Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Skoro napisane było na etykiecie 5 KM, napęd itd co podałem, dodatkowo dotknąłem, zobaczyłem i wypytałem to dlaczego twierdzisz inaczej? Co do kosza to ile ma mieć 100, 200 litrów? Ta kosiarka jest przewidziana do trawnika 1200 m2, ja mam około 700 więc nie wystarczy? A co to jest Alko, kto to produkuje i gdzie, pytam. Mogłem się jedynie pomylić z szerokością koszenia, lecz nie było 41 tylko 46 cm.

 

 

 

A w czym te Alko jest takie lepsze od Vikinga? Delikatny i mały? Widziałeś?

 

Więc pomyliłeś kosiarki i ta o której piszesz jest bez napędu a AL-KO napęd ma a i tak Viking jest delikatniejszy,tylko dwa modele wchodzą w gre i szczerze powiedziawszy obie nie są warte tej ceny

 

 

Właśnie że widziałem te kosiarki i wiem o czy mówię,nawet jak ktoś nie widzi tych kosiarek to niech spojrzy na ich wagę i wszystko się wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To ja zapytam, które kosiarki nadają się na zwykłe trawniki? Jak zapierniczymy w kamień to pewnie każdej skrzywimy wał. Za wyjątkiem elektrycznych oczywiście.

 

W elektrycznych też krzywią się wałki,natomiast wszystkie kosiarki nadają się na normalne trawniki i mały kamień nic im nie zrobi,widzę że zaczynamy popadać w skrajność,jeden napisze coś tam drugi usłyszy i powie trzeciemu a czwarty powie że jutro będzie wojna,to tak nie działa,każda sytuacja jest inna i wystarczy zrobić porządek na działce i kosić do oporu,jak ktoś chce kosić kamieniołom niech zakupi koparkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W elektrycznych też krzywią się wałki,natomiast wszystkie kosiarki nadają się na normalne trawniki i mały kamień nic im nie zrobi,widzę że zaczynamy popadać w skrajność,jeden napisze coś tam drugi usłyszy i powie trzeciemu a czwarty powie że jutro będzie wojna,to tak nie działa,każda sytuacja jest inna i wystarczy zrobić porządek na działce i kosić do oporu,jak ktoś chce kosić kamieniołom niech zakupi koparkę

 

A najciekawsze jest to, że rodzice mają tak negatywnie opisywanego NAC-a i pracuje już chyba 5 sezon. Ile razy ojciec i ja zapierniczyliśmy w przeszkodę to głowa mała. Czyli nie są takie złe.

 

Więc pomyliłeś kosiarki i ta o której piszesz jest bez napędu a AL-KO napęd ma a i tak Viking jest delikatniejszy,tylko dwa modele wchodzą w gre i szczerze powiedziawszy obie nie są warte tej ceny

 

 

Właśnie że widziałem te kosiarki i wiem o czy mówię,nawet jak ktoś nie widzi tych kosiarek to niech spojrzy na ich wagę i wszystko się wyjaśni

 

Niczego nie pomyliłem, miała napęd na 100%. Z uwagi choćby na to, że były dwie wajchy na rękojeści. A i pytałem. Może cena była inna niż katalogowa, bo katalog tylko sugeruje. Na bank kosztowała 1499 zł i posiadała napęd.

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niczego nie pomyliłem, miała napęd na 100%. Z uwagi choćby na to, że były dwie wajchy na rękojeści. A i pytałem. Może cena była inna niż katalogowa, bo katalog tylko sugeruje. Na bank kosztowała 1499 zł i posiadała napęd.

 

podaj model kosiarki bo jakoś jedna nie pasuje drugiej,są dwa modele,jedna jest z napędem za 1499 na małym silniku 450 a druga bez napędu z tym silnikiem co pisałeś 625 za 1449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

no i przyszedł i u mnie czas na zakup kosiarki powierzchnia działki 1700 m2. po lekturze forum zastanawiam sie nad Alko - tylko teraz pytanie czy z tym silnikiem Classic 5.16 VS-A PLUS (loncin?) czy wybrać Classic 5.17 SP-B PLUS z silnikiem B&S lub Classic 5.16 VS-B PLUS tez BS????

 

Ja bym się skłaniał do 5.16 VS-B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najciekawsze jest to, że rodzice mają tak negatywnie opisywanego NAC-a i pracuje już chyba 5 sezon. Ile razy ojciec i ja zapierniczyliśmy w przeszkodę to głowa mała. Czyli nie są takie złe.

