Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Fajnie że się odezwałeś bo właśnie dziś rozmawiałem na temat akumulatorowych kosiarek i się zdziwiłem, bo nie sądziłem że takowe są :) Co do narzekania na ten egzemplarz to jest jedna opinia na serwisie porównującym ceny, dość negatywna :)

 

 

Polecam Bosch Rotak 37 Li, sam używam od chyba 4 może 5 lat. Myślałem, że będzie gorzej.... kupiłem mimo braku opinii. Dziś żałuję tylko, że tak długo zwlekałem z zakupem. Dodam jeszcze, że używałem elektrycznej na kabel i spalinowej. Obecnie TYLKO akumulatorowa :D

Zaskakuje mnie fakt negatywnych opinii na temat akumulatorowych kosiarek forumowiczów tzw. gdybaczy, którzy "myślą", że akumulatorowa to na pewno sobie nie poradzi, będziesz ładował co chwilę aku itd. Nie widziałem ani jednego postu użytkownika, który kupił takową i narzeka. Kup kolego jeden z drugim sprzęt na który się wypowiadasz a potem doradzaj, oceniaj ! Na temat spalinowej mogę wymienić całe mnóstwo wad. Oczywiście jest pewna granica przy której kupiłbym spalinę ale do trawniczka nawet 600m2 to polecan aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Szukam kosiarki do max 1500 zł, która sprosta koszeniu na nierównych powierzchniach (górki, dziury itp.). Raczej bez napędu, gdyż mam również sporo manewrowania między drzewami i krzewami. Czy World GRL 460P będzie dobrym wyborem? Czy nie będzie za ciężka, bo jednak w porównaniu do innych kosiarek bez napędu waży sporo? A może polecacie coś innego w tej cenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie narzekam na egzemplarz ! kosiarki aku są bezobsługowe (nie płacisz za serwis, który niestety jest KONIECZNY! ) lekkie (manewrujesz między drzewami, krzewami i co tam tylko masz na działce bez większego wysiłku bez napędu!) ciche ( ktoś lubi wkurzyć sąsiada to OK ) i .... skuteczne ale .... drogie i tyle w temacie. Opinie negatywne ???? zazwyczaj gdybaczy haha chyba, że tu piszą same tuzy z działkami co od furtki do domu mają 5 min na pieszo to OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do skoszenia około 400-450m2 i zastanawiam się czy AKU da rade na jednym ładowaniu. Koszę rzadko, ale jakbym miał cichą kosiarkę to robiłbym to częściej i potrzeba by wtedy mniej energii. Zakładając że po 2-3 latach będzie trzeba wymienić AKU to podsumowując koszty paliwa, serwisów, olejów, AKU nie wychodzi tak źle. Za wygodę się płaci. Jestem w stanie zapłacić max 1500, pytanie czy znajdę coś co będzie mi pasować, informacji w necie jest bardzo mało. Ktoś poleca oleo mac, bo aku można przełożyć np. do podkaszarki.

Na szerokości nie bardzo mi zależy, bo między krzaczkami lepiej się manewruje węższą. Napęd przy lekkiej kosiarce też wydaje mi się jest zbędny. Co kupić ??? :)

 

 

Ale ja nie narzekam na egzemplarz ! kosiarki aku są bezobsługowe (nie płacisz za serwis, który niestety jest KONIECZNY! ) lekkie (manewrujesz między drzewami, krzewami i co tam tylko masz na działce bez większego wysiłku bez napędu!) ciche ( ktoś lubi wkurzyć sąsiada to OK ) i .... skuteczne ale .... drogie i tyle w temacie. Opinie negatywne ???? zazwyczaj gdybaczy haha chyba, że tu piszą same tuzy z działkami co od furtki do domu mają 5 min na pieszo to OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam sie nad zakupem jednej z poniżej wymienionych kosiarek

- WEIBANG WB507SCV

- Snapper NX 90V

 

Specyfikacja obu:

 

model Snapper NX 90V

silnik Briggs&Stratton 875 EX Series

pojemność 190 cm3

Szerokość 53 cm

Wysokość cięcia 28 - 92 mm

Waga 38 kg

 

model Weibang WB507SCV 3w1

silnik LC1P70F

pojemność 196

Szerokość 49

Wysokość cięcia 2.5, 7.0

Waga 46 kg

 

pierwszy USA, drugi chinczyk z tym że

a) silnik teoretycznie trwalszy niż BS

- sie nie znam, bazuje na mądrzejszych

b) wał Cardana - spokoj na lata (teoretycznie)

 

no i jestem w kropce bo nie wiem co wybrać (ceny praktycznie identyczne).

Korci Snapper , logika podpowiada Weibang (chodź ta waga..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snapper kosiarka lżejsza o większej szerokości koszenia,płynna regulacja napędu,wysokie tylne koła które fajnie wyłapuja nierówności na działce,silnik mocniejszy od loncina o większym momencie obrotowym,dostępność części w kilku Firmach nawet za x lat

 

Weibang kosiarka cięższa,niskie tylne koła więc może przy nierównej działce troszkę przeszkadzać,silnik słabszy,wał kardana na tak aleeee w kosiarkach Solo lub Kaaz za ok.5tyś.zł,trzeba pamiętać że z chińczykami istnieje większe prawdopodobieństwo słabego montażu oraz różnych niedociągnięć takich jak słaba chińska stal która często pęka szczególnie przy kosiarkach niskobudżetowych( ( w tym przypadku tak być nie musi) ,waga może być problemem przy manewrowaniu,części tylko w jednej Firmie,żeby nie było tak słodko chińczyk w tej chwili robi niektóre lepsze sprzęty od renomowanych ale to jest margines i chyba w tym przypadku mam wrażenie że tak nie musi być,ja na szczęście nie mam takiego dylematu jak ty ale jak chcesz kosić to musisz coś wybrać.

 

Co do filmu to zawsze można odwrócić sytuację i np.rozbierać zajechany silnik Hondy i Loncina a dobrego B&S wtedy sytuacja się odwraca,ważne jest aby materiały użyte do produkcji tego silnika miały dobrą jakość oraz dbać o silnik i dobrać go danej powierzchni a wtedy będzie śmigał długie lata bezawaryjne,ja na takie filmy patrzę przez pryzmat promowania danych produktów które często są sponsorowane

Edytowane przez zagorski-tomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Tomku za informację.

 

Dzisiaj byłem obejrzeć Weibang WB507SCV 3w1 i nie powiem.. wyglada jak czołg, ciężka, masywna a przez to niestety trochę nieporęczna.

Sprzedawca (który zajmuje się m.in serwisem kosiarek, naprawia silniki etc) zachwalał sprzęt, przede wszystkim wykonanie, silnik - ma żeliwne tuleje (wg. niego lepszy od Briggs&Stratton 875 EX Series ktory kilkukrotnie serwisował) i co ciekawe.. również koła są bardzo dobre (lepsze niz w snapper).

Jesli chodzi o serwis to umówiliśmy się na przysłowiowe 20 zł za transport oraz "wsparcie" door2door - przyjedzie zabierze, naprawi (w ramach gwarancji lub pogwarancyjnie) , odwiezie.

Ma kilku klientow ktorzy kupili weibanga i sa bardzo zadowoleni (wykorzystuja zarobkowo)

Sama gwarancja przy firmie to 2 lata na wszystko wiec lepiej niz w przypadku snapper'a - 1 rok (u mnie kosiarka byłaby tylko do użytku prywatnego)

Jedyne co martwi .. to masa, ciężko nią sterować (mam pagórki, nierówny stosunkowo mokry teren i trochę wąskich miejsc), trudno będzie wyciągnąć z garażu -a wstecznego ni ma ;-), nie mówiąc już o załadowaniu do samochodu (just in case of..)

Zastanawia mnie, czy kółka nie dostana za szybko po d*pie przy 46 kg..

 

w piatek jade zobaczyć snappera.

