Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Beata i Kris dziennik budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

I jak? Byl ktos dzisiaj?

 

:)

 

Dziewczyny, jestem załamana. Od blatu ma się pojawić u nas 31 lipca i to jest ostateczny termin jaki mu wyznaczyliśmy.

Natomiast kuchenny...miał być w poniedziałek. Nie przyjechal i nie odpowiada ani na telefony ani na maile.

 

Pisze mu smsa ze sprawę kierujemy do sadu konsumenckiego. Podobno szybko to idzie...

 

Teraz już pisze co to za firma polecana przez Pania Katarzynę Kraszewska - YDS - YOUNG DESIGNERS STUDIO, Maciej Szczepanik z Piaseczna.

Napisze tez na wątku o beznadziejnych wykonawcach.

 

Edit - wlasnie dostałam smsa ze mieli pozar........Wczesniej mieli ogromna inwestycje do zamkniecia i nie mogli się pojawić.

Edytowane przez Beata Weronika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PESTKO! strasznie Ci dziękujemy za namiar na firme poligraficzna.

Zdjęcia wyszły super fajnie! Już wisza. Firma profesjonalna, terminowa, bez żadnych zastrzeżeń :)

Dzieki za pomoc!!!

 

A oto ogrodzenie. Jeszcze mnóstwo roboty - kamyczki przed ogrodzeniem, siłownik do bramy, klamka...Ale już wreszcie jest.

Teraz drewno na elewacje będzie kładzone a później taras :)20140728_102956.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Anitko! Zaraz wejde na Twój wątek :)

 

Wczoraj był u nas kuchenny. Wymieni nam fronty z szufladami na grubsze o 1 mm i polakieruje z dwóch stron i uzyje twardszego podkładu. Fronty nie będą "wybierane" na frez tylko uzyte będą dwa oddzielne i razem sprasowane.

Ulzyło mi choć na ta operacje musimy poczekać....ma mnóstwo zlecen i urlop itd. itd. Pewnie w drugiej polowie września sfinalizujemy podmianę.

 

Zostal blat....jutro przyjezdza Focus Stones....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, ruszyło się i wygląda, że pozytywnie. :yes:

 

W podzięce za namiar wrzuć tu fotkę z powieszonymi obrazkami :D

 

 

Sąsiadom pewnie szczęki opadają na widok Waszego płotu. Znakomicie dobrany do domku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie u Ciebie ,super kolorystyka ,szkoda,że tak mało zdjęć elewacji.Lubię taki jasny kolor drewna.Ogrodzenia bomba.

Beata a te murki masz tynkowane?czy tam jest styropian czy tylko siatka i klej?

 

Co do frontów to ja mam włąśnie z dwóch osobnych płyt i jest uszczelka niewidoczna pomiędzy nimi,aby lakiej na łączeniu nie pękał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia, możesz zrobić fotkę w zbliżeniu? Beata będzie wiedziała dzięki niej jak powinno to wyglądać, żeby ten porąbany kuchenny znowu jej kitu nie wciskał?

 

Facet musiał wiedzieć, że tak się robi duże fronty, skoro teraz to zaproponował. Pewnie coś na takiej fuszerce usiłował zaoszczędzić, tandeciarz obrzydliwy :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, ruszyło się i wygląda, że pozytywnie. :yes:

 

W podzięce za namiar wrzuć tu fotkę z powieszonymi obrazkami :D

 

 

Sąsiadom pewnie szczęki opadają na widok Waszego płotu. Znakomicie dobrany do domku :)

 

Wrzuce wrzuce, Razem ze zdjęciem nowej konsoli i pytaniem do Was w jakim kolorze ja zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie u Ciebie ,super kolorystyka ,szkoda,że tak mało zdjęć elewacji.Lubię taki jasny kolor drewna.Ogrodzenia bomba.

Beata a te murki masz tynkowane?czy tam jest styropian czy tylko siatka i klej?

 

Co do frontów to ja mam włąśnie z dwóch osobnych płyt i jest uszczelka niewidoczna pomiędzy nimi,aby lakiej na łączeniu nie pękał

 

Basiu, to jest grunt+struktura mozaiki. Tylko siatka i klej.

I to jest do d... Mozaike trzeba kłaść jak nie ma upałów i oczywiście jeśli nie pada. Sprawdzalismy codziennie prognozy pogody. Mialo nie padac i maz zdecydowal ze polozy strukturę. Pechowo 40 h po polozeniu zaczelo padac i padalo i padalo a razem z deszczem nasza mozaika się rozpłynela. Znaczy podeszla woda i zrobily się purchle. Także takiego rozwiązania nie polecam!

A co wymyślimy zamiast mozaiki to nie wiem jeszcze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na fotki.

 

Mozaikę przemyślcie. Może zostawcie to na razie jak jest, do czasu aż pomysł i przypływ kasy na realizację pojawią się. Wiem, że drażni, choć na fotkach tu na fm nie widać. Może lepszy efekt dałoby obłożenie kamieniem. Wczoraj byliśmy na spacerze po okolicy oglądać nowy ośrodek zdrowia w naszej wsi. Tuż obok jest dom, którego właściciele rok temu zdecydowali się wybudować płot jak forteca. Za ch...rę nie pasuje do domu, ale jest robiny z materiału, ktory mi się bardzo podoba. Łupek, ale szary zwykły. Jest kładziony tak, że od zewnętrznej strony wygląda jak tzw suchy mur. Z tej racji płyty są nieregularne, łamane. Wiem, że z tego łupka robi się też płytki prostokątne i kwadratowe. Powierzchnia jest super, bo bardzo naturalna i mocna. Może też jakieś inny kamień w szarościach i koniecznie matowy.

Dajcie sobie czas na znalezienie rozwiązania.

 

Świetnie, że blatowy dał głos. Trzeba go przypilnować z poziomowaniem i podparciem blatu. Jak zdejmie ten, który teraz leży powinno być widać, jeśli jest różnica poziomów między korpusami szafek i parapetem. Obejrzyjcie dobrze spód blatu i ślady na parapecie oraz szafkach. Po takim czasie jak leży powinno byś znać gdzie docisnął, a gdzie wisiał w powietrzu. Cały czas myślę, że to chodzi o uskok parapet-góra szafek. Może tam trzeba wmurować podpierające kątowniki na całą szerokość blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie można ogrodzenia zwyczajnie otynkować tak jak dom?

 

dopytuję bo u mnie tez takie betonowe i tak chcieliśmy zrobić

 

Tynk bardziej chwyta zabrudzenia z ulicy niż mozaika. A mozaikę mamy w identycznym kolorze co tynk na elewacji.

Jeśli będziecie kłaść mozaikę sprawdzcie jaka pogoda będzie. Pisza ze wystarczy 24h na wyschniecie ale to nieprawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...