Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Stiga daje 3 lata gwarancji. Pierwszy przegląd a właściwie wymiana oleju po 5 godzinach miałem za darmo. Zapłaciłem tylko 20zł za olej. Do gwarancji nie jest wymagany żaden przegląd. Warunków gwarancji nie czytałem.

To przeczytaj, bo udzielającym jest producent a nie sprzedawca. Żeby się potem nie okazało, że jak będzie potrzebna, to jest nieważna.

 

Tak, to jest u każdego, na paragon zwykle 24, na fakturę 12(...)

Mylisz gwarancję z przepisami tzw. ustawy konsumenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawie nabyłem kosiarkę Snapper NX90S. Szukałem co prawda NX90V, ale z powodu jej niedostępności wybór padł na S - trawnik ok 2500m2 założony i pierwsze koszenie wykona wkrótce jego wykonawca, ale za 1-2 tyg muszę mieć juz swoją.

Przewertowałem niniejszy temat i wiem, ze sa kosiarki "lepsze" od wymienionej NX90S wiec nie oczekuje propozycji innych modeli. Jednak mimo ze decyzja prawie zapadla to jeszcze mógłbym odkręcić zamowienie i chodzi mi o cenne uwagi osób, które zetknęły sie z ta kosiarka (serwisowo) lub jeszcze lepiej ja użytkują. Wiem, ze jest to w pewnym stopniu nowe urządzenie na rynku, ale może ktoś z Was podzieli sie swoimi spostrzeżeniami.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... producenci ubezpieczają się na wypadek gdyby ktoś urządzenie przeznaczone do domowego ogródka a więc używane sporadycznie na własne potrzeby używał profesjonalnie do koszenia codziennie po kilka godzin

Tylko że w mojej kosie spalinowej NAC rozrusznik rozpadł się po paru godzinach pracy czyli po 10-15 uruchomieniach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mize glupie, ale kosiarke na przeglad i wymiane oleju lepiej dac po sezonie na jesien czy na swiezo na wiosne?

 

Najlepiej na jesień po ostatnim koszeniu wypalić całą benzynę (inaczej wyschnie i zaklei gaźnik) wymienić olej na świeży i na wiosnę zalać tylko świeżym paliwem i gotowe.

 

Tylko że w mojej kosie spalinowej NAC rozrusznik rozpadł się po paru godzinach pracy czyli po 10-15 uruchomieniach silnika.

 

i gwarancja tego nie obejmowała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w mojej kosie spalinowej NAC rozrusznik rozpadł się po paru godzinach pracy czyli po 10-15 uruchomieniach silnika.

 

i gwarancja tego nie obejmowała ?

 

Objęła, ale nie było lekko:

 

23-05-2016

Oddałem w sklepie do naprawy.

-----------------------------------------------

16-06-2016

Kosa naprawiona (4 tygodnie)

-----------------------------------------------

18-06-2016

Rozrusznik kosy po 4 uruchomieniach znowu przestał wciągać linkę.

Mam dość! Zawiozłem do sklepu - żądam zwrotu pieniędzy.

----------------------------------------

20-06-2016

Pan ze sklepu się ulitował i przełożył rozrusznik z innego egzemplarza. Podejrzewam że w serwisie zamiast wymienić rozrusznik na nowy, poskładali stary (a może jednak będzie działać) :bash:

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objęła, ale nie było lekko:

 

23-05-2016

 

Oddałem w sklepie do naprawy.

-----------------------------------------------

16-06-2016

Kosa naprawiona (4 tygodnie)

-----------------------------------------------

18-06-2016

Rozrusznik kosy po 4 uruchomieniach znowu przestał wciągać linkę.

Mam dość! Zawiozłem do sklepu - żądam zwrotu pieniędzy.

----------------------------------------

20-06-2016

Pan ze sklepu się ulitował i przełożył rozrusznik z innego egzemplarza. Podejrzewam że w serwisie zamiast wymienić rozrusznik na nowy, poskładali stary (a może jednak będzie działać) :bash:

 

Proponuję Husqvarnę i zaprzestanie rzeźbienia w gównie. Ma takową o kilkunastu lat i spisuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Husqvarnę i zaprzestanie rzeźbienia w gównie. Ma takową o kilkunastu lat i spisuje się świetnie.

Husqvarny mam piłę łańcuchową i kosiarkę. I też nie narzekam.

 

Natomiast za kosę spalinową Husqvarny lub Stihla mocy 3 KM musiałbym dać ponad 2 tys. Więc zaryzykowałem coś tańszego :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Husqvarnę i zaprzestanie rzeźbienia w gównie. Ma takową o kilkunastu lat i spisuje się świetnie.

 

Przerabim właśnie koszenie Husqvarną. Wszystko świetnie oprócz nie działającego napędu - koła po uniesieniu się kręcą, ale nie ma siły uciągnąć kosiarki. W serwisie (autoryzowanym) powiedzieli, że tak jest dobrze :bash:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki Snapper są w porządku,oczywiście tyłka ci nie urwie za 2tyś,wszystko zależy jakiego sprzętu szukasz,możesz jeszcze zobaczyć Active 5000SB lub AL-KO 525VS,natomiast co do Husqvarny to na pewno jest mocno przereklamowana i droga w porównaniu do obecnej jakości , raczej awaryjna,ja nie mam o tym sprzęcie dobrego zdania o ile sprzęty profi są jeszcze jako takie to amatorskie mówiąc delikatnie takie sobie Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabim właśnie koszenie Husqvarną. Wszystko świetnie oprócz nie działającego napędu - koła po uniesieniu się kręcą, ale nie ma siły uciągnąć kosiarki. W serwisie (autoryzowanym) powiedzieli, że tak jest dobrze :bash:.