Mam 8 czy9 sezon kosę NAC. Już się gdzieniegdzie telepie ale kosi nadal bez żadnego serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PierwszeScreenshot_2017-07-29-13-51-03.jpg koszenie Sanpperem NX90S. Elektryczny rozruch bardzo wygodny. Skłonił moją żonę do spróbowania sił przy koszeniu. Pierwszy raz :). Napęd na 4+. Dałbym 5 gdyby najwyższy bieg był dosłownie odrobinę szybszy. Maszyna rusza bez szarpnięć. Trzeba gwałtownie pociągnąć dźwignię by tak się stało. Mam kawałek trawnika z miękkim podłożem z mchem. Bałem się że waga spowoduje iż kosiarka będzie się zapadać i zwalniać. I tu miłe rozczarowanie. Praktycznie żadnej różnicy na "suchym i twardym" i na "miękkim i mokrym". 53cm noża robi swoją robotę i to było widać po czasie w jakim uporałem się z trawnikiem. Zacząłem z koszem ale po pierwszym dosyć szybkim napełnieniu założyłem nasadkę do mulczowania. Mieliło bardzo drobno na kawałki maks. 1 cm. Nóż jest bardzo masywny, dziwnie powyginany, podobno podwójnie malowany proszkowo. Ścina trawę równiutko i gdyby nie ślady kół czasem byłby kłopot z rozponaniem ścieżki. Ale i trawa nie była jakaś wysoka, bo kosiłem tydzień temu. Manewrowanie wymaga pewnej wprawy. Na wyższym biegu głębsze zakręty to kłopot, na niższych już jakoś idzie to opanować. Nie wiem czy w ogóle można z załączonym napędem mocniej skręcać? Bez napędu sprawę zawracania ratują duże koła. Inaczej te 41 kg wagi byłoby męczące. Hałas pracującej kosiarki akceptowalny. Pomimo większego silnika niż w starej użytkowanej przeze mnie MTD PB40 jest ciszej. Banalnie prosta centralna regulacja wysokości koszenia. Na razie na kamienie nie trafiłem więc w tej kwestii nic nie napiszę. Mycie poszło szybciutko. Wąż z wodą, chwila pracy i środek czysty. Sprzedawca uprzedził mnie, że gryzonie lubią podgryźć kabelki i niestety trzeba było zrobić miejsce w kotłowni, a ten model najmniejszy nie jest. Edytowane przez compi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o AL-KO Classic 5.15 VS-B Plus - wiem że to starszy model ale ma 190ccm pojemności cena 1700zł

 

Zastanawiam się czy wziąć to czy wcześniej wspomiany model Classic 5.16 VS-B PLUS za 1699? - tu silnik ma 150ccm pojemności a niby te same oznaczenie silnika tzn B&S Series 625 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NAC z silnikiem b&s 750 jestem po pierwszych 5 godzinach pracy i wymianie oleju normalnie spuściłem olej przez korek spustu oleju był normalny.

Jak do tej pory nie widzę żadnych minusów wszystko lala z nożem nic się nie stało ani z wałem a teren do łatwych nie należy moim zdaniem nie ma co się bać sprzętu z narketow mają kosiarka z media expert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym wyborem jest poszukanie kosiarki odpowiedniej do wielkości ogrodu. Ja sama mam spory ogródek, więc postawiłam na spalinową i mam jeszcze traktorek :) super sprawa! bo szybko obkoszę zawsze ;) Sporo poczytałam tez o tym wcześniej, m.in tu to jest fajnie opisane..jaką kosiarkę wybrać oraz jak prawidłowo kosić trawnik ;)

Moderowano

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powierzchnia trawy niewielka, 350m2. Prosty teren, trawa gęsta z rolki, posadzona 1 m-c temu, jestem już po 1 koszeniu, myślałem że na taki mały obszar wystarczy kosiarka elektryczna i pożyczyłem taką, ale koszenie to była masakra z kablem i generalnie komfort koszenia kiepski (koszona trawa podwijała się i blokowała prace kosiarki). Poczytałem trochę i chyba skupię się na kosiarce spalinowej, w mojej mieścinie jest sklep husqvarny. Jaki model tej firmy na moją powierzchnię byście polecili? Wolę wydać więcej ale mieć komfort i przyjemność z koszenia.

 

I żeby był stojak na piwo :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...