Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dwie pierwsze to ten sam silnik bs 675 górnozaworowy,...

Pewnie z nac bedzie najlatwiej o serwis i czesci zamienne?

 

Mam kosiarkę z silnikiem BS już z 6 lat. Nie jestem dla niej zbyt wyrozumiały, bo oprócz trawnika koszę nią kawałek łąki (wysoka trawa i chwaściory). Ostatnio zapomniałem o sprawdzaniu poziomu oleju i mało co nie zamordowałem silnika. Po wymianie resztek oleju na nowy - silnik znowu działa.

 

Jeśli chodzi o NAC to jest to marka "tania". Na tyle tania że jeśli używasz ich produktu trochę za często to nie dożywają końca gwarancji. Miałem rozdrabniacz do gałęzi (silnik szczotkowy, przeniesienie napędu paseczkiem gumowym) rozleciał się tuż po gwarancji. Kosa spalinową NAC - czytaj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alko mają regulację prędkości? W żadnym modelu na jednej ze stron nie znalazłem tej funkcji.

 

Jeżeli w opisie modelu masz VS to znaczy że ma regulowany napęd,w tym roku masz takie modele 5.16 VS-A, 5.15 VS-B, 477 VS ,527 VS ,526 VSI ,4757 VS ,są jeszcze droższe kosiarki ale raczej wyższy pułap cenowy,jak którąś pominąłem niech mnie ktoś poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać wszyscy mają jednakową cenę sprzedaży,natomiast większość nie jest autoryzowanym dealerem AL-KO,np.firma ogłasza się jako autoryzowany a w wykazie AL_KO ich nie ma,to jest typowe podszywanie się pod dana Firmę więc trzeba sprawdzać i uważać na takich sprzedawców przed zakupem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos mogloby byc ? :

http://grass.com.pl/produkt/Kosiarki-pl,Kosiarki-spalinowe-z-napedem-pl/12190-kosiarka-spalinowa-fl-460-s-b-s-500-4w1/41

podpinam sie do tego samego watku bo mam podobne "parametry" dzialki :)

chce kupic kosiarke tak do 1200zl, w miare dobra zeby posluzyla pare lat i miala dostep do czresci zapasowych.

 

Ta z linku jest z tych kosiarek co na stronie importera raczej będą jeszcze długo,tego modelu polecić ci nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info. moglbys to jakos uargumentowac ? nie to ze nie wierze ale chcialbym wiedziec na co zwrocic uwage ?

moze zapodasz jakims modelem co polecasz ? :)

 

Kosiarki FL maja takie sobie kółka.rączki są zbyt długie regulowane w połowie mało stabilne i przez to takie dziwnie rozbiegane,sama obudowa jest ok ale te kosiarki z tego co wiem sie nie przyjeły,niby nie są takie złe ale jednak sa tak zrobione że nie tego klienci szukają,jak miał bym brać coś z tej Firmy to GRL lub GRB z przewagą GRB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarki FL maja takie sobie kółka.rączki są zbyt długie regulowane w połowie mało stabilne i przez to takie dziwnie rozbiegane,sama obudowa jest ok ale te kosiarki z tego co wiem sie nie przyjeły,niby nie są takie złe ale jednak sa tak zrobione że nie tego klienci szukają,jak miał bym brać coś z tej Firmy to GRL lub GRB z przewagą GRB

dzieki za opinie. mozesz jeszcze cos polecic do 1500zl ? teren plaski ok. 800m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie. mozesz jeszcze cos polecic do 1500zl ? teren plaski ok. 800m2.

 

Jedyny model w tej cenie jaki mi przychodzi do głowy i który spełni oczekiwania w zbieraniu trawy do kosza to AL-KO Higline,koszt trochę ponad 1500 tylko silnik to Chiński Loncin więc nie wiem czy odpowiada twoim wymaganiom

 

Orientujecie się czy kosiarkę Snapper NX90S można zawiesić na ścianie? Przednie koła mają być w górze, tak samo jak i do prac serwisowych można poodobno ją postawić na "tyłku".

 

Jeżeli jest lub będzie twoja to możesz robić z nią wszystkie numery świata :lol:,możesz ją wieszać,stawiać na tyłku i nawet smagać bacikiem

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny model w tej cenie jaki mi przychodzi do głowy i który spełni oczekiwania w zbieraniu trawy do kosza to AL-KO Higline,koszt trochę ponad 1500 tylko silnik to Chiński Loncin więc nie wiem czy odpowiada twoim wymaganiom

 

Byłem niedawno w Husce i mimo mojej sympatii do tej marki nic mnie nie oczarowało. Pojechałem do Stihla i ...miłe zaskoczenie. Za 1499 zł jest kosiarka spełniająca moje wymagania tj. silnik B&S 5 KM, szerokość koszenia 51 cm, solidna stalowa obudowa, koła łożyskowane, więc jaki sens kupować Al-Ko z chińskim motorem za takie same pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno w Husce i mimo mojej sympatii do tej marki nic mnie nie oczarowało. Pojechałem do Stihla i ...miłe zaskoczenie. Za 1499 zł jest kosiarka spełniająca moje wymagania tj. silnik B&S 5 KM, szerokość koszenia 51 cm, solidna stalowa obudowa, koła łożyskowane, więc jaki sens kupować Al-Ko z chińskim motorem za takie same pieniądze?

 

po pierwsze to ten silnik nie ma na pewno 5KM a co najwyżej 3,5KM,małe koła tylne,szerokość 41cm,kosz 55l,taka kosiarka powinna kosztować 1000zł,teraz porównaj sobie dane AL-KO łącznie z obudową a może zobaczysz różnicę,ten Viking dobry jest do malutkiego trawniczka a nie do trawnika,przy trochę wiekszym aerale odbywa się to na zasadzie"koszenie-wysypywanie-koszenie-wysypywanie' a w końcu robi się to upierdliwe że tak w kółko,co do silników osobiście wolę B&S ale te trochę mocniejsze,co do tych chińskich silników też nie mam przekonania ale maja swoich zwolenników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jeżeli jest lub będzie twoja to możesz robić z nią wszystkie numery świata :lol:,możesz ją wieszać,stawiać na tyłku i nawet smagać bacikiem

Jest moja i mam sprzeczne informacje. Teraz już wiem że twoja też mi nie pomoże. Pytanie więc do innych fachowców. Czy Snapper podobnie jak Alko można powiesić na ścianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny model w tej cenie jaki mi przychodzi do głowy i który spełni oczekiwania w zbieraniu trawy do kosza to AL-KO Higline,koszt trochę ponad 1500 tylko silnik to Chiński Loncin więc nie wiem czy odpowiada twoim wymaganiom

 

Możesz się nie wcinać ? to było raczej pytanie do mnie a nie do ciebie .

:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie. mozesz jeszcze cos polecic do 1500zl ? teren plaski ok. 800m2.

 

Musisz sam zobaczyć jaki sprzęt najbardziej będzie ci odpowiadał,czy wspomniany tu delikatny i mały Viking czy np,większe i mocniejsze AL-KO,czy chcesz postawić na funkcjonalność czy tylko chcesz skosić trawę nie bacząc na różnie niedogodności,zawsze przed wyborem jest dylemat i musimy w końcu podjąć decyzję a czy ona będzie dobra czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to ten silnik nie ma na pewno 5KM a co najwyżej 3,5KM,małe koła tylne,szerokość 41cm,kosz 55l,taka kosiarka powinna kosztować 1000zł,teraz porównaj sobie dane AL-KO łącznie z obudową a może zobaczysz różnicę,ten Viking dobry jest do malutkiego trawniczka a nie do trawnika,przy trochę wiekszym aerale odbywa się to na zasadzie"koszenie-wysypywanie-koszenie-wysypywanie' a w końcu robi się to upierdliwe że tak w kółko,co do silników osobiście wolę B&S ale te trochę mocniejsze,co do tych chińskich silników też nie mam przekonania ale maja swoich zwolenników

 

Skoro napisane było na etykiecie 5 KM, napęd itd co podałem, dodatkowo dotknąłem, zobaczyłem i wypytałem to dlaczego twierdzisz inaczej? Co do kosza to ile ma mieć 100, 200 litrów? Ta kosiarka jest przewidziana do trawnika 1200 m2, ja mam około 700 więc nie wystarczy? A co to jest Alko, kto to produkuje i gdzie, pytam. Mogłem się jedynie pomylić z szerokością koszenia, lecz nie było 41 tylko 46 cm.

 

Musisz sam zobaczyć jaki sprzęt najbardziej będzie ci odpowiadał,czy wspomniany tu delikatny i mały Viking czy np,większe i mocniejsze AL-KO,czy chcesz postawić na funkcjonalność czy tylko chcesz skosić trawę nie bacząc na różnie niedogodności,zawsze przed wyborem jest dylemat i musimy w końcu podjąć decyzję a czy ona będzie dobra czas pokaże

 

A w czym te Alko jest takie lepsze od Vikinga? Delikatny i mały? Widziałeś?

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Vikingu słyszałem że dobry, ale na zadbane trawniki. Tam gdzie można się o coś potknąć trzeba coś z trwalszymi elementami. Koszt wymiany ukręconych elementów, które do najmocniejszych nie należą, jest podobno wysoki.

 

To ja zapytam, które kosiarki nadają się na zwykłe trawniki? Jak zapierniczymy w kamień to pewnie każdej skrzywimy wał. Za wyjątkiem elektrycznych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant który o tym mówił sprzedaje Toro, Snappery, Alko, Victusy, Worldy i właśnie Vikingi. Na jego niemałym placyku widziałem serwisowane na prawdę drogie zabawki. Przy Vikingu stwierdził, że koszą nią pola golfowe, ale w momencie gdy inna przeżyje nakazd na kamień czy karcz, ta ze względu na mięki materiał przekładni czy wału nie wytrzymuje. I wtedy zaczynają się wydatki bo ceny części są wysokie. Nie krytykował jej, tylko porównał różnice w użytkowaniu. Na pytanie co by kupił na taką nie do końca równą i zadrzewioną działkę jak moja, gdzie zdarza się i kamień i korzeń wskazał na Toro z silnikiem produkowanym podobno od 40 lat. Zmienili jedynie tłumik na większy :). I gdyby nie finanse to kupiłbym ją a nie Snappera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...