Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Twój temat do dyskusji?


Recommended Posts

Mam taką ideę fix.Kraj miodem i winem płynący nad Wisłą.Nauczyciele uczą (między innymi fizyki). Drwale ścinają 100-letnie sosny,a budowlańcy budują domy zgodnie ze sztuką.I architekt który pojął moje potrzeby i moją wydolność finansową.No ale wtedy forum muratora i inne szlak by trafił .Co ja bym robił wieczorami?Ot dylemat .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ciekawe pytanie!

Równie ciekawe tak, jak to - czemu z taką nostalgią wspominamy wakacje z dzieciństwa w domku babci/prababci...

(jak ktoś takie miał...)

Przecież za "piękny" nie był, ale....zapomnieć się nie da!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wkrótce Słońce wejdzie w znak Wagi. Nadejdzie jesień.

Mniej ciepła i światła, na niektórych podziała szczególnie. Przyjdzie kryzys. Pojawi się zwątpienie.

 

Jednak takie chwie załamania i zwątpienia zdarzają się nam wszystkim (nie tylko jesienią).

Co wtedy pomaga by "wziąść się w garść"?

Wspomnienia, czy marzenia?

A może co innego?

 

Oto więc temat do dyskusji:

Wspomnienia, czy marzenia, a może co innego, pomaga "wziąść się w garść", kiedy wydaje się nam, że nie damy rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Problem podejmowania decyzji :- żałuję niepodjętych, niewłaściwie podjętych, pochopnie podjętych decyzji - dziś wiele bym zmieniła, realizowałąbym swoje marzenia, wizje. Myślę, ze wielu z nas tak ma - czyli co moglibyśmy zrobić inaczej - a czego nie zrobiliśmy - by być szczęśliwszymi/ niczego nie żałować w życiu, nie tylko w tematyce budowlanej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 months później...
  • 5 months później...

Witam Serdecznie.

 

Mam takie pytanie związane z belkami drewnianymi, krokwiami etc.

Mam możliwość pocięcia krokwi na 12m w zwyż.

 

Jeżeli mielibyście możliwość pocięcia np. krokwi dachowych to jaka byłaby najlepsza długość?

Chodzi mi o to czy czternastka byłyby lepsza (bardziej preferowana) niż dwunastka (ale z braku laku, chodzi głównie o sprzęt) pozostaje się przy krutszych?

 

Pozdrawiam

A.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Gość Konto usunięte_12*

Witam,

Dlaczego znowu ucichła sprawa likwidacji nadal funkcjonujących idiotyzmów w "prawie" budowlanym :confused:

Poseł Palikot (szef Komisji "Przyjazne" Państwo) dopiero po wyjściu z Platformy coś tam bąkał, że chciał, ale nie mógł i dlatego (między innymi ;)) z niej wyszedł.

Czy rządząca Platforma nie wie, że zebrałaby sporo punktów, gdyby się wreszcie za ten temat wzięła na poważnie?

Niedawno musiałem zaprosić uprawnionego inżyniera, aby (nawet bez ochoty oglądania instalacji wodnej) podpisał wymagany przez miejscowy PINB protokół jej szczelności :mad:

Sam się z tego śmiał (no bo jakby ciekło, to sam byś pan swojego hydraulika za łeb wziął), ale kilka stówek zainkasował.

Komu tak silnemu, że kolejne rządy nie dają rady (i to bez kosztów własnych) tego stanu rzeczy zmienić, są na rękę ten i podobne, kosztowne dla inwestora idiotyzmy :confused:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...