Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Całe pomieszczenie na stelażu pod k-g - moje wątpliwości ...


boszax

Recommended Posts

Witam. Dzisiaj zacząłem remont pokoju. Jest to pomieszczenie 3,5x3,9 m w drewnianym domu. Bale na ścianie są obłożone starą miękką płytą -nawet nie wiem co to za materiał ale wszystko krzywe jak nie wiem co. Na suficie są deski łączone na pióro i wpust. Znaczy tradycyjne budownictwo na wsi sprzed kilkudziesięciu lat. Stara drewniana podłoga zerwana - zalana równiutka wylewka na styropianie. Postanowiliśmy calutkie pomieszczenie zrobić w płytach k-g na stelażu. Znaczy na ścianach okładzina ścienna na stelażu http://www.norgips.pl/index.php?hps=sub_okladzina_cd60_a a na suficie sufit podwieszany. Zacząłem już robić ściany - poprzykręcałem profile UD do wylewki i sufitu . Mam coraz więcej wątpliwości to postanowiłem zapytać na forum. Do rzeczy. W którym momencie robić sufit podwieszany? Czy po zrobieniu stelażu na wszystkich czterech ścianach, czy już po przykręceniu na ścianach płyt k-g . Bo albo profil UD sufitu przykręcę bezpośrednio do profili CD ścian albo później poprzez płytę gipsową. Na razie to mnie interesuje chociaż przyznam że mam jeszcze kilka pytań ... Edytowane przez boszax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem i tak zrobię. Teraz kwestia jak dla mnie chyba najtrudniejsza - czyli obróbka otworów - drzwi i okien. Jak zrobić tzw. glify - wyszły paski około 10 cm? Rozumiem, że nie mogę po prostu przykręcić je do bali na sztywno -prostopadle do profili stelażu i później zaszpachlować naróżniki razem z płytami na stelażu. Wydaje mi się, że jak tak zrobię to usztywnię w tym miejscu niepotrzebnie całą konstrukcję i później pojawią się pęknięcia ;/ Jak należy to zrobić, żeby glify pracowały tak samo jak główne ściany i nie były przykręcone na sztywno??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem co jest ale nie mogę użyć opcji cytatu. Mieli, mieli i nic... Dostałem bana?
Teraz kwestia jak dla mnie chyba najtrudniejsza - czyli obróbka otworów - drzwi i okien. Jak zrobić tzw. glify - wyszły paski około 10 cm? Rozumiem, że nie mogę po prostu przykręcić je do bali na sztywno -prostopadle do profili stelażu i później zaszpachlować naróżniki razem z płytami na stelażu. Wydaje mi się, że jak tak zrobię to usztywnię w tym miejscu niepotrzebnie całą konstrukcję i później pojawią się pęknięcia ;/ Jak należy to zrobić, żeby glify pracowały tak samo jak główne ściany i nie były przykręcone na sztywno??
też miałem taki problem - lukarna z drewna i brak możliwości oprofilowania z boku glifu. Płytę przykręciłem tyko do narożnikowego profila i by się nie uginała dałem podkładki na słup. ale nie takie zwykłe podkładki tyko "regulowane". Na belkę dałem klej do płyt G-K a na płytę folię by klej się nie związał z płytą. Płytę przykręciłem i gumowym młotkiem "dobiłem" na kleju. Klej stwardniał i robił za podkładkę - nie pozwolił na ugięcie płyty glifu. ale jednocześnie było to połączenie całkowicie ruchome - nie związanie konstrukcyjnie z drewnem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A ja sobie wymyśliłem, ze przykręcę płytę do narożnikowego profila z boku, wywiercę ze trzy dziurki i psiuknę pianką montażową - póki nie zaschnie docisnę, by był dobry kąt i powinno być ok. Po przykręceniu płyt na ściany mam połączenia od razu szpachlować czy dopiero po sufice podwieszanym wszystko razem robić? Może wydać się to wam śmieszne ale boję się że te 15-20 cm niezaszpachlowanego wcześniej połączenia na ścianie (część ponad sufitem podwieszanym) może spowodować pęknięcie połączenia poniże poziomuj sufiu podwieszanego - czyli części już widocznej. Po dwóch tygodniach przewrwy znowu zabrałem się za ten pokój - panowie nie zazdroszczę wam tej roboty - dłubaniny, mierzenia - heh jednym słowem kupa czasochłonnej roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...