Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
kosiarki Vikinga do funkcji mulczowania maja zupełnie inny nóz. dodatkowy sprzedaja w zestawie.Ogladałam takową kosiarke.No i rzeczywiscie wszyscy sprzedawcy mówili ze mulczowac mozna tylko raz na jakis czas- co 5-6 koszen i trawa ma byc nie wyskoa itp.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kosiarkę Husqvarny z funkcją mielenia i nie zamienił bym na inną. Trawa jest tak drobno mielona że nie ma śladu na trawniku po koszeniu.Nie ma znaczenia wysokość trawy.Przynajmniej ja nie widzę różnicy.

 

 

hmm...ogladałam tej firmy i facet tez mi mowil ze trawa nie moze byc zapuszczona wysoko.....to jzu nie wiem

 

:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Witam serdecznie.

 

Rozgladam sie za kosiarka spalinowa, lecz w tym temacie jestem zielony kompletnie, nie mam pojecia jakie silniki sa dobre, co i jak.

Stad prosba do Was, do koszenia ok 2500mkw trawnika , teren rowny, aczkolwiek duzo nawracania zawracania wokol drzewek itp, a wiec naped odpada, zreszta napedu nie chcialem od poczatku.

 

Co wybrac? firm tysiace a ja potrzebuje jedna kosiarke, tak jak patrzylem to produkty firmy STIGA pasuja mi cenowo i wygladaja jakos solidnie, kwota jaka chce przeznaczyc to okolo 1200zl,chyba ze jest to niewystarczajaca kwota na dobry sprzet do takiej powierzhni to wtedy z bolem ale doloze, nie zalezy mi na bajerach , wazne zeby byla silna i wytrzymala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, że trzeba zawracać. Kosiarki z napędem mają funkcję że się go włącza i wyłącza bezboleśnie, bez przestawiania czegokolwiek tzn w trakcie jazdy. Wiem bo mam takową a działka malutka w stosunku do Twoich 2500mm2. Przy takiej powierzchni tylko z napędem.

Ważne są tak na prawdę silniki. Godne polecenia to silniki Hondy i B&S.

Inna kwestia to wielkość kosza, sposób regulacji wysokości koszenia, chyba najważniejsze rzeczy już wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną powierzchnię (3000 m) Kosiarka z silnikiem B&S 6 KM, 55 cm szerokości kosz 80 l + mulczowanie + wyrzut boczny sprawdza się całkiem nieźle.

Napęd i i szerokość powyżej 50 cm (co za tym idzie moc powyżej 5,5 KM ) obowiązkowo. Jeśli dużo nawracania itd. a spadki niewielkie polecam napęd przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie moim watkiem i odpowiedzi

 

Ale ja naprawde nie chce napedu, kosilem ostatnio ta dzialke kosiarka eletryczna 1300W , ciagnelem za soba kilometry kabla i naprawde nie sprawialo mi to wiekszego problemu aby ja pchac. Nie jestem jakis wygodnicki i lubie sie pomeczyc, po drugie uwazam ze im prostsza konstrukcja tym dluzsza zywotnosc kosiarki.

 

Chodzi mi bardziej jakie modele badz firmy sa w tej branzy uznane i dobre, wiekszosc kosiarek spalinowyh ma szerokosc ciecia w graniach 50cm a czy to bedzie 49 czy 53 to nie wydaje mi sie az tak bardzo istotne.

 

Czy takie firmy jak STIGA , BOLENS sa dobre? Bo HONDA z tego co patrzylem ma kosiarki przekraczajace moj budzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno czy to jest tak wazne czy ona ma 4km czy 6km? Kosilem ostatnio polmetrowa trawe ksoiarka elektryczna 1300w i dawala jakos rade, z racji tege ze niedlugo tam sie mam zamiar przeprowadzic i bede kosil trawe regularnie , to przeciez do 20cm trawy nie potrzeba mi mocy malego motoru crossowego?? Czy to robi taka fenomenalna roznice te 2km? sadze ze i tak kosiarki majace ok 4km powinny bez problemow radzic sobie z tym jesli z wiele wieksza trawa dawala rade kosiarka o mocy 1300W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 KM = szerokość robocza 40-45 cm

6 KM = szerokość robocza 51-55 cm

Czyli kosisz szybciej mniej nawrotów.... Wyjedziesz na np. wakacje i trawa urośnie ponad miarę > większa kosiarka łatwiej sobie z nią poradzi będzie się mniej zapychać. Mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia silnika, zgięcia noża, wałka itd przy najechaniu na kretówkę, patyk, kamień itd. Z kolei większa kosiarka, cięższa, gorzej sie nią manewruje wokół np. drzew + jest droższa.

Wybrać musisz sam. Na upartego taką 3 KM i 37 cm też skosisz tylko trochę to potrwa i szybciej ją zajeździsz.

Co do firmy STIGA bardzo dobre kosiarki tyle że drogie.

BOLENS przyznam się że nie znam.

