Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pojeździłem i poszukałem trochę i jednak Makita odpada, za ogrooomna jest!

Nadal zastanawiam się nad:

1. Stiga Combi 58SQ B, 1950zł

2. AL-KO Classic 5.16 VS-B PLUS, 1750zł

 

Za Alko przemawia: cały twardy kosz, kosz 65L a nie 60, regulacja prędkości.

Za Stiga przemawia lepszy silnik 675EXI, w Alko 625 E (generacja z 2016)

 

I teraz drapie się po głowie, czy zrezygnować z fajnych dodatków jak większy i twardy kosz + regulacja szybkości (Alko) na rzecz lepszego i mocniejszego silnika (Stiga) :confused:

 

dzięki,

dzidek ;)

 

Regulacja prędkości przyda ci się jak trawka przerośnie,fajna sprawa dla wymagających użytkowników,masz jeszcze nóż mulczujący który przy koszeniu z koszem więcej nabije trawy,Koła trwalsze będą w AL-KO ,w Stidze widać jednak produkcje Castelgarden to taka średnia jakość

Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki wszystkim za rady :)

Wybór padł na Stige ze względu lepszy silnik.

Jestem po pierwszym koszeniu i jedno co mi się nasunęło (wcześniej kosiłem tylko kosiarką elektryczną ogródek 3ar) - ten napęd w kosiarkach to ino chyba jak ktoś ma górki i doliny na ogrodzie.

Tak lekko i fajnie się pchało kosiarkę, że napęd załączałem raczej dla ciekawości, żeby zobaczyć jak to jest z napędem niż z faktycznej potrzeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w wyborze:

Kosiarka spalinowa STIGA Combi 48 SB

 

Dane techniczne:

 

- Silnik: Spalinowy

- Typ silnika: Briggs and Stratton 550 E

- Moc ~ 4,5 KM

- Waga: 28 kg

 

lub

 

 

Kosiarka spalinowa STIGA Combi 48 SQ B

 

Dane techniczne:

 

- Silnik: Spalinowy

- Producent silnika: Briggs and Stratton

- Typ silnika: B&S 625 E series Ready Start

- Moc ~ 5,0 KM

- Waga: 34 kg

 

czy

 

 

Kosiarka spalinowa STIGA Combi 53 SB

 

Dane techniczne:

 

- Silnik: Spalinowy

- Producent silnika: Briggs and Stratton

- Typ silnika: B&S 575 EX series Ready Start

- Moc ~ 5,0 KM

- Waga: 37 kg

 

AL-KO CLASSIC 5.16 VS-B PLUS SPEED CONTROL - KOSIARKA SPALINOWA

silnik - B&S seria 625 E

pojemność silnika - 150 cm3

 

Kosiarka spalinowa z napędem AL-KO Highline 5.15 VS-B Plus

- Nazwa silnika Briggs and Stratton 625 E, 190 cm3

Edytowane przez cwieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia do koszenia 500m2.

Napęd - żona chce ;)

Silnik B&S z serii powyżej 600

 

Na 500m2, to najlepsza będzie elektryczna:

+ mała powierzchnia,

+ kosiarka lekka i cicha

+ podłączasz kabel i jedziesz - nie potrzeba benzyny, olejów, świec i innych g..n

 

- kłopot z kablem

- mała szerokość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie w wyborze:

Kosiarka spalinowa STIGA Combi 48 SB

 

Dane techniczne:

 

- Silnik: Spalinowy

- Typ silnika: Briggs and Stratton 550 E

- Moc ~ 4,5 KM

- Waga: 28 kg

 

lub

 

 

Kosiarka spalinowa STIGA Combi 48 SQ B

 

Dane techniczne:

 

- Silnik: Spalinowy

- Producent silnika: Briggs and Stratton

- Typ silnika: B&S 625 E series Ready Start

- Moc ~ 5,0 KM

- Waga: 34 kg

 

czy

 

 

Kosiarka spalinowa STIGA Combi 53 SB

 

Dane techniczne:

 

- Silnik: Spalinowy

- Producent silnika: Briggs and Stratton

- Typ silnika: B&S 575 EX series Ready Start

- Moc ~ 5,0 KM

- Waga: 37 kg

 

