Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do dużych nierównych terenów i rzadko koszonych polecałbym kosiarke z napedem to błogosławieństwo szczególnie przy garbatej działce, pchając kosiarke ryje sie przodem po nierównościach,przy napędzie uważałbym z cofaniem na włączonym napędzie,od czasu do czasu zajrzał i wyczyścił talerzyk napędowy nad nożem (trawa na talerzyku powoduje ślizganie paska.Z innych rzeczy przyjżec sie podczas zakupu mocowaniu przednich kół ,różne wynalazki potrafią sie szybko psuć i są problematyczne w naprawie (np. w starych kosiarkach oleo mac) dobry patent mają nowe Al-ko dodatkowo każde koło ma oddzielną regulacja wysokości i łatwe do odkręcenia.Przy zakupie preferowałbym plastykową obudowę kosiarki z dużą ilością wzmocnień i grubą obudową najlepiej z ABS -u (twardy i wytrzymały plastyk) metalowe po kilku latach rdzewieją od kwasów zawartych w trawie.Przy kupnie nie patrzyłbym na moc tylko na pojemność silnika do np. 2000 m polecałbym min.190cm3​ np B&S z napędem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, a w innych kosiarkach te same silniki są już cacy, tak? Prawda jest taka - za dobry sprzęt trzeba wybulić sporo kasy i tyle. To jednak procentuje w czasie i jakości użytkowania.

 

Są tańsze silniki i lepsze od B&S. Zadaj sobie trochę trudu i zgłęb temat zamiast bezmyślnie klepać w klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkowałeś jakikolwiek sprzęt tych firm? Masz porównanie do innych? Ja mam.

 

Masz coś do powiedzenia w temacie czy tylko "Husqvarna" i nic więcej bo chyba raczej nie znasz tych tematów więc raczej jesteś czysto-teoretyk,napisz coś z sensem,widzę zjeżdżamy ma tematy chińskich silników,czy one są lepsze od B&S?,ja bym tego nie powiedział ale są za to tańsze,w naprawach serwisy je lubią bo marża na częściach sięga nawet 100% więc opłaca się je naprawiać,między innymi stąd bierze się ich reklamowanie

Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeliwne tuleje cylindra i wały które nie krzywią się od podmuchu wiatru jak w b&s.

części - może o narzut 100% (marża nie może być 100%;)) ale i tak są tańsze o połowę. Co najmniej.

 

Silniki chińskie (loncin) i włoskie (??) (castle garden montowane w Stigach) przegoniły trwałością B&S

 

Oczywiście są też prawdziwe tytany trwałości np Kawasaki gdzie B&S i chińczyki mogą sobie pomarzyć. Ale to już inne ceny zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wałami to przesadzasz i to mocno,w chińczykach tez wały się prostuje i często przy uderzeniu rozsypują się koła zamachowe mimo że są ciężkie ale bardziej kruche,jak sam wiesz nie ma włoskich silników bo to jest wszystko robione w Chinach,Kawasaki owszem ma dobre silniki,jest ich bardzo mało ale o części do nich ciężko,B&S ma przynajmniej tę przewagę że każdy go naprawi,ma najlepsze wsparcie techniczne oraz dostęp do części zamiennych,oczywiście klienci często wybierają Chińczyki bo są tańsze,grunt to dobre dobranie silnika w kosiarce do danego trawnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś do powiedzenia w temacie czy tylko "Husqvarna" i nic więcej bo chyba raczej nie znasz tych tematów więc raczej jesteś czysto-teoretyk,napisz coś z sensem,widzę zjeżdżamy ma tematy chińskich silników,czy one są lepsze od B&S?,ja bym tego nie powiedział ale są za to tańsze,w naprawach serwisy je lubią bo marża na częściach sięga nawet 100% więc opłaca się je naprawiać,między innymi stąd bierze się ich reklamowanie

 

Nie obrażaj gościu, dobrze? Użytkuję kilka sprzętów Huski i to od prawie 20 lat. Teoretyk to może Ty. Miałem też sprzęty innych firm i ...na szczęście miałem. Jakieś pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj gościu, dobrze? Użytkuję kilka sprzętów Huski i to od prawie 20 lat. Teoretyk to może Ty. Miałem też sprzęty innych firm i ...na szczęście miałem. Jakieś pytania?

 

 

kiedyś np.Husqvarna miała niezłe pilarki a teraz??została tylko cena i nazwa, szkoda gadać ale tu żyjesz jeszcze 20 lat temu,wszyscy dawno ich przegonili ,miałeś przedstawić jakieś argumenty dlaczego Hqv ale widzę że nic z tego

Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do napedu... wcześniej juz napisalem ze zakupilem kosiarke AL-KO 5.15 sp.b z silnikiem briggs&strattion 625 190 cc wlasnie z napedem i teraz pytanie jak uzywac teho napedu co robic czego nie moze to banalne ale to moja pierwsza kosiarka

 

Nie mam jeszcze kosiarki dużej, ale się przymierzam i generalnie kosiarkę z napędem kupuje się jak masz dużo jeżdżenia po prostej. Jak masz masę drzewek, zakrętów itp to napęd sie nie sprawdzi. Ogólnie z tego co czytałem i rozmawiałem z użytkownikami to napęd nie toleruje skręcania. Jak pracuje kosiarka z napędem musisz jechać prosto każda próba skrętu niszczy przekładnię napędu, a te w najnowszych modelach są plastikowe i zbyt długo nie wytrzymują. Więc w każdym momencie gdzi enie możesz jechać prosto napęd wyłączasz. To podobno bardzo ważne. BTW. Sam zastanawiam się nad ALKO, ale model 46 cm i z tego co pytałem w sklepie/serwisie alko to polecają model z silnikiem alko a nie b&s, że niby "twardsze" komponenty ma (jeszcze nie doszli do takiej perfekcji w "odchudzaniu" co się tylko da)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też bym brał coś z loncinem tylko 196cc. Rodzice maja huske z brigsem i zadnych cudow tam nie widze. Silnik jak silnik wiele firm go stosuje, wiec z huski pozostała obudowa, a ta jest przeciętna. Może lepiej pomalowana obudowa niż w tych najtańszych kosiarkach i tyle. Obudowa to przecież kawał wytłoczki, do tego rączki i linki.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...