Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze- APS 161 mój jest ten kawałek podłogi


Recommended Posts

witaj dizel

bardzo miło mi że do mnie zawitałaś, dziennik przeczytałaś i jeszcze napisałaś... :D

zaglądaj do mnie i pisz jak najczęściej

 

dziękuje również za tak miłe słowa, one naprawdę człowieka budują...

nic się nie martw, na początku to chyba wszyscy robią wielkie oczy przy papierologii ale jak się przez to przebrnie to już jest znaczniej łatwiej, bylebyście tylko na takich partaczy nie trafili jak my bo gwarantuję ze przez nich ze 2 lata krócej będziecie żyli... trzymam za was mocno kciuki, głowy do góry, pośladki zepnijcie i idźcie naprzód jak czołgi, wasz dom jest przecież najważniejszy... :D

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 324
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Magdusiad przede wszystkim gratuluję pięknego domku. Poniżej podaję Ci linka do moich wnętrz, o które prosiłaś. Mam nadzieję, że Ci się przydadzą. Jeśli mogę jeszcze w czymś pomóc do pisz Tylko proszę pisz na mojego maila, gdyż na forum bywam raz na rok :-).

mój mail: [email protected]

 

Link do fotek z wnętrz mojej Karminy: http://www.mojalbum.com.pl/Album=E8HCGF3Y

 

 

Pozdrawiam

Alexia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexia wielkie dzięki za przeslanie fotek, alez masz piękny domek, no i powiem ci że ten pomarańcza to... odważny kolor, ale wkomponowałaś go rewelacyjnie, nie razi po oczach a idealnie harmonizuje z wystrojem wnętrz, no i ten kominek.... boski!

szczególnie przyjrzałam się kuchni, bo jakoś teraz jestem na etapie myślenia o meblach kuchennych, mimo że do nich jeszcze daleko :D no coż, kobiety chyba tak mają że czasami wybiegaja myslami dalej niż powinny :)

w rzie pytań oczywiście będę pytać i pisac

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AleXia78 , proszę cię , napisz co to za ceramika (sedes i umywalki), którą masz w łazience :)

Od dłuższego czasu próbuję ja znaleźć nie nie mogę...

 

Migotka przepraszam ale nie pamiętam ich nazwy. Wiem, ze to nie była żadna droga marka i znalazłam je na allegro. Użytkuję je już bardzo długo i nic nie dzieję się z nimi złego, Są czyściutkie i białe jakby były nowe. Spróbuj wpisać na allegro umywalka nablatowa albo umywalka owalna a ja jeszcze przejrze faktury, może uda mi się znaleźć nazwę firmy.

Pozdrawiam

Alexia78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dex, myślę że to zima wszystkich wypędziła z forum, nic się nie dzieje na budowach więc i nie ma o czym za bardzo gadać...my cały czas coś kombinujemy, jak koń pod górę, żeby na budowie coś robić i ... nic z tego nie wychodzi, za zimno. No to przymierzamy się do naszych planów na wykończenie, ale sam chyba wiesz jak to jest z planami... można planować i planować a jak przychodzi co do czego to albo kasy nie ma na te plany albo coś innego nam w oko wpadnie w między czasie... no tak to już jest, ja do tej pory nie zmieniłam jedynie planów dotyczących wyglądu kuchni z barem :D ... a wszystko inne to jak mi wiatr zawieje albo jak małż "czule" podpowie :D :D :D zmienia się

 

Ja w każdym bądź razie czekam z niecierpliwością na nowe fotki, masz we mnie fankę bo co trochę podglądam twoje fotki... wczoraj oglądaliśmy centralne u ciebie i wszelkie rurki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj magdusiad ! Z ogromną przyjemnością śledzę Twój dziennik budowy, i muszę przyznać, że z wielką niecierpliwością czekam na każdy kolejny wpis !!! :) Niemalże codziennie sprawdzam, czy coś nowego u Ciebie słychać :D Jestem nowa na forum bo zaledwie od listopada, ale Twój dziennik budowy śledzę dłużej. :rotfl: Ja również jestem w trakcie budowy APS 161... W chwili obecnej zalane są fundamenty- niestety tylko tyle udało się zrobić przed zimą.... ale ...- gdy tylko nadejdzie wiosna.... miejmy nadzieję, że domek zacznie rosnąć jak na drożdżach :lol2: Nie mogę się doczekać etapu, na którym Ty już jesteś !! :) W ogóle nie mogę się już doczekać wiosny, i kolejnych prac na budowie :p Pozdrawiam serdecznie !!!! :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Justynko!!!

jak miło gościć kogoś ... tak bliskiego... ja także pochodzę ze świętokrzyskiego, mój małż też :D

Dla takich słów jak twoje aż chce się pisać ten dziennik, w razie pytań pisz i nie krępuj się!

oj, nawet nie wiesz jak bardzo cię rozumiem z tym oczekiwaniem na wiosnę, każdego dnia zerkam na wielkość pokrywy śnieżnej (wg mnie ciągle się zmniejsza), a zaprowadzając córkę do przedszkola nasłuchuję ćwierkających ptaków i przekonując samą siebie, że to pierwsze już oznaki wczesnej wiosny. Nie mogę się już doczekać robót w domu, zakupów i w ogóle całego tego zamieszania... jak usypiam wieczorem dzieci to ciągle myślę o domu... już na mózg mi siada, ale nie potrafię inaczej... więc jak widzisz, doskonale cię rozumie i pamiętam, jak zalewaliśmy fundamenty, jak zazdrościliśmy innym którzy mieli już etap wykańczania lub mieszkali w swoich apsikach.

 

 

Trzymam za was mocno kciuki, oby wszystko się wam układało.

Jeśli to nie tajemnica to napisz mi na priva gdzie się budujecie

 

oczywiście zapraszam do śledzenia mojego dziennika, postaram się pisać jak najczęściej, o ile tylko będę miała co napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdusiad

 

 

Co do zmian w projekcie to mamy zmieniony strop górny na lany.... Obecnie u siebie w domu mam podwieszane sufity z regipsów, i nie chciałam ich w nowym domu. Budować będziemy z YTONGA , a i chyba jeszcze komin mamy trochę przesunięty w stronę garażu, troszkę wystaje w garażu. Myślałam jeszcze nad zmianą w kotłowni, żeby zamiast okienka zrobić tam drzwi.... Był by lepszy dostęp do kotłowni, żeby nawieźć opału... Zlikwidowałam też spiżarkę w kuchni, i ścianę oddzielającą kuchnię od salonu. no ale na razie zostało to bez zmian... Bardzo podoba mi się kuchnia z z półokrągłym barem, której zdjęcie wstawiłaś kiedyś... dlatego postanowiłam, że zamiast ściany oddzielającej kuchnię, będzie barek :) Okna myślę kupić ze szprosami wewnątrz szyby, tylko nie mogę się zdecydować czy będą one złote czy brązowe- w kolorze okien. Mam jeszcze trochę czasu na przemyślenie :) No i schody........... bardzo podobają mi się półokrągłe.... tylko jeszcze nie wiem, czy z murkami po bokach, czy dałoby radę bez murków... ale wtedy chyba były by mniej schody, żeby nie kolidowały z wjazdem do garażu....:rotfl: Nasz domek jest odbiciem lustrzanym waszego, czyli u nas garaż jest po prawej stronie.... :) i mam jeszcze jeden pomysł na zmianę-zapomniałam o tym całkiem .... :) otóż przestrzeń nad garażem chciałam podzielić na dwie części (jedna to pralnia, druga to garderoba), pomiędzy tymi pomieszczeniami chciałabym mały korytarzyk z oknem (ponieważ okno jest chyba mniej więcej po środku? ) wtedy wejście do części nad garażowej było by otwarte bez drzwi, a tylko może poszerzone lub jakiś łuk.. znalazłam zdjęcia, gdzie ktoś już tak sobie właśnie zrobił, ale nie umiem dodawać zdjęć :/ cholerka nie mogę znaleźć adresu URL zdjęcia :( klikam na właściwości zdjęcia ... i nie ma :( Martwią mnie też te drzwi z przedpokoju do garażu, o których pisałaś... można je podczas budowy samemu zmienić? Mamy już kupioną siatkę na ogrodzenie działeczki po bokach i na tyle, bo przód to coś lepszego trzeba znaleźć :D oj tego grodzenia też nie mogę się doczekać !!! a potem sadzenie drzewek (thuja smaragd) :D :wave:

Edytowane przez justus1818
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dex!

 

Przyznam, że Twoje poczynania w APSiku też uważnie śledzę :)) Powiem Ci, że pomysł dobry :)) tylko obawiam się że u mnie się to nie sprawdzi ... Ale u Ciebie już ładnie... Płytki są, pomalowane masz... a ja czekam na wiosnę - na zalanie chudziaka i na wystrzał domu w górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko kochana nic się nie martw, sezon budowlany już rozpoczęty!!!

 

ja o świętach nie myślę, dla mnie w tym roku święta mogłabym spędzić na działce, jajca patyną pociągnę, szarlotkę zrobię (bo babki w mym piekarniku zamierzchłym niezbyt chcą wychodzić), kiełbachę kupie to ognisko się zrobi i święta jak patrzył! i były by to dla nas wyjątkowe święta :D :D :D

 

czytałam twój wpis o sufitach podwieszanych, i powiem ci że tez słyszałam o tych pęknięciach na łączeniach, ale słyszałam też że jak gęściej zaśrubuje płyty k-g to pęknięcia są naprawdę sporadyczne no i trzeba pamiętać by na łączeniach kawałki siatki kłaść. a powiedz mi skoro nie płyty g-k to jak chcesz robić poddasze, wełnę przykryjesz panelami czy czym? mi teściu mówił żeby położyć panele ale nam się tak średnio ten pomysł podoba, choć na pewno nie byłoby pęknięć... sama nie wiem, nie chcę póki co o tym myśleć...

Edytowane przez magdusiad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz miec spokoj z pekaniem zamiast siatki tylko fliseline a na laczeniach miedzy sciana a plyta tez mozna ale lepiej zaakrylowac. Jak pale w kominku i cieplo idzie pod sufit slychac czasem jak pracuja plyty a pekniecia zadnego. Plyty na laczeniach jak najblizej siebie wrecz na styk i nic ci nie popeka. Nieraz przywalilem glowa w skos i zadnego sladu oprocz guza ;)

I rzecz najwazniejsza troche drozej ale gladzie szpachlowe wybieraj z wyzszej polki duzo tego nie idze a naprawde spokoj z pekaniem ja bralem Semina bodajrze 86 i wykonczeniowa ets2

Edytowane przez Dex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...