Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beata i Kris dziennik budowy


Recommended Posts

Wyobraz sobie ze moj blat pękł 2 razy, w trzecim kamieniarz wyciął w złym miejscu otwory. Na całe szczęście żaden z tych blatów nie uszkodził sie w mojej kuchni tylko jeszcze na warsztacie u kamieniarza... Tak czy siak dopiero 4 blat był dobry ale wykonywał go juz ktos inny bo pierwszy wykonawca sie poddał- stracił zbyt wiele pieniędzy i jie chciał juz wiecej ryzykować ( blat z konglomeratu 3x1,2 i dopiero potem przyznał sie ze używa konglomeratu po raz drugi) tak czy siak byłam ta sytuacja wykończona bo nie miałam kuchni przez ponad miesiąc wiec nie dziwie sie ze tez jestes wściekła.

 

Jezu, Koktajl, podniosło mnie to trochę na duchu bo myslalam ze nikomu kamien nie pękł jeszcze i ja debiutantką zostałam.

Watpie żeby nasz wykonawca zamowil na swój koszt łupek i zrobil mi nowy blat. Raczej będzie kleil ale wiem ze to nie ma sensu bo on pekl caly i to w dwóch miejscach. Ale z jakiej przyczyny?

Jakbym teraz robila kuchnie to robiłabym fronty gładkie z szufladami ukrytymi za frontem tak żeby jak najmniej było kantow do odpryskiwania :( Nasze kanty sa za ostre, te z IKEA sa zaokrąglone i to tez jest spora róznica w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beata, wyślij mi mailem oryginały tych fotek sprawdzę czy będą dobre do druku tej wielkości.

Mogę też użyczyć Ci dostęp do Krystelu z mojej skrzynki u nich. Oni w ramach ceny dostarczają wydruki do klienta. O ile pamiętam to mają własnego posłańca, który rozwozi na terenie Warszawy, a gdzie indziej to już kurierem. Poza tym pracują 24 godziny na dobę cały tydzień wiec najczęściej drukują i dostarczają w jeden dzień.

Maila wysyłam Ci na priv.

 

Super!! Poszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, canvas, tak naprawdę to nie jest płótno jakie jest używane do malowania obrazów. Ma fakturę płótna, ale delikatniejszą. Jest miększe nieco od papieru i daje się napinać na blejtramie. Równie dobrze jednak można oprawić w passe partout. Tak jak w przypadku papieru trzeba dać twardy podkład.

Zamawia się tak samo, tylko bez oprawy i nie trzeba dodawać wokół 5 cm na zagięcie na blejtram.

 

Beata mail w drodze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, canvas, tak naprawdę to nie jest płótno jakie jest używane do malowania obrazów. Ma fakturę płótna, ale delikatniejszą. Jest miększe nieco od papieru i daje się napinać na blejtramie. Równie dobrze jednak można oprawić w passe partout. Tak jak w przypadku papieru trzeba dać twardy podkład.

Zamawia się tak samo, tylko bez oprawy i nie trzeba dodawać wokół 5 cm na zagięcie na blejtram.

 

Beata mail w drodze :)

Pestko,to wtedy zamawia się na canvas na twardym podkładzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko wpadłam w odwiedziny a tu takie smutne więsci. Zainteresowało mnie to bardzo bo ja mam prawie odentyczna kuchnie jak Twoja i moje froty z racji tego ze tez chciłam podwójne frezowanie maja nie 1,9 cm a 2, 2. Stolarz zaleciłkupienie grubszego mdfu i polakierowanie z 2 stron przez to. Co do lakieru brak peknięc ale tak jak u Basi są uszkodzenia mechaniczne. jesli będziesz potrzebowała zdjęc mojej kuchni do walki z partaczami to słuze pomoca i pisz na priv. powodzenia Kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko wpadłam w odwiedziny a tu takie smutne więsci. Zainteresowało mnie to bardzo bo ja mam prawie odentyczna kuchnie jak Twoja i moje froty z racji tego ze tez chciłam podwójne frezowanie maja nie 1,9 cm a 2, 2. Stolarz zaleciłkupienie grubszego mdfu i polakierowanie z 2 stron przez to. Co do lakieru brak peknięc ale tak jak u Basi są uszkodzenia mechaniczne. jesli będziesz potrzebowała zdjęc mojej kuchni do walki z partaczami to słuze pomoca i pisz na priv. powodzenia Kochana

 

Anitko, dzięki za odzew. Jakie masz uszkodzenia mechaniczne? Możesz opisac albo zdjecie zamiescic? Ile ich jest? Czy widać je dla kogos kto wchodzi do Twojej kuchni czy tylko Ty o nich wiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitko, dzięki za odzew. Jakie masz uszkodzenia mechaniczne? Możesz opisac albo zdjecie zamiescic? Ile ich jest? Czy widać je dla kogos kto wchodzi do Twojej kuchni czy tylko Ty o nich wiesz?

