Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ci kupili kilka lat temu już połowa na śmietniku,taka świetna jakość

Ja też mam piłę łańcuchową i kosiarkę Husqvarny już z 5-6 lat i działają bez zarzutu - żadnej awarii. A mam prawie 2 ha nieużytku który właśnie doprowadzam do użytku.

Za to kupiłem niedawno kosę spalinową NAC i już dwa razy była w naprawie.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam piłę łańcuchową i kosiarkę Husqvarny już z 5-6 lat i działają bez zarzutu - żadnej awarii. A mam prawie 2 ha nieużytku który właśnie doprowadzam do użytku.

 

Za to kupiłem niedawno kosę spalinową NAC i już dwa razy była w naprawie.

 

Nareszcie jeden, który nie narzeka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakość tych Chińskich kosiarek jest co najwyżej przeciętna

 

To może coś zaproponujesz z elektrycznych? Chyba ktoś robi dobre kosiarki? Makita, Mc alister, stiga, alko?

 

Obecnie mam stihla FS260, 4 lata użytkowania. Nie powiem, żebym ją katował 5000 m.kw do skoszenia 3 razy w roku plus obecna działka 1000 m.kw regularnie. Raz była w serwisie na przeglądzie i tyle.

 

W kosiarkach pchanych nie mam rozeznania. Rodzice mają jakiego elektryka no name od 15 lat i działa dodatkowo spalinowa ( te padły już trzy bo miały ciężkie warunki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kurier dostarczył kosiarkę Bosch Rotak 43 i pojedzie do sprzedawcy. Nie przeżyła transportu. Ułamany plastik przy rączce. Ogólnie mocno plastikowa.

Poszukiwania zaczynam od nowa. Jest jeszcze jedno pytanie:

Czy w kosiarce można wyłączyć napęd jeżeli byłby za wolny? Nie wiem czy jest mi to potrzebne bo trawy będzie raptem 650 m.kw. W chwili obecnej są jeszcze góry, doliny i obawiam się że taki napęd może nie dać rady.

Czy zawsze szersza kosiarka jest lepsza?

Czy do tej powierzchni powinienem kupić kosiarkę o szerokości 46 czy mniejszą?

Teraz wiem korpus musi być metalowy. Lekka kosiarka to wcale nie taka zaleta.

Oglądałem stige. Ten włącznik przypomina mi kosiarkę od rodziców z przed 15 lat. Dalej działa- pamiętam, że był jakiś problem właśnie z tym włącznikiem. Jest żółto-czerwona.

Co polecacie?

https://www.stiga.pl/sklep/kosiarki_elektryczne/combi_48_es.html

 

http://www.makita.pl/prod/elektryczna_kosiarka_do_trawy_elm4613-883-230.html

 

http://www.oleomac.pl/Prodotto.jsp?idMarchio=1&idProdotto=241&idFamigliaRif=1&idFamiglia=53&idSottoFamiglia=55

Edytowane przez APZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza kosiarka o 5cm to realnie duży zysk, bo kosiarką kosisz zwykle ze sporym zakładem - około 10cm i z 41cm robi się efektywnie 30cm. 30cm a 35 to już jest różnica:)

 

Przy 650m2 koszenia napęd nie ma sensu gdyż więcej siły stracisz na manewrowaniu cięższą kosiarką z napędem niż zyskasz na napędzie na prostych. Napęd możesz wyłączyć ale masy kosiarki już nie zmniejszysz.

 

Napęd pójdzie pod każdą górkę tego się nie obawiaj. Ale po prostej bez napędu naprawdę lekko się pcha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej są jeszcze góry, doliny i obawiam się że taki napęd może nie dać rady.

Jeśli teren nie jest równy to tylko kosiarka z napędem.

Ja mam sporo trawnika który nie jest idealnie równy i gdybym miał kosiarkę bez napędu to koszenie zamiast przyjemnością byłoby mordęgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalinówka, poza niewygodą z wymianami oleju, tankowaniem i hałasem pozwoli na szybsze koszenie: większa moc, większa pojemność kosza i właśnie nie ma kabla, który plącze się pod nogami. Przed domem mam jakieś 800m2 - kosze w 45min kosiarka 50cm szeroką z obkoszeniem drzew i krzaków łącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
kosiarka z kablem nie jest zbyt wygodna. Tankowanie to żaden problem bo kupujesz benzyny w butelkę PET 2L po coli i wystarczy chyba na sezon przy 300m2 trawnika.

Wymiana oleju też nie problemem bo przy wymianie raz na sezon to wydaje mi się aż nadto a to można zrobić samodzielnie dość szybko.

 

 

no i wymiana membranki oraz sprężynek regulatora obrotów , prychanie silnika i takie tam , moim zdaniem elektryczna na mniejszą działkę jest zdecydowanie lepsza i trwalsza ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, wielkość trawnika jest na pograniczu kosiarki elektrycznej i spalinowej. Kasa za elektryka z lepszym silnikiem to około 1200 zł waga już nie najmniejsza. Może jednak pokusić się o spalinówkę. Fakt są wymiany oleju, tankowania jednak to mnie nie przeraża. Jak trzeba to trzeba dołożyć 300zł i kupić dobry sprzęt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, wielkość trawnika jest na pograniczu kosiarki elektrycznej i spalinowej. Kasa za elektryka z lepszym silnikiem to około 1200 zł waga już nie najmniejsza. Może jednak pokusić się o spalinówkę. Fakt są wymiany oleju, tankowania jednak to mnie nie przeraża. Jak trzeba to trzeba dołożyć 300zł i kupić dobry sprzęt

 

Ja mam podobna wielkosc, nie wyobrazam sobie latac z kablem. Kupilem oleomaca za 1100, byla wyprzedaz jakiegos poprzedniego modelu, generalnie jestem zadowolony, lepiej sie kosi niz alko u moich rodzicow. Oczywiscie bez napedu, sasiad ma z napedem i jak kosi to widze ze wiecej miesza z wlaczaniem i wylaczaniem napedu niz jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w lokalnym sklepie/serwisie zaproponowano mi taki sprzęt, dobry to wybór?

http://makita.hermesalfa.net/kosiarka-spalinowa-z-napedem-mastercut-dy216s-al.html

 

Nie jestem specem, poradze na podstawie tego co mi doradzali sprzedawcy. Jak dla mnie naped to przy minimum 1500m trawnika bez drzewek i krzakow ktore trzeba omijac, ten silnik tez troche maly, kilku niezaleznych gosci mi mowilo ze pojemnosc to minimum 190cm ten ma 160, niby niewielka roznica, ale podejrzewam ze moze byc odczuwalna. Na plus to aluminiowa obudowa, nawet jak zedrzesz lakier o jakies obrzeze to nie zardzewieje. Ponadto nie jest to oryginalna honda, ja osobiscie nie znam tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...