Następna kosiarka pchana będzie też tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, kupiłem za 1599zł z przesyłką...

dam znać jak śmiga za tydzień

 

Kosiarka sprawuje się bardzo dobrze, odpala bez problemu, wydaje się bardzo solidna ale zauważyłem 1 bardzo duży mankament :/

Koszenie z napędem doprowadza mnie do szału ! to jakaś parodia napędu ! albo mam coś źle ustawione ?! idze to z prędkością żółwia

 

Sąsiadka i dwóch sąsiadów koszą 2-2,5 razy szybciej, za drugim koszeniem już się tak zdenerwowałem, że kosiłem bez używania napędu 2 razy szybciej i to wydaje się dopiero optymalna prędkość

 

Jak temu zaradzić ? czy da się to jakoś podkręcić ? czy można używać napędu i jednocześnie pchać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, jak Twój tok rozumowania. Nigdzie nie napisałem, że nie chcę napędu, tylko że jest tak słaby jakby go nie było.

 

Ale żeby od razu obrażać? Proszę czytać ze zrozumieniem. Pisząc pchana miałem na myśli, że na kołach. Wiadomo, tylny napęd w przypadku kosiarki będzie lepszy ale czy przedni to taka tragedia, no nie wiem. Kiedyś pożyczyłem od kumpla kosiarkę Stihl, która miała napęd właśnie na przednie koła - wrażenia całkiem pozytywne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...