 

Bo w serwisach od 15 lat nie ma już mechaników. W autoryzowanych tym bardziej. Niestety. Takie nastały czasy w PL:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze w niewielkim stopniu odniesiono sie do mojego pytania #1382 - oczywiście oprócz odp #1392. Może za mało upłynęło czasu, nikt z tu obecnych nie zetknął sie z kosiarkami firmy Snapper lub po prostu nie trafiłem w termin odpowiedniej osoby.

Tak czy inaczej po przewertowaniu wielu tematów kosiarkowych w necie oraz kilku rozmowach zrezygnowałem z tego modelu - o ile cena była Ok to przeważyło wykorzystanie w niej silnika B&S 775is i obawa, ze rozwiazanie to w dłuższej perspektywie może byc kosztowne. Zdecydowałem sie ostatecznie na mojego cichego faworyta, tj, Toro 20792 bo dostałem na nią akceptowalna ofertę - zapłacę co prawda więcej, ale mam nadzieje ze będzie warto i kosiarka mi długo posłuży.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ogólnie nie jest zły ale sporo za drogi na to co oferuje, w tej cenie możesz poszaleć z lepszymi sprzętami,moim zdaniem nie warto słono przepłacać a w tym przypadku tak jest no ale twoje pieniądze twój wybór,natomiast nie wiem o czym myślałeś pisząc o silniku 775is przecież to porządne silniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem czysto teoretykiem, który nie ma doświadczenia z kosiarkami i jak na razie swoją wiedzę czerpie tylko z NETu. Tu, jak wiadomo należy na wszystko patrzeć przez palce - bo jak wiadomo jest gro sprzedawców promujących swój sprzęt, do tego dochodzi czarny PR oraz wypowiedzi osób o większych chęciach niż wiedzy. Trafiłem na kilka postów odnoszących się do rozwiązania InStart, np http://blog.pilarz.org/aktualnosci/instart-briggsstratton i chociaż lubię nowinki techniczne i je stosuję (moja domowa automatyka nie zasługuje może na miano inteligentnego domu - ale jest jej blisko) to w takich obszarach jak auto, narzędzia, itp. przedkładam przede wszystkim niezawodność nad wodotryski.

Jak zapewne niejeden z was, na szczycie swoich oczekiwań miałem Hondę HRX 537 - jednak to już zdecydowanie nie moja pólka cenowa - Toro dostanę poniżej 3k PLN.

Edytowane przez golpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego bloga nic ciekawego nie wynika i jest to czysta teoria,natomiast poczytaj więcej postów tego gościa który w dużej większości poleca chińskie silniki które są montowane w kosiarkach Firmy Toro w której pracuje lub Firm z którymi jest mocno związany lub był związany czyli jeszcze Oleomac i Victus,to prawie te same Firmy ale to akurat nie jest dyskusja na teraz,silnik B&S są dla niego kiepskie z wyjątkiem tych montowanych w Toro (czyż to nie dziwne?),tak samo sprawa tyczy się silników B&S 775IS,dostał chyba po nosie od kogoś ważniejszego bo jego wypowiedzi są teraz bardziej stonowane,jak dla mnie osobiście nie jest to osoba wiarygodna chociaż by ze względu na wypisywanie głupot które nie mają miejsca,jak postudiujesz więcej netu to zobaczysz że dealerzy i pracownicy tacy właśnie jak ten gość wręcz na siłę próbują wciskać sprzęt Toro.Oleomac i Victus tłumacząc że jest to produkt najwyższej jakości a faktycznie są sprzęty lepsze i tańsze lecz o tym już nikt nie wspomni,reasumując takie śmieszne blogi może pisać każdy kto chce kogoś oczernić lub w jakiś inny sposób spowodować negatywne opinie i danym produkcie lub Firmie a w tym przypadku tak jest i zdanie o każdym silniku można wypowiedzieć za parę lat a nie pare m-cy,jak sam widzisz takie wypowiedzi na wyrost świadczą o niezbyt dobrze o autorze tego bloga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego bloga nic ciekawego nie wynika i jest to czysta teoria,natomiast poczytaj więcej postów tego gościa który w dużej większości poleca chińskie silniki które są montowane w kosiarkach Firmy Toro w której pracuje lub Firm z którymi jest mocno związany lub był związany czyli jeszcze Oleomac i Victus,to prawie te same Firmy ale to akurat nie jest dyskusja na teraz,silnik B&S są dla niego kiepskie z wyjątkiem tych montowanych w Toro (czyż to nie dziwne?),tak samo sprawa tyczy się silników B&S 775IS,dostał chyba po nosie od kogoś ważniejszego bo jego wypowiedzi są teraz bardziej stonowane,jak dla mnie osobiście nie jest to osoba wiarygodna chociaż by ze względu na wypisywanie głupot które nie mają miejsca,jak postudiujesz więcej netu to zobaczysz że dealerzy i pracownicy tacy właśnie jak ten gość wręcz na siłę próbują wciskać sprzęt Toro.Oleomac i Victus tłumacząc że jest to produkt najwyższej jakości a faktycznie są sprzęty lepsze i tańsze lecz o tym już nikt nie wspomni,reasumując takie śmieszne blogi może pisać każdy kto chce kogoś oczernić lub w jakiś inny sposób spowodować negatywne opinie i danym produkcie lub Firmie a w tym przypadku tak jest i zdanie o każdym silniku można wypowiedzieć za parę lat a nie pare m-cy,jak sam widzisz takie wypowiedzi na wyrost świadczą o niezbyt dobrze o autorze tego bloga

 

Tak tak, najlepszy jest emak 800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...