Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety Nac-Hyundai i inne tego importera chińskie importowane wyroby nie cieszą się dobrą opinią,jakość maszyn i dostępność części zamiennych jest na poziomie słabym,co kawałek coś zmieniają co wychodzi tylko na gorsze bo większy mętlik się robi,oczywiście nie wszystko jest śmietnikiem bo można trafić na całkiem zadowalającą maszynę ale jest to margines i ryzyko jest zbyt duże aby je podejmować,wymyślają nazwy typu Hyundai,Ursus bo tu same nazwy są znane a tylko to dociera do klienta,na tym poziomie cenowym są lepsi importerzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte_1*
Acha jak ten sam hyundaj będzie sprzedawany przez bolka w swoim salonie z 10-cioma monitorami to ok a w markecie to już be ? sklep to sklep jeden większy drugi mniejszy . a kto ma większe przebicie mały czy duży ? hyundai marketowy też mi błysnął ciekawostką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wierzę teorią spiskowych producentów sprzętu w różnicy pomiędzy sprzedażą w marketach a innym . Ważne jest jedynie miejsce produkcji i to należy sprawdzić i zweryfikować. Wiele azjatyckich urządzeń jest dużo lepszych niż europejskie, a europejskie też mają różną jakaść. A jak wiem dostęp do tabliczki znamionowej klient ma więc łatwo zweryfikować swój wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda to tylko z waszej strony,,zagłębcie się bardziej w temat,dotknijcie tego wyrobu i innego również,porównajcie a wtedy sami zobaczycie że to jest jednak produkt słabej jakości albo idąc dalej kupcie sobie takie maszyny na próbę,oczywiście chińczyk zrobi dobry produkt ale to nie jest jakiś Hyundai-Nac,zapewne Hyundai w tym przypadku dostaje jakiś % za firmowanie swoją nazwą i dziwię się że pozwolili na firmowanie tak słabego sprzętu,natomiast czy to będzie sprzedawane w salonie czy markecie to ten sam wyrób który w przypadku sklepów sprzedawany jest ze względu na póżniejszy częsty serwis,jeszcze jedno na tabliczce znamionowej często nie ma gdzie dana maszyna jest produkowana więc sprzedawcy a sklepach bardzo nagminnie opowiadają bzdury Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc laikiem w tym temacie łatwo jest ulec właśnie sugestiom. Stąd uważam, że takie fora są potrzebne aby móc podzielić się swoimi doświadczeniami i móc ewentualnie komuś pomóc np. w wyborze. Ja mam zagadkę i dokonałem objazdu lokalnych punktów z takim sprzętem i jak wiadomo każdy żyd swój towar chwali. Będąc w Stihl-u nasłuchałem się och-ów i ach-ów o Vikingu, będąc w Husqvarnie podobnie, u przedstawiciela NAC-a również.

 

Zaciekawiły mnie takie produkty:

STIGA Combi 48 SQ z napędem, ST 55 OHV (co to za silnik) - 2,51 kW z regulacją z obrotów, 46cm, wyrzut boczny, ok 1319zł.

STIGA Combi 48 SB z napędem, BS 550E - 2,12 kW, 46cm, bez wyrzutu bocznego, ok. 1399zł.

STIGA Collector 53 SB z napędem, BS 625E - 2,27 kW, 51cm, bez wyrzutu bocznego, ok. 1399zł.

Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD 4 z napędem, EMAK K800 - 6,5KM, 51cm, wyrzut boczny, ok. 1440zł.

Ponad budżet, ale może warto:

STIGA Combi 53 SQ B z napędem: BS 675EXi - 2,59 kW, 51cm, wyrzut boczny, ok. 1699zł.

 

I teraz kilka zagadek, może znacie rozwiązanie. Czy wyrzut boczny jest potrzebny jak jest tylny, czy napęd przy węższej i lżejszej kosiarce musi być (to dodatkowy mechanizm, który z czasem może się wyeksploatować lub popsuć, podnosi koszt), choć to tylko kilka cm to czy szerokość koszenia 46cm to nie za wąsko, a 51cm za szeroko (ale widocznie wpływa na wielkość kosiarki)? Ten Oleo-Mac to podobno dobry produkt, choć nie ma silnika B&S tylko EMAK-a, czy zna ktoś silniki Stigi czy są to dobre silniki (większość znajomych ma kosiarki z silnikami B&S nawet po 10 lat i chwalą), czy regulacja obrotów jest potrzebna?

Realnie do koszenia będę miał ok. 10-11 ar-ów, działka z nasadzeniami, raczej równa. Przepraszam za epopeję, ale tak jakoś mi wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Będąc w Stihl-u nasłuchałem się och-ów i ach-ów o Vikingu, będąc w Husqvarnie podobnie, u przedstawiciela NAC-a również.

 

Zaciekawiły mnie takie produkty:

STIGA Combi 48 SQ z napędem, ST 55 OHV (co to za silnik) - 2,51 kW z regulacją z obrotów, 46cm, wyrzut boczny, ok 1319zł.

STIGA Combi 48 SB z napędem, BS 550E - 2,12 kW, 46cm, bez wyrzutu bocznego, ok. 1399zł.

STIGA Collector 53 SB z napędem, BS 625E - 2,27 kW, 51cm, bez wyrzutu bocznego, ok. 1399zł.

Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD 4 z napędem, EMAK K800 - 6,5KM, 51cm, wyrzut boczny, ok. 1440zł.

Ponad budżet, ale może warto:

STIGA Combi 53 SQ B z napędem: BS 675EXi - 2,59 kW, 51cm, wyrzut boczny, ok. 1699zł.

 

I teraz kilka zagadek, może znacie rozwiązanie. Czy wyrzut boczny jest potrzebny jak jest tylny, czy napęd przy węższej i lżejszej kosiarce musi być (to dodatkowy mechanizm, który z czasem może się wyeksploatować lub popsuć, podnosi koszt), choć to tylko kilka cm to czy szerokość koszenia 46cm to nie za wąsko, a 51cm za szeroko (ale widocznie wpływa na wielkość kosiarki)? Ten Oleo-Mac to podobno dobry produkt, choć nie ma silnika B&S tylko EMAK-a, czy zna ktoś silniki Stigi czy są to dobre silniki (większość znajomych ma kosiarki z silnikami B&S nawet po 10 lat i chwalą), czy regulacja obrotów jest potrzebna?

Realnie do koszenia będę miał ok. 10-11 ar-ów, działka z nasadzeniami, raczej równa. Przepraszam za epopeję, ale tak jakoś mi wyszło.

 

To raczej normalna sprawa że każdy sprzedawca pochwali to co sprzedaje,ale akurat te trzy Firmy nie mają nie wiadomo czego a ceny wysokie i raczej w tych znanych płacisz za napis a teraz po kolei

 

 

Wyrzut boczny nie jest ci potrzebny jak zbierasz wszystko do kosza,napęd jest przydatny jak jest mniej manewrowania niż jazdy na wprost chyba żę jest to dyferencjał ale to nie ta klasa kosiarek,nawet jak z nim kupisz i się popsuje to można go rozłączyć,szerokość kosiarki powinna zależeć jak masz nasadzenia szeroko te z większą szerokością koszenia będą cięższe-więcej towaru w obudowie, kosiarki Oleomac wcale nie są takie dobre,to taka średnia półka,silniki czy w Stidze czy Oleo to silniki chińskie które mają swoich zwolenników jak i przeciwników tych pierwszych jest sporo mniej,jeżeli chcesz mieć sprzęt silnikiem chiśkim loncin to poszukał bym Kosiarek World które są o o wiele bardziej wytrzymałe od Oleomaca,Stiga to też raczej marketing chociaż złe nie są na pewno lepsze od Naca ale mniej funkcjonalne od np.AL-KO Highline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosiarki Oleomac wcale nie są takie dobre,to taka średnia półka,silniki czy w Stidze czy Oleo to silniki chińskie które mają swoich zwolenników jak i przeciwników tych pierwszych jest sporo mniej,jeżeli chcesz mieć sprzęt silnikiem chiśkim loncin to poszukał bym Kosiarek World które są o o wiele bardziej wytrzymałe od Oleomaca,Stiga to też raczej marketing chociaż złe nie są na pewno lepsze od Naca ale mniej funkcjonalne od np.AL-KO Highline

Wybór się zawęża do dwóch modeli (nadmienię, że mój budżet to max. ok. 1300zł):

- Oleo-Mac GV 53 TK ALLROAD 4 z napędem, EMAK K800 - 6,5KM, 51cm, wyrzut boczny, ok. 1440zł. (może jeszcze coś starguję)

- STIGA Combi 48 SQ z napędem, ST 55 OHV - 2,51 kW z regulacją z obrotów, 46cm, wyrzut boczny, ok 1319zł. (w Grene powiedzieli, że też coś jeszcze opuszczą)

Szukałem tego World-a (GRL530S) ale jest po prostu niedostępny, a AL-KO Highline jest po za moim budżetem. Co do WORLD-a skąd wiadomo, że jest taki dobry (lepszy od np. Stigi czy Oleo) skoro jest praktycznie niedostępny, a co dopiero z jakimiś częściami do niego (i w zestawie nie ma noża mulczującego). Czy przypadkiem w Oleo i WORLD-zie to nie jest ten sam silnik (nazwy różne Emak i Loncin, ale parametry identyczne)? Z B&S się wyleczyłem ceną i opiniami serwisantów z lokalnych serwisów, tak więc jestem coraz bliższy zakupu.

Dzięki za poświęcony czas i rady...

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostępny jest pewnie dla tego że zostało wszystko wyprzedane a nowe dopiero będą przed sezonem,to czy World jest lepszy od wspomnianych przez ciebie czy nie to raczej nie ma znaczenia ale dla mnie tak jest bo widziałem wszystkie te maszyny i żadna nie jest tak solidnie zrobiona jak World ale decyzja już została podjęta przez ciebie i szukasz tylko kogoś kto ci powie"ta bo jest najlepsza"części do Worlda były i będą a skąd np.wiesz że dostaniesz wszystko do Stigi czy Oleo??,tego nie wiesz i osobiście nie znam Firmy która posiada u siebie w magazynie 100% części zamiennych,są tylko takie które mają np.40% a inne 80%,ja ci nic więcej nie doradzę jeżeli sam nie będziesz chciał przyswoić innego toku myślenia,ty wydajesz,ty kosisz i ty póżniej jeżdzisz po serwisach i wydajesz pieniądze Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma co dyskutować co do wytrzymałości kosiarek World,Stiga czy Oleo jest zrobione delikatniej i ze słabszych materiałów,robiąc zakupy coraz mniej klientów wybiera po nazwie,do tego jeszcze musi iść w parze jakość,nie będę wymieniał po nazwie ale np.Firma uznana na cały świat i bardzo popularna kiedyś dziś robi tzw."gówno",sprzęt drogi i bardzo awaryjny,coraz mniej klientów wybiera ich sprzęt ale coraz więcej na niego narzeka,nikt tu nic nikomu na siłę nie wciska tylko chce doradzić coś z czego będziesz ty czy inni zadowoleni,reasumując popieram usera miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że coś wstępnie wybrałem nie oznacza jeszcze zakupu. Jest jeszcze trochę czasu do sezonu, a wolę się rozeznać co w trawie piszczy. Znalazłem na necie jednak kilka sklepów z dostępnymi World-ami i niewykluczone, że takiego zakupię. Po prostu rozglądałem się na miejscu z racji ewentualnego serwisu, a nikt tutaj o World-zie prócz silnika Loncin nie słyszał stąd mój sceptycyzm do tej marki. Huske, Vikinga, Al-ko, Oleo czy Stigę widziałem i dotykałem stąd moje typy, gdybym widział Worlda to też bym miał swój pogląd na niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt tutaj o World-zie prócz silnika Loncin nie słyszał stąd mój sceptycyzm do tej marki. Huske, Vikinga, Al-ko, Oleo czy Stigę widziałem i dotykałem stąd moje typy, gdybym widział Worlda to też bym miał swój pogląd na niego.

 

To raczej normalne bo nie może każdy wszystkim handlować i jest to fizycznie nie możliwe,jak sam piszesz masz jeszcze czas i na spokojnie możesz sobie przemyśleć co będzie dla ciebie najlepszym wyborem,World jest tylko dla wielu uzupełnieniem oferty i dobrze napisałeś że gdybyś ją zakupił był by dla ciebie naddatek mocy ale może on się przydać przy wysokiej trawie wtedy na pewno sobie poradzi,Firmy które wymieniłeś są znane i lepiej się sprzedają ale czy takie dobre?,wiadomo każdy chce mieć sprzęt najlepszy ale dzisiaj to tylko są puste słowa w większości przypadków,szkoda że wraz z obniżeniem jakości cena nie spada w dół

Edytowane przez miachlbyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...