 

Beatko moje uszkodzenia to wynik uderzenia garnkiem czy nożem. Sa to niewielkie dziurki ale nie sa widoczne. tylko ja o nich wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko,

Dotarłam w końcu do Ciebie i czytam o problemach :(. Przykro mi bardzo. Mam nadzieję, że uda się coś wynegocjować, bo przecież tak zostawić tego nie można.

Widziałam zdjęcia Twojej Córeczki :wiggle: - cudna :hug:

Trzymam mocno kciuki za reklamacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata myślę często o Tobie i tej Twojej bidnej kuchni i trzymam mocno kciuki. Blatowi coś się odzywali? Ide ma wątek kuchenny jeszcze...

 

Blatowy to straszny burak. Prawie 3 tygodnie temu zlosilismy pekniecie, miał dziś przyjechać, maz wydzwanial ale burak nie odbieral. Wreszcie ja z mojego telefonu zadzwoniłam gdzie jest to odebral. Wiec dziś nie, jutro nie, za tydzień.

I żeby się nie przejmować...Za tydzień pewnie się dowiem ze takie pekniecia to każdy blat ma i ze to bułka posmarowana masłem jest ze się sklei.

 

Kuchenny to samo, robi realizacje w Wilanowie, Konstancinie - ma bardzo bogatych klientów i po prostu nie wyrabia się z zamówieniami. Taki jest rozchwytywany. Za każdym razem kiedy zglaszalam mu usterke musiałam wysluchiwac dla jakich on to klienow nie pracuje. Mi to wlasciwie z laski kuchnie zrobil bo takich szaraczkow to on wlasciwie nie obsluguje...

Dzis odkryłam nowe pekniecia lakieru.

Widze ze cala kuchnia była do bani zaprojektowana. Ten frez jest za głęboki to takiej grubości mdf-u. I mimo ze kuchenny powiedział ze mogę skontaktować się z producentem frezow żeby powiedział mi ze grubość jest ok to producent nie wie ze frez jest jeden na całej szafce przeciety w dwóch miejscach na szuflady. A to zmienia postac rzeczy!

Kuchnia wzorowana była na innej tez przez kuchennego wykonanej ale tam były wyłącznie szafy wysokie a w nich poukrywane szafki. Nie było szuflad.

Ja mysle ze gdyby mdf był grubszy i lakier wlasciwy to nic by nie pekalo.

I jestem przekonana ze on nam na grubsze frontow nie wymieni. I będziemy musieli zalozyc mu sprawę w sadzie :(

Najlepsze jest ze to Kraszewska mi polecila kuchennego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, szczerze współczuję.. My też co chwila jakieś cyrki, wciąż mamy problem z kostką ale zaczynam powolutku wierzyć że może niedługo uda się go rozwiązać...Szczęśliwie w kuchni oprócz zmywarki nic mi się nie psuje, ale praktycznie w każdym pomieszczeniu coś jest nie tak... Trzymam kciuki żeby udało Wam się pomyślnie wybrnąć z kłopotu!! Ja bym chyba polakierowała grubszym lakierem bo to faktycznie paranoja że nie możecie używac kuchni, przecież ona od tego jest!! Mi się blokują rolki w wysokim cargo, ale pan Tomek juz zamowił mi nowe i jak będzie wymieniał zmywarkową szafkę to je wymieni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Minął właśnie miesiąc od zgłoszenia ze blat pękł firmie Focus-Stones od której zakupiliśmy blat i dziś wreszcie miał właściciel Pan Duda do nas przyjechać. Mąż napisał do niego smsa bo na telefon nie odpowiadał i dostał odpowiedź - znowu nie przyjedzie do nas bo przebywa zagranicą. Napisał że będzie mógł się spotkać w następną środę. Wątpie, pewnie znów coś wymyśli.

 

Boje się że jak blat pęknie do samego końca to runie na szafki albo nie daj Boże komuś jeszcze krzywdę zrobi.

 

Czy na forum Murator jest wątek o nieuczyciwych "fachowcach"? Wie ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...