AL-KO CLASSIC 5.16 VS-B PLUS SPEED CONTROL - KOSIARKA SPALINOWA

silnik - B&S seria 625 E

pojemność silnika - 150 cm3

 

Kosiarka spalinowa z napędem AL-KO Highline 5.15 VS-B Plus

- Nazwa silnika Briggs and Stratton 625 E, 190 cm3

 

Ja bym kupował AL-KO,są lepsze jakościowo i ten Speed Control jest bardzo dobrym i użytecznym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupował AL-KO,są lepsze jakościowo i ten Speed Control jest bardzo dobrym i użytecznym rozwiązaniem

 

Jeśli chodzi o jakość AL-KO sprzedają je w marketach. Stiga, Viking,husqvarna, honda tam nie znajdziesz.

 

To nie znaczy, że AL-KO jest złe ale są równe jak nie lepsze ;)

Edytowane przez K&M_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że znaczy sprzedaż w marketach nie ma nic związanego z "Nie istniejącą gwarancją!" która panuje w tych firmach :/

 

A właśnie jak to jest z gwarancją. Poczytałem o Oleo macu, że wymaga płatnych przeglądów. Jeszcze nie wiem, czy dwóch czy trzech (niby przy 3-letniej gwarancji pierwszy powinien być przed 12 miesiącami od zakupu), ale przy cenie takiego przeglądu 120 zł to już trochę sporo. Zatem realnie dostajemy tylko 12 miesięcy gwarancji za podstawową cenę zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie jak to jest z gwarancją.

..."Czas gwarancji zależy od woli gwaranta, może więc ona trwać np. rok lub 5 lat bądź zostać udzielona dożywotnio... Jeżeli w oświadczeniu gwarancyjnym nie określono okresu ochrony, przyjmuje się, że wynosi on 2 lata – licząc od dnia, w którym wydano towar konsumentowi."

..."Trzeba przy tym pamiętać, że gwarant dobrowolnie i samodzielnie określa swoje obowiązki. Może zatem przewidzieć różne wyłączenia"...

www.prawakonsumenta.uokik.gov.pl

 

Przed zakupem trzeba obowiązkowo zajrzeć do gwarancji i przeczytać.

U NACa w gwarancji jest napisane:

"Gwarancją nie są objęte:głowice żyłkowe, szpule żyłkowe, linka rozrusznika, rozruszniki, prowadnice, wirniki, sprzęgła, zębatki napędowe, linki sterownicze, kołki przeciążeniowe" itd. ... - daje do myślenia!

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiga daje 3 lata gwarancji. Pierwszy przegląd a właściwie wymiana oleju po 5 godzinach miałem za darmo. Zapłaciłem tylko 20zł za olej. Do gwarancji nie jest wymagany żaden przegląd. Warunków gwarancji nie czytałem.

 

Myślę, że z tą gwarancją to producenci ubezpieczają się na wypadek gdyby ktoś urządzenie przeznaczone do domowego ogródka a więc używane sporadycznie na własne potrzeby używał profesjonalnie do koszenia codziennie po kilka godzin. Tak jest u większości producentów wszelakich urządzeń mechanicznych. Albo kupujesz do domu albo do pracy, to osobne produkty. Jak bierzesz tańszy produkt przeznaczony do użytku domowego a chcesz nim pracować codziennie to go zajedziesz. W karcher produkty do domu masz np: gwarancję 3 lata ale jak na firmę to rok. Produkty do pracy profesjonalnej na firmę mają normalną gwarancję.

Edytowane przez K&M_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiga daje 3 lata gwarancji. Myślę, że z tą gwarancją to producenci ubezpieczają się na wypadek gdyby ktoś urządzenie przeznaczone do domowego ogródka a więc używane sporadycznie na własne potrzeby używał profesjonalnie do koszenia codziennie po kilka godzin.

 

Tak, to jest u każdego, na paragon zwykle 24, na fakturę 12, jednak zdziwiła mnie konieczność płatnych przeglądów w oleo macu. W traktorku, to jeszcze do przełknięcia, ale dla kosiarki przegląd za ponad 100 zł to trochę dużo. Choć rozumiem, że firma chce dać zarobić sieci serwisów i tym samym zmniejsza liczbę poważniejszych awarii, które kosztowałyby ją wymianę. Szkoda, że jak zwykle za pieniądze klientów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...