Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Możesz napisać jaki model tego Oleo miałeś, bo bliski jestem zakupu i wbiłeś mi zagadkę. Na snappera nie mam tyle środków, ale oglądałem testy i powiem szczerze że robi pozytywne wrażenie.

 

Kurcze teraz nie pamietam, sprzedalem ja w grudniu, moze znajde na tablecie zdjecia i bedzie jakies oznaczenie modeu. Ale nie wiem czy jakiejs lipy nie kupilem, generalnie jak przed sprzedaza wpisywalem model to wyskoczyly tylko jakies rosyjskie strony, na polskich nie bylo tego. Fakt ze tania byla, dalem 1100 za nowa, ale przez dwa sezony tak mnie nawkurzala ze bylem gotowy ja na zlom wywiezc. W styczniu jak kupiwalem snappera za 2100 to w podobnych poeniadzach byl oleo, model ktory w tym watku czesto sie pojawia gv55 czy cos takiego. Ale jak przyszedl snapper i porownalem do oleo, to w sumie nie ma co porownywac. Ostatnio bylem w centrum ogrodnicznym w ktorym mieli husqvarne, kosiarki w okolicach 2k to takie podpierdolki, podobna do snappera to podchodzila pod 3k. Takze uwazam ze snapper mi sie udal, zwlaszcza w tej cenie.

 

Co do oleo ktorego mialem, o niebo lepsze jest jakies najzwyklejsze alko co moj tato w casto kupil za jakies 800-900zl

 

A jaki masz budzet?

 

Michal, co do raczki to akurat to jest pierdola, jak bede dalej z maszyny tak zadowolony jak po tym jednym koszeniu to nawet tasma moge sobie to owinac :)

 

A i te husqvarny po 3k byly na slabszym silniku 650, a w snaperze jest 875, ponoc dobra jednostka.

 

Teraz patrzylem na alledrogo to 2500 trzeba liczyc w tym momencie :/

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem w trakcie poszukiwania swojej pierwszej kosiarki

1. Działka 800m2

2. trawnik ~400m2

3. dużo kręcenia (wysepki kwiatowe itd.)

 

Postawiłbym na kosiarkę lekką i elektryczną. Zastanawiam się nad Faworytem GTK 1800KW lub Stiga collector 1400KW

 

Spalinowa raczej nie ma sensu, są ciężkie, z napędem swoje kosztują i trzeba dbać o oleje, świece itd.

 

Czy jest jakaś różnica w tych elektrycznych kosiarkach czy wszystkie silniki tak czy siak klepane są w CHRL i skupić się tylko na wyglądzie zewnętrznym? (kółka, jakość rączki i plastików). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze teraz nie pamietam, sprzedalem ja w grudniu, moze znajde na tablecie zdjecia i bedzie jakies oznaczenie modeu. Ale nie wiem czy jakiejs lipy nie kupilem, generalnie jak przed sprzedaza wpisywalem model to wyskoczyly tylko jakies rosyjskie strony, na polskich nie bylo tego. Fakt ze tania byla, dalem 1100 za nowa, ale przez dwa sezony tak mnie nawkurzala ze bylem gotowy ja na zlom wywiezc. W styczniu jak kupiwalem snappera za 2100 to w podobnych poeniadzach byl oleo, model ktory w tym watku czesto sie pojawia gv55 czy cos takiego. Ale jak przyszedl snapper i porownalem do oleo, to w sumie nie ma co porownywac. Ostatnio bylem w centrum ogrodnicznym w ktorym mieli husqvarne, kosiarki w okolicach 2k to takie podpierdolki, podobna do snappera to podchodzila pod 3k. Takze uwazam ze snapper mi sie udal, zwlaszcza w tej cenie.

 

Co do oleo ktorego mialem, o niebo lepsze jest jakies najzwyklejsze alko co moj tato w casto kupil za jakies 800-900zl

 

A jaki masz budzet?

 

Michal, co do raczki to akurat to jest pierdola, jak bede dalej z maszyny tak zadowolony jak po tym jednym koszeniu to nawet tasma moge sobie to owinac :)

 

A i te husqvarny po 3k byly na slabszym silniku 650, a w snaperze jest 875, ponoc dobra jednostka.