Wrażenia też opisze dla potomnych dysponujacych budżetem 2,5k zł i mających potencjalnie podobny dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego postawisz na podwórku bo zanim wyciągniesz z garażu odechce ci się koszenia :p ,natomiast ja z reguły jestem niedowiarkiem do póki czegoś nie sprawdzę i nie wierzę osobiście w takie bajki o klientach bo coś takiego nawet w markecie mogą tłumaczyć i ludzie uwierzą,mam nieraz do czynienia z jakimś serwisem i tak naprawde parę lat temu nikt na silniki chińskie nie chciał patrzeć ale jak Firmy zaczeły je montować do swoich maszyn to w końcu trzeba czymś handlować i zaczeło się namawianie wręcz na siłe na różne dostępne sposoby często niezgodne z pawem bo faktycznie w wielu przypadkach jest to oszustwo,silniki tańsze od B&S i marże poszły do góry nic tylko sprzedawać,można dużo pisać o tej branży a i tak wszystkiego się nie dowiemy :mad:

chińska stal??czemu nie jeszcze wczoraj była chińską pralką:no:,świata nie zbawimy ale trzeba w miarę możliwości zapobiegać lecz często nawet nie wiemy co kupujemy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś styczność z marką Castelgarden jest to produkt Stigi (tak samo jak Alpina). Widziałem taką kosiarkę Castelgarden XS 55 GS, silnik 159cm Loncin-a, szerokość koszenia 53cm, kosz 70l, duże łożyskowane koła, napęd, bez bocznego wyrzutu... cena 1260zł. (może jakiś rabat). Zaciekawił mnie ten model...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał może ktoś styczność z marką Castelgarden jest to produkt Stigi (tak samo jak Alpina). Widziałem taką kosiarkę Castelgarden XS 55 GS, silnik 159cm Loncin-a, szerokość koszenia 53cm, kosz 70l, duże łożyskowane koła, napęd, bez bocznego wyrzutu... cena 1260zł. (może jakiś rabat). Zaciekawił mnie ten model...

 

Lepiej dołóż 100zł. i kup GRL530S,o wiele lepsza,mocniejsza i wytrzymalsza maszyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jako kobieta słabo znam się na tych wszystkich 2-suwach i 4-suwach, ale pojawiła się wymarzona działka 1100 metrów. A na niej trawnik. Teren w zasadzie równy. Rozglądam się za kosiarką spalinową - szerokość koszenia - chętnie 51 cm.

Budżet jakim dysponuję to 900 - 1100 zł.

znalazłam takie:

1. http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-riwall-7km-naped-zestaw-8w1-czk-i7220079119.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2YxODNiNTItOTUwZC00Y2ZmLWE0M2EtNGQ3MzkzNzI5OTEwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1569aefa-0007-4380-a710-ba024aa0d477

2. http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-z-napedem-7km-9w1-51cm-4lgw-z-i7146662273.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_term=ROIHUNTER&utm_campaign=RH_DPA_Dom_Ogrod_desktop--NFd_Ogrod_ViewContent+3d_excl.+Purchase+7d%2C+ViewContent+1d&utm_content=at1%2114917171&utm_id=at1%2114917171

 

A może są inne warte uwagi w tym przedziale cenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu wynalazki chińskie z nazwami jakie sobie człowiek tylko wymarzy raczej sobie daruj,poszukaj np.World GRL460S lub coś podobnego a wtedy masz sprzęt o który nie musisz się martwić

 

A taki model? http://www.al-ko.com/shop/pl/produkty/pielegnacja-trawnika/kosiarki-spalinowe/benzinrasenmaher-al-ko-highline-46-8-sp-a.html - mam wątpliwość czy nie za słaba... Ale ma plus - mało miejsca zajmuje

Może jakieś marki, na które warto patrzeć

Edytowane przez Kaska_kos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że to ciężar który może przeszkadzać i niszczyć trawę,na prostej jeszcze ok.ale przy manewrach może być problem,w silnikach osobiście wolałbym B&S 875 ale każdy ma swoje gusta

