Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co użyć do malowania domu z drewna ?


stachowicz123

Recommended Posts

Witam ,

 

mam dom z drewna , kiedys był Sadlinem , lecz sie złuszczył .

 

Teraz ocheblowałem deski i mam zamiar pomalować je jakaś lakierobejcą , tylko nie wiem za bardzo jaka .

 

Która jest waszym zdaniem najlepsza ? Słyszałem ze te z woskiem są bardzo dobre . Prosiłbym o nazwy produktów :)

 

Z góry dziekuje za pomoc

Edytowane przez stachowicz123
bład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oprócz malowania polecam wcześniej zaimpregnować. Jest cała masa impregnatów do drewna - proszę pytać w sklepach.

 

Ja swój płot (tzn sosnowe sztachetki) zaimpregnowałem "penetrinem" - impregnat który głęboko wnika. Potem zwykłym impregnatem Altaxem (z dodatkiem białego - bo chciałem uzyskać kolor surowej świerkowej deski), a trzecia warstwa to bezbarwny lakier sadolinu.

 

Jak przetrwa próbę czasu zobaczymy.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Te farby typu sadolin nadaja sie tylko do malowania plotow , dlatego sa caly czas reklamowane.Polecam Tikkurile z tym ze jezeli zestrugales sciany do golego drewna to najpierw impregnat tej firmy gleboko penetrujacy dopiero kolor. Nie sa to tanie farby ale naprawde warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te farby typu sadolin nadaja sie tylko do malowania plotow , dlatego sa caly czas reklamowane.Polecam Tikkurile z tym ze jezeli zestrugales sciany do golego drewna to najpierw impregnat tej firmy gleboko penetrujacy dopiero kolor. Nie sa to tanie farby ale naprawde warto.

 

dobre środki i wydajne.

Dla bardziej wymagających TARINOIL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta tikurili jest wszystko.

Moje doświadczenia z tą farbą są dobre, szczególnie z podkładem czyli valti base. Bardzo wydajna, dobrze penetrująca powłoka. Natomiast farby kryjące poza praktycznie nieograniczona paleta barw są świetne do wewnątrz ale po 4 latach jedyny ich minus to kolor płowieje na zewnątrz. Trzeba powtarzać malowanie. Ale naprawdę jest świetna. Jednak z racji płowienia koloru zewnętrznego zdecydowaliśmy się na środek Tarinoil, rewelacja. Informacje na ich www.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Witam

Także mam drewniany dom. Malowałem 2 razy drewnochronem i 2 razy sadolinem classic. Po 2 latach w niektórych miejscach widać braki. Chciałbym teraz malować czymś na bazie smoły drzewnej: tarinoil albo dekksolje. Mam pytanie czy mogę bezpośrednio malować na ten sadolin czy muszę go jakoś zeszlifować?

 

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Najlepsze co chyba jest do malowania drewnianego domu to oleje Le Tonkinois i Huiles Bio Impression. Malują nim jachty, pokłady promów, ma homologację francuzkiej marynarki wojennej, maluja nim w Skandynawii domy w górach. Na stronie internetowej szwedzkiego producenta lakierów przeczytałem że jest ponoć najlepszy na świecie. A ze pisał to o swojej konkurencji to coś w tym jest. :), Jest bardzo wydajny.

W Polsce też jest już w normalnej cenie dostępny ale linku sam poszukaj (nie chcę być posądzony o kryptoreklamę) :)

Edytowane przez york18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Czy ktoś miał doświadczenia lub spotkał się z opiniami na temat wykorzystania produktów firmy SAICOS (olejowosk, lazur) do zabezpieczenia drewnianej elewacji? Widzę, że w Polsce stosuje się głównie ich produkty do parkietów, a wykonawca zaproponował mi użycie SAICOS do pomalowania domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam z literatury... z doświadczenia polecać to trzeba pomalować i jednym i drugim :-)

 

Jeśli mam 5 lat na domu i dopiero teraz myślę o kolejnym malowaniu, to chyba mogę polecić dany produkt, jeśli mnie zadawala? A idąc Twoim tokiem rozumowania, to trzeba by pomalować, jednym, drugim, trzecim, czwartym, piątym i jeszcze szóstym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam olej do drewna na zewnątrz firmy Bona - Bona Decking & Furniture Oil. Bardzo wytrwały, nie tworzy powłoki na drewnie, tylko wsiąka więc nie będziesz miał problemów z łuszczeniem. Łatwo się rozprowadza i nie czuć go rozpuszczalnikiem. Jeśli wcześniej używałeś innego środka, to najpierw dobrze oczyść drewno Bona Reviver Decking. Dla przypomnienia - plej nakładać na suche drewno podczas słonecznej pogody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...