Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beata i Kris dziennik budowy


Recommended Posts

A nie myślałaś o takich?:

 

http://www.nowodvorski.com/Oferta?category=8966&act=list

 

widziałam je na żywo - bardzo ładne, lekkie, a przy tym niedrogie, jak na lampy w stylu loftowym.

 

Rzeczywiscie fajne...ale wiesz Sharlot ze jakos teraz niebardzo pasuje mi industrialny styl do salonu. Bardziej zrobilo się jakos klasycznie i nawet mi się podoba. Zołty duzy zegar jest mi potrzebny i zamiast czerwonej starej kanapy dam cos w bezach i do tego jeden malinowy fotel tapicerowany.

Pokoju córeczki jeszcze nie ruszyłam. Zreszta dziecko moje starsze tak mało przebywa w swoim pokoju ze spokojnie przyjmie do niego siostrę bo wlasciwie to będzie tylko na noc. Poki co coreczka z nami w sypialni spi w swoim łóżeczku :) I tak zostanie myslę do roku albo ciut dłużej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Muszę Wam powiedzieć ze mamy coś takiego jak system inteligentnej instalacji. I to jest super. Widze on-line temperaturę w każdym pomieszczeniu i mogę w laptopie tym sterować, zmniejszać albo zwiększać albo zaprogramować kiedy ma się włączyć, wyłączyć. Mamy dwie pompy do podgrzania wody. Na górze pompa przez caly dzień jest wyłączona, wlacza się na kąpanie wieczorne.

Kontrolujemy zużycie gazu i póki co jest ok :) Koszty utrzymania wynoszą w zimę tyle ile mieszkanie 80 metrowe w Warszawie :) A w lato będzie sporo mniej :)

Oby tak dalej :)

Ciekawa jestem jak u innych to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beata!

no to przyznaj się, ile płacicie za gaz???

 

A w ogóle miałam Cię pytać, jak sprawują się deski na ogrzewaniu podłogowym?

I jak z utrzymaniem białej pełnej balustrady? Obłożyłaś ją drewnem, czy to jest k-g?

W grudniu 500 zl i w styczniu powinno być to samo chyba ze będzie codziennie w nocy po -15. Niezle nie? Dom ma 220 metrów. Ale to dlatego ze w dzień gora jest wylaczona. Grzeje tylko w łazience gornej ale tak minimum. W nocy tylko w określonych godzinach grzeje.

Jest za to baaaardzo sucho i boje się wlasnie o deski.

Ogolnie podlogowka super - jest cieplutko i w nogi bardzo przyjemnie. W salonie mamy 3 metry wysokości i jest naprawdę cieplo. Myslalam ze będzie duuzo gorzej ogrzać taki dom.

Barierka - biala ale tam dzieci nie szaleją, wiec jest jak było - czysto biala.

Młody tylko rzuca samochodami i klockami o podloge i zrobily się takie mikro dziurki :( Niestety.

Ale absolutnie nie chciałabym mieć gresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 500 zl i w styczniu powinno być to samo chyba ze będzie codziennie w nocy po -15. Niezle nie? Dom ma 220 metrów. Ale to dlatego ze w dzień gora jest wylaczona. Grzeje tylko w łazience gornej ale tak minimum. W nocy tylko w określonych godzinach grzeje.

Jest za to baaaardzo sucho i boje się wlasnie o deski.

Ogolnie podlogowka super - jest cieplutko i w nogi bardzo przyjemnie. W salonie mamy 3 metry wysokości i jest naprawdę cieplo. Myslalam ze będzie duuzo gorzej ogrzać taki dom.

Barierka - biala ale tam dzieci nie szaleją, wiec jest jak było - czysto biala.

Młody tylko rzuca samochodami i klockami o podloge i zrobily się takie mikro dziurki :( Niestety.

Ale absolutnie nie chciałabym mieć gresu.

 

super ze deska sie sprawdza, bo ja cały czas się zastanawiam.

Ja mam troche mniej metrów ale teraz za grudziń i styczeń powinin być rachunek tez na poziomie 1000 zł za oba miesiace...u nas jeszcze wiatr hula nieszczelnościami wiec licze ze jeśli nie będzie mniej to bedzie cieplej póżniej- na dole jest jakies 21 stopni a na górze 22-22,5 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wynik - ja też zakładam koszty na poziomie 500 zł za gaz miesięcznie - i będę bardzo zadowolona, jeśli kwota będzie w tych granicach.

 

Beatko,

deski masz przepiękne, szkoda, że synek je trochę eksploatuje, ale mam nadzieję, że nie za bardzo.

 

A w ogóle to miałaś salon pokazać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super ze deska sie sprawdza, bo ja cały czas się zastanawiam.

Ja mam troche mniej metrów ale teraz za grudziń i styczeń powinin być rachunek tez na poziomie 1000 zł za oba miesiace...u nas jeszcze wiatr hula nieszczelnościami wiec licze ze jeśli nie będzie mniej to bedzie cieplej póżniej- na dole jest jakies 21 stopni a na górze 22-22,5 :-)

Ivy a grzejecie teraz non stop?

Potem będziesz zuzywac gaz jeszcze na podgrzanie codziennej wody. Prysznic, pralka, zmywarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy a grzejecie teraz non stop?

Potem będziesz zuzywac gaz jeszcze na podgrzanie codziennej wody. Prysznic, pralka, zmywarka.

 

teraz juz jest prawie normalnie ;-) to co teraz ucieka dziurami potem pojdzie na dodatkowe mycie. do pralki i zmywarki tylko zimna ;-) ogolnie jestem bardzo zadowolona z wyniku a qiem ze moze byc jeszcze odrobinę lepiej ;-)

Edytowane przez ivy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata to gratulacje, co to za pompy do podgrzania wody?mówisz o pompach cyrkylacyjnych wody do obiegu?

 

Beata a jakie macie zużycie prądu?

 

Tak, i ta na gorze wlacza się tylko wieczorem, przez noc nie pracuje. Na gorze jest czujnik ruchu, jak tam jesteśmy pompa się wlacza, jak jesteśmy na dole nie pracuje.

Na razie 100 zl za prad. Ale nie mamy oświetlenia zewnętrznego jeszcze. Glownie wlaczamy ledy. A jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata,

 

mam nadzieję, że nie pogniewasz się, jeśli wkleję u Ciebie:

 

prośbę o wsparcie dla Córeczki jednej z naszych koleżanek z forum

 

Edyty E&K

 

dziewczynka ma ciężką wadę serca i wymaga pilnej operacji we Włoszech:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223275-C%C3%B3reczka-E-amp-K-potrzebuje-pomocy-wada-serca!!!!&p=6331484#post6331484

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup zestaw szybkowarów firmy Fagor. Ja mam taki: http://www.mixelectronics.pl/fagor-innova-in-6x1-71703 Ale widzę, że jest chyba nowsza wersja: http://www.mediamarkt.pl/szybkowar-fagor-future-in-6x1,id-255489 Od kiedy go mam jestem mistrzynią szybkich obiadów. Przykład? Golonka lub flaki w 30 minut :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku kolor to Ral 9010 ,drzwi firmy korona spod Częstochowy

http://www.korona-drzwi.com

koszt około 1900 zł za sztukę

ja kupowałam tutaj: 535 500696 Bilski w TTW na Roździeniu.Ja mam część drzwi 90,80,70, mam z chowanymi zawiasami i nie,więc ciężko mi powiedzieć za ile jest sztuka.To wszystko zależy od szerokości opasek,zadzwoń to Ci facet wyceni.Powiedz,że skierowały cię kuzynki Beata i Basia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...