 

 

dzisiaj dostałem jeszcze jedna oferte:

 

model: TORO 20996

silnik: Briggs&Stratton 675GTS serii Quantum

pojemność 190 cm3

Szerokość robocza 53 cm

Wysokość cięcia 2.5, 10.2

Waga 36 kg

 

no i masz babo placek. w toro brakuje wyrzutu tylnego no ale ma ADS - naciskasz - jedzie.. jak dla emeryta... pod górke byłoby ciekawie, pchasz mocniej a ona przyspiesza, przeskakuje i wpada na kwiatki żony ;-)

Mało wiem na ich temat ale ponoć dobre tylko, że z częściami problem (1 dystrybutor?)

 

Miałem również okazję pobawić się Snapper .. gdyby nie sprzedawca (strasznie mąci) oraz serwis na zakuprzu (Tarchomin) to bym brał..

jedyne co mnie zastanawiało, to ilość tworzywa.. trochę go dużo w porwnaniu z weibangiem (prawie go nie ma) oraz Torro.

no i teraz:

a) snapper NX 90V

b) torro 20996

c) weibang WB507SCV 3w1

 

ceny praktycznie identyczne ~2,5k zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jako kobieta słabo znam się na tych wszystkich 2-suwach i 4-suwach, ale pojawiła się wymarzona działka 1100 metrów. A na niej trawnik. Teren w zasadzie równy. Rozglądam się za kosiarką spalinową - szerokość koszenia - chętnie 51 cm.

Budżet jakim dysponuję to 900 - 1100 zł.

znalazłam takie:

1. http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-riwall-7km-naped-zestaw-8w1-czk-i7220079119.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2YxODNiNTItOTUwZC00Y2ZmLWE0M2EtNGQ3MzkzNzI5OTEwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1569aefa-0007-4380-a710-ba024aa0d477

2. http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-z-napedem-7km-9w1-51cm-4lgw-z-i7146662273.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_term=ROIHUNTER&utm_campaign=RH_DPA_Dom_Ogrod_desktop--NFd_Ogrod_ViewContent+3d_excl.+Purchase+7d%2C+ViewContent+1d&utm_content=at1%2114917171&utm_id=at1%2114917171

 

A może są inne warte uwagi w tym przedziale cenowym?

 

 

Ja szukałem czegoś do 1600zł ale kolega polecił mi: https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/maszyny-ogrodnicze/kosiarki-i-traktorki/kosiarki-spalinowe-z-napedem/kosiarka-spalinowa-z-napedem-macallister-b-s-500e-46-cm.html

używa od 3 lat bez żadnej awarii ,kosi swój trawnik ok.500m2 oraz ma kilka spółdzielni mieszkaniowych którym wykonuje usługi tą kosiarką ..

ja kosiłem 2 razy i jestem jak narazie bardzo zadowolony . Jak ma się coś zepsuć to itak się zepsuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się trochę na kosiarkę akumulatorową, ale jest o nich tam mało opinii, że chyba odpuszczę, mimo niewielkiego trawnika 350-400m i kilku krzaków które trzeba ominąć.

 

Mógłbym mieć nawet lekką spalinową kosiarkę bez napędu w dobrej jakości, gdyż napatrzyłem się na sąsiadów, którzy wiecznie coś grzebią przy swoich (stad też pomysł na akumulatorową)

 

Proszę coś zaproponować, szerokość koszenie nie ma dla mnie większego znaczenia przy tak niewielkim trawniku, ważna jest niezawodność, prosta obsługa i lekkość. Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie z Wami jako nowy uzytkownik:cool: Po wielu zagmatwanych sytuacjach z wyborem kosiarki w ostatnich tygodniach trafiam na forum w poszukiwaniu naprowadzenia na dobra droge co do kosiarki bez napedu. Wytrzymalej, w miare lekkiej max 27 kg, 46 cm w cenie 900 - 1200 zl. U jakich producentow kosiarek szukac? Do koszenia glownie trawa typu polnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...