Kosiarka to przede wszystkim silnik. Kto przetłoczył ten kawał blachy na obudowę i przykręcił do niego silnik i kółka ma mniejsze znaczenie.

A silniki : Honda najlepsza ale i najdroższa (podobnie kawasaki choć te w Polsce pojawiają się sporadycznie)

B&S cieszą się dobrą opinią (potwierdzam) przy znośnej cenie.

Tecumseh i MTD słyszałem sporo opinii że są bardziej awaryjne i kapryśne niż B&S.

Jeszcze jedno. Jeśli teren jest płaski nie ma to znaczenia jeśli zamierzasz kosić trawę na spadkach warto poszukać kosiarki z silnikiem górnozaworowym bo mogą pracować w nachyleniu do 15-20 stopni. Dolnozaworowe są tańsze ale mogą pracować przy nachyleniu do 10-15% czyli około 5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja naprawde nie chce napedu, kosilem ostatnio ta dzialke kosiarka eletryczna 1300W , ciagnelem za soba kilometry kabla i naprawde nie sprawialo mi to wiekszego problemu aby ja pchac. Nie jestem jakis wygodnicki i lubie sie pomeczyc, po drugie uwazam ze im prostsza konstrukcja tym dluzsza zywotnosc kosiarki.

 

 

Waga kosiarki spalinowej jest większa od elektrycznej. I to znacznie. Przed podjęciem decyzji spróbuj kosić też spalinową bez napędu.

Pomyśl też o tym, że jak gdzieś wyjedziesz to żonka będzie musiała się z tą kosiarką szarpać i raczej wątpliwe żeby dała radę przy tak dużej powierzchni.

Ja używam kosiarki Partner ( b-brand Husqarny, grupa Elektrolux ), moc silnika 5,5 KM, szer. koszenia 53 cm, NAPĘD. Kupiłem ją za 1350 zł. Idzie jak burza.

Resumując : napęd się przydaje a wręcz jest konieczny !

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
..a ja szukam bębnowej... podobno taka nie niszczy trawy, tzn. nie urywa końcówek, tylko je równo odcina.

Myśle, że na 300-500 m2 można kupić dobrą kosiarkę etektryczną z koszem. Jest lekka, nie robi hałasu.

Nie będzie kosiarka urywała trawy gdy będą ostre noże a takie zawsze powinny być.

 

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do koszenia ok 2500mkw trawnika , teren rowny, aczkolwiek duzo nawracania zawracania wokol drzewek itp, a wiec naped odpada, zreszta napedu nie chcialem od poczatku.

 

 

Gdyby nie te drzewka to przy 2500 od razu bym traktorek kupowal, ale skoro piszesz ze masz ich duzo to fakt... nie ma sensu.

Wedlug mnie samojezdna to minimum wygody, ale skoro Ci to nie przeszkadza to mysle ze za 1200PLN kupisz super kosiarke bez napedu - Jak ja ogladalem kosiarki 2 lata temu to wlasnie 1200 bylo gorna granica spalinowych bez napedu. Samojezdne zaczynaly sie od 700 ale pierwsza sensowna byla za 1300 - teraz powinno byc taniej.

 

Proponowalbym jednak przemyslenie tej samojezdnej. U mnie jest okolo 50 sosen na 400m2, wiec tez mam troche 'krecenia' ale naped w niczym nie przeszkadza, mozna go nie wlaczac jednym ruchem reki w czasie jazdy i pcha sie jak zwykla, ale za to na 'prostych'... latwizna... albo... nuda ;) jakby ktos inny powiedzial.

 

Jak dla mnie kosz musi byc obowiazkowy a mechanizm taki zeby faktycznie to co skoszone trafialo do kosza a nie obok - pozniej trzeba by bylo grabic.

 

Zerknij tutaj, moze cos znajdziesz...

http://www.e-kosiarki.pl/go/_category/?idc=%2242_37%22&sess_id=4357d7cc2b81671b5b15c2646e343289

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie wiem jakie miałes kryteria, że zdecydowałeś się na elektryczną (mały trawnik? inne?). Ale wierz mi, jeśli masz więcej trawnika niż 200 m2 kupuj tylko spalinową. Sam zrobiłem błąd i rozpocząłem od elektrycznej :(

Koszmar - mała moc, mały kosz, ciagłe problemy z przewodem elektrycznym. Jedyne zalete elektrycznej to takie, że nie trzeba kupować benzyny, jest bardziej cicha i lżejsza (wyręczy Cię żona).

Ale te zalety są niczym w porównaniu z wadami.

Przemyśl naprawdę! Spalinówki też nie są strasznie drogie - ceny od ok. 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf, przemysl jeszcze sprawe. Tak jak napisal moj przedmowca, kosiarka elektryczna ma tylko taka zalete ze jest cichsza i tansza od spalinowej. Reszta to same wady. Po co masz kupowac za rok druga kosiarke, lepiej od razu wybierz to co trzeba. Mysle ze jesienia, po sezonie bedziesz mogl wyrwac spalinowke w naprawde dobrej cenie. Rozgladaj sie za promocjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...