Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Silniki te same. Szerokość koszenia większa w tej tańszej bo bez kosza. Wydaje mi się że jak nie potrzebujesz kosza to nie ma sensu dopłacać 600 zł za kosz:) Sam kilka dni temu kupiłem tą makite za 599zł, ale nic na jej temat nie powiem bo jej jeszcze nie widziałem. Zresztą co tu można mówić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę, że chyba jednak wezmę opcję z koszem i przydałby się tez napęd. Moim faworytem jest AL-KO 5.17 SP-B Classic Plus. Jedyny mankament to cena. Czy myślicie, ze znajdę coś w podobnej klasie za mniejsze pieniądze? Tak kosztuje ok 1550.

 

podobna jest AL-KO Classic 5.16 SP-A Plus - ale z innym silnikiem. Warto dawać 400 za B&S ?

No i OLEO-MAC GV 48 TK ALLROAD 4

 

ja pierniczę... Im więcej czytam tym mniej wiem :)

Edytowane przez chmieuzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie to, że dają 4 lata gwarancji w systemie door to door. Oczywiście może się okazać, że wszystko popęka i powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne.

 

A jaką kosiarkę byście polecili na ok 600m2 trawnika. Mam jeszcze 1400 trawy typu łąka ale to raczej będzie koszone żyłką bo raczej takie kosiarki sie nie nadaja.

Chciałbym aby kosiarka miała mulczowanie i zbieranie do kosza. Napęd też by sie przydał. Cena 1000 max 1500 zł.

 

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie,lub Firmy może już nie być i nigdzie jej nie wyślesz,części brak a w ogóle to szkoda na ten temat pisać bo nie warto

 

Natomiast napęd jak najbardziej potrzebny jest zawsze lżej i wygodniej,w dobrym kierunku idziesz bo widzę żę szukasz jakiejś maszyny dobrej jakości,AL-KO jak najbardziej ale jak masz w miarę zadbany trawnik,jak masz wertepy i łąkę to raczej skłaniał bym się ku kosiarkom WORLD,kosiarki proste,mocne z zapleczem serwisowym i części,co do modeli AL-KO to z tym i z tym silnikiem będzie ci działać,jak nie stać cię na B&S to weż tę tańszą

Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Jestem nowym użytkownikiem tego forum więc proszę o wyrozumiałość.

Posiadam (od niedawna) działkę 12 arową z różnymi nasadzeniami, jest raczej równa, faktyczny obszar do koszenia to ok. 10-11 arów po wybudowaniu domu zmniejszy się. Obecnie będzie traktowana jako działka rekreacyjna, ale fajnie byłoby zadbać o zieleń ponieważ poprzedni właściciele tak właśnie robili. W związku z tym stoję przed zakupem kosiarki, podkaszarki i nożyc do żywopłotu. Jestem po przewertowaniu wielu stron i im więcej czytam tym większy bałagan w głowie.

Mój budżet na kosiarkę to 1000zł. max. 1300zł. (muszę zakupić jeszcze dwa pozostałe gadżety) i do wczoraj moim faworytem była ta:

KOSIARKA Z NAPĘDEM B&S 625E HYUNDAI HY-LS48-625E-HSDF za 1300zł.,

ale po zagłębieniu się okazuje się, że to praktycznie NAC, który pomimo markowego silnika B&S nie ma dobrej prasy na forum. Czy faktycznie to lipa?Co dalej, proszę o propozycję, w ostatnich wpisach często pojawia się firma AL-KO w tym budżecie jako sensowna, czy może jakaś tańsza i prosta Makita na B&S bez napędu i kosza z mulczowaniem.

Jestem laikiem w tym temacie, to będzie moja pierwsza kosiarka, myślę o zakupie nie na jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro działka rekreacyjna to znaczy że zbieranie trawy do kosza nie jest priorytetem i spokojnie wyrzut boczny wystarczy. 10 arów to nie mało i nie dużo. Kosiarka 40cm to za mało, ale niekoniecznie będziesz potrzebował gada 53cm;) Skoro masz ograniczony budżet to lepiej kupić w zimie, choć ceny już idą ku gorze. Ja za makite 48cm z silnikiem brigsa dałem 599zł a teraz już ten sklep chce 749zł choć to dalej dobra cena bo w lecie pewnie będą po tysiaku. Nie wiem czy kosiarkę będziesz trzymał na działce, czy też będziesz ją dowoził w samochodzie, a tu istotna będzie wielkość i waga. Ja Ci ze swojej strony polecę taką makite za te 7 stówek, a jak chcesz większą z napędem i koszem to pewnie ten world będzie dobrym rozwiązaniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ta Makita kusi ceną, jest markowa i na razie powinna wystarczyć. Czy to model PLM4817, znalazłem taki za niecałe 700zł. z kurierem, a sprzedawca jest w stanie opuścić z ceny jak znajdę taniej. Nie zależy mi na wodotryskach, działka rekreacyjna ale ma wyglądać, kosiarki nie zamierzam wozić bo jest ją gdzie trzymać, a przy tej masie napęd chyba zbędny. Mulczowanie póki co wystarczy, ale czy jak jest kosz to liście na jesieni też zbierze, czy trawa musi być wygrabiona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta PLM4817 właśnie mnie skusiła i kupiłem. Kosiarka z koszem pewnie wciągnie i posieka liście, ale raz w roku można wygrabić. Za te cenę co ta makita to nawet najtańszą chińszczyznę ciężko kupić. Jak chcesz tanio to ją bierz, a jak chcesz lepszą to trzeba dołożyć nie troszkę, a drugie tyle. Wybór jak zwykle należy do kupującego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., w sumie racja. O ile teraz nawet mi to nie wnosi, że jest bez kosza, za jakiś czas jak będzie stał domek i będziemy tam mieszkać to trawnik będzie wymagał więcej uwagi niż teraz i kosz się przyda, bo jednak po mulczowaniu "coś" na nim zostanie, więc może faktycznie opcja z koszem to rozsądny wybór. Nie mniej jednak ta Makita w tej cenie jest ok. Kurcze chodzą za mną te kosiarki Hyundai-a (HY-LP48-500E-HSDF - bez napędu i HY-LS48-625E-HSDF - z napędem), obie są z markowym silnikiem, wyglądają jak kosiarki, kosić (przede wszystkim) też pewnie koszą, cena w miarę (1000zł. i 1300zł) więc w czym może tkwić szkopuł? Proszę o rozsądną podpowiedź i nie ganić mnie że wyskakuje tutaj z jakimś Hyundai-em. Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jaka kosiarkę- traktorek polecilibyście w cenie do 6000zł

- Działka: 2000m2 w tym 500m2 trawnika, a reszta działki to trawa i chwasty: (regularnie koszona). Działka trochę nierówna ale w miarę płaska

- Chciałbym aby kosiarka miała zbieranie do kosza i mulczowanie.

 

Co byście polecili w tym budżecie. Używek trochę się boję bo nie bardzo umiem ocenić stan a kupić trupa to trochę szkoda :)

Od razu mówię, że za bardzo budżetu nie zwiększę.

 

Myślałem o Alpina BT 84 B ale o 1000 za drogo.

Edytowane przez chmieuzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chodzą za mną te kosiarki Hyundai-a (HY-LP48-500E-HSDF - bez napędu i HY-LS48-625E-HSDF - z napędem), obie są z markowym silnikiem, wyglądają jak kosiarki, kosić (przede wszystkim) też pewnie koszą, cena w miarę (1000zł. i 1300zł) więc w czym może tkwić szkopuł? Proszę o rozsądną podpowiedź i nie ganić mnie że wyskakuje tutaj z jakimś Hyundai-em.

 

To jest sprzęt typowo marketowy,z czasem ciężko będzie ci do nich coś dokupić o ile w ogóle będą części,sam silnik to połowa sukcesu,cała reszta jest nie mniej ważna od silnika,jakość materiałów użytych do produkcji całej reszty jest mizerna i jak nie chcesz kupić maszyny na jakiś czas to daj sobie z nimi spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...