 

Teraz patrzylem na alledrogo to 2500 trzeba liczyc w tym momencie :/

 

Budżet mam do 1500zł., model wybrany to Oleo GV 53TK allroad4 za ok 1440zł. (silnik Loncin-a196cm, szer. koszenia 51cm, mulczowanie, wyrzut boczny, napęd itd.) zastanawiałem się jeszcze nad AL-KO Highline 51.8 SP-A (też silnik Loncin-a ale 139cm, reszta parametrów i cena taka sama) oraz nad Stigą 48 SQ (silnik Loncin-a 159cm, szer. koszenia 46cm - trochę mało, choć cena ok. 1250zł.), ale raczej pozostanę przy Oleo, a czy to dobry wybór czas pokaże. Trochę pooglądałem na YT testów, poczytałem "naszego" forum, zaciągnąłem "języka" u KoBaMix-a (sugerował zamiast Stigi, tańszego Castelgarden-a oraz Alpinę co i tak jest produktem Stigi, ale tańszym) przewinął się też World GRL 530S (parametry jak Oleo, ale tańszy - ok. 1350zł.). Nie ma ideałów, mając ograniczony budżet trzeba iść na kompromis tak więc nie wszystko musi nam do końca odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam do 1500zł., model wybrany to Oleo GV 53TK allroad4 za ok 1440zł. (silnik Loncin-a196cm, szer. koszenia 51cm, mulczowanie, wyrzut boczny, napęd itd.) zastanawiałem się jeszcze nad AL-KO Highline 51.8 SP-A (też silnik Loncin-a ale 139cm, reszta parametrów i cena taka sama) oraz nad Stigą 48 SQ (silnik Loncin-a 159cm, szer. koszenia 46cm - trochę mało, choć cena ok. 1250zł.), ale raczej pozostanę przy Oleo, a czy to dobry wybór czas pokaże. Trochę pooglądałem na YT testów, poczytałem "naszego" forum, zaciągnąłem "języka" u KoBaMix-a (sugerował zamiast Stigi, tańszego Castelgarden-a oraz Alpinę co i tak jest produktem Stigi, ale tańszym) przewinął się też World GRL 530S (parametry jak Oleo, ale tańszy - ok. 1350zł.). Nie ma ideałów, mając ograniczony budżet trzeba iść na kompromis tak więc nie wszystko musi nam do końca odpowiadać.

 

Pewnie ze tak, zwlaszcza ze biorac pod uwage cene np snapera w tym momencie to wychodzi prawie x2. U mnie kosiarka okazalo sie musi miec odpowiednia moc, trawa jest czesto nawozona i podlewana. Kosze co tydzien albo dwa razy w tygodniu. Daj znac co kupisz i jak sie sprawuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się wyborem przeważnie większość ma swoje kryteria oceny sprzętu,nikt nie chce mieć słabej maszyny za zbyt duże pieniądze ale często pod wpływem emocji bądż danej chwili popełniamy błędy których póżniej żałujemy lecz nie da się tego już cofnąć więc teoretycznie powinno wybierać się z dużą rozwagą,każdy ma inne zdanie na różne tematy i doradza aby jego myśl była na pierwszym miejscu i tak to idąc dalej głowa nam już puchnie od tego wszystkiego pada ślepy często strzał na dany sprzęt,czy jest to dobry wybór czas pokaże lecz w tym przypadku Depe obawiam się że to jest wybór nie najlepszy bo w którymś momencie straciłeś czujność :no: Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem trochę internet, pomacałem różne kosiarki w marketach i powiem wam szczerze sama chińszczyzna, nie ważne czy to jakiś LIDER czy 3 razy droższa Gardena, wszystkie mają słabej jakości plastikowe koła, bez łożysk itd.

 

Trafiłem w internecie na produkt rzekomo polski. JAK MET 1900CR

Kosiarka cenowo pomiędzy Liderem a Gardeną. Posiadająca GUMOWE obicia kół, oraz łożyska. Szczycą się też dłuższym okresem gwarancyjnym i silnikiem indukcyjnym zamiast szczotkowym. Nie macałem tej kosiarki, może ktoś z forum ma podobny model? Byłbym na niego zdecydowany bo wydaje się naprawdę solidnym produktem tylko nie wiem jakiej mocy kosiarkę wybrać 1500W czy 1900W. Mniejsza trochę lżejsza, koszenia nie mam za wiele 400m2~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierując się wyborem przeważnie większość ma swoje kryteria oceny sprzętu,nikt nie chce mieć słabej maszyny za zbyt duże pieniądze ale często pod wpływem emocji bądż danej chwili popełniamy błędy których później żałujemy lecz nie da się tego już cofnąć więc teoretycznie powinno wybierać się z dużą rozwagą,każdy ma inne zdanie na różne tematy i doradza aby jego myśl była na pierwszym miejscu i tak to idąc dalej głowa nam już puchnie od tego wszystkiego pada ślepy często strzał na dany sprzęt,czy jest to dobry wybór czas pokaże lecz w tym przypadku Depe obawiam się że to jest wybór nie najlepszy bo w którymś momencie straciłeś czujność :no:

Hmm..., właśnie gdy wydaje mi się, że już wiem co kupię i nastawię się na to, pojawia się zawsze jakaś wątpliwość, głos rozsądku lub słowo od "kolegi" z forum i wybór nie jest już tak oczywisty. Napisz mi proszę czy "problem" jest w producencie samej kosiarki i jego maszynkach czy jest to sprawa producenta zamontowanego silnika. Ja osobiście nie skupiam się na marce tylko głównie na silniku oraz samym osprzęcie i może to być inny producent samej kosiarki, ale celuję raczej w kosiarkę z silnikiem Loncin-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik już wybrałeś a w tej cenie z B&S o mocy Loncina nie kupisz,wybór silnika jest tu oczywisty,natomiast reszta kosiarki jest równie ważną rzeczą,profil obudowy i jej jakość mają ogromny wpływ na komfort i jakość koszenia,jak już wspomniał kolega miachlbyk nie skreślał bym Worlda w wręcz przeciwnie,osobiście solidniejszej kosiarki nie widziałem, za te pieniądze nic lepszego chyba nie ma a jak jest to niech ktoś się wypowie bo nie wszystko człowiek jest w stanie zobaczyć,mi jest już sprzęt niepotrzebny ale będąc na twoim miejscu i mając do wyboru np.Oleo za 1500zł i solidniejszego Worlda za 1300zl.odpowiedż jest banalnie prosta i sama ciśnie się w usta,ten przykład pokazuje że nie wszystko co jest droższe musi być lepsze i odwrotnie oraz można wyprodukować sprzęt bardzo dobrej jakości za przystępną cenę i tę cenę jeszcze utrzymać,mam wrażenie że niektórzy z marżami przesadzają i są za bardzo chciwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze zakupić kosiarkę, ponieważ silnik w moim nac-u odmówił posłuszeństwa. Ale nie dziwie się, przeżył 8 lat z czego 4 sezony co tydzień koszenie prawie 0.5h.

Ale wracając do tematu, chce kupić kosiarkę z napędem, ale napęd musi być jak najmniej awaryjny. Działka nie jest równa, posiada delikatną górkę, dlatego potrzebny ten napęd.

Fajnie by było jak by posiadała biegi, ale nie jest to konieczne. Silnik chyba jak najmocniejszy, trawa jest bardzo gęsta. Na działce mnóstwo drzew, krzewów ozdobnych itp

Działka którą w tej chwili mam do koszenia to około 2300m2.

Powiedzmy że na kosiarkę mogę wydać 2,5tys.

Ale to już taki max. Oglądałem kilka kosiarek w Rzeszowie, np Makita wygląd na solidny sprzęt. Również MTD nie jest najgorszy, ale o tych kosiarkach nikt tu na forum nie pisze. Weibang bardzo mnie zainteresował, tylko nie widziałem go na żywo, jednak wolałbym obejrzeć przed zakupem.

Aaa i najważniejsze aby raczka była regulowana i w miarę komfortowo można było korzystać z kosiarki przy wzroście 196cm.

Edytowane przez hormon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze zakupić kosiarkę, ponieważ silnik w moim nac-u odmówił posłuszeństwa. Ale nie dziwie się, przeżył 8 lat z czego 4 sezony co tydzień koszenie prawie 0.5h.

Ale wracając do tematu, chce kupić kosiarkę z napędem, ale napęd musi być jak najmniej awaryjny. Działka nie jest równa, posiada delikatną górkę, dlatego potrzebny ten napęd.

Fajnie by było jak by posiadała biegi, ale nie jest to konieczne. Silnik chyba jak najmocniejszy, trawa jest bardzo gęsta. Na działce mnóstwo drzew, krzewów ozdobnych itp

Działka którą w tej chwili mam do koszenia to około 2300m2.

Powiedzmy że na kosiarkę mogę wydać 2,5tys.

Ale to już taki max. Oglądałem kilka kosiarek w Rzeszowie, np Makita wygląd na solidny sprzęt. Również MTD nie jest najgorszy, ale o tych kosiarkach nikt tu na forum nie pisze. Weibang bardzo mnie zainteresował, tylko nie widziałem go na żywo, jednak wolałbym obejrzeć przed zakupem.

Aaa i najważniejsze aby raczka była regulowana i w miarę komfortowo można było korzystać z kosiarki przy wzroście 196cm.

 

Hormon rzuć okiem na snappera, ja jestem zachwycony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam modelu, ale był tam silnik OHV 6,75km. Sam silnik ok, ale reszta to bubel. Po nie całym sezonie napęd przestał działać, ciągle urywały się kółka napędowe, z przodu również nie lepiej, Bodajże w 3 sezon urwała się rączka.

Az się boję moja teraz będzie miała 2 sezon i jak narazie odpukać nic się się zepsuło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że nie ma czego się bac, mój sąsiad ma taką samą kosiarkę, kupił w tym samym czasie co ja i do dziś wszystko mu działa, moja po prostu zużyła się od zbyt dużej powierzchni do koszenia.

Praktycznie co tydzień po 8h koszenia przez 4 sezony, a np sąsiad max 2h koszenia.

Wszystko zależy od powierzchni i ukształtowania terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam około 300-350m2 równego trawnika, raczej w prostokącie, kilka krzaków. Jaką kosiarkę kupić żeby dużo nie wydać, ale też nie naprawiać co rok? Myślałem o elektrycznej, ale jeśli cena za duża może być i spalinowa. Wydam tyle ile potrzeba. Czy np. http://www.kajt24.pl/kosiarka-spalinowa-victus-vs48bs625-5km-z-napedem-b-s,id389461.html to nie za dużo jak na moje potrzeby? Napęd fajna rzecz, szczególnie w ciężkiej kosiarce spalinowej, którą pożyczałem od sąsiada, ale miałem tez lekką spalinową bez napędu i nie widziałem wielkiego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bosch Rotak 37 Li, sam używam od chyba 4 może 5 lat. Myślałem, że będzie gorzej.... kupiłem mimo braku opinii. Dziś żałuję tylko, że tak długo zwlekałem z zakupem. Dodam jeszcze, że używałem elektrycznej na kabel i spalinowej. Obecnie TYLKO akumulatorowa :D

Zaskakuje mnie fakt negatywnych opinii na temat akumulatorowych kosiarek forumowiczów tzw. gdybaczy, którzy "myślą", że akumulatorowa to na pewno sobie nie poradzi, będziesz ładował co chwilę aku itd. Nie widziałem ani jednego postu użytkownika, który kupił takową i narzeka. Kup kolego jeden z drugim sprzęt na który się wypowiadasz a potem doradzaj, oceniaj ! Na temat spalinowej mogę wymienić całe mnóstwo wad. Oczywiście jest pewna granica przy której kupiłbym spalinę ale do trawniczka nawet 600m2 to polecan aku.

Edytowane przez alma23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...