Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też dzisiaj miałem okazję pooglądać na żywo sprzęty. Oleomac robi dobre wrażenie. Byłem przy okazji oddawania innego sprzętu do serwisu, tam powiedzieli, że hondy nawet takie 10 letnie jeżdżą tylko na przeglądy. Ten castelgarden jest z marketu czy od delara. Mam smutne wspomnienia ze sprzętem z marketu typu karcher robiony tylko dla castoramy ( plastikowy środek), szlifierki makity, żerandole ze słabszymi transformatorami, i takie tam inne. Jam myślisz jaka będzie obniżka cen?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno kupiłem kosiarkę. Powiem jedno, bierzcie pod uwagę wagę kosiarki! Pojeździjcie sobie z napędem i pomyślcie czy na pewno chcecie go potem pchać do tyłu "manewrując"...?:)

 

Tak to prawda. Jeszcze jedna sprawa w sklepie po posadzce idzie o połowę łatwiej niż w terenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dzisiaj miałem okazję pooglądać na żywo sprzęty. Oleomac robi dobre wrażenie. Byłem przy okazji oddawania innego sprzętu do serwisu, tam powiedzieli, że hondy nawet takie 10 letnie jeżdżą tylko na przeglądy. Ten castelgarden jest z marketu czy od delara. Mam smutne wspomnienia ze sprzętem z marketu typu karcher robiony tylko dla castoramy ( plastikowy środek), szlifierki makity, żerandole ze słabszymi transformatorami, i takie tam inne. Jam myślisz jaka będzie obniżka cen?

Nie widziałem go w markecie...... Dobre wrażenie zrobiły na mnie naprawe duże tylne koła, teraz mam Makite a tam te kółeczka to porażka. Zachwalali właśnie silnik hondy, że pomimo niższej mocy nominalnej o 0,5km niż w tym samym modelu z B&S, na nożu honda ma większą moc. W sumie o kasę już mi tak nie chodzi, co o to by mieć pełne sezony na gwarancji. Jak kupie teraz to skoszę jeszcze ze dwa, trzy razy, a potem będe miał niepełny sezon ..... tak sobie kombinuje....:rolleyes:

Edytowane przez Beskidziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honde naprawdę zachwalają. Nie wiem jak reszta podzespołów w castelgarden. Tak z informacji sprzedawcy: Z mocowanie rączki do pchania nikt się do tej pory nie zgłosił. Korpus jest bardzo ważny bo i drogi a po 5 latach może być niedostępny. Tutaj podał przykład oleomaca są dwie serie z pomarańczową obudową i czarną. Różnią się obudową i kółkami. Różnica w cenie istotna ale ponoć warto.

Kółka to podstawa muszą być na łożyskach. Boję się takiej firmy jak castelgarden bo nie wiadomo czy będzie to istnieć za 5 lat jak będzie potrzebne kółko na wymianę. O silnik hondy nie ma co się martwić. Jak już się zepsuje to części dokupisz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do praktyków - czy to jest sprzet godny polecenia na 1800 m2 trawnika ? :

http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosiarki/Kosiarki-spalinowe-do-%C5%9Bredniej-i-du%C5%BCej-wielko%C5%9Bci-trawnik%C3%B3w/21103-723/MB-655-G.aspx

intryguje mnie też ten model

http://makita.hermesalfa.net/kosiarka-spalinowa-z-napedem-mastercut-dy216s-al.html

Ogólnie chcę sprzętu, który posłuży pare lat i bez obaw co do serwisu pogwarancyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apel do praktyków - czy to jest sprzet godny polecenia na 1800 m2 trawnika ? :

http://www.stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosiarki/Kosiarki-spalinowe-do-%C5%9Bredniej-i-du%C5%BCej-wielko%C5%9Bci-trawnik%C3%B3w/21103-723/MB-655-G.aspx

intryguje mnie też ten model

http://makita.hermesalfa.net/kosiarka-spalinowa-z-napedem-mastercut-dy216s-al.html

Ogólnie chcę sprzętu, który posłuży pare lat i bez obaw co do serwisu pogwarancyjnego

 

Polecam https://ekosiarka.eu/produkt-kosiarka-z-nap%C4%99dem-224cc-g-force-xsz51a-2349.html?l=pl, znajomi również wcześniej kupili i są zadowoleni. Lekko się prowadzi bo z napędem, odpowiednia moc i cena dobra. Mamy działkę 1200 m2, znajomi trochę większą, u nich nawet syn 14 letni kosi nią. Owszem dopiero korzystamy ok. pół roku, więc ciężko mi powiedzieć czy jak minie gwarancja to sprzęt popsuje się czy nie. Dam znać najwyżej za 1,5 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie od 2500 kupisz już, kosiarki Active na aluminiowych obudowach z napędem dyferencjał,ten Viking czy Makita to zabaweczki w porównaniu do nich,te właśnie proponowane w linku wyżej,zobacz jeszcze tu też maja Activy,mój koleszka u nich kupował w tym roku i zadowolony

 

http://www.marex-sklep.pl/index.php/produkt/kosiarka-spalinowa-active-5000sb-obudowa-aluminiowa

Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić AL-KO CLASSIC 5.16 VS-A PLUS. Kosiarka na silniku loncin/emak 140cc, popularna, mało awaryjna jednostka. Deck stalowy od spodu zabezpieczony plastikową osłoną (dół i boki) dzięki czemu wydłuża się trwałość wózka. Fajny bajer z kontrolą prędkości w zależności od terenu można sobie dobierać szybkość. Porządny kawał kosiarki, duże koła, zrywny napęd. Koła potrafią zabuksować na trawie a na najwyższym biegu maszyna jest naprawdę bardzo szybka. Duży kosz (65L) przy zbieraniu nabija do końca, wskaźnik napełnienia też działa fajnie. Ogólnie polecam ten sprzęt, za tą kasę (1300) myslę, że aktualnie nic lepszego chyba nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilu tygodni mam dylemat co kupić.Do koszenia mam 33 ary, na razie kosi to sąsiad traktorem ale na wiosnę trzeba zająć się wyrównaniem ziemi i pielęgnacją trawki.Z uwagi na oszczędności ( nowego traktorka nie kupię) mam kilka pomysłów i nie wiem jak się sprawdzą.Pierwszy pomysł to zakup nowej kosiarki 53 cm lub 56 do 2000 zł ale boje się że zatyram nowy sprzęt na wyrównywaniu działki a po kilku koszeniach takiego areału znienawidzę swoją dużą działkę.Potem przyszedł pomysł żeby kupić używaną dużą kosiarkę na hondzie lub b&s typu quantuum 50/60 i pojeździć sezon zanim nie kupię traktorka.Niestety kupowanie starej kosiarki to loteria i może tego sezonu nie dotrzymać.Może macie jakieś inne pomysły???Myślałem też o najtańszej chińskiej kosiarce z gwarancją i tyranie jej do padnięcia ale boję się użerania z naprawami gwarancyjnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do koszenia mam 33 ary, ... ( nowego traktorka nie kupię)... po kilku koszeniach takiego areału znienawidzę swoją dużą działkę.... zanim nie kupię traktorka....Może macie jakieś inne pomysły???

 

Ze swojego skromnego doświadczenia ( do koszenia niecałe 40 a) ... Twoje 33 ary... - tylko traktorek ( czy nowy czy używany) a i tak mała kosiarka się przyda.

No chyba, że czasu, siły, pomocników jest sporo - wtedy już dowolnie.

Niby oczywiste lecz - pamiętaj o fakcie, że małą kosiarką dłużej kosisz. Z tego powodu ( kosząc od rana do wieczora) często miałem przypadki pojawienia się deszczu w ten jedyny możliwy dzień przeznaczony na koszenie i robota w połowie nie zrobiona. Następna opcja za 3-4 dni... i wtedy też deszcz - w sezonie to już masakra...

Traktorek załatwia sprawę w 3 godziny, potem kosiarka 0,5 godziny i temat zamknięty.

Zawsze jest tez opcja ogrodu " dzikiego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
I wychodzi na to że pasowałby traktorek, duża kosiarka z napędem i mała bez napędu koło drzewek.Na tą chwile jestem za tym żeby kupić cos dużego typu 53 lub 56 cm używanego a później traktorek i nową 40 cm na wykończenie.

 

 

 

No ja mam mniejszą powierzchnię i ogarniam to ciągle jedną spalinową kosiarką Honda o ostrzu 53 cm http://forum.czp.pl/viewtopic.php?f=18&t=9 .

 

Kosiarka będzie teraz pracować piąty sezon i jakoś jej to leci. Jak ją kupiłem w 2013 roku to pisałem o tym tylnym gumowym fartuchu, że pewnie się urwie ale na razie się nie urwał i cofania też wytrzymuje. Faktem jest, że przy koszeniu koło drzewek i krzaków trochę się porysowała - i tu faktycznie przydałaby się też mniejsza wersja kosiarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...