Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dawno, dawno temu, 4 lata dokłądniej, kupiłem w LM elektrycznego Hardera za 140 PLN

działą do tej pory, żadnej awarii...10 arów trawnika oporządza, nigdy nie ostrzona, nawet nie czyszczona po koszeniu...

 

 

a teraz jednak mam już dość łażenia z kablem i mam zamiar kupić spalinówkę....

budżet 600 PLN, nie ma co wybrać :p

same MTD, Hechty, Scherty, NACe, czy OPP z Castoramy, wszystko na chińskich OHV czy Thorx, jak się trafi coś z lepszym sinikiem to jest to B&S 450 co najwyzej....

 

skoro na droższą mnie nie stać, jeśli za 1000 można kupic alpinę z B&S 450, to chyba zdecyduję się na jakąś chińszczyznę z OHV

skoro i tak na lepszy sprzet się finansowo nie wyrobię, to wezmę któryś z wymienionych

 

ktoś coś moze doradzić odnośnie tych wymienionych?

albo coś innego w tych pieniądzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno, dawno temu, 4 lata dokłądniej, kupiłem w LM elektrycznego Hardera za 140 PLN

działą do tej pory, żadnej awarii...10 arów trawnika oporządza, nigdy nie ostrzona, nawet nie czyszczona po koszeniu...

 

 

a teraz jednak mam już dość łażenia z kablem i mam zamiar kupić spalinówkę....

budżet 600 PLN, nie ma co wybrać :p

same MTD, Hechty, Scherty, NACe, czy OPP z Castoramy, wszystko na chińskich OHV czy Thorx, jak się trafi coś z lepszym sinikiem to jest to B&S 450 co najwyzej....

 

skoro na droższą mnie nie stać, jeśli za 1000 można kupic alpinę z B&S 450, to chyba zdecyduję się na jakąś chińszczyznę z OHV

skoro i tak na lepszy sprzet się finansowo nie wyrobię, to wezmę któryś z wymienionych

 

ktoś coś moze doradzić odnośnie tych wymienionych?

albo coś innego w tych pieniądzach?

 

 

Też w tym roku mam zamiar kupić kosiarkę spalinową choć stara jest jeszcze całkiem. Mam ją od 3 lat (jest kupiona jako uzywana) i bez problemów odpala. Koszenia nie mam 10arów :) troszkę mnie to śmieszy lecz mam 50 arów do koszenia trawnika na działce co 2 tygodnie. W tym roku już drugi raz koszę. Więc sobie każdy może wyobrazić ile tego co sezon jest koszone:)

 

Mam zamiar kupić NAC z obi...opinie są różne ale więcej pochlebnych więc zaryzykuje i kupie taka. Najważniejsze aby miała napęd bo ta moja stara nie ma i ciężko mi czasami ją już pchać. Można wydać 2 tys nawet na kosiarkę typu Sthil albo Husgvarna ale po co...czasami jest tak że kupujesz tańszą a dłużej chodzi niż ta droższa. Moi rodzice mają na prąd za 150zł i już musieli oddawać do serwisu bo coś się działa a tak jak ja mam używaną 3 letnią u mnie i jeszcze nic przy niej nie robiłam - odpukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też w tym roku mam zamiar kupić kosiarkę spalinową choć stara jest jeszcze całkiem. Mam ją od 3 lat (jest kupiona jako uzywana) i bez problemów odpala. Koszenia nie mam 10arów :) troszkę mnie to śmieszy lecz mam 50 arów do koszenia trawnika na działce co 2 tygodnie. W tym roku już drugi raz koszę. Więc sobie każdy może wyobrazić ile tego co sezon jest koszone:)

 

Mam zamiar kupić NAC z obi...opinie są różne ale więcej pochlebnych więc zaryzykuje i kupie taka. Najważniejsze aby miała napęd bo ta moja stara nie ma i ciężko mi czasami ją już pchać. Można wydać 2 tys nawet na kosiarkę typu Sthil albo Husgvarna ale po co...czasami jest tak że kupujesz tańszą a dłużej chodzi niż ta droższa. Moi rodzice mają na prąd za 150zł i już musieli oddawać do serwisu bo coś się działa a tak jak ja mam używaną 3 letnią u mnie i jeszcze nic przy niej nie robiłam - odpukac.

 

 

 

myślałem o tej:

https://www.obi.pl/kosiarki-spalinowe/kosiarka-spalinowa-z-napedem/p/2601839

 

ale ma to 3 KM niby, pytanie tylko czy w tej cenie lepiej brać z napędem? czy olać napęd i brać bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, one się po prostu nie psują.

 

jedyna kosiarka jaka mi się podobała to był mulcher,fajnie nawet pracuje gdyby nie to że trawa musi być krótka to nawet fajna maszynka ale reszta jest sporo za droga do swej jakości a psuja się też,na pewno nie tak często ale jednak i dużo ich na rynku niem ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 arow terenu, samej trawy jakies 7

 

Ja trawy mam jakieś 450m2

Zanim powstał tam dom, podjazd itp kosiłem tam 750m2.

Wtedy miałem kosiarkę Al-Ko z silnikiem B&S i napędem, teraz mam Chinkę z obudową z ABS i bez napędu - i teraz kosi mi się lepiej.

Tylko, że oczywiście wyrównałem działkę - mam równą, jak stół - wysiałem od zera nową trawę, koszę raz na tydzień. Mam sporo drzew, skalniaków - słowem miejsc do lawirowania, gdzie lekka kosiarka jest bardziej przydatna, niż ta z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.

Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj byłem w sklepie pooglądałem, porozmawiałem ze sprzedawcą (miał Vikingi, Oleo Maca, Solo i Alko). Nawet odpaliliśmy jedną pierwszy raz (ruszyła po jednym szarpnięciu, prosto z kartonu) no i zamówiłem koniec końców Al-ko 475 z silnikiem Alko. niby solidniejsze części. Będę ją miał za kilka dni to się okaże, jak zniosę przesiadkę z najtańszego NACa elektrycznego na ogromnego potwora spalinowego :) Zobaczymy o ile brak kabla, większy nóż i kosz skróci koszenie 800 m2, które mia dzisiaj zajęło 2h...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.

Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?

 

Japończyk i wszystko jasne. Szwed zaraz za nim. Reszta to ...reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.

Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?

Honda stosuje hartowane wały. Różnica jest taka, że jak wjedziesz na kamień to wał hondy, z dużym prawdopodobieństwem przetrwa to nieuszkodzony (walnie coś innego, np noże) albo pęknie, co zdarza się bardzo rzadko. Inne silniki maja wały niehartowane albo hartowane powierzchniowo i się po prostu gną. Czasem da się wyprostować, czasem nie. Nie ma tego problemu w kosiarkach z napędem noży paskiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dylemat czy walczyć z żoną i kupić najmniejszą hondę hgr466 46cm za 1995zł, czy iść na ustępstwo i wziąć Oleo-Mac Gv 53 Tk Allroad 4 51cm za 1550zł. Trawnika mam ok 1000mkw.

Warto dopłacić te 450 zł? Czy wraz ze wzrostem ceny, a jest to jednak 1/3 oleomac, idzie też dużo lepsza jakość?

 

Jak już to Honda,na Oleomacu możesz się przejechać bo nie jest to takie cudowne,jedna i druga jest za droga jak